TSL 2009/10 Sezonu 27.Hafta | Galatasaray 0-1 Fenerbahçe | 28 Mart | Maç Sonucu - Sayfa 140 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 Sezonu 27.Hafta | Galatasaray 0-1 Fenerbahçe | 28 Mart | Maç Sonucu

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 27.Hafta | Galatasaray 0-1 Fenerbahçe | 28 Mart | Maç Sonuc

bu takimda servet c. emre a. gökhan z. mustafa s. ayhan a. baris ö. ve leo direk gönderilmeli

elano keita iyi bir fiyata satilsin

jo alinmasin

aydin serkank. alpsalan semihk. bir yil daha kiralansin

keita yı neden gönderiyosun renkdaş:eek:

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 27.Hafta | Galatasaray 0-1 Fenerbahçe | 28 Mart | Maç Sonuc

Öyle yada böyle Selçuk'un özgüveni yerinde 35 metreden kaleyi deniyor. Bizim orta saha elemanları bir tane şut çekemiyor.

Şaşırmamak lazım beyin yok malesef o yüzden büyük takım futbolcusu o-la-maz.Sadece adamı bozsa mücadele etse bile yeterdi ama onu da yapamıyor

A.madrid maçında topu tutup vursa gol atacakken ta bilmem nerden kafa vuran bu adam,necati golü atarken kaleyi değilde necatinin arkasından top almaya çalışan da bu adam bu maçta da oraya gitmen başarı ama düzgün atacaksın o pası atamaz rastgele ortalayacak gerçi pek de suçu yok ama saçmalamak mustafaya özgü bir şey zaten

Bu adamın gol kaçırdığı hiç bir maçı kazanamadık zaten.Dünkü maçta 20. saniyede kaleciyle karşı karşıya kaçırınca dedim ki bu maçı hayatta kazanamayız.Antalya kupa maçında tek başına Antalya takımından fazla pozisyona girip hiçbirini atamayıp elenmemizin baş sorumlusu olmuştu.4 tane yüzde yüz gol kaçırılır mı?

Bu konuyu 34 ziyaretçi okuyormuş.Angutlar malzeme arıyosanız benim önümde bir malzeme var hepinizin 7 ceddine yeter merak etmeyin

ne kadar ziyaretci kuş varsa mayısta görüşmek üzere diyorum

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 27.Hafta | Galatasaray - Fenerbahçe | 28 Mart |19.00| Bekli

Gs'nin işi çok zor. Iyi top oynamıyorlar. Paslaşmıyorlar,kademe hataları yapıyorlar. Savunma ve kaleci olmadık pozisyonlarda gol yediriyor. Forvet baros oynamassa jo, ağır kalıyor. Fizik gücü yok. Boyu 1.90 olmasına rağmen kafa topu alamıyor.süratli değil. Ayağında çok top eziyor. Elano zaten oynunun gidişatını değiştirecek bir oyuncu değil.seyirci baskısı da düşünülürse Gs panikler büyük ihtimal. Zaten kırmızı kart görmeye meyilli birçok oyuncu var. Birkaç kişi atılabilir.

Son 10 seneye bakıldığında fenev hep 4-0 4-1 gibi ezici skorlarla Gs'yi yenmişken,Gs hep 2-1 0-0 gibi zar zor rakibini malup etmiş veya berabere kalmıştır. Bunun nedeni şanş veya psikolojik değil tamamen top yapayan orta sahadır.yıllardır orta sahaya çare üretemeyen teknik adam ve yönetimler bu ağır faturanın tek sorumlusudur. özellikle rakip 1-0 öne geçerse ki inşallah geçmez, bu maçta Gs'nin derbi karnesine gene bir tane daha fenev yenilgisi yazılabilir. Hele arda oynamassa, topu bir türlü ileride tutmayı başaramayan forvet ve orta saha sürekli oyunu geride kabul etmek zorunda kalır.bu da kendi sahasında oynayan bir takım için büyük bir dejavantaj teşkil eder.

