TSL 2009/10 Sezonu 3. Hafta | Diyarbakırspor 1-3 Fenerbahçe | Maç Sonu.. - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 Sezonu 3. Hafta | Diyarbakırspor 1-3 Fenerbahçe | Maç Sonu..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 3. Hafta | Diyarbakırspor 1-3 Fenerbahçe | Maç Sonu..

Hayatımda ilk defa Fenerbahçe için "Yenin ulan şunları, ezin, perişan edin." dedim.Bir alay akılsız ahmak birilerinin kışkırtmalarıyla olayı saçma sapan yerlere getirdi.İstiklal Marşı'nı yuhalayanların da, futbolculara taş, sopa atanların da, polisle çatışanların da, bu ülkeyi bölmeye çalışanların da Allah bin türlü belasını versin.

Bir çift sözüm de maçı takip eden gerizekalı bir muhabire.Herifin her önüne gelen futbolcuya, yöneticiye sorduğu soru şu:"Diyarbakır'da Galatasaray taraftarı çok, olaylar bu yüzden çıkmış olabilir mi?" E be Allah'ın malı, aptalı, ne diye sokarsın her şeyin için Galatasaray'ı, ne alıp veremediğiniz var Galatasaray camiasıyla?Bu işin Galatasaray-Fenerbahçe-Diyarbakırspor mücadelesinden farklı boyutlarda olduğunu farkedemeyecek kadar gerizekalı mısın yoksa her olayda kaos ortamı oluşturmaya çalışan şerefsizlerden misin?Nesin, söyle de biz de bilelim.

Hayatimda ilk defa bende Fenerbahce´nin bir takimi ezmesini istedim...Derslerini verdikleri icin tebrik ediyorum Fenerbahce´yi..Böyle seref...lik olmaz...

Simdi yanlis bisey de söylemek istemiyorum, hepsini ayni kefeye koymak da istemiyorum ama bunlari yaptiranlar belli.Spor ile alakasi yoktu dün olanlarin.

Siyasi bir göndermeydi sadece spor altinda.Ben gidisattan hic memnun degilim.

Hickimsenin de oldugunu sanmiyorum.Biz bunlara kucak actikca bunlar simariyor.

Ben orsa insan görmedim.Insanliktan nasibini almamis bir topluluk gördüm.

Yaziklar olsun bu kadar taviz verenlere.Onlar kendilerini iyi biliyor.Ama tarih bunlari affetmeyecek.

Turkiye'nin neden asla "super" lige sahip olamayacagini gosteren bir mac oldu. Egitimsizlik, cahillik, umursamazlik en ust seviyede. Ayni statta 2006'da Konya macinda olanlar da biliniyor. Ayrica o kadar tasin, cakmagin stada nasil sokuldugu da incelenmesi gereken bir konu.

Seyirci stada girdiginde, depar atip kendini kaleye yuvarladiginda protokoldeki " adamlari" görünce sinirim daha da artti..Bide gülüyorlar, kahkaha atiyorlar..Bunlarin arasinda bakan makan da var..Ilk önce bunlari egiteceksin..Mümkünse ülkeden ebedi kovacaksin..Ama yanlarina birini daha alip defolup gitsinler..O biri kim acaba?

O staddaki toplumu egitemezsin..Bunlara egitimin kralini Mehmetcikten baskasi veremez..O kadar...Yetti artik....

Fener maçında sahaya birisi girdi bişey dedinizmi yok.Ama doğudan bir takımın taraftarı girince abartın.D.Bakır'ın %95'İ GALATASARAY'LI. Fener'e duydukları sinirle her şeyi yapıyorlar bir de zorlarına gidiyor yenilmek.

Fener maçında sahaya birisi girdi bişey dedinizmi yok.Ama doğudan bir takımın taraftarı girince abartın.D.Bakır'ın %95'İ GALATASARAY'LI. Fener'e duydukları sinirle her şeyi yapıyorlar bir de zorlarına gidiyor yenilmek.

