TSL 2009/10 | 8. Hafta | Ankaragücü 3-0 Galatasaray | Çözüm : Sabır ! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 | 8. Hafta | Ankaragücü 3-0 Galatasaray | Çözüm : Sabır !

Cevap: TSL 2009/10 | 8. Hafta | Ankaragücü - Galatasaray | 4 Ekim | 16.00

abi inanilmaz bir sey forumun her kosesinde bir lincoln lafi var

utaniyorum vallahi 2 beraberlik sonrasi.

ne lincolnu ya

issiz adam issiz, kimse almiyor ne isi var bizde bitmis kisiliksiz futbolcu ben bile ikili mucadelede alirim topu o adamdan

6 ayda 10 gol 30 asistle oynamasini ozluyor olabilir ama emin degilim :eek:

Sayin Hayri Cund,

Bu takımda oynamak için önce karakterli olucan, işine saygılı olucan. Problem yaratmican, Galatasaray ruhunu yaşican.

Ama sanırım Lincoln o ruhu paralarla yaşıyordu, o istatistikler o yüzden.

İstatistikler mini etek gibidir. :eek: Bu konu hakkında çok tartışma oldu, tekrar tekrar yazmak istemiyorum.

abi inanilmaz bir sey forumun her kosesinde bir lincoln lafi var

utaniyorum vallahi 2 beraberlik sonrasi.

ne lincolnu ya

issiz adam issiz, kimse almiyor ne isi var bizde bitmis kisiliksiz futbolcu ben bile ikili mucadelede alirim topu o adamdan

Valla madara olursun dostum herhalde:)

vaybee burada 3 ay oynayıp 6 ay Yatan kara kışa gelmeyne Lincoln e özlemler var!!

1-2 kere sallandı diye bu takım yıkılmadı. Elano 3 tane Lincoln eder. Herkes görecek sabır edin. Lincoln şimdi kızları almış Rio da 3 lü 5 li alem yapıyordur.!! Eminim GS umrundadır.

Puan da kaybetsek takımımıza küfür etmeyiz de bağırmayızda başkanımıza da saldırmayız.

Şampiyon olsun olmasın bu takım bize büyük gururlar yaşattı. Bu sene olmazsa seneye siler süpürürüz. Ki Bu senede göreceksiniz Şampiyon biz olacağız.

Geçen sezon Lincoln olduğu sıralarda bu hafta 4.sıradaydık.Ligde bir beraberlik aldık diye taraftarla dalga geçen,kendini Galatasaray'dan büyük gören adama karşı özlemlerinizi dile getiriyorsunuz..

Devam edin..

ya şu maç konusuna bile lincolnü soktunuz ya helal olsun.. Hiç kimse GALATASARAY dan üstün değildir kendisini GALATASARAY kulübü ve bir asırlık tarihimizden büyük görenlerin sonu lincoln gibi olur.

evet evet,tekrarlıyorum rahat olunuz,alacağız bu maçı,

"sağa sola sallayanların dipsesi".

Lincoln cok iyi bir futbolcuydu nokta.

Gerisini onu sudan sebeplerle sevmeyenler, kaptan oldu diye aglayip zirlayanlar, 2001'de sampiyonlugu satan Okan'i alkislayanlar, medyanin 1 gun gec gelince nerde bu adam demesiyle gaza gelenler dusunsun, benim dusunecek halim yok bunlari.

Gecen sene takimi Lincoln'lu ve Lincoln'suz gorduk. Takimi nasil ataga cikartigini, nasil gol pozisyonuna soktugunu, kanatlara nasil yardim ettigini gorduk. Istatistikler mini etekmis, babam diyor zaten israrla 'mac basina 3 gol mac basina 3 gol' diye. Adam 10 gol 20 asist yapti, cogu ilk yarida. Ilgilenen, ona deger veren bir teknik direktor olunca nasil top oynadigini da gorduk. Tabi takim icinde kendinden baskasina faydasi olmayan Umit Karan, Hasan Sas gibi adamlar olunca, ve yukarida dedigim gibi Lincoln kaptan oldu diye aglayanlar olunca adama karsi cephe aldi herkes.

