TSL 2009/10 Sezonu 7. Hafta | Antalyaspor 1 - 2 Fenerbahçe | Maç Sonucu - Sayfa 41 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 Sezonu 7. Hafta | Antalyaspor 1 - 2 Fenerbahçe | Maç Sonucu

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 7. Hafta | Antalyaspor 1 - 2 Fenerbahçe | Maç Sonucu

Reha Bey hoşgeldiniz ilk öncelikle foruma, umarım iyi fikir alış verişleri yaparız ...

Dediklerinize katılmakla birlikte tartıda biraz ağar basan birşeyi dile getirmek istedim...

Fenerbahçe'de bayrak adam diye tabir edilen futbolcunun eksikliği.Bence FB Tuncay gittikten sonra bunun ağrısını çekiyor.Yenilse bile pes etmeyen, Takımı ateşleyen,FB 'yi yürekten sahip çıkan adam malesef yok.

Bunu belki Lig de hissetmiyebilirsiniz ama Avrupa'da çok hissetteceksiniz gibime geliyor...

Bizim taraftarimizin beklentisi sizin cok kizdiginiz ve sikca elestirdiginiz Emre'nin bu boslugu doldurmasi. Emre hirsini ve agresif yanini olumlu sekilde kullandiginda bunu rahatlikla yapabilecek duzeyde bir futbolcu. Ne yazikki arada bir adrenalin komasina giriyor ve kendini kaybettiginde takimda beraberce onunla birlikte kaybediyor.

Bizim taraftarimizin beklentisi sizin cok kizdiginiz ve sikca elestirdiginiz Emre'nin bu boslugu doldurmasi. Emre hirsini ve agresif yanini olumlu sekilde kullandiginda bunu rahatlikla yapabilecek duzeyde bir futbolcu. Ne yazikki arada bir adrenalin komasina giriyor ve kendini kaybettiginde takimda beraberce onunla birlikte kaybediyor.

Eğer taraftar olarak Emre'ye bu görevi verdiyseniz hayal kırıklığı yaşıyacaksınız.

Emre ben 17'sinde Sami Yen'de izlerken de şimdi FB'de izlerken o ateşde hep kendi yanan taraf olmuştur...Hep akıllandım der sonra sahaya çıkınca kendini kaybeder.Hırsının kurbanı olur hırsında boğulur.

Allah size kolaylık versin:)

Hosbulduk Abdullah Bey,

Umarim seviyeli tartismalarin ve fikir alisverislerinin yapildigi bir ortama katki saglarim.

Oncelikle motivasyonun oneminin ne oldugunu Galatasary'dan daha iyi bilen bir takim olamaz. benzeri kadolarla bungee jumping tarzi puanlari farkli sezonlarda almak takimin iyi motive edilmesi ve hedefe yonlendirilmesinin ne oldugunu gosteriyor.

Aragones gibi iletisim ozurlu olup takima negatif enerji sacan bir teknik direktorden sonra Daum'un oncelikle takima sahip cikmasi, TSL icin Aziz Yildirim'la beraber gerekli motivasyonu saglamasi bile basli basina onemli bir faktor takimin varolan potansiyelini gostermesi acisindan.

Gecen seneye kiyasla olan farkliliklara gelecek olursak:

1- Volkan gecen seneye gore daha derli toplu bir goruntuyle sezona basladi

2- Etliye sutluye oynamadan sezonu tamamlama niyetinde olan Roberto Carlos'u sonunda kulubeye cekebilme cesartini gosteren bir TDolduki Vederson o pozisyonda son iki macta daha iyi performans gosterdi. Devre arasi sol one oyuncu alinabilirse Andre Santos'un gercek pozisyonuna cekilmesi katkisini arttirabilir.

3- Adaptasyon donemi sirasinda ciddi hatalat yapmis olsa da son maclarda gecen seneki performansina yaklasmaya baslayan Bilica gerek savunmadaki agresif yapisi gerekse hucuma ve oyun kurulmasina yardimi ile Edu'dan daha fazla katki saglayacaktir.