İstiklal marsini isliklayan, cesitli garip garip pankartlar acan insanlar benim icin öyledir.Dün mac seyretmeye gelmemis bu insanlar.Farkindaysan Diyarbakirlilara genel olarak hickimsenin lafi olmadi.Olamaz.VATANIMIZIN bir parcasi.Ama dün olanlarin fanatiklikle, Fenerbahce düsmanligiyla hicbir alakasi yoktu.Siyasi bir mesajdi herzamanki gibi.

Aynisi Besiktas macinda da olacak, Galatasaray macinda da olacak cünkü herkesin gözü Diyarbakir´da olacak.O seyirciyi manipüle edenler var, Türkiye´nin Süper Ligine yakistirmayanlar var.Terörist olan bunlar.

Kürt kardeslerim ve Vatanini seven Diyarbakirlilar üstüne alinmasin..

Kardesim benim ailemde de Kürt var.Ama istiklal marsini isliklayan, cesitli garip garip pankartlar acan insanlar benim icin öyledir.Dün mac seyretmeye gelmemis bu insanlar.Farkindaysan Diyarbakirlilara genel olarak hickimsenin lafi olmadi.Olamaz.VATANIMIZIN bir parcasi.Ama dün olanlarin fanatiklikle, Fenerbahce düsmanligiyla hicbir alakasi yoktu.Siyasi bir mesajdi herzamanki gibi.

Aynisi Besiktas macinda da olacak, Galatasaray macinda da olacak cünkü herkesin gözü Diyarbakir´da olacak.O seyirciyi manipüle edenler var, Türkiye´nin Süper Ligine yakistirmayanlar var.Terörist olan bunlar.

Kürt kardeslerim ve Vatanini seven Diyarbakirlilar üstüne alinmasin..

Kardeşim zaten şehirde Beşiktaşı önemseyen yok ama göz önüne gelmek için yapıyorlar.İstiklal Marşı'na gelince o stadın çoğu ilk öğretim mezunu ailelerinden öyle örnek almışlar ondan ıslıklıyorlar. Maç sonu Fox Futbolda gösteriyorlardı 19 yaşındaki kişi yerde biber gazından etkilenmiş yerde siviller yanında polis karşısında hiç bişey ama hiç bişey yapmıyotr insan doktor çağırır yerdeki genç harek bile etmiyor.Bunu göz önüne alın.

Kardeşim zaten şehirde Beşiktaşı önemseyen yok ama göz önüne gelmek için yapıyorlar.İstiklal Marşı'na gelince o stadın çoğu ilk öğretim mezunu ailelerinden öyle örnek almışlar ondan ıslıklıyorlar. Maç sonu Fox Futbolda gösteriyorlardı 19 yaşındaki kişi yerde biber gazından etkilenmiş yerde siviller yanında polis karşısında hiç bişey ama hiç bişey yapmıyotr insan doktor çağırır yerdeki genç harek bile etmiyor.Bunu göz önüne alın.

Icimizdeki insan sevgisini, duygusalligi dost düsman herkes biliyor.Bir adim atin ya.Böyle taskinlik yaptiklari sürece yumusama olmayacak.Simdi herkes ne düsünecek?Taviz veriyorsun, ama bunlar astar istiyor, simariyor, taskinlik yapiyor, attigimiz adimi ciddiye bile almiyor, kabul etmiyor. Nasil yumusayacak ortam?Ayrica bu davranislar o halka da yakismiyor.Kendilerine zarar veriyorlar farkinda degiller.Fenerbahce düsmanligi olsa da mesela sebep. Bu davranislar o zaman Diyarbakirsporlulara yakismiyor.

Icimizdeki insan sevgisini, duygusalligi dost düsman herkes biliyor.Bir adim atin ya.Böyle taskinlik yaptiklari sürece yumusama olmayacak.Simdi herkes ne düsünecek?Taviz veriyorsun, ama bunlar astar istiyor, simariyor, taskinlik yapiyor, attigimiz adimi ciddiye bile almiyor, kabul etmiyor. Nasil yumusayacak ortam?Ayrica bu davranislar o halka da yakismiyor.Kendilerine zarar veriyorlar farkinda degiller.Fenerbahce düsmanligi olsa da mesela sebep. Bu davranislar o zaman Diyarbakirsporlulara yakismiyor.

