trafikte yaşamış olduğunuz en tuhaf şey | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

trafikte yaşamış olduğunuz en tuhaf şey

070920141411001927080_2.jpg

Burada trafikte yaşamış olduğunuz en tuhaf şeyleri anlatın bakalım :)

Geçen bir şerefsiz bana orta parmağını gösterince arkasından gidip lambalarda güzelce bir dövdüm​

bir keresinde otostop çeken kızın tekini almıştım iş çıkar diye düşünürken kız erkek arkadaşının onu beklediği yere kadar bıraktırmıştı beni.Trafiklik bir durum değil belki ama sonuçta o esnada trafikteydim benim başımada bu geldi sonuç olarak.

Yıl 2014...Mevsimlerden Yaz Sonu Güz Başı...Tellidere Bulvarında ışıklarda durduk pencereler açık bir de baktım sağ tarafta skoda pickup'ta şöför mahallinde sol kolu dışarıda elinde cigarası tek elle araç kullanan bir cono abla...

Göz göze geldik...Kardeş egzozun mavi duman atıyor galibam yağ yakıyorsun dedi...Ben de eyvallah ağabey dedim balcalı sapağına ileriden mi döneceğiz dedim ulan kardeş dedi; son durağa bir sonraki ışıklardan sapacaksın pilakan sıfır bir mavibulvar tarafından askerlik şubesine nasıl dönülür bilmiyor musun cehelll dedi...Işıklar yandı skoda pick up patinaj çekip kasadaki karpuzlardan biri kaputuma sekti...

Benim başıma gelmedi ama gözümün önünde oldu. İki kuzen var ve bunların eşleri. Bize gelmişler çıktıklarında nasıl becerdilerse birbirleri ile çarpıştılar bizim evin önünde kuzenleri çağırdım. Adamlar delirdi. Ulan 2m nüfus var 100 bin araba var bula bula birbirinizi mi buldunuz diye..

Hala ailenin eğlencesidir. Her toplanmamızda dalga geçersiz çıkarken aman ha bize çarpmayın diye :)

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Geçen sene ramazan ayıydı. Sol şeritten bir araç (araç dediğim de şahin bu arada) aniden önüme kırıp sağdaki sokağa doğru girmek için durakladı. Tabi ben frene asıldım. Kornaya bile basmadım öyle sakindim.(ramazan ya) Sonra öndeki aracın sürücüsünün parmağını gördüm ama orta mı başka mı bilmiyorum. Birden benim gibi sakin bir adam arabadan ok gibi fırlayıp adamın üstüne doğru gidip kapısını açtım. Hem suçlusun hem güçlü bir de hareket çekiyorsun ayıp değil mi üleennn diye boğazına sarılırken ''ne hareketi abi kusura bakma diye elimi kaldırdım 1dk bekler misin demek istedim'' gibilerinden birşeyler söyleyince birden rengim mora doğru dönmeye başladı. Üzülmüştüm bayağı. Özür dilemeye başlayınca bu defa adam bana çıkışmaya başladı.

Evet hayır seçimleriydi sanırım... Isiktayim motorda, şarapçı bi dayi geldi MK dan sarhoş olmasın dut gibi ayakta duracak hali yok.
Sırayla dolaşıyor arabaları sıra bana geldi. Evet mi hayır mı dedi.
Dedim yüksek ihtimal hayırdır ama belli de olmaz kafa kırık sonuçta.
Dedim 'tabi ki oyumuz neee'
- 'hayır tabi layn ' diye cevapladı.

Ohh almıştım cevabı. 'Tabi ki hayır be dayı' dedim. Bravo senden para istemiyorum dedi arkasını döndü ve gitti.

Genelde olay çıkmaz buralarda sarapcilarimiz delikanlı adamlardır ama belli olmaz her an picak darbesiyle karşı karşıya kalabilirdim.

Şuan trafikle alakalı ilk gelen şey bu. Ama bende çoktur aklima geldikçe yazarım.

ASUS_Z00ED cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Yıl 2010 olması lazım.Soğuk ve sağanak yağmurlu bir gece.4 arkadaş nargileden eve dönüyorduk.Önümüzde bir hıyar zig zag yaparak gidiyor.Arkadaşım kullanıyor aracı ben sol arkada oturuyorum.Herif solundan geçerken bir anda önümüze kırdı aracı yine.

1 yaptı 2 yaptı 3 ünde arkadaşım dellendi çek lan sağa diye herife bagırmaya başladı.Aracın tam içinde kaç kişi var belli olmuyordu.Bunlar bir iki el kol yaptı adam bizi hızlıca geçip 50 metre ilerde durdu.Bizde 20 metre kala sağa çektik durduk.Artık pis bir kavga var belliki.

Bir kişi indi içinden.Herif bizim araca doğru yaklaşıyor.Adam 5 derecede üstünde atletle geliyor yanlız.Ve yaklaşmaya başladıkca sanki hulk gibi büyüyor herif.2 ye 5 herifin çapı.Biz 4 kişiyiz tabe agzına ederiz diye düşünüyoruz.Yanımda oturan beyinsiz arkadaşım senin tarafından geliyor hadi çık çık yapıyor bana.

Tam elimi kapıya attım heriff arkasından çıkardığı ekmek bıcağını aracı kullanan arkadaşımın bogazına çekti.Hepimiz şoktayız.
Boğazında gezdıyor bıcagı.Şimdi dedi burada 4 ünüzüde tavuk gibi keserim skimde olmaz dedi.Belli herif bali yada tiner tarzı bişey çekmiş.Kafa yok adamda.Sallanıyor zaten bunları yaparken.O an en küçük bir hareketmizde kesin yapıstıracak bıcagı bogazına net belli idi.