4- Sezon basini kaciran Lugano'nun zaman icinde kendini toparlayarak tekrar etkin bir savunmaci olarak donmesini bekliyorum.

5- Gecen seneye kiyasla en buyuk dusus aslinda sezona cok iyi baslayan Gokhan Gonul'de ama ondaki potansiyeli biliyoruz.

6- Cristian her ne olursa olsun gerek Selcuk/Deniz gerekse Josico/Maldonada alternatiflerinden cok daha iyi bir oyuncu. Ozellikle yaninda Emre ile oynadigi zamanlarda. Zaman icinde hucuma katkisinin artacagini hep birlikte gorecegimizi dusunuyorum. Defansif olarakta pozisyon bilgisi ve hamleleri diger tumunden daha iyi.

7- Kazim son mactaki performansini surdururse gecen senekinden cok daha fazla katki saglama potansiyeli oldugunu net olarak ortaya koydu.

8- Ilk defa sezon basi kampi geciren ve sezona guclu sekilde giren Emre bence Arda'yla birlikte bu senenin en iyi iki oyuncusundan birisi olacak yeterki anlamsiz agresifliklerinden kurtulsun.

9- Alex icin sunu soyleyebilirim ki eminim Galatasaray'lilar icinde dahi futbol oyununundan keyif alanlar icin futbolugun guzelligine cok ust duzey katki yapan bir oyuncu olarak takdir ediliyordur. Sonuca katkisi ise zaten yaptiklariyla ortada ve son haftalarda performansi yukselmeye basladi.

10- Su an sikintili bolgelerimizden ilki sol acik. Bu bolgede ne Andre Santos, ne de Ugur Boral yeterli istikrar ve katkiyi verebilecek noktada gorulmediler henuz. Pekcok diger Fenerbahce'li gibi benim de umudum Ozer'in forma girerek bu bolgede bir laternatif yaratmasi.

11- Diger sikintili bolgemiz ise santrafor pozisyonu. Guiza gibi pozisyona girme konusunda 10 pozisyonu bitirme konusunda 1 not verebilecegimiz bir oyuncumuz var. Semih ise sanki biraz kusmus ve agirlasmis gibi ve sure aldigi donemlerde bu sene iyi performans gostermedi. Ikisinin de performansini arttirmalarini beklemekten baska caremiz yok.

12- Bu sene Ozer ve Topuz'un da katilimiyla kadro derinligimiz artti. Ilave olarak Deivid, Selcuk, Onder gibi siritmadan takimda yer alabilecek yedeklerin varligi ciddi bir arti.

Fenerbahce'nin temel sikintisi henuz mac genelinde tempo yapamamasi. Iyi tempo yapip baski kurdugu anlarda pozisyonlari gole donusturemeyince yoruldugu zamanlarda rakip takimin oynamasina musaade ediyor ve tehlike yemeye basliyor. Eger fizik gucunu istenen seviyeye getiremezse Fenerbahce-Galatasaray macinda baski kurdugu anda Fenerbahce, fizikman oyundan dustugu anlarda da Galatasaray cok ciddi pozisyonlar bulacaktir. Galatasaray su ana kadar daha yuksek yuzdeyle gol cikariyor pozisyonlardan. Bakalim 10. haftada neler olacak.

Katılmadığım çok taraf var,aramızdaki farkıda ortaya koyarak tek tek cevap vermek isterim;

1-Volkan ,daumun daha önceki beyanatlarına göre hala pimi çekilmiş bomba gibi.1-2 maç güzel işler yaptı hepsi bu,duran toplardaki acizliği devam ediyor ve 7de 7 yapmış olduklarından ötürüde biraz daha kendine güvenli oynuyor.Lugano gelmeseydi volkan şimdiyece ipi çekilmişdi bunu unutmayın..

2-Bir kere fenerin sol beki yok.Ne carlos nede wederson o bölgeyi bir hakan balta gibi kapatacak yada ileriye çıkışları başlatacak futbol oynuyorlar.Carlos zaten fenere para için gelmiş biri,36 yaşında olan adam zaten ne için fenere gelecekki?wederson ise ayrı bir tartışma konusu olan bir oyuncu zira carlosu taklit edeyim diye yapmadığı hata yok,benim görüşümde wedersonun carlosa göre iyi ama hala sol tarafa alternatif bir oyuncu olmadığıdır,zaten fenerin yediği gollere bakarsanız sol tarafdan geldiğini göreceksiniz..

3-Bilicanın oyunu özellikle luganonun dönmesi ile düzelme eğilimine girdi.Bilica lugano yokkende biz izledik vne kapasitede olduğunu gördük.Şimdi lugano ile bir uyuma girmeye başladılar ama unutmayınki dünki antalya maçında her ikiside yenilen golde hatalıydı buda hala mevkilerinde bir uyum sıkıntısı çektiklerini gösterir.Bilica agresif,luganoda çirkef bir futbol anlayışlı olunca ilerde çok kart görecekleri kesindir ancak uyumlu bir ikili olması için çok yol katetmeleri lazım.

4-lugano yine aynı lugano,değişmez yani ancak ilerde performansını artıracağını bende düşünüyorum zira benim görüşüm fenerin bu yılki "en iyi" transferi luganodur.Zaten fenerde hakkını alan tek oyuncuda lugano bence..

5-g.gönülde kendini toparlar,her futbolcunun belli bir düşüş zamanı vardır,gönülde bu dönemi yaşıyor.

6-cristian bence çok vasat bir oyuncu.Öyle gelecek vaad eden,büyük patlama yapması beklenen biri asla değil.Evet maldonadodan biraz iyi ama hepsi o kadar.Emre ilede oynasa,alexlede oynasa cristianın fenere fazla katkı yapacağını inanmıyorum.santosun bonusu gibi bir adam olarak geldi ve kanımca sezon sonuda fener yollar bu adamı..

7-kazım ise fenerde çok çok ayrı konuşulacak bir adam.Ne futbolunu nede tarzını seviyorum.Takım oyuncusu değil birkere ve çok bencil.Kendini farklı klaıplara koyuyor,ne takımda seviliyor nede taraftarı seviyor bu adamı.Antalya maçında belkide son yıllardaki en iyi oyununu oynadı ama bunun nedeni birazda taraftarla atışması ve ters düşmesinin hırsı yattığını düşünüyorum ancak sürekli bu performansı sergileri derseniz hiç sanmıyorum..Bunu fenerli taraftarlda kabul ediyor zaten..

8-emrenin oyunuda fenere öyle ahım şahım bir şey katmıyor zira fener Galatasaray gibi kolektif futbol asla oynamıyor.Ben bu forumda sürekli şunu dile getirdim,fenerin geçen senden öyle büyük farkı olmadığını ,tabiri caiz ise "aynı hamam,aynu tas fener" olduğunu her fırsatta söyledim.Söylememin en büyük nedenide geçen sezona göre sadece brezilya grubunu iyi yönetmesini bilen "uzaktan kumanda" daumu takımın başına geçiren aziz yıldırımın kendine göre doğru adımı olduğunu düşünüyorum.Aziz yıldırımın başkanlık seçimlerinden önce "zico döneminden bu döneme kadar soyunma odasına girmedim ,ama başkan olursam gireceğim" demesinin hemen ardından apar topar daumu getirmesi fener camiası için ne kadar etik orasına siz karar verin artık çünki daumu takıma getirmekle azizin takımla oynama potansiyeli artı böylece kolektif futbol olayı ortadan kalktı,bireysel yetenekerin sonuca tesir etmesi ortaya çıktı onun içindirki sadece emrenin iyi olması feneri kurtarmaz,futbol bir takım oyunudur ve emrede asla bir takım oyuncusu değildir.Milli takımıda feneride her geçen sezon yakan bir oyuncu olmuşdur,olacakdır.Sezon sonuda bunu hep beraber daha net göreceğiz.

