TFF ye Açık Uyarı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TFF ye Açık Uyarı

Cevap: TFF ye Açık Uyarı

Sayın MODERATÖR

Bu mesajın içersine "Aziz Yıldırıma veya diğer şahıslara verilen ceza bizleri fazla ilgilendirmez. Haksız kazançla benim tuttuğum takımın önüne geçen, şampiyon olan kulüpler cezalandırılmalı. Şahıslara verilecek olan cezadan çok kulüplere ceza verilmeli. Şampiyonlukları ellerinden alınıp bir alt lige düşürülmeli" cümlesini eklersen daha anlamlı olur düşüncesindeyim.

uyandırma kerizi, bulandırır denizi...

mail atmadım... uyarmıyorum da... sizde uyarmayın...

bu gidisatla federasyon kendi ipini coktan cekmistir... altından kalkamayacagı bir sorumlulugun altına girmistir... cıkıslarını da ben göremiyorum...

UEFAdan tokat yesin istiyorum... iddianame 3-4 ay sonra acıklanınca sapa otursunlar istiyorum... o dakikadan sonra feneri düsürmenin ve fenerin veya suclu herhangi bir kulübün bir alt kümede o sene oynayamamasının bedelini ödesinler istiyorum... bu davada kendi iclerinden de bir iki kisinin yargılanmasını istiyorum... o zaman "kisiler kurumları baglamaz" lafının neden söylendiginin tüm kamuoyunda anlasılmasını istiyorum... yayın gelirleri ve sponsorluklardan olmamak icin cekirdegiyle yedikleri seftalilerin nasıl tırmaladıgını görmek istiyorum...

onun icin ben uyarmıyorum TFFyi... aynı kafada devam etsinler...

sizde uyandırmayın kerizi..

Bu maili gondermeye üşenenler, mail hesabinda kayitli olan Galatasaray Aşıkları'na bu maili yaymasi icin telkinde bulunmayanlar , twitter, fecebook, hi5 vb. Sosyal iletisim aglarinda hesabi olupta bu maili paylasmayanlar, BIZDEN DEGILDIR

Herkes yuklensin lutfen.. Sessiz kalmayalim. Tepkimizi koyalim.

Sabahtan beri server problemi nedeniyle kapalı olan sitemizde(gsfans),şuan sitede sorun var diye online sayısı oldukça düşük ,hala kapalı sananlar var

Başlıkta şuan 47 üye 318 ziyaretçi mevcut

Mail gönderdinizmi diye anket açtık 1.5 saatte sadece üyelerin oy kullanabildiği ankette 46 mail gitmiş

Ama 8 katı ziyaretçi olduğunu düşünürsek ,3 er 5 er mail atanda oldu

200 e yakın sadece bizden mail gitmiştir

Daha çiçeği burnunda organizasyon,tüm siteler dahil,1.5 saatte 600 700 mail gitmiştir en az

Lütfen face ve tweeterlerede yazınız

Başlığı açan arkadaşada yazdım özelden ama görmezse diye burayada yazıyorum

Modlara rica

ilk cümlede

her futbol sever olarak............diye geçen cümle

her futbol sever gibi

diye değiştirilirse sevinirim

Aceleyle yazdım dikkat etmiştim ama orda çok az bi anlam bozukluğu olmuş,edebi metin yazmıyoruz ama oda olmasın :D

Başlığı açan arkadaşada yazdım özelden ama görmezse diye burayada yazıyorum

Modlara rica

ilk cümlede

her futbol sever olarak............diye geçen cümle

her futbol sever gibi

diye değiştirilirse sevinirim

Aceleyle yazdım dikkat etmiştim ama orda çok az bi anlam bozukluğu olmuş,edebi metin yazmıyoruz ama oda olmasın :D
Tamamdır :)

Başlık : Formanızı Çıkarıp Karar Verin

Değerli Bile Diyemeyeceğim Türkiye Futbol Federasyonu Yönetimi ve Başkanı Mehmet Ali Aydınlar,

Son günlerde ülkemizi ve futbolumuzu yakından ilgilendiren Futbolda Şike Operasyonu kapsamında başta Mehmet Ali Aydınlar'ın Telegol adlı programda yaptığı açıklamaları ve TFF'nin bu konuda takındığı tavırı büyük GALATASARAY'ın büyük TARAFTARI ve Türk Futbolseverler olarak hayretlerle izliyoruz.

Türk Emniyeti ve Türk Adaleti tarafından şike yapmak gerekçesiyle tutuklu olarak yargılanmasına karar verilen Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, Mecnun Otyakmaz gibi kişilerin olmasına; emniyet tarafından "19 maçta şike yapılmıştır" denmesine rağmen Türkiye Futbol Federasyonu'nun ve Fenerbahçeli kimliğiyle tanıdığımız Mehmet Ali Aydınlar'ın ısrarla "kişiler ile kurumlar ayrılmalıdır" şeklinde şikeyi yapanların değil Türk futbolunun cezalandırılmasını istemesi anlaşılır gibi değildir.