Baya bir 5 dakka falan bişeyler söyleyip bıcagı tuttu.En son arkadasım tamam abi sen haklısın deyip yumuşattı herifı biraz.;D
Ama o an daha dün gibi aklımda.Sağ önde oturan arkadaşım bu olaylar gerçekleşirken havaya bakıyor adamla göz temasından kaçarak.;D
Benim sağımdaki denyoda az kalsın gtüme bıcagı sokturacaktı ilk sen çık diyerek.;D

Velhasıl o gün hiç bir zaman aklımdan çıkmadı.Ciddi kesse kesebilirdi herif.Bunun için siz siz olun trafikte kimseye bulaşmayın.Silahı olanlarda çok, manyak çok çünkü.

Son düzenleme:
bir keresinde otostop çeken kızın tekini almıştım iş çıkar diye düşünürken kız erkek arkadaşının onu beklediği yere kadar bıraktırmıştı beni.Trafiklik bir durum değil belki ama sonuçta o esnada trafikteydim benim başımada bu geldi sonuç olarak.
Otostop dedin aklıma geldi.
Ohalin ilan edildiği ilk gün. Bi arkadaşla Baya kuytu ama gelişmekte olan bi beldeye gittik bi abimizi ziyarete. Gece yarısına doğru yola çıktık dönüyoruz bodruma. Uzaktan el eden birileri var. ben bunlari hatun sandım. Dur dedim yazık alalım şunları. (yardım amaçlı)
Meğer değilmiş, 2 tane sap bindi arabaya. Karanlıkta kamufle olmuşlar. Gelirken muhabbet ediyoruz ne iş yaparsın vs. Kilise bekçiliği yapıyorlarmış. Eyimis dedim geçtim.
Bilen bilir bodruma giriş çıkış tektir. Girişe de yıllardır çevirme koyarlar. O gün ekstra güvenlik önlemleri var bi şekilde selam verip geçtik elemanlari merkeze kadar bıraktık.
Sonra bikac gün geçti orda oturan biriyle sohbet ediyoruz. öğrendik ki o civarda kilise yokmuş. Bekçi diye kimi getirdik şehrin göbeğine hala bilmiyorum. İnş birilerine zararları dokunmamistir.

ASUS_Z00ED cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Son düzenleme:

cok merak ettim. otostop ceken kizi biraktiginda erkek arkadasinin boynuzlari ne kadar buyuktu?

yogun trafik saati 2-3km hizla dur kalk dur kal giderken yanimdaki arabada goz goze geldigim surucu kizla soyle bir 2-3 dakika bakisip gulustuk. Ama sonu kotu bitti cunku kiz bana bakarken onundeki arabaya tosladi. Arabanin tampon falan dustu. ben hic durmadan vinnn...

boynuzların büyüklüğünün benimle olan ilgisine göre değişir.

kizin tanimadigi bir lavugun arabasina binmesi boynuz buyuklugunde herhangi bir etki yapmaz mi?
mesela onu oraya biraktiginda cocuk sana ne dedi. eyvallah birader sagol benim kizi icinde hic bir kotuluk olmadan(!) sokagin ortasinda alip bana getirdigin icin falan gibi bi muabbet dondu mu?

kizin tanimadigi bir lavugun arabasina binmesi boynuz buyuklugunde herhangi bir etki yapmaz mi?
mesela onu oraya biraktiginda cocuk sana ne dedi. eyvallah birader sagol benim kizi icinde hic bir kotuluk olmadan(!) sokagin ortasinda alip bana getirdigin icin falan gibi bi muabbet dondu mu?
Beş parasız öğrenci tayfası muhtemelen erkek arkadaşı da oraya otostop çekerek geldi hayat şekilleri haline gelmiş yani.Nerde beleş oraya yerleş muhtemelen akşam yemeklerinide iftar çadırlarında bedavaya getiriyorlardır şu zamanda.

Boğaziçi köprüsünün tam ortasında stepne takan müstesna kişilerden biri olarak tarihe geçmiş olabilirim!.

10 yıl kadar olmuştur. Göztepe' de ikamet eden arkadaşımdan dönüyorum, Gece 2:30 suları; arka lastiklerden birinin havasının inik olduğunu farkettim. İlk gördüğüm benzin istasyonuna kadar yavaş yavaş gideyim de şişireyim dedim, bir yandan da yol uzamasın istiyorum. Derken, otoyola çıkmış bulundum, istasyon yok tabi. İnik lastikle yavaş yavaş köprüye kadar geldim, sonunda lastik yırtılmış, bir tarafa savrulduğunu farkettim. İnip baktım ki köprünün tam ortasındayım. Bijonlardan biri sökülmek bilmiyor. Takım elbise-kravatla gayet de şıkım bu arada. Sağolsunlar birkaç kişi yardım, jandarma ekibi çekici gönderme teklifinde bulunsa da ''Hallederim'' dedim. O son bijonu sökebilmek için yarım saatten fazla uğraştım, hava da buz gibi. Neyseki sonunda stepneyi takabildim de sağ salim evime ulaştım. Tabi ondan sonra lastiklerin durumu konusunda çok daha duyarlı olduğumu söylememe gerek yoktur herhalde?!:giggle:

Üst Alt