Tolga Ciğerci'nin Sözleşmesi Fesh Edildi! - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tolga Ciğerci'nin Sözleşmesi Fesh Edildi!

Tolga'nın içerde 1.925.000 € bırakacak kadar arma sevdalısı olduğunu düşünmüyorum. Kimisi kontratında 3 aydan fazla sakat kalırsa fesih hakkı doğar diye madde var yazmış. Zaten 2 aydır antrenmanlara çıkmıyordu beyzade. Doğru olabilir. Ya da bir kulüple anlaştı, bonservisini verdik. Her türlü faydalı bir iş oldu. Oyuncuya emekleri için teşekkürler. Yönetimi de tebrik etmek lazım. Darısı Tarık'ın başına.

Evet beyler şimdi baktım 3 milyon euro bonservis verip almışız biz bunu. Şu an transfermarkt ta 2,75 milyon euro değeri görünüyor. Yani bizden zaten almış 2,75 milyon euroyu film fırıldakla koymuş cebine. Yani helal olsun mesajı çekmeden bunu bir değerlendirin. Ayrıca bonservisle transfer olmamak için mücadele verdi herif. Yani bu yaptığının zararını fener gibi bir takıma bedava geçiş yaptığında hissedersiniz.

Genç ve ligimizdeki biz hariç hemen hemen her takımın 18 ine girebilecek bir oyuncudan bile 3 milyon zarar ettik. Bunda bizimde çok suçumuz var buralarda beğenmediğimiz her futbolcuyu gömüyoruz ve burayı okuyanların üstüne para istememesi acayip olanı. Tabi futbolcuda okuyor bakıyor.

Bir arkadaş yazmıştı çok doğruydu, alırken üst sınırdan satarken alt sınırdan bu şekilde kulüp tabi ki ffp de olacak.

Alırken pahalı aldık yani orda bize giren girdi sen o kazığı çıkaramazsın maaşı tam 1,95 milyon yani akbabadan, rodriden fazla hiçbir Anadolu takımı ödiyemez bu parayı yollayabilmen için maaşı karşılayacak biri lazım malum Almanya falan da max 800 verirdi bunlar gerçek malesef, misal cavanda maaş düşüktü sattık oyuncunun değeri, kalitesi ne olursa olsun maaşta bitiyor olay.

3 milyonu yani bonservisi oyle dusunmemek lazim . Sozlesme suresi 3 sene ise , 2 sene faydalandiginda amortisman olarak 2/3 unu silmen lazim bonservisin . Cunku 1 sene kaldiginda sozlesme sonuna , 2 sene daha yaslanmis adama 3 milyon bonservis teklifi gelmesini beklemek hayalcilik olur

Diger bir sebep de , oyuncunun degeri kadar , kendisine odenen miktar da bir etken . Bizden onceki kulubunde sanirim 450 bin euro kazanirken , bizle 2 den mi anlasmisti ? 4 kati fazla maas veriyoruz

Bu yuzden 2 milyon eurodan vazgecmesi , eski maasinin 4 katini hibe etmesi demektir

Bu adam bu maasla bahsedilen bonservisle satilabilir miydi ? Imkansiz .

O zaman her turlu karli bir is

Bence yanlış bir hesaplama olmuş. Bir oyuncunun yaşı bir sonraki transferine olanak tanımıyorsa bu yaptığın hesap yapılabilir. Fakat sen uçuk gelirleri olan bir İngiliz kulübü değilsin ve oyuncunu aldığın bonservisin üstünde satmak zorundasın. Avrupa'da dev kulüp veya ligler dışındaki takımlar aldığı bonservisin altında ya da aynı paraya oyuncu bırakmıyorlar. Sakatlığından oynayamayan oyuncular haricinde bu böyle ve böyle olmak zorunda. Hani desen ki Tolga'nın bonservisi yüksek alındı tamam diyeceğim ama bu ülkedeki bir futbolcunun amortisman hesabını sen bir makine amortismanı gibi yapamazsın.

Ayrıca bu hesapla FFP den de çıkamazsın. Mantık çok basit aldığının aşağısına adam satma, ederinden yüksek bonservis ve maaş verme.

Alırken pahalı aldık yani orda bize giren girdi sen o kazığı çıkaramazsın maaşı tam 1,95 milyon yani akbabadan, rodriden fazla hiçbir Anadolu takımı ödiyemez bu parayı yollayabilmen için maaşı karşılayacak biri lazım malum Almanya falan da max 800 verirdi bunlar gerçek malesef, misal cavanda maaş düşüktü sattık oyuncunun değeri, kalitesi ne olursa olsun maaşta bitiyor olay.

