Total Futbol && Gegenpressing | Selami Görmezler - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Total Futbol && Gegenpressing | Selami Görmezler

Ya zaten kafadan belli oluyor tavrınız sıkıntı yok :) sonuçta oylama var kazanma şansım yok da ben yazdığım gibi format kazandıralım; kendi görüşümü yazayım; tarihsel bir perspektif katıp bilinmeyen şeyleri ortaya koyayım istedim yazıyı yazarken özellikle futbolun çıkışı hakkında kalanlar yorumlarım...

Uğur, sana karşı düzgün davranmaya çalışıyorum ama kaşınıyorsun, bir ton kupa kazanılmış başarı yok diyorsan, gülerim, hatta alay da ederim.

Benim sabrımı taşırma.

Yine zayıf bir futbol ülkesi yine negatif, yıkıcı ve sıkıcı association football ruhuna ters bir taktiksel sistem ile rezilliğini örtbas edip ilk büyük başarısına ulaşıyor ve looserlıktan kurtuluyordu...

Aynı taktik 2010 dünya kupasında sökmedi zira dünya kupasında barcelonayı kollayan hakemler yoktu ve rakip alman efsanesi Ottmar Hitzfeld'in İsviçresiydi açılış maçında rezil olup yenildiler...Luis Aragonez bunu bile başaramayacak dendiği sırada İsviçre son maçta golü bulamayınca İspany gruplardan çıkıp görece kolay istikametten kısır bir almanya yarı finali ve robbenin elleriyle verdiği hollanda finaliyle üstüste 2. uluslaraarası kupasını alıyordu ispanya...2012'de de aynı senaryo tekrarlanıyor ve ispanya ömrü hayatında yarı finalden öteye gidememişken tiki taka sayesinde 6 senede 3 kupaya sahip oluyordu...

Tiki-taka daha önce çözülürdü ancak unicef-nike-fifa-ab gibi beynelmilel organizasyonlar tarafından kollandığından ancak Mourniho-Sneijder işbirliğiyle tahtından edildi...Barcelona rezil olmuştu ama ya milli takım? Tiki taka'nın işini total football'un da işini bitiren Almanlar gördü...Bayern-Barcelona yarı finalinde 7 tane gol attılar barcaya...Dünya Kupasında da Hollanda paspas etti 2014'te İspanyayı hem de total football'ün ülkesi hollanda tipik kanat organizasyonuyla işi çözdü...

Tiki taka'nın şifresi çözülmüştü ya otobüs topla beraber interin yaptığı gibi maçboyunca hareket edecek tandem gibi yahut ortalarla uzun boylu forvetler birbirlerine topu indirmeden kafayla pas verecekti bayernin yaptığı gibi...Hatta uçan hollandalı lakabını alan van persie bile böylesi bir maçta attığı ortayla gelen kafa golüyle hak kazandı...
Devam ediyorum.Zayıf futbol ülkesi dediğin ülke bahsedilen tarihe kadar birçok Şampiyonlar Ligi şampiyonu çıkardı.Hakem makem bunlar tamamen realiteden uzak,mesnetsiz dayanaksız iddialar.İspanya'nın yenilgilerinden bahsediyorsun fakat Barcelona'nın başarıları yok?Onlar da oynamıyor mu tiki takayı?Robben'in elleriyle verdiği?Vermeseydi?Odasında Robben posteri asılı biri olarak söylüyorum.İspanya kaçırmadı ve şampiyon oldu.Senin iki kelimeyle asla küçültemeyeceğin başarılar bunlar.Bunu da geçiyorum.
Inter'in Barcelonayı eleyişi konusunda da bir anektod vermek isterim.Alıntıdır:Avrupa’nın güneyinde oynanacak maç öncesi Avrupa’nın kuzeyindeki Eyjafjallajökull Yanardağı patladı. Bu öyle bir kelebek etkisiydi ki, felç olan hava trafiği sonrası Barcelona takımı Milano’ya uzun bir otobüs yolculuğuyla (yaklaşık 1000 km) ulaşmak zorunda kaldı.Bu arkadaş pek maç izlemiyor gündemden haberi yok sanıyorum.Barcelona'nın elenmesinde bu yorgunluğun çok büyük etkisi oldu.Maçı izleyen arkadaşlar hatırlayacaktır.Tabi Inter ve Jose başarılıdır fakat herhangi bir devamlılığı oldu mu Jose'nin?Tabiki hayır.Devam edeceğim.

Uğur, sana karşı düzgün davranmaya çalışıyorum ama kaşınıyorsun, bir ton kupa kazanılmış başarı yok diyorsan, gülerim, hatta alay da ederim.

