# Thomas Kurth | Yönetici Adayı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Thomas Kurth | Yönetici Adayı

Cevap: Thomas Kurth Galatasaray'da

Thomas Kurth'u getirecek. Kurth'un yardımcılığına düşünülen isim ise Futbol Federasyonu Asbaşkanı Lütfi Arıboğan. Başkan Ünal Aysal bu akşam Arıboğan ile bir yemek yedi ve sarı kırmızılı kulübün futbol şirketinde görev teklif etti

Aysal'ın bu forumu okuyan danışmanı mı var diye şüphe etmeye başladım gerçekten. Ya bu adam nasıl bişey. Her adımı mı doğru atar insan. Pro'lar gelecek dendiğinde burada boy boy Arıboğan resimleri yayınladım. Aysal'ın mükemmelliği sinir bozmaya başladı.

Bu adam gün gelip başkanlıktan ayrılacak. İşte o gün hepimiz hüngür hüngür ağlayacağız gibi.

Cevap: # Thomas Kurth | Yönetici Adayı

ali dürüst tomas kurth fatih terim bülent tulun

bu kadar adam iyi anlaşıp ortak karar alabilecek mi sizce ?

bir ego problemi ortaya çıkmaz inşallah

Terim ve Dürüst beraber sorunsuz calıstı gecmiste. Tulun biraz kazma bir scoutcu olsada ego problemi olmayan biri bence. Elde kalan Kurth sorun cıkartmazsa birsey olmaz.

ali dürüst tomas kurth fatih terim bülent tulun

bu kadar adam iyi anlaşıp ortak karar alabilecek mi sizce ?

bir ego problemi ortaya çıkmaz inşallah

Ben Aysal'ı tanımıyorum, Selim. Sadece sifrelerini çözüyoruz hep birlikte yaptıklarından, röportajlarından falan.. Şahsen tanıdığım yönetimden bir tek Aka Gündüz Özdemir var. Yöneticiliğimi yapmıştı bir dönem. Gündüz Bey tapılası derecede klas ve çok zeki bir adamdır. İnsan sarraflığı üzerine onun üstüne kimseyi tanımam. Koç şirketlerinde çok büyük bir adı vardır. Bu şirketler egomanyaklarla doludur. Bunun tek çaresi vardır. Görev tanımını çok net yaparlar. Kimse kimsenin arazisine adım atamaz baştakiler izin vermedikçe.

Sanırım yanıt olmuştur soruna.

Not: Özdemir'in Aysal hakkında ki yorumlarını okudum gazetede. O adam Aysal'a bu derecede tapıyorsa hayal gücüm yetmiyor nasıl bir başkana sahip olduğumuz konusunda. O derece yani.

Galatasaray'da kurumsal yapılanmada devrim sayılacak gelişmelerin ilk adımları atıldı.

Başkan Ünal Aysal ile yönetici Adnan Öztürk, futbolu yönetimden ayırıp, farklı bir yapılanma yarınlara hazırlamak için girişimlere başladı. Futbol A.Ş'yi adeta baştan yapılandıracak olan başkan Ünal Aysal ile yönetici Adnan Öztürk, şirketin genel müdürlüğüne Thomas Kurth'u getirecek. Kurth'un yardımcılığına düşünülen isim ise Futbol Federasyonu Asbaşkanı Lütfi Arıboğan. Başkan Ünal Aysal bu akşam Arıboğan ile bir yemek yedi ve sarı kırmızılı kulübün futbol şirketinde görev teklif etti. Ancak Arıboğan'ın, bu teklife ilk etapta olumlu yanıt vermediği öğrenildi.

Galatasaray'da futbolun patronu olacak olan Thomas Kurth, uzun yıllar UEFA'da üst düzey yöneticilik yaptı. Bir ara Avrupa'nın büyük kulüpleri tarafından hayata geçirilen G 14'lerin oluşumunda fikir babası olarak öne çıktı. Ardından UEFA ile uzlaşıp, Şampiyonlar Ligi'nin oluşumuna büyük katkı sağladı.

Ünal Aysal Yönetimi, fubolun yanısıra kulübe bağlı şirketlerin yapısını da ciddi bir reform süzgecinden geçirecek. Barcelona Kulübü'nde sponsorluk ve reklam gelirlerinin artırılmasında büyük katkı sağlayan Esteve Calzada, sarı kırmızılı kulübün Sportif A.Ş şirketinde göreve başlayacak.

Hürriyet-CNN-Milliyet vs... Ciddi tüm kaynaklar kısaca.

Evet okudum.. Adnan öztürk'ün Projesiydi bu ve $imdi uyguluyor.. Çok başarılı olacagını umuyorum..

Lütfi Arıboğan'ın eşine twitterdan sordum dün olcakmı bu iş diye.

Cevap vermedi. :(

Arıboğan'ın hem bizde hem Federasyon'da görev alması mümkün mü? Mümkünse speküle edilmez mi bu durum çok? Çok alakasız geldi bana Arıboğan meselesi.

İmzalar 1 Haziran'da

fft1mm1442531.jpg

Thomas Kurth ve Esteve Calzada, önceki gün Türk Telekom Arena'da kendilerine tahsis edilen ofislerde çalışmaya başlamıştı.

Kurth’a kurumsal yapılanmada, Calzada’ya ise sponsorluk ve pazarlama alanında önemli görevler verilmesi bekleniyor. Ancak bu iki ismin de çalışmalara başlamasına rağmen, resmi siteden bir açıklama yapılmaması kafalarda soru işaretleri oluşturmuştu. Kurth ve Calzada’nın 1 Haziran’da resmi imzayı atacakları ve açıklamanın da bundan sonra yapılacağı öğrenildi.

Fanatik

Eğer ünal aysal Galatasarayı yönettiği şirketler gibi yönetirse, önümüzde 5-6 sene içinde dünyanın en zengin klüplerinden biri olabiliriz.

İmzalar 1 Haziran'da

fft1mm1442531.jpg

Thomas Kurth ve Esteve Calzada, önceki gün Türk Telekom Arena'da kendilerine tahsis edilen ofislerde çalışmaya başlamıştı.

Kurth’a kurumsal yapılanmada, Calzada’ya ise sponsorluk ve pazarlama alanında önemli görevler verilmesi bekleniyor. Ancak bu iki ismin de çalışmalara başlamasına rağmen, resmi siteden bir açıklama yapılmaması kafalarda soru işaretleri oluşturmuştu. Kurth ve Calzada’nın 1 Haziran’da resmi imzayı atacakları ve açıklamanın da bundan sonra yapılacağı öğrenildi.

Fanatik

Haberde Kenyon'dan behsetmiyor ama resim Peter Kenyon'a ait. :asd:

Avrupa'da bu sistemin en güzelini Leverkusen uyguluyor. Rudy Voller Sportif direktör olarak görev yapıyor. Transferlerde etkin basın ilişkilerinde devrede. Aslında böyle olmalı. Biz Başkan'ların adını duymamalıyız. Saha dışında Antrenörler her yerde konuşmamalı. Bu tarz adamlar olunca bir kulüple kalkan gibi hem başkanı hem anternörü koruyor. Ve antrenörde işini yapıyor... Antrenman, saha içi taktikler gibi, BU anlamda Kurth gelirse iyi olacak.

Kendisini çok iyi tanımıyorum açıkçası ama bu sportif direktörlük görevi mevkiini birisi doldursun yeter. Ha bana sorarsanız oraya eski bir Galatasaraylı yerli oyuncuyu getirirseniz daha da iyi olur.. Ama Kurth da iyidir...

Üst Alt