Bende biliyorum yakışmıyor ama ne yapalım anlayanmı var ?

En ağır şekilde cezalandırılmalı bence ligden ihrac edilmeli Diyarbakırspor. Daha önce tribünleri yaktılar bunun başlamadan sonlandırılması dileğim. Düşünün dünya yıldızları oraya taşlanmaya gidecek var mı böyle birşey? Rezalet Eurosport'ta, Cnn'de tefe koyarlar bizi. Bu görüntülerden sonra hangi yabancı futbolcu korkmadan gelir Türkiye'ye? Galatasaray'ın ve diğer futbol takımlarının yöneticisi, hocası, futbolcusu, malzemecisine pirinç kadar taş gelmesini istemem, dünya televizyonda rezil olmak istemiyorum onun için Diyarbakırspor tüm maçları başka bir şehirde oynasın.

En ağır şekilde cezalandırılmalı bence ligden ihrac edilmeli Diyarbakırspor. Daha önce tribünleri yaktılar bunun başlamadan sonlandırılması dileğim. Düşünün dünya yıldızları oraya taşlanmaya gidecek var mı böyle birşey? Rezalet Eurosport'ta, Cnn'de tefe koyarlar bizi. Bu görüntülerden sonra hangi yabancı futbolcu korkmadan gelir Türkiye'ye? Galatasaray'ın ve diğer futbol takımlarının yöneticisi, hocası, futbolcusu, malzemecisine pirinç kadar taş gelmesini istemem, dünya televizyonda rezil olmak istemiyorum onun için Diyarbakırspor tüm maçları başka bir şehirde oynasın.

Renktaş biz senelerdir buraya bir Galatasaray Bir Fener Bir Beşiktaş gelmesini istedik oyle yapanlar cahillerdir . Siz maça gittiğinizde hiçmi küfür etmiyorsunuz hiç mi karşı takım gol atınca kızmıyormusunuz bizimkilerde bu işleri abartıyor.

Değil TSL ye bank asyaya bile yakışmıyo bu 1-1 ken çıkan olaylarda maç 3 dk. durdu ve maç başlar başlamaz fener gol attı oyunun durduğu heranda fener etkili oldu.

İstiklal marşını ıslıklayan XXX (mod tarafından silindi) dur benim için tek AÇILIMDA budur.

Geçen sene İnönü stadındaki Eskişehir -Diyarbakır Bankasya playoff maçına gitmiştim , istiklal marşından sonra bütün eskişehir taraftarı şehitler ölmez vatan bölünmez diye tempolu bir şekilde bağırırken , karşı diyarbakır tribünlerinden yuhulama ve ıslık sesleri geliyordu ,

Lanet olsun onu yapan araftarlara , her maç böylesiniz. Değil 1. lige siz , 2.lige bile laik değilsiniz

Ali Sami Yen Stadında hiç İSTİKLAL marşını ıslıklayan gördün mü?

bunun takım sevgisi veya düşmanlığıyla alakası yoktur.

Diyarbakır maçlarını başka bi şehirde oynasın. Ya da seyircisiz oynasın.

Öyle olacak gibi zaten. Çok ceza alırlar...

Not: Mesajlarda siyasi bir yöne kayma olursa ilgili üyemiz uyarılarak konu kapatılacaktır. Lütfen dikkat ve sağduyu...

Diyarbakırspor taraftarının takımına yakışır bir şekilde destek vermesi gerekir. Güzel bir takım kurmuşlar, hiç beklemediğimiz kadar iyi yabancılar aldılar, o kadar soruna rağmen Ziya hoca sistemi oturtmayı başarmış, yazıktır yani bu takıma sahip çıkmamaları.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt