Total Futbol - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Total Futbol

Cevap: Total Futbol [Hafta 13]

-Sabri--Sarp(E.Güngör)-Topal--Balta-

------------Linderoth------------

------Elano----------Arda--------

-Keita---------------------Kewell-

------------Baros----------------

Total futbol oynayabilecek kadro budur. Bu kadro üzerinde yoğun çalışmalar yapılsa daha çabuk verim alınabileceğini düşünüyorum. Servet,Gökhan Emre Aşıkla Total Futbol biraz zor. Fakat Rijkaardın böyle bir şey yapacağını hiç sanmıyorum. Ancak hayallerimde görürüm böyle birşey yada Allah korusun stoperlerin tamamının sakat veya cezalı olması halinde belki. Bir kaç maçlada olacak şey olmadığından benimkisi sadece bir hayal.

duran çalan,

Arda-Elano-Linderoth olmaz şuan ki durumda Arda'nın defansif yönü çok iyi değil. Gelişmesi gerek. İstediği zaman başarıyor ama devamlılığı yok defans olarak. Bu yüzden şuanlık o kadroyla fazla pozisyon verebiliriz.

Total futbol için daha zamanımız var mühim olan Rijkaard ile devamlılık sağlayabilmek. 1-2 senede çözebileceğin bir futbolda değil bu oyun. Takım önce bu futbolu oynayabilmesi için bir ışık göstermeli, yoksa Rijkaard istediği kadar anlatsın elindeki malzeme o işi yapmaya müsade etmiyorsa başarısız olursun. Yönetim sezon sonu mutlaka Rijkaard'ın istediklerini yapmalı, uygun ortam sağlanmalı. Güven olarakta bir sıkıntı yok, Cryuff gerekli bilgileri arz etmiştir kendilerine.

İlk hedef olarak sezon başındaki hücum tempomuzla son maçlardaki takım savunmasının beraber yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Arda ve Kewell hemen gönderilmeli , Serkan Çalık kaptanlığa getirilmeli.

O zaman total futbol olur. :eek:

duran çalan,

Arda-Elano-Linderoth olmaz şuan ki durumda Arda'nın defansif yönü çok iyi değil. Gelişmesi gerek. İstediği zaman başarıyor ama devamlılığı yok defans olarak. Bu yüzden şuanlık o kadroyla fazla pozisyon verebiliriz.
Şuandan bahsetmedim böyle bir şey olmasını da beklemiyorum zaten ama total futbol oynamak için en uygun futbolcular bunlardır bence. Üzerinde yoğun bir şekilde çalışılsa çok çabuk verim alınabileceğini düşünüyorum.Arda Elano Sarp ve Topalın defansif yönleri üzerinde yoğunlaşılırsa bu iş olur gibime geliyor.Bu oyuncular zaten oyun kurucu özelliği olan oyunculardır. Ama belirttiğim gibi benimkisi sadece bir hayal.

Total futbolun kavramını öncelikle Ayhan'nın aklına şırınga ile sokmak gerek çünkü öyle yerlerde top kaybediyor ki eğer o pasları çıkarabilse neler olacak neler ama bu muhteşem top kayıplarıyla takımı hem yoruyor hem de demoralize ediyo işte Ayhan'nın oynadığı yere çok iyi bir orta saha almamız lazım yada Linderoth'un o bölgeye monte edilmesi lazım çünkü nadiren oynadığı maçlarda gerçekten çok iyi ara paslar çıkarabiliyor top kaybedildiği andan itibarende hemen topun önüne geçiyo aslında orta sahada 3 tane linde gibi futbolcumuz olsa total futbolu çok daha rahat oturtabilir takıma ama tabi orta sahayla bitmiyo defans ve forvet olarak da total futbolun gereklerini yapabilmeliyiz forvetimiz diğer bölgelerimize iyiler ama ofans olarak defansa fazla yardım gelmiyo daha doğrusu takım savunması yapılmıyor.Defansımız bir blok halinde ortak hareket etmesi lazım defansın sanki birbirlerine halatla bağlanmış gibi bütün futbolcular kaslarını çalıştırdğı kadar akıllarını da çalıştırmak zorundadırlar özellikle defans oyuncularının muazzam bir uyum içinde olması gerekmektedir blok halinde ileri geri sağo sola hareket etmeleri gerekir.Ama unutulmaması gereken bi şey var total futbol tüm anlamlarıyla bir takım oyunudur hücum defanstan defans hücumdan başlar bütün bir takım halinde.

13 Hafta itibariyle totalın t sini bile göremedim:) zaten ayhanla barışla g.zanla olacak iş değil! bu takıma linderoth ve elanonun monte edilmesi gerek ayrıca mutlaka devre arası geriden oyun kuran hızlı yabancı stoper!

13 Hafta itibariyle totalın t sini bile göremedim:) zaten ayhanla barışla g.zanla olacak iş değil! bu takıma linderoth ve elanonun monte edilmesi gerek ayrıca mutlaka devre arası geriden oyun kuran hızlı yabancı stoper!

Göremezsin zaten kim görüyor hemen 13.haftada total futbolu :D ? + olarak bu futbolcular geçen seneden kalma çoğu. Bu sene Keita,Elano,Mustafa,Gökhan,Ufuk gibi isimler geldi. Bunlardan Rijkaard'ın haberi varsa Keita,Elano'dan haberi vardır. Onlarda bu sisteme uygun oyuncular. Mevcut oyuncu kadromuzdada Linderoth,Kewell,Sabri gibi isimler bu sisteme uygun.

