TSL 2009/10 Sezonu 15. Hafta | Galatasaray 1-1 İstanbul BB | 6 Aralık | Maç Sonucu - Sayfa 62 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 Sezonu 15. Hafta | Galatasaray 1-1 İstanbul BB | 6 Aralık | Maç Sonucu

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 15. Hafta | Galatasaray 1-1 İstanbul BB | 6 Aralık | Maç So

123 sayfayı okudum.hakem hakkında söylenenlerin yüzde 99una katılıyorum artı bir yorum eklemicem göçek işte..

ama barış özbeği yazan bi kişi olmamış.

hedefi şampiyonluk avrupada zirve olan takımda oy-na-ya-maz barış..

oynamamalı.

frank benden iyi biliyoru falan yok.bu adam bizim kadromuzdayken büyük düşünen takım olamayız.en zayıf halka.pas tercihleri faul girişleri şutları herşeyi falso..sadece pres yapıyor diye oynatılıyor.

rijkaard bizi sonuncu sıraya düşürse inancımı yitirmem de.

bu barışı oynatıyorya sürekli çok şaşkınım çok..

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 15. Hafta | Galatasaray 1-1 İstanbul BB | 6 Aralık | Maç So

Galatasaray takımı kontrollü oyunu beceremez,ya hep kapanır gol yer,ya da sürekli hücum yapar farklı kazanır,bu oyunu kontrol altına almak nasıl bir zorluksa beceremiyoruz.

123 sayfayı okudum.hakem hakkında söylenenlerin yüzde 99una katılıyorum artı bir yorum eklemicem göçek işte..

ama barış özbeği yazan bi kişi olmamış.

hedefi şampiyonluk avrupada zirve olan takımda oy-na-ya-maz barış..

oynamamalı.

frank benden iyi biliyoru falan yok.bu adam bizim kadromuzdayken büyük düşünen takım olamayız.en zayıf halka.pas tercihleri faul girişleri şutları herşeyi falso..sadece pres yapıyor diye oynatılıyor.

rijkaard bizi sonuncu sıraya düşürse inancımı yitirmem de.

bu barışı oynatıyorya sürekli çok şaşkınım çok..

Sürekli oynatmıyor ki. Bizim sakat efendiler iyileşemedi ki bir türlü. Mehmet Topla yerinde oynasaydı bugün muhtemelen oynayamacaktı. Linderoth'a artık birşey söylemiyorum zaten. Adını da unuttuk. Emre Güngör de zaten mankenliğe gelmiş.

Eğer oynadığınız maça art niyetli bir hakem verilmişse , mutlaka 80. dakikaya kadar 2 - 3 gol atıp rahatlamanız gerekir. Ama skoru korumak adına 1-0'a yatarsanız sonuç olarak 1-1 gibi bir skorla sahadan ayrılırsınız.Ne kadar mücadele versek de hakem kararlarının önüne geçemeyiz.

Üzgün değil endişeliyim çünkü,bu hakemler bizi cephe alacak ve uğraşacaklar gibime geliyor bu Azize'nin açıklamalarından sonra!

Oynayan takım hakemi de yener...Kaç haftadır puan kaybediyoruz hep mi hakem hataları var?Şampiyon olmak istiyorsak biz daha içten isteyelim,bunu da oyunumuzla gösterelim.İnanın önümüzde kimse duramaz!

Öncelikle 1-0'a yatmayalım ve 2-3-4-5 gidelim,ha berabere kalmışız ha yenilmişiz hiç farkı yok emin olun!

Hücumda yüklenelim gol de yiyelim sorun değil çünkü beceremiyoruz böyle 90+4'lerde çok acı veriyor,keşke 60'da felan yeseydik golü bu kadar koymazdı.

Maçı izleyemedim, geçen yılın hastalığı devam ediyor. Bir kez puan kaybedince arka arkaya kaybediyoruz Sami Yen'de Anadolu takımı beraberlikleri vesayre, bu bir hastalık. Olmaz olmaz değil yenmek de var yenilmek de ancak bahsi geçen hakem zaten rengi belli bence tartışmaya değmez.

Bundan sonrasına bakmak lazım, G.Saray hala en büyük favori bu ligde çünkü en iyi en güzel futbolu G.Saray oynadı, oynayacak ve en büyük favoriliğine devam edecek.

Ben sizlere şunu sormak istiyorum arkadaşlar,

maç boyunca CEZA SAHASI DIŞINDAN kaç şut attık hatırlayacak olan var mı?

Maçı çok yakından izledim..

Takımımız süper futbol oynadı.Sadece bitiricilikte başarısızlardı.Bi ara yapılan 20-30 pas alışverişinde Barçayı izliyorum sandım.İnanılmaz keyif aldım..

hakem son 10 dakika maçı katletmese,maç 1-0 hakeden tarafın kazanmasıyla bitecekti.

Teşekkürler Hakem..Talimatları iyi yerine getiriyosun.Mustafa Sarp'ın dediği gibi...

Sizi de yenicez..Fenerasyonu da..Azizenin Köpeklerini de...

Teşekkürler Aslanlarımız.Barış ve Nonda Hariç,Gelecek Haftalar için bana inanılmaz umut verdiniz..Hepinizi Çok seviyorum.Şimdiki cümleme de,Barış ve Nonda Dahil..Sizler de bu forma için ter döküyosunuz emek veriyosunuz..Hakkınızda hayırlısı olsun..

Ama Herşeyin en doğrusunu Rijkaard bilir..Sana Sonuna Kadar Güveniyorum Frank Rijkaard..

Maçı çok yakından izledim..

Takımımız süper futbol oynadı.Sadece bitiricilikte başarısızlardı.Bi ara yapılan 20-30 pas alışverişinde Barçayı izliyorum sandım.İnanılmaz keyif aldım..

hakem son 10 dakika maçı katletmese,maç 1-0 hakeden tarafın kazanmasıyla bitecekti.

Teşekkürler Hakem..Talimatları iyi yerine getiriyosun.Mustafa Sarp'ın dediği gibi...

Sizi de yenicez..Fenerasyonu da..Azizenin Köpeklerini de...

Teşekkürler Aslanlarımız.Barış ve Nonda Hariç,Gelecek Haftalar için bana inanılmaz umut verdiniz..Hepinizi Çok seviyorum.Barış ve Nonda Dahil..Sizler de bu forma için ter döküyosunuz emek veriyosunuz..

Ama Herşeyin en doğrusunu Rijkaard bilir..Sana Sonuna Kadar Güveniyorum Frank Rijkaard..

İşte budur. Maçın içinde şunu dedim ki Mehmet Topal Barış'ın yerinde olsa ve Nonda yerine şöyle Van Nistelrooy veya Jardel gibi biri olsa mükemmel takım geliyor..

2 puan çk önemliydi ama olsun. Güneş balçıkla sıvanmaz merak etmeyin biz zirveyi oynadığımız futbolla yeniden haketmeye başladık sezon sonu hakettiğimiz yerde olacağımızdan şüphem yok ..

Teşekkürler Rijkaard..

Galatasaray'ın sorunu önde çoğalamaması, çok atak harcandı bu yüzden... bide son dakikalardaki panik... sonuç bu... bu maç biraz total futbol'a girdik yanlız harbi harbi, çok yakın mesafede oynadığımız zamanlar oldu... orta saha adamları biraz top yapabilse çok daha pozisyon üretebilicaz... ama Barış ve Nonda'nın bu takımda yeri yok yau... Hakan Balta neden bu kadar rezalet oldu onuda bilmiyorum... onun dışında oyun fena diğildi, ama gol bulmalıydık yani yuh oldum hele son dakika stadı yıkıyodum... bu kadar eli ayağına dolaşan bir defansif anlayış görmedim karşındaki Chelsea olsa tamam dicam...

hakeme falan suç bulmayalım.hakem mi golu attı.takımımız son yarım saat kötü oynadı.

Oynayan takım hakemi de yener...Kaç haftadır puan kaybediyoruz hep mi hakem hataları var?Şampiyon olmak istiyorsak biz daha içten isteyelim,bunu da oyunumuzla gösterelim.İnanın önümüzde kimse duramaz!

Doğru oynayan takım hakemi de yener..

Bunu bilen hakem topu sürekli İBB'de tuttu bizi oynatmadı,asrın şaibeli 10 dakikasını izledik,emeği geçen herkese teşekkürler TSL'nin ne mal olduğunu 70 milyon gördü!!

Galatasaray'ın sorunu önde çoğalamaması, çok atak harcandı bu yüzden... bide son dakikalardaki panik... sonuç bu... bu maç biraz total futbol'a girdik yanlız harbi harbi, çok yakın mesafede oynadığımız zamanlar oldu... orta saha adamları biraz top yapabilse çok daha pozisyon üretebilicaz... ama Barış ve Nonda'nın bu takımda yeri yok yau... Hakan Balta neden bu kadar rezalet oldu onuda bilmiyorum... onun dışında oyun fena diğildi, ama gol bulmalıydık yani yuh oldum hele son dakika stadı yıkıyodum... bu kadar eli ayağına dolaşan bir defansif anlayış görmedim karşındaki Chelsea olsa tamam dicam...

Hakan Balta'nın bi sıkıntısı var.Sıkıntısı da resmen yüzüne vurmuş gibi.Ben öyle hissettim.Bi moralsizlik hakim onda.Gol sevinci bile yaşamıyor..

Dikkatimi çekti sadece..