Renkdaş bu dediğini Beşiktaş, Fener ya da Başakşehir'e gitmezse kabul ederim ama bana bir film çevirdi ve bunlardan birine gidecek gibi geliyor. Öyle olursa yönetimin bu işin peşine düşmesi lazım. Bu üç takım Tolga'ya hem bu maaşı hem de 1,5 - 2 milyon bonservisi verebilecek takımlar. Ya da işimize yarayabilecek bir oyuncusuyla takasa girebilirdik. Bekleyip görelim bunlardan birine imza atacak mı diye. Ben pusudayım bekliyorum.

parayi birakip gittigini sanmiyorum gittiyse de hakkaten malmis
kesin kontratta su kadar sakat olursa fln filan maddesi sayesinde olmustur

Bence yanlış bir hesaplama olmuş. Bir oyuncunun yaşı bir sonraki transferine olanak tanımıyorsa bu yaptığın hesap yapılabilir. Fakat sen uçuk gelirleri olan bir İngiliz kulübü değilsin ve oyuncunu aldığın bonservisin üstünde satmak zorundasın. Avrupa'da dev kulüp veya ligler dışındaki takımlar aldığı bonservisin altında ya da aynı paraya oyuncu bırakmıyorlar. Sakatlığından oynayamayan oyuncular haricinde bu böyle ve böyle olmak zorunda. Hani desen ki Tolga'nın bonservisi yüksek alındı tamam diyeceğim ama bu ülkedeki bir futbolcunun amortisman hesabını sen bir makine amortismanı gibi yapamazsın.

Ayrıca bu hesapla FFP den de çıkamazsın. Mantık çok basit aldığının aşağısına adam satma, ederinden yüksek bonservis ve maaş verme.

Son derece haklisin ama nasil amortismani insan icin makine ornegindeki gibi yapamiyorsak , "aldigina satacaksin" i da yapmanin yolu yok cunku o tip bir piyasasi yok , daha dogrusu bu parayi veren yok

Alim-satim da cift tarafli bir arz talep meselesi . Talip yoksa opsiyonlarin azaldi demektir . O zaman artik zarar etmis oldugun 3 milyonun uzerine bir 2 milyon daha goz gore gore zarar etmemenin pesine dusersin

Buradaki hata alirken yapilmis .

Bu adama niye bu kadar nefret var la onu anlamıyorum, adam her oynadığında takımın en çok top çalan, en çok hamallık yapan futbolcusuydu. Dikine top sürme becerisi olan tek yerli orta saha ayrıca. Sakatlık sorunu var adamın da oynadığı maçlarda iyi oynama ortalaması kötü oynamasına oranla çok daha yüksektir. Üstüne bir de parayı bırakmış. 15 milyon liradan bahsediyoruz lan kim bırakır ki bunu, tarihi kıyaktan öte bişey yani. Bu arada keşke gönderilmeseydi bence, hocanın bir bildiği vardır inşallah.

XDyOMrIL_400x400.jpg

Kadikoy de kacirdigi golden sonra üstü cizildi

Parayi da bi zahmet biraksin,bonservis bedeli olmadan istedigi kulube gidebilir burda kazanan sadece biz degiliz tolga icin de avantaj

Bu adama niye bu kadar nefret var la onu anlamıyorum, adam her oynadığında takımın en çok top çalan, en çok hamallık yapan futbolcusuydu. Dikine top sürme becerisi olan tek yerli orta saha ayrıca. Sakatlık sorunu var adamın da oynadığı maçlarda iyi oynama ortalaması kötü oynamasına oranla çok daha yüksektir. Üstüne bir de parayı bırakmış. 15 milyon liradan bahsediyoruz lan kim bırakır ki bunu, tarihi kıyaktan öte bişey yani. Bu arada keşke gönderilmeseydi bence, hocanın bir bildiği vardır inşallah.

Niye mi?
Bu yüzden:

Yalnızca bir iki sayfa önceki mesajları okuman yeterli renkdaş nesini anlamadın?

Bu işte bir iş var diye daha fenere transfer olmadan helal olsun mesajlarını görüp yazmıştım hepsi çıktı.

Adam resmen fener bize 2 - 3 milyon bonservis ödemesin diye saygın Ali Koç'la anlaşıp filmi vizyona koydu. Burada hakkını helal edenleri gördükçe yazma ihtiyacı duydum ve malesef fenere transferini günler öncesinden mantık yaparak bulmuş oldum ama ne fayda yönetime duyuramadık. Birde üstüne yönetim kendisine teşekkür etti.

Adam sakatım ayağına antrenmanlara gelmeyerek Fatih Terim ve yönetimin onu gözden çıkarmasını sağladı. Böylelikle kulübümüzün fenerden bonservis istememesi için hem ortamı gerdi hemde fenerin sinsi hareketine ortam sağladı. Kulüp istediği kıvama geldiğinde de sanki onurlu bir adammış gibi yıllığından vazgeçip bize helal olsun bile dedirtti.

Olay şu biz bu adama 3 milyon euro bonservis ödedik ama fener bize ödeme yapmak ya da takasa adam vermek istemediği için Tolga'ya açıktan imza parası teklif etti. Parayı gören Tolga hemen fenerin senaryosunu yazdığı filmi vizyona koydu. Bu şekilde zaten önceden anlaşmış olduğu fenere düşmanına bonservis ödetmemiş oldu. Biz de Tolga'ya hakkımızı helal edip kahraman ilan ettik ve 3 milyon euro bonservisini zarar hanemize yazdık. Olay bu.

Bu adama kim bonservis verir ya . Ayrica fb gidip GS ye bonservis oder mi

Mumkun olmayan seyler

Odemezler diye de oynatmayacagimiz adama 2 milyon mu verseydik

Kovmak istedigimiz copu , ustelik orta saha adam kaynarken sutladik , hem +2 milyon bize yaz , hem de rakibine -1,5 yaz

Daha guzel sey mi var

Üst Alt