Ilk yarıdaki maçta maçın adamı olmaya aday (yedirdiği gollerle) franco, gene bu maç için maçın adamı'nın en büyük adayı. özellikle serbest vuruş ve kornerlerde kalesinden çıkmadan pozisyonları izlemesi veya çıksa bile yumrukladığı topu kısa düşürmesi , fenev için bedavan gol şansı demek. Dikkat edilirse fener savunması 2008 mayısındaki şampiyonluk maçı dışında defansif olarak bariz hatalar yapmamıştır. Gs defansına gelicek olursak eskişehir ve trabzon maçında yapılan hatalara benzer hatalar yapma potansiyeli ne yazık ki fenev'e göre oldukça yüksektir. Umarım bu maç (çok ümitli değilim) gs'nin makus tahiline bir son verir. Ama gene değinmekle fayda var. Orta saha soru işareti ?

Eğer bir 11 yapmam istenseydi. Sahaya çıkacak 11 şöyle olurdu;

franco(ne yazık ki)

sabri servet neill hakan(caner)

elano topal

gio

keita baros arda

kesinlikle topal,sarp,ayhan üçlüsünün ikili kombinasyonlarını kullanmazdım. Sadece biri. Ne yazık ki geldiğinden beri cesaret adına yapılabilcek hiçbir hamleyi yapmama alışkanlığı gösteren rijkaaard gene bildiğini okuyacaktır. Ve sahaya topal,sarp,ayhan üçlüsünden en az ikisini orta sahasa oynatacaktır. Ki takım böyle oynarsa maçtaki pozisyonlar tamamen markaj altındaki arda(oynarsa) ve keita'nın bireysel hareketlerine bağlı kalacak. Inşallah Galatasarayımız fenevli futbolcuların özellikle (lugano,emre) gazına gelmeden, sarı kırmızı formanın asaletine yakışan hem defansif hem ofansif olarak oyunun iki tarafını oynayarak güzel kollektif bir oyun sergilerler, ve inşallah şanş da Galatasaray'ın yanında olur. Inşallah maçtan sonra hakemi konuşmak zorunda kalmayız.

tarih :24.03.2010

115.jpg

Arkadaşlar bu kadar skor yanlısı taraftar olmak sizlere yakışıyormu ?

Bizim bundan sonra hangi maçımız çok zor ?

Sadece lider ile oynayacağız, oda evimizde.

Millet Trabzonspor ile Beşiktaş ile oynayacak.

Ama bakıyorumda hemen onları şampiyon ilan etmişsiniz.

Geçen hafta lider ile aramızda kaç puan vardı ? 5

Peki şuanda ? Eee yine 5.

Bizim amacımız lideri geçip şampiyon olmakmı yoksa Fenerbahçe'yi yenip ligde 3. veya 4. olmakmı ?

Dün Fenerbahçe'nin kaleyi tutan ilk ve tek şutu gol oldu.

Penaltımız verilmedi.

Daha çok gol kaçıran taraf bizdik.

Bunları inkar edecek varmı ?

Takımımız henüz yeni oluşan bir takım.

Bakın bakalım 2-3 sene öncesiyle şuanki kadro arasında kaç kişi değişmiş.

Biraz daha sabır...

Frank Rijkaard istifa...

Evet bunu açıkca ve yüreklilikle söyleyebiliyorum,bu söylemimi de dünkü maçın skoruna bağlamıyorum,benim yazılarımı takip edenler bilirler ki Frank ın oyun felsefesini hiç ama hiç beğenmiyorum.

Frank ın oyun felsefesi oldukça sınırlı ve gözlemlediğim kadarıyla tek sistem aşikarı.

4-3-3..

Evet bakıldığında oldukça iddialı ve cesur bir oyun tarzı gibi gözükse de bir o kadar korkak ve günümüz futboluyla alakası olmayan deyim yerindeyse fantastik arayışlar içine olan sade bir sistem adamıdır Frank.

Maç içinde,maç durumuna bağlı olarak hiçbir sistem değişikliğinde bulunmaması en büyük dezavantajıdır.

Oyunu ben yönetirim ve herkes benim sistemime göre oynar, rakibin sistemi beni ilgilendirmez diyecek kadar kararlı ama takımının bu sistemle döküldüğünü göremeyecek kadar futbol bilgisi zayıf biridir.

Maç için de ki oyuncu değştirme hamleleri rakip takım antrenörünü sevindirecek,kendi takımının fişini çekecek kadar bilinçsizcedir.