Nonda çok formsuz.Barışı geldiği günden beri istemiyorum..

uğur uçar hiç gözüme girememişti bugüne kadar.Ama bugün harikulade işler yaptı.Helal olsun çocuğa.

Elano'ya salladık geçen hafta.Ve geçen hafta dedimki,elano,belediye maçına kadar susacağım..

Belediye maçı bitti.Artık Elano hakkında konuşucam..Bugün harika işler yaptın..

O milimetrik paslarını biz en son Hagi'de görmüştük..o vole salladığın golü de atsaydın kraldın.Olsun..canın sağolsun.sen böyle mücadele et,formanın hakkını ver,canımızı iste..

Belediye bugün çok karakterli durdu sahada.Ona rağmen bi ara pas manyağı yaptık adamları.Özellikle belediyenin sağbeki çok hoşuma gitti.İnanılmaz agresif oynuyor.Arda bi ara nefes alamadı,mecburen kanat değişti Kewellla.

Skor olarak sonuç kötü olsa da,göze hoş gelen güzel futboldan kareler gösterdiğiniz için teşekkürler aslanlar..

Zahmet olmassa biraz mücadele edin ve 3 puan alin ok ?

hakeme falan suç bulmayalım.hakem mi golu attı.takımımız son yarım saat kötü oynadı.

Aynen katılıyorum.Takım son yarım saat oyundan düşdüğü gibi 1-0a yattı ancak bunuda reijkaard izledi.Golü attıkdan hemen sonra keitayı oyuna almalıydı,böylece ofansif anlamda daha güzel ataklar yapabilcekdir.

Oyuncular bu anlamda çok suçludur zira böylesi bir fırsatı geri tepmemeliydi.

Şİmdiki lig tablosuna baktığımızda her ne kadar arada 1 puan fark olsada benim takımım 1.de olsa sezon sonu şampiyon olur diyemiyorum malesef.

Oynadığımız oyun çok çok kötü.Tamam reijkaardın bir sistemi var,şablonu var eyvallah ancak o şablona uyan oyuncular olmadığını defalarca dile getirdik,her hafta söylüyorum bu şekil gitmez şablonu değiştirelim diye.4-3-3 filan bu oyuncularla oynanmaz.Nonda zaten bu sistemin adamı değil illaki çift forvet olacak ,aynı şekilde barosda öyle.Orta alanda yaratıcı özellikli adamımız yok ama 8 milyon euro veripde aldığımız elano 2 güzel pas attı diye göklere çıkarıyoruz.Maç boyunca attığı bir şut ,bir kafa vuruşu,2 güzel pas..bumu büyük oyunculuk soruyorum yani?

Kaptan arda diyoruz ama içine etmeye başladı yani.Maç boyunca kanser oldum,pas atılacak yerde çalım atıyor,orta atılacak yerde şut çekiyor.Bütün topları ezdi.Bu kadar bencillik olmaz.Her zaman diyorum başda arda dahil olmak üzere keitası,kewellı ve diğer oyuncular sahada "yönetilebilcek" oyunculardır.Bu oyunculara "git maçı sen oynat,oyunu kur" dersen işte böyle sonuçlarla karşılaşırsın.Bizde oyunu kuracak bir adam yok bir kere,yaratıcılıkda olmuyor dolayısı ile bize oyunu yönetebilcek bir adam lazım.Elano bu yüzden alındı ama oda malesef yavaş yavaş lincoln olayı gibi taraftarı ikiye bölmeye başladı.Bir oyuncu büyük Galatasaray taraftarını bölecek kadar akıl karıştırıyorsa o oyuncu yollanmalıdır.yok pas alamıyordu yok uyum sorunuydu filan bizim artık bu tür problemlerle uğraşmamız lazım.Belliki takımda elanoya ısınamamış bu gidilede elanonun uyum sorunuda hiç bitmez.Devre arası milan haberleri doğru ise yollansın taraftarıyım artık,işin cılkı çıkmadan gitmeli elano..

Genel olarakda kaleciden forvete gördüğüm kanı şudur;

leo franco: kesinlikle kalede güven vermiyor.Zaten Galatasaray son durağı gibi,profosyonel bir oyuncu ama kalecilik yetenekleri kısıtlı dolayısı ile gelecek sezon leo yollanıp ama ufuka şans verilerek ama yeni bir kaleci alınarak bu kale problemi çözülmelidir.

Defans sıkıntılarımız: servetin yanına kesinlikle oyunu defansdan kurabilcek bir yabancı stoper şart.Biz büyük kulüp isek bir marquez tipinde adam almak zorundayız.Defansı toparlayacak ve oyunu defansdan kuracak,devamlılığı olan bir oyuncu almamız şart yoksa defansif anlamda çok sıkıntı çekiyoruz.Yedekdeki 2 emreninde artık pili bitmiş görünüyor,yedek stoperimiz yok ,gülünecek durumdayız mehmet topaldan stoper yapmaya çalışdıkça.