9-Alexin fener için ne değerli oyuncu olduğunu çok iyi biliyoruz ama oynadığı futbolu sevmeyenler sayısı %90dan fazla olduğunuda söylemek isterim zira alex şu ana kadar ne oynadı? takım oyununa ne sağladı alaah aşkına..

Tamam güzel ve öldürücü pasları ve ortaları var ama o meşhur duran toplar yeteneğide artık kalmadı alexin.Eskiden yürüyen alex vardı şimdi olduğu yerde dönen bir alex var ama adam gol atıyor,attırıyor ise bu onun çok çok iyi bir oyuncu olduğunu göstermez.Alexsiz fenerin ne olacağınıda biliyoruz bu saaten sonra onun için daumun dikkat etmesi gerek zira avrupa+lig maçlarını bu alex kaldıramaz.Zaten daumun kalıplaşmış 11inde alex hep olacağı için ben performansının değil artmasını tam tersine düşeceğine inanıyorum.Fener daha bizim gibi 3 günde 1 maç trafiğine daha kapılmadı,40 gün sonra ölmez sağ kalırsak bu sayfalarda fenerin durumunu bir kez daha ele alırız,alexinde öyle...

10-Bence sol açıkda uğur boral denense şu santosdan daha iyidir ancak upur futbola küsmüş bir tavır sergiliyor.Nede olsa daumun reijkard gibi oyunculara güven verme bakımından yapacağı revizyon olayını gerçekleştirmediği için uğur gibi oyuncular futbola küstü.Özerinde ben fenerde oynayacağını düşünmüyorum zira santosu daum asla kesemez,kesecek cesaretide yok.Anca kart cezası yada sakatlıkdan ötürü özer düşünülebilir fenerde santosun yerine..

11-malesef guiza için semih fenrde harcanıyor.Galatasarayda olsa semih şimdi gol krallığına giderdi.Semih için en iyisi zaten ayrılması,ayrılmalıdırda zira semihi hiç bir teknik adam ilk11 oyuncusu olarak görmedi.Genç semih diye diyede 27 yaşına geldi bu adam yazıkdır..

12-Fener sadece özeri ve topuzu getirmekle "kadro derinliği" yaratmışsa biz yerimizde oynamışız demekdir..Bir taraftda elanosu,kewellı nondası yedekde beklerken diğer tarafda sadece özer ve topuz gibi fenerin oyununa yönelik çok fazla getirisi olmayan adamlar ile "kadrıo derinliği" sağlanması hangi mantığa sığar hiç anlamıyorum.

Kısacası fener geçen seneye göre çok farkı olmayan bir takım.7de 7 yaptı doğru ama iyi futbol yok,olması mümkün değil zaten.Futbolcuya dayalı bir sistemde nasıl "futbol" oynanırki? değişen tek şey daumun brezilya grubuna iyi davranmasıdır hepsi bu.Kötü olsada bu alexi ve emreyi oynatır daum ve geride kalan oyuncularıda küstürür,bunları gördük geçmişde.

Fener daha 3 günde 1 maç trafiğine girmedi,bu hafta başlıyor.1 ay sonra konuşalım bu konuşarı sonra herşey belli olacak zaten..

Oncelikle hosgeldiniz...

Ayni cesur td neden emre de piyasada yokken ozeri oynatmiyor,ya da guizayi oynatmaya devam ediyor..

Adaletli forma dagitimi yok fenerbahcede,varsa da bu adalet bir tek carlos'a işliyor sanirim.

Ozer pozisyon itibariyle ya Alex'in ya da Kazim'in yerinde oynamaya alismis bir oyuncu. Son alti ayda hemen hemen hic oynamadi. Daum'un formayi adaletli dagittigini kesinlikle iddia etmiyorum. Bilakis bu konuda Rejkaard ornek gosterilecek isler yapiyor. Ama Ozer son macta muhtmelen Kazim veya Alex'ten daha iyi performans gosteremezdi.