Konuyla ilgili olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olarak sormak istediğim birkaç soru var. Umarım bu soruları cevaplayabilecek kadar yüreğiniz vardır :

1 - Kişilerin yaptıkları nasıl kurumları bağlamaz ? Herhangi bir kulübün şike yapması için kulüp logolarının canlanıp şike yapması mı gerekmektedir ? İtalya'da şike yapmak gerekçesiyle cezalandırılan A.C Milan ve Juventus takımları şikeyi kendileri mi yapmıştır yoksa bu kulüplerde sorumluluk taşıyan yöneticiler mi ? ( Futbol Disiplin Talimatı'nın ''Müsabaka Sonucunu Etkileme'' başlığında yer alan 55. maddesi şöyle:

(1) Müsabakanın sonucunu hukuka veya spor ahlakına aykırı şekilde etkilemek veya buna teşebbüs etmek yasaktır. Bir futbolcuya veya kulübe teşvik primi verilmesi de bu kapsamdadır.

(2) Bu hükmü ihlal eden kişiler, bir yıldan üç yıla kadar müsabakalardan men veya hak mahrumiyeti cezasıyla; kulüpler ise küme düşürme cezasıyla cezalandırılır. İhlalin ağırlığına göre küme düşürme cezasına ek olarak puan indirme cezası da verilebilir.

(3) İhlalde sorumluluğu bulunan kişi veya kulüplere ayrıca para cezası verilir. ) şekilndeki maddeyi nasıl yorumluyorsunuz ? Yoksa Hukuksuzluk / Adaletsizlik ilkesini sarı - lacivert renklere olan sevdanızdan ötürü destekliyorsunuz ? Fenerbahçe Spor Kulübü Yöneticileri şike yaparak kulüplerine avantaj sağlayarak şampiyon olmalarını sağlamamış mıdır ? Sezon başladığında stadyumlarda küfreden, sahaya yabancı madde atan taraftarları tespit edim cezalandıracak mısınız ? Yine bu olaylardan sonra hangi yüzle kulüplere ceza vereceksiniz ? Verebilecek misiniz ?

2 - Kişilerin yaptıkları kurumları bağlamaz demenize rağmen Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu yedek üyelerinden birinin şike operasyonuna karıştığı ortaya çıktıktan sonra "Bizim için üyeliği bitmiştir, hukuken de düşmüştür" diyerek nasıl kendinizle çelişebiliyorsunuz ? O kişinin yaptığının Federasyonla ilgisi ne ?

3 - Hukuki sürecin sonlanmasını bekleyeceğinizi belirttiniz. Hukuki süreç bittikten sonra Fenerbahçe'nin şike yaparak şampiyon olduğu kesinleşirse, şampiyonluğu elde edecek takımın Şampiyonlar Ligi primi + Şampiyonluk Primi gibi kazançlarını nasıl hesaplayacaksınız ? Fenerbahçe'nin küme düşmesi gerekirse Bank Asya 1. Lig'den Spor Toto Süper Lig'e çıkma hakkı elde eden (şu sıralamaya göre Konyaspor) takımın elde edeceği maddi geliri neye göre hesaplayacaksınız ? Havuz sistemi, lig maçı primleri gibi primler bu takıma hangi sisteme göre dağıtılacak ?

4 - Ligin zamanlandığı gibi başlayacağını söylediniz. İlk hafta Fenerbahçe takımı haksız bir hakem kararı veya rakip takımdan bir oyuncunun hatası sonucu puan veya puanlar almayı başarabilirse Fenerbahçe'nin bu maçta da şike yapmadığını nasıl kanıtlayabileceksiniz ? Fenerbahçe takımının deplasmanlarda oynayacağı maçlarda çıkan taraftar olaylarında sorumluluk alabilecek misiniz ? "Kişilerin yaptıkları kulübü bağlamaz" diyip kulüplere ceza vermeyecek kadar yiğit misiniz ?

5 - "Aziz Yıldırım Benim Kulübümün Başkanıdır" diyen Mehmet Ali Aydınlar, Türk Futbol Kamuoyu'na Spor Toto Süper Lig'deki tüm takımlara eşit olduğunun garantisini verebiliyor mu ? Verebiliyorsa buna kendi inanıyor mu ? İnanıyorsa kamuoyunun inanacağına inanıyor mu ?

6 - Bir süre önce "elimizdeki delillere göre karar vereceğiz" diyip bir süre sonra "elimizde delil yok, duyumlar var" diyen Mehmet Ali Aydınlar, inandırıcı olduğuna inanıyor mu ? İnanmıyorsa pislikle yazılmış bu tiyatro oyunun yönetmeni mi yoksa sadece bir figuranı mı ?

7 - Liglerin tescil edildiğini belirten Mehmet Ali Aydınlar'ın ligi tescil eden yöneticinin yargılandığından haberi var mı ?

---

Bu soruların tamamını cevaplayıp ilgili mail adresime bir mail olarak göndermenizi önemle rica ederim.

Çok sert bir mail gönderdim, gönderecek arkadaşların bu maile bir bakmalarını öneririm

Üst Alt