Solda hakan balta kariyerinin en kötü sezonunu geçiriyor,benim görüşüm sıkıntısı özel hayatından ötürü yoksa bu oyuncunun yapabildikleri ortada bu anlamdada balta ile ilgilenilmediğini düşünüyorum.Volkan yaman gittikden sonra çok gevşetti.Toparlanmaz ise yol verilmelidir,lafımın başında dediğim gibi bize problem yaratmayacak adam lazımdır.

Orta saha durumumuz:Senelerdir bir ön libero problemidir sürüp gidiyor,kimler gelmediki şu takıma,concecaiolardan,inamoto ve cihan haspolatlılara kadar.yani bu kadarmı zor şu takıma rakibi ısıran,pres yiyince yılmayan ve kene gibi yapışan cinsden bir ön libero bulmak anlamıyorum.3 yıldır brezilya dizisi misali oynayacakmı oynamayacakmı diye tutturduğumuz bir linderoth vakamız var.Profosyonel olabilir,karakteride sağlamdır belki ama 3 sezon ne vermiş kardeşim bize? hala savunmamızmı lazım bu adamı? haybeden kontenjanı doldurmaya gerek yok devre arası gidecek diyorlar,yolu açık olsu diyorum ama bize ön libero Ş A R T....

yaratıcı bir orta saha adamımızda yok.yukarıda belirttiğim üzere arda dahil bütün oyuncuları yönetebilcek,duran toplardada meziyetli bir orta alan oyuncusu bulmamız lazım çünki reijkaardın sistemi içinde bu tip adam şart.Reijkaard 4-3-3de barçada sistemini oturturken asda ronaldinhosu yedekdede messisi vardı dolayısı ile bize yaratıcı yeteneği olan,oyunu okuyan,oyuncularıda sahdam yöneten mücadeleci bir adam lazım.Bunca yıl geçdi,milyon eurolar sokağa atıldı ama biz o adamı bir türlü bulamadık.

8 milyon euro veripde bana 2 pas bekleyip 2 güzel orta adam gerekmiyor,takımına bağlı olacak ve mücadele edecek adam lazım haftalarca bunu dile getiriyorum.

Bazılarınız için belki abes belkide fantezi kaçacak ama şu takımda yürüyen alex olsa bu takım açık ara liderdi çok samimi söylüyorum.

Forvet hattımız: görülüyorki reijkaard çift forvet sistemini asla oynatmayacak dolayısı ile çift forvet sisteminin adamları olan baros ve nonda sezon sonu yollanır düşüncesindeyim.Zaten nondanın durumu ortada,bu sistemde asla oynayamaz ve oynarsada yedek oyuncu olarak kalır dolayısı ile bize forvet kısmında süratli ve rakip defansı şaşırtıp orta alandaki oyunculara fırsat yaratabilcek bir oyuncu alınmalıdır.Benim görüşüm buna en uyan oyuncu yerli olarak sercan yıldırımdır.Sercan rakip defansıda çok şaşırtacak hatta oyundan düşürecek yeteneklere sahip hızlı ve akıllı bir oyuncu.Şuan tek eksikliği olarak fiziki yetersizliği olarak görülebilir ama şuanki bursanın kötü maçlarına bakarakda sercanı yermek yersizdir zira sercan yerli oyuncu olarak alınabilcek en uygun forvet oyuncusudur.

Şayet yönetim reijkaard ile devam edecek ise takımdan en az 6-7 oyuncu ile yolları ayıracakdır mecburen.

Benim tahminimde sezon sonunda takımdan ayrılacak oyuncular şöyle olacak;

ayhan akman

barış özbek

serkan çalık

nonda

baros

emre güngör

emre aşık

elano

Bu oyuncular ama performanslarının yetersizliği ama reijkaardın sistemine uymayışından ötürü gönderileceğini ve yerlerinde reijkaardın sistemine uyacak adamların alınacağını düşünüyorum.Bu sezon reijkardın bizleri,bizlerinde reijkardı tanıma yılı olacak gibi göründüğünü geçen haftalardada dile getirdim.yönetim bu kadar sıkıntıya rağmen reijkardın arkasında durur adam gibi transfer yaparsa emin olun gelecek sezon çok farklı bir Galatasaray izleyebiliriz zira reijkardda barçadaki ilk sezonunda çok çok kötüydü ama ardından ne yaptıklarını biliyoruz ancak bu anlamda yönetimin yapması gereken transferleride yapması ve reijkardın aklındaki şablona uyan oyuncuları vermesi lazım yoksa bu krizler bitmez dahada kötü bir hal oluşmaya başlar..

Üst Alt