Transferde Harcanan Toplam Para - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Transferde Harcanan Toplam Para

Cevap: Transferde Harcanan Toplam Para

helal olsun.. kalecisinden defansına ortasahasından forvetine.. helal olsun.. sonunda eskisi gibi GALATASARAY sahaya çıkınca bütün rakipler yine titreyecek.. gelecek yıl CL ye katılınca maddi külfet azalır.. takım iyi oynadığı sürece saha dolar yönetim paraya sıkışmaz.. :) ben bu GALATASARAYDAN çok ümitliyim.. umarım yenilmez armada günlerimiz tekrar başlar.. herkese şimdiden keyifli mutlu ve bol gollü bir sezon dilerim.. :)

O kadar transfere rağmen bence harcanan para normal.

Normal mi? 1,5 porsiyon Emenike fiyatına takımı tepeden tırnağa revize ediyorsun.. bu normal değil dostum.. Rijkaard ilk geldiğinde biz bu parayı sadece 2 futbolcuya harcamıştık.. Umarım Fatih Hoca'nın kıymeti anlaşılmıştır. Ve yine umarım ki bizim safdil taraftarımız sancılı sürecek olan geçiş sürecinde Fb yandaşı medyanın gazına gelip Hoca'ya cephe almaz...

Helal Olsun Her Kuruşu Gerçi epey bir kuruş eder ama bir kez daha helal olsun tek dileğim hakkını versinler hepsi

Vatan gazetesinde konu ile ilgili bir haber var.

11 oyuncu 9 milyon - GAZETEVATAN.COM

Gİden 14 oyuncudan sadece Arda kulübe 12+1 milyon Euro kazandırırken, istediği rakamlara satamadığı yıldızlarını kiralama yoluyla gönderen yönetim sadece buradan 14.8 milyon Euro kâr etti.

AYRICA kalsa Arda’ya yıllık 3.5 milyon Euro ödenecekti. Cana (2.5 milyon), Kewell (2.2), Neill (2.1), Stancu (1.1), Insua (1.060), Culio (900 bin), Barış (800 bin), Sarp-Pino (700’er bin), Zapata-M.Batdal (500’er bin) ile M.Çağıran ve C.Sultan’ın da yıllık maaşları toplam 16.8 milyon Euro olduğu düşünüldüğünde sarı-kırmızılılar 31.6 milyon Euro kâra geçti.

Tabloyu bir arkadaşım hazırladı.

Sözleşmesi biten oyunculara yer verilmedi zaten bu sene için onlara ödememiz gereken bir yükümlülük yoktu.

Arda kalsaydı alacağı tahmini maaş yazıldı

Selçuk İnan bu sene (+1,2m eur imza parası alıyor)

Sercan transfer olmadan bu tablo yapıldı. Maliyet tahminiydi ama tutarlı gözüküyor.

Tüm para birimleri EUR. (Mustafa Sarp'ın aldığı maaş tam bilinmediği için etkisiz bırakıldı ki muhtemelen bu şekilde 400bin dolar ödeyerek kulüp bir miktar karlı çıkmıştır ama kayda değer bir şey değildir.)

Tablodaki tüm veriler resmi sözleşmelerden alındı. Özel durumları dikkate alındı(Örneğin E.Baytar 20maçtan fazla oynarsa bonusu var)

Elbette farklı hesaplamalar olabilir ancak genel itibariyle 2011 yılı içerisinde ödememiz gereken ekstra maaşlar ve ödemekten kurtulduğumuz maaşlar dikkate alındı. Ayrıca taksitlendirilmiş olsa da bonservislerin tamamı dikkate alındı çünkü onları ödemekten artık kaçınamayız.

İşin özünde ciddi şekilde yükselen bir maaş ödememiz var ama transfer bonservisi ödeme yönünden çok ciddi bir açığımız yok. Ayrıca bir şekilde giden oyuncuların maaşlarından da kurtuluyor oluyoruz.

Üst Alt