Oyunu okuma ve oyun içinde sisteme karşı sistemle cevap veremeyecek kadar sakin ve durağandır,hiçbir şekilde anlama çabasıda yoktur.

Gel gelelim, Frank bizim o Barça da imrenerek izlediğimiz adamdan çok farklıyımış.

Belkide Barçanın o gittikten sonra teknik adamlığa henüz yeni başlamış Guardiola ile bu kadar büyük başarılar yakalamsı tesadüf değildi.

Demek istediğim Frank, Barça içinde başarısız bir teknik adamdı.

Şimdi bana kızıp sayanlar olabilir,'hadi be sende klavye başında futbol ilhalığı yapıyor' diyenler olabilir.

'2 maçla adamı tahtından sallandırdı' diyenler olabilir.

Diyebilirler, evet biz istikraradan yanayız bir sezon daha bekleyelim sonra görelimde diyenler olabilir.

Ama derler ya balık baştan kokar diye, eğer illa istikrar aranacaksa bu Frank değil,çünkü onun sistemi bizlere uymaz,futbol bilgisi ve heyecanı, hırsı bize yetmez.

Burada onu çok sevenler olabilir ben de kişisel olarak seviyorum kendisini,ama başarısız olduğunu söylemeyecek kadar da esir değilim sevgisine, çünkü en büyük sevgi Galatasaraydır.

Bugün bu kadar tuttuğunuz adam yarın, Milanla anlaşır çeker gider,geriye sadece hayal kırıklıkları kalır.

Benim demek istediğim bizim ilacımız bizden biri olmalı bu isimde Abdullah Avcı ya da Yılmaz Vural gibi kısıtlı kadrolarla büyük işler yapan,futbol sevgileri ve hırslarını takımlarına aşılayan ve oynadıkları oyunla bunu gösteren isimler olmalıdır.

İddia ediyorum Frank bu adamların oynattığı takımların başında olsa küme düşmemeye oynatabilirdi ancak.

Aradaki kalite farkını hesaplayın.

Arkadaşlar avrupalı bu işi biliyor alıyor, sarmalıyor, paketliyor ürünü tanıtıyor ve marka haline getiriyor.

Ama şimdi gördüm ki bizim teknik adamlarımızın bunlardan eksiği yok fazlası var.

Demek istediğim o ki eğer illa istikrar ve sadakat istiyorsanız bunu Abdullah Avcı ya, Yılmaz Vural' a verin,çünkü hem futbol zekaları var hemde hırsları var.

Frank ı korduğunuz kadar onları koruyun bu başarı için yeterlidir.

Bugün Beşiktaşın 2 maçlık kötü skora hazmademeyip kovduğu adam Türkiye liginde şampiyonluğu kovuluyor hesap edin.

Beşiktaş ta bu hataya düştü,sabredemedi sırf ismi Türk patentli olduğu içn güvenmedi kovdu ve sonuç ortada.

Abdullaha geldimi eleştir destekleme, Frank a geldimi 'oo büyük hoca sen nasıl böyle dersin,sen ne anlarsın,mutlak destek' dönemi bitmedikçe biz çok geri sayarız.

Artık aklın ve inancın, isimlerden büyük olduğunu anlama vakti geldi.

Sadece feneri degil artik kimseyi yenemiyorruz. fenere karsi gelisen pisiriklik artik icimize sindi . Artik ne feneri ne eskisehiri ne trabzonu yenebiliyoruz.

Rezil ettiler bizi icim kan agliyor. beddua edecem ama yine etmek istemiyorum.

rijkaardt,leo franco gönderilmeli,su takimin basinda abdullah avci olsaydi simdi liderdik

Tüm bu olanların sorumlusu,bizim rezil kere rezil orta sahadır.Yok abicim orta saha yok ya.

Ligde ki hiçbir zor rakibi yenemiyoruz.Bide üstüne şampiyonluk bekliyoruz.Deplasmanda maç kazanamayan, derbilerin yarısından çoğunu kaybeden bir takım nasıl şampiyon olur?