Seneye görürüz örneklerini total futbolun diye düşünüyorum. Çünkü Rijkaard'ın isteğine göre oyuncu alırız heralde, o zamanda görürüz total futbolun örneklerini.

Şuan tek isteğim bu zorlu sezonu güzelce geçirebilmemiz....

Sanırım play-offlarda oynayacak oyuncumuz yok.Bu tam takım olarak 2 hafta antrenman yapmak demek.Manisa maçında iyi bir total futbol ve gollü galibiyet bekliyorum.

Hücum hattı eksik olmasına rağmen bence performansı yeterli

Nonda'nın 90 dk ve üst üste 2 maç iyi performans veremeyeceği belli

Asıl problem yeni orta saha formasyonu... Türkiye'deki köşe yazarları ve çoğu kişi defansif orta sahayı beğeniyor ama bence total futbola uygun bir orta saha değil çünkü

1- Basit oynayamıyorlar

2- Tempo yapamıyor ayarlayamıyorla

3- Boşluk yaratamıyor, deplase olamıyorlar

Sadece koşuyorlar, düşük yüzdeli pas atıyorlar çoğu zaman gereksiz agresif (Ayhan) veya oyun zekası alt seviyede (Mustafa Sarp, Mehmet Topal, Barış Özbek)

Mustafa Sarp'ın oyun zekasının eksik olduğunu düşünenin futbol bilgisinden şüphe ederim. Yeteneklerinin sınırlı (yetesiz değil ama sınırlı) olduğunu kabul ediyorum ancak oyun zekası farkı ile çok üst düzey performans sergiliyor ve yeteneğinin sınırlı olması eksiğini rahatlıkla kapatıyor. Basit pas yapması gerektiği zaman basit pas yapıyor, boşluk bulup kendi sürmesi gerektiğinde topu sürüyor, çok yerinde topsuz çıkışlar veya koşular yapıyor, gerektiğinde uzun ve kısa paslarla atak yönünü değiştiriyor, orta sahada pas almak için boşa kaçmayı biliyor, yan toplarda çok güzel pozisyon alıyor, savunmada pozisyonunu çok iyi ayarlıyor ve iyi toplar kazanıyor. Bunların hepsi doğrudan oyun zekası ile alakalı şeyler. Özellikle Sivasspor maçını bulabiliyorsanız tekrar izleyin derim. Muhteşem oynadı Sivasspor karşısında ve tercihleri neredeyse %100 doğruydu.

Ha, zaman zaman sınırlı sayıda pas hatası veya top kaybı yapıyor ama bu yeteneklerinin biraz sınırlı olmasından kaynaklanıyor, o hata yaptığı pozisyonlarda dahi yapmayı denediği şey doğru oluyor ama yapmayı başaramıyor.

Mustafa Sarp'ın oyun zekasının eksik olduğunu düşünenin futbol bilgisinden şüphe ederim. Yeteneklerinin sınırlı (yetesiz değil ama sınırlı) olduğunu kabul ediyorum ancak oyun zekası farkı ile çok üst düzey performans sergiliyor ve yeteneğinin sınırlı olması eksiğini rahatlıkla kapatıyor. Basit pas yapması gerektiği zaman basit pas yapıyor, boşluk bulup kendi sürmesi gerektiğinde topu sürüyor, çok yerinde topsuz çıkışlar veya koşular yapıyor, gerektiğinde uzun ve kısa paslarla atak yönünü değiştiriyor, orta sahada pas almak için boşa kaçmayı biliyor, yan toplarda çok güzel pozisyon alıyor, savunmada pozisyonunu çok iyi ayarlıyor ve iyi toplar kazanıyor. Bunların hepsi doğrudan oyun zekası ile alakalı şeyler. Özellikle Sivasspor maçını bulabiliyorsanız tekrar izleyin derim. Muhteşem oynadı Sivasspor karşısında ve tercihleri neredeyse %100 doğruydu.

Ha, zaman zaman sınırlı sayıda pas hatası veya top kaybı yapıyor ama bu yeteneklerinin biraz sınırlı olmasından kaynaklanıyor, o hata yaptığı pozisyonlarda dahi yapmayı denediği şey doğru oluyor ama yapmayı başaramıyor.

Mustafa Sarp in oyundaki etkinligini gorememek beni de umutsuzluga itiyor.

Adam in her kafasindan gecen, o anda yapilmasi gereken sey. Yapamasa bile dedigin gibi.

Mustafa Sarp kesinlikle ilk 11 adamidir tek gecerim

kalabaliktan topu cikarirken nereye pas attigina bir bakin

Mustafa Sarp in oyundaki etkinligini gorememek beni de umutsuzluga itiyor.

Adam in her kafasindan gecen, o anda yapilmasi gereken sey. Yapamasa bile dedigin gibi.

Mustafa Sarp kesinlikle ilk 11 adamidir tek gecerim

kalabaliktan topu cikarirken nereye pas attigina bir bakin

Evet, şu anki performası ile ilk 11 adamıdır. Çünkü düşündükleri çok yüksek yüzde ile doğru ve bunları gerçekleştirebilme oranı da hiç fena değil, hatta iyi. Savunma performansı + yan top performansı gibi faktörler de birleşince ilk 11 için önemli bir oyuncu haline geliyor. Ha, ileride yeri gelir formsuzluk sebebi ile, fizik düşüs sebebi ile falan düşündüklerini sahaya yansıtma oranı azalırsa o zaman dinlendirilir veya zaman zaman yedek kalabilir. Ancak, şu anki performansı ile onu beğenmemek abesle iştigal.

Rijkaard'ın B Planı yok dedim, sistemi değiştirdi.

r.dilmen

güler misin, ağlar mısın !!!

Üst Alt