Benim sabrımı taşırma.
kendi fikrim like almak için takiyye mi yapayım? hangi kupa? ben hep yazarım milli takımlarda dünya kupası ve avrupa-latin amerika kupaları;

kulüplerdeyse öncelikle şampiyonlar ligi ve uefa kupası önemlidir gerisi hikaye...3 avrupa kupası finali oynamadı mı klopp??? uefayı sevillaya şampiyonlar ligini de bayern ve geçen reale kaptırmadı mı başarısız işte...

total futbolda ise cruyff 3 avrupa kupası aldı ama milli takımlarda rezil oldular almanya sürklase etti...bu üçlü içinden sadece tiki taka başarılı en nefret ettiğim olmasına rağöen

ayrıca kaşınıyorsun, aley ederim, gülerim diyen hakem mi olur :) olursa da dediğim gibi sonuç baştan belli ama sıkıntı yok dediğim gibi amaç format ve kendi fikirlerimiz bilgilerle sunmak...Zaten sevdiğim futbol taktik sistemleri de değil konu diye yazdım o kadar...

Devam ediyorum.Zayıf futbol ülkesi dediğin ülke bahsedilen tarihe kadar birçok Şampiyonlar Ligi şampiyonu çıkardı.Hakem makem bunlar tamamen realiteden uzak,mesnetsiz dayanaksız iddialar.İspanya'nın yenilgilerinden bahsediyorsun fakat Barcelona'nın başarıları yok?Onlar da oynamıyor mu tiki takayı?Robben'in elleriyle verdiği?Vermeseydi?Odasında Robben posteri asılı biri olarak söylüyorum.İspanya kaçırmadı ve şampiyon oldu.Senin iki kelimeyle asla küçültemeyeceğin başarılar bunlar.Bunu da geçiyorum.
Inter'in Barcelonayı eleyişi konusunda da bir anektod vermek isterim.Alıntıdır:Avrupa’nın güneyinde oynanacak maç öncesi Avrupa’nın kuzeyindeki Eyjafjallajökull Yanardağı patladı. Bu öyle bir kelebek etkisiydi ki, felç olan hava trafiği sonrası Barcelona takımı Milano’ya uzun bir otobüs yolculuğuyla (yaklaşık 1000 km) ulaşmak zorunda kaldı.Bu arkadaş pek maç izlemiyor gündemden haberi yok sanıyorum.Barcelona'nın elenmesinde bu yorgunluğun çok büyük etkisi oldu.Maçı izleyen arkadaşlar hatırlayacaktır.Tabi Inter ve Jose başarılıdır fakat herhangi bir devamlılığı oldu mu Jose'nin?Tabiki hayır.Devam edeceğim.

2. maçta Bojan'ın temiz golü verilse zaten eleyemiyorlardı.

Chelsea'ye karşı haksızlıkla kazandıkları yarı final maçının bedelini ödediler bir nevi 1 sene sonra.

Biz kupa aldık dortmundla kupa kaybettiler avrupada
Yahu Dortmund evet final maçında kaybetti kupayı ama başarı Dortmund takımımın o noktaya gelmesi. O noktaya gelirken de nasıl geldiği.

Adamlar bir kaç yıl öncesinde iflasın eşiğinden döndüler ve o dönem sonrası Almanya'da şampiyonluk yaşayıp Şampiyonlar Ligi finali oynadılar.

kendi fikrim like almak için takiyye mi yapayım? hangi kupa? ben hep yazarım milli takımlarda dünya kupası ve avrupa-latin amerika kupaları;

kulüplerdeyse öncelikle şampiyonlar ligi ve uefa kupası önemlidir gerisi hikaye...3 avrupa kupası finali oynamadı mı klopp??? uefayı sevillaya şampiyonlar ligini de bayern ve geçen reale kaptırmadı mı başarısız işte...

total futbolda ise cruyff 3 avrupa kupası aldı ama milli takımlarda rezil oldular almanya sürklase etti...bu üçlü içinden sadece tiki taka başarılı en nefret ettiğim olmasına rağöen

ayrıca kaşınıyorsun, aley ederim, gülerim diyen hakem mi olur :) olursa da dediğim gibi sonuç baştan belli ama sıkıntı yok dediğim gibi amaç format ve kendi fikirlerimiz bilgilerle sunmak...Zaten sevdiğim futbol taktik sistemleri de değil konu diye yazdım o kadar...

Sana son uyarımı yaptım, bundan sonra keyfin bilir.

Galatasaray sözlükte de "kaideyi taciz eden istisna " Bu konuda birçok makale yazdı. Sizin de yazınız nerdeyse birebir. Ve Gegenpressing in yıkamayacağı taktik yoktur. Tabi doğru uygulandığında. Bak Klopp a ortaya daha 3lüsünü dinamo yaptı.ileri hattı false nine dan oluşturu. 3ünede pressi aşıladı. Final oynadı. Birkaç seneye alacak kupayı

Galatasaray sözlükte de "kaideyi taciz eden istisna " Bu konuda birçok makale yazdı. Sizin de yazınız nerdeyse birebir. Ve Gegenpressing in yıkamayacağı taktik yoktur. Tabi doğru uygulandığında. Bak Klopp a ortaya daha 3lüsünü dinamo yaptı.ileri hattı false nine dan oluşturu. 3ünede pressi aşıladı. Final oynadı. Birkaç seneye alacak kupayı

Yav toplasan aktif ve modern uygulaması 8 yıllık zaten, orta sınıf takımları ne noktalara getirmiş, ne hikmetse başarısız denilip geçiliyor, başarılı denilmeyebilir ama başarısız demek için de çok erken.

Üst Alt