Artık Rijkaard'a güvenemiyorum (maalesef).Bunu maç skoruna bakarak söylemiyorum yanlış anlaşılmasın.Oynadığımız futbol bizlere kesinlikle yakışmıyor.Benim bildiğim GS her ne olursa olsun ASY'de olabildiğince ofansif oynar pres yapar rakibe nefes aldırmazdı.Ama dünkü maça bakıyorum ne ruh var ne de baskı.Takımda şampiyonluk inancı falan kalmamış, topu şişirip duruyorlar.Sistem sistem diyoruzda bu Rijkaard güya bizim takıma sistem oturtucaktı hani nerde o sistem? Sene başından beri takımı 4-3-3 oynatıyordu.Geriye düşsek bile sistemi benimseticem diye taviz vermiyordu.Ama nolduysa derbi maçta aniden 4-4-2'ye döndü rijkaard.Buna anlam veremedim.Sanki karşımızdaki takım real madrid!...Bu maçı trabzon maçındaki sistemle oynasak en az 6 tane gol pozisyonuna girerdik.O kadar korkak oynadıkki takımı tanıyamadım uykum geldi maçı izlerken.Bunun sorumlusu TD değilde kim?

Şimdi takıma istediğiniz kadar saydırın,herkesi yerden yere vurun çünkü bu son eleştirleriniz.Mayıs ayında herkesle tek tek görüşeceğim Lütfen burda olun(eğerki site yoğunluktan çökmezse)

Şimdi takıma istediğiniz kadar saydırın,herkesi yerden yere vurun çünkü bu son eleştirleriniz.Mayıs ayında herkesle tek tek görüşeceğim Lütfen burda olun(eğerki site yoğunluktan çökmezse)

şampiyon oluruz olmayız o ayrı tabiki sansımız var ve şampiyon olmak istiyoruz fakat takımı eleştirmenin adını neden saydırmak olarak nitelendiriysunuz . bu taraftarın gururu incindi arkadasım 2 maçtada fenere kaybettik ve görüyosun yaşanan olayları agızlarına sakız olduk resmen.tabiki yerden yere vurucam ben o ruhsuz topcuları

Alkışmı mı tutalım,körü körüne polyanacalık mı yapalım?

Gerçekleri görüp söylemek ne zaman polyanacılık oldu?

Sen kendini eleştirmezsen ve hataları bulmazsan kaybetemeye mahkum olunacağını öğrenememişsin ya daha çok polyannacılık oynarsın.

Birde üstüne basa basa söylüyorum.

BU TAKIM ŞAMPİYONLUĞU HAKETMİYOR arkadaş.

şampiyon oluruz olmayız o ayrı tabiki sansımız var ve şampiyon olmak istiyoruz fakat takımı eleştirmenin adını neden saydırmak olarak nitelendiriysunuz . bu taraftarın gururu incindi arkadasım 2 maçtada fenere kaybettik ve görüyosun yaşanan olayları agızlarına sakız olduk resmen.tabiki yerden yere vurucam ben o ruhsuz topcuları

Futbol bu Hakan yenmekte var yenilmekte,bizim için en kötü gün bugünse ben bugünde GALATASARAY lıyım,benim için ruhsuz oynamışlar veya isteksiz oynamışlar önemli değil.Ben bu takımın yani GALATASARAY'ı yenilirkende seviyorum.Benim içimde umut var ışık var bu takım sene sonu şampiyon olacak ben buna inanıyorum,nereden geliyor bu umut dersen çünkü ben GALATASARAY'lıyım.

Alkışmı mı tutalım,körü körüne polyanacalık mı yapalım?

Gerçekleri görüp söylemek ne zaman polyanacılık oldu?

Sen kendini eleştirmezsen ve hataları bulmazsan kaybetemeye mahkum olunacağını öğrenememişsin ya daha çok polyannacılık oynarsın.

Birde üstüne basa basa söylüyorum.

BU TAKIM ŞAMPİYONLUĞU HAKETMİYOR arkadaş.

Sende biliyorsunki çogumuz elistirmesini BIL-MI-YOR. Ve çogumuz tükürdügünü yaliyor. Mesela Emre Güngor'e geçen hafta demedigimizi birakmadik "Servet neden oynamadi dedik". Bügün ise "Servet'in ne isi var, Emre Güngör neden oynatilmiyor" denilip Rijkaard elestiriliyor. Yok Rijkaard teknik direktör falan degil diyenler var. Onlarin (futbol) zekasi = 0

Üst Alt