Bu tartismalara girmek istemiyorum cunku uzar gider. Gecen seneki vasat takimimiza bu kadar kalite katan, UEFA'da bizi tasiyan adamlarin basinda gelir Lincoln. Elano'dan da bunlari gormek istiyoruz, yoksa Elano gitsin Lincoln gelsin gibi bir istegimiz yok. Istegimiz, Lincoln'e karsi yapilanlari, onun karakterini ve medya etkisini gormezden gelip direk Lincoln'un kisiligine saydiranlarin bir zahmet tahtalarini kontrol etmeleridir.

Yenecegiz, bu kadar basit. Bu yil yapilacak cok kapak var. Taraftar olarak sakin olmamiz lazim. Medyanin gazina gelmesin hic kimse. Onlarin yalaklandigi kulubu de gorecegiz.

Lincoln'ün iyi futbolcu olmadığını iddia eden yok. Adamın iş ahlakı yok diyorum, kendisine saygısı yok diyorum. Bu yüzden hiç bir zaman büyük olamadı.

Geçen seneki kadro kesinlikle berbat değildi, sakatlıklar, idman eksiklikleri yüzünden sorunlar oldu. Takım Lincoln'ün üzerine kurulmuştu. O olmayınca doğal olarak pozisyona giremiyorduk. Bu adam ilk yarıda 10 gol atıp 20 asist yapmış, sorarım o zaman ikinci yarı ne yapmış ? Nerede istikrar ? İlgilenen, değer veren değil, bu adam pohpohlanmak istiyor. Disiplin istemiyor. Kendisini başkalarından ayrı görüyor. Ve şuan ait olduğu yerde, plajlarda fink atıyordur belkide.

Uefa'da 1-2 maç iyi oynadığı vardır doğru, sezerciğin hakkı sezerciğe. Ama bu adam değilmi oyundan çıkınca Bülent Korkmaz'a bağıran, el kol hareketi yapan. Asy'de Hamburg maçında tel tel dökülüp, oyundan çıkarken ıslıklanan. Neyse dahada uzamasın.

Galatasaray ile A.Gücü 89.kez!

Galatasaray ile Ankaragücü, yarın ligde 89. kez karşı karşıya gelecek. İki takım arasında ligde şimdiye dek yapılan 88 maçta Galatasaray'ın galibiyet sayısında 56-13 gibi büyük bir üstünlüğü göze çarparken taraflar, 19 maçta ise eşitliği bozamadı.

Galatasaray'ın attığı toplam 179 gole, başkentin sarı-lacivertli ekibi 71 golle karşılık verebildi.

İki takım arasında geçen sezon yapılan maçları Galatasaray, Ankara'da 3-0, cezası nedeniyle Kayseri'de oynanan maçta ise 1-0 kazandı.

Sezon Maç Sonuç

2004-2005 Ankaragücü - Galatasaray 0 - 1

Galatasaray - Ankaragücü 2 - 1

2005-2006 Ankaragücü - Galatasaray 0 - 1

Galatasaray - Ankaragücü 2 - 0 (Seyircisiz)

2006-2007 Galatasaray - Ankaragücü 1 - 1

Ankaragücü - Galatasaray 1 - 2

2007-2008 Galatasaray - Ankaragücü 1 - 0 (Seyircisiz)

Ankaragücü - Galatasaray 0 - 4

2008-2009 Ankaragücü - Galatasaray 0 - 3

Galatasaray - Ankaragücü 1 - 0 (Kayseri'de)

Lincoln'ün iyi futbolcu olmadığını iddia eden yok. Adamın iş ahlakı yok diyorum, kendisine saygısı yok diyorum. Bu yüzden hiç bir zaman büyük olamadı.

Geçen seneki kadro kesinlikle berbat değildi, sakatlıklar, idman eksiklikleri yüzünden sorunlar oldu. Takım Lincoln'ün üzerine kurulmuştu. O olmayınca doğal olarak pozisyona giremiyorduk. Bu adam ilk yarıda 10 gol atıp 20 asist yapmış, sorarım o zaman ikinci yarı ne yapmış ? Nerede istikrar ? İlgilenen, değer veren değil, bu adam pohpohlanmak istiyor. Disiplin istemiyor. Kendisini başkalarından ayrı görüyor. Ve şuan ait olduğu yerde, plajlarda fink atıyordur belkide.

Uefa'da 1-2 maç iyi oynadığı vardır doğru, sezerciğin hakkı sezerciğe. Ama bu adam değilmi oyundan çıkınca Bülent Korkmaz'a bağıran, el kol hareketi yapan. Asy'de Hamburg maçında tel tel dökülüp, oyundan çıkarken ıslıklanan. Neyse dahada uzamasın.

Gecen senenin ikinci yarisini sayma bile, devre arasinda, idmanlarda takim yan gelip yatti, Skibbe sasirdi 3-5-2 falan oynatti, Sivas'i 3 mac ust uste yenemedik vs. Gecen senenin ilk yarisi takim superdi. Lincoln de orada kendini gosterdi iste. Yoksa Bulent Korkmaz teknik direktor mu ki Hamburg macinda Lincoln oynasin, o bile ne oldugunu anlamamisti. UEFA'da 1-2 mac degil maclarin hemen hemen hepsinde cok iyi oynamisti. Zaten o olmadiginda veya kotu oynadiginda direk takim ayvayi yiyordu hatirlarsa.

Is ahlaki ve kendine saygisi konusunda da fazla iddaalisin, birkac kere taa Berezilya'dan gec geldi diye kesin sonuclara varma istersen. Ayrica yanlis anlama ama 16 yasinda bir cocugun 30 yasindaki adamin is ahlakini sorgulamasi absurd geldi bana, herkesin yasami, deger gorusu kendine. Ben Lincoln'un antreman kacirdigini, sakatlandigini, Hasan Sas gibi 150 kiloya kadar ciktigini, hakkinda surekli gece gezmelerinde gibi haberler ciktigini hatirlamiyorum. Kendisi gayet iyi bir profesyoneldir, isini de hakkiyla yapar. Yalnizca takim icindeki problemleri, ve yonetimin kendine karsi tavir almasi yuzunden kustu takima, yoksa Rijkaard gibi bir adam gelmis, Lincoln bosta kalma pahasina kariyerini riske atar mi? Hakli bir sebebi vardi.

Lincoln'u savunmaya devam edecegim bunu da soyluyorum, Hagi, Ribery transferlerimiz gibi takimin oyun anlayisini tamamen degistiren bir adamdi, en buyuk transferlerimizden biriydi. SS Feldkamp yuzunden ilk senesinde birsey anlayamadik ama sunu soyleyebilirim ki Skibbe ve Rijkaard futbolcuya yaklasim acisindan birebir ayni. Skibbe varken Lincoln'un nasil oynadigini gorduk. O yuzden Lincoln'e bu sene oynama izni verilse neler yapardi neler artik siz dusunun.

Gecen senenin ikinci yarisini sayma bile, devre arasinda, idmanlarda takim yan gelip yatti, Skibbe sasirdi 3-5-2 falan oynatti, Sivas'i 3 mac ust uste yenemedik vs. Gecen senenin ilk yarisi takim superdi. Lincoln de orada kendini gosterdi iste. Yoksa Bulent Korkmaz teknik direktor mu ki Hamburg macinda Lincoln oynasin, o bile ne oldugunu anlamamisti. UEFA'da 1-2 mac degil maclarin hemen hemen hepsinde cok iyi oynamisti. Zaten o olmadiginda veya kotu oynadiginda direk takim ayvayi yiyordu hatirlarsa.

Is ahlaki ve kendine saygisi konusunda da fazla iddaalisin, birkac kere taa Berezilya'dan gec geldi diye kesin sonuclara varma istersen. Ayrica yanlis anlama ama 16 yasinda bir cocugun 30 yasindaki adamin is ahlakini sorgulamasi absurd geldi bana, herkesin yasami, deger gorusu kendine. Ben Lincoln'un antreman kacirdigini, sakatlandigini, Hasan Sas gibi 150 kiloya kadar ciktigini, hakkinda surekli gece gezmelerinde gibi haberler ciktigini hatirlamiyorum. Kendisi gayet iyi bir profesyoneldir, isini de hakkiyla yapar. Yalnizca takim icindeki problemleri, ve yonetimin kendine karsi tavir almasi yuzunden kustu takima, yoksa Rijkaard gibi bir adam gelmis, Lincoln bosta kalma pahasina kariyerini riske atar mi? Hakli bir sebebi vardi.

Lincoln'u savunmaya devam edecegim bunu da soyluyorum, Hagi, Ribery transferlerimiz gibi takimin oyun anlayisini tamamen degistiren bir adamdi, en buyuk transferlerimizden biriydi. SS Feldkamp yuzunden ilk senesinde birsey anlayamadik ama sunu soyleyebilirim ki Skibbe ve Rijkaard futbolcuya yaklasim acisindan birebir ayni. Skibbe varken Lincoln'un nasil oynadigini gorduk. O yuzden Lincoln'e bu sene oynama izni verilse neler yapardi neler artik siz dusunun.[

Lincoln'e zaten oynama izni verildi.Sezon başı gelse hiç kimse birşey demeyecekti.Kendisi gelmedi.Bizde Elano'yu aldık.İyikide aldık.Zaten ikisinin farkı belli.Biri milli takımda diğeri değil.

Lincoln'e zaten oynama izni verildi.Sezon başı gelse hiç kimse birşey demeyecekti.Kendisi gelmedi.Bizde Elano'yu aldık.İyikide aldık.Zaten ikisinin farkı belli.Biri milli takımda diğeri değil.

O da diyor ki beni idmana almadilar. Sonra Almanya'da ortaya cikmadi mi? E o zaman? Hani ulkesinde tatil yapiyodu? Demek almadilar, disladilar Lincoln'u. Firsat bu firsat Arda'ya da cok istedigi kaptanligi ve 10 numarayi verdiler, gitmek istemesin diye. Hepsi planli programli yapildi merak etmeyin.

Neyse anti-Lincoln surusu gelmeden yatiyorum ben ama son sozum, Lincoln'un ayri bir yeri var tipki Felipe gibi, bu adamlar sanatcidir ve tribunleri dolduran adamlar bunlardir. Huyuna gittin mi tek basina 10-15 kurtarir. Elano da kurtarir insallah.

Lincoln konusunu hala kapatamadık.Adamın bize yapmadığı sahtekarlık yok,hala savunanlar var.Lincoln şu anda bu takımda olsaydı bu takım bu kadar huzurlu mu olurdu zannediyorsunuz?

Neyse anti-Lincoln surusu gelmeden yatiyorum ben ama son sozum, Lincoln'un ayri bir yeri var tipki Felipe gibi, bu adamlar sanatcidir ve tribunleri dolduran adamlar bunlardir. Huyuna gittin mi tek basina 10-15 kurtarir. Elano da kurtarir insallah.

katiliyorum,Ozel biriydi Lincoln kim ne derse desin ve tabii konuyu degiselim linc edilmeden :)

Yenecegiz :cool:

Gündem A.Gücü maçı...

Benim için 3 önemli noktası var.

- Lig de 7 haftada tek galibiyet almış (geçen hafta G.Antep 'e karşı) A.Gücü 'nün karşımızda göstereceği performans,

- Son 2 maçta iyi oynayıp aladığımız galibiyetlerin bu maça etki edip etmeyeceği,

- Tabata ya arşı 2 maç yaptığımız gibi, Ankaraspor 'dan A.Gücüne geçen oyuncularla da 2.nci maçımızı yapacak olmamız.

2 maçtır alıcaz diyorum berabere bitiyor bu maça yorum yapıyacam :D

Üst Alt