Dun macin adami secilmis ridvan tarafindan sanirim,izlemedim ama.

Mac icerisinde attigi şut disinda begenmedim,bence gecen seneki josico & maldonado'gillerden cok buyuk bi farki yok..

Cristian ozellikle Emre ile iyi bir ikili olusturdu. Yorumunuza katilmiyorum. Pozisyon alisi ve tektop oynama arzusu, macin son doneminde yaptigi gibi ciddi hucum katkilariyla Josico/Maldonado'dan cok daha iyi bir oyuncu. Zaman icinde daha fazla insiyatif almaya basladiginda bu ozelliklerini daha cok gosterecektir.

Ardayla birlikte ligin en iyi oyunculari yine G.Saraydan cikar,emreye gelene kadar ohooo :)

Gecen sezondan daha iyi,zayiflamis ama hala ruhsal sorunlar yasayan bi emre var..

Emre'ye Galatasary'lilari objektif olarak bakabildigini dununmuyorum. Bence bu sene ofansif+defansif anlamda oyunun tamamina katki anlaminda baktiginizda tepedeki ilk 3 oyuncudan birisi Emre olacaktir. Bu topic'in baslarinda renkdaslarinizdan biri karsilastirmali olarak puanlama yapmis ve yanilmiyorsam Elano'ya 10 Alex'e 5 puan vermis. Sonucta "kuzguna yavrusu anka görünür" diye bir deyim var hicbirimiz objektif olamiyoruz yeterince bu konuda.

Semih 10 dakka icerisinde ne yapa bilir ki,ancak yine 90+52'de bi gol atar,guizanin bu haline neden katlaniyor daum anlamak mumkun degil,

bence semih ilk 11'de oynasa alex'in o guzel paslari heba olmazdi,dun ki mac farka giderdi,nolursa olsun semih bu takimin tek forveti.

Semih macta uzatmalarla birlikte yaklasik 45 dakika oyunda kaldi. Ben Guiza'nin verdigi topa dokunmak ve ezdigi toplar disinda pek goremedim. Ama burada temel sorun bence Daum'un onu rotasyonda kullanmamasi ve hem mental hem de mac aliskanligi acisindan zayiflatmasi. Bence Guiza ve Semih aynen Baros ve Nonda gibi. Ikisinden birisi tercih edilecekse her ikisi icinde yeterli pozitif ve negatif argumanlar var. Ama sureyi adaletli bolusturmekte Daum'un ciddi eksikleri var.

Semih macta uzatmalarla birlikte yaklasik 45 dakika oyunda kaldi. Ben Guiza'nin verdigi topa dokunmak ve ezdigi toplar disinda pek goremedim. Ama burada temel sorun bence Daum'un onu rotasyonda kullanmamasi ve hem mental hem de mac aliskanligi acisindan zayiflatmasi. Bence Guiza ve Semih aynen Baros ve Nonda gibi. Ikisinden birisi tercih edilecekse her ikisi icinde yeterli pozitif ve negatif argumanlar var. Ama sureyi adaletli bolusturmekte Daum'un ciddi eksikleri var.

Semih benim en begendigim forvetlerden biridir ama Guiza ne Nonda'nin yaptigini yapiyor ne Baros'un,

hic bir sey yapmiyor,sadece dun ki mac icin degil gol attigi denizli macinda bile kotuydu..

Gecen sezon ikinci devre saktliginin ardindan yaklasik 6 ay boyunca ust duzey hicbir mac oynamamis olan ve cok buyuk beklentilerin oldugu Ozer'in kotu performansinin onun ileriki donem persormansinda yaratabilecegi dusus.

İyi o zaman süs bitkisi gibi dursun eğer daum ibb antalya gibi zayıf bir ekibe karşıyken bile oynatmıyorsa bu özer kendine çok zor gelir bugün oynatma yarın oynatma bi bakarız bir sene geçmiş özer ortada yok daumun adaletli forma dağıttığına inanmıyorum max 15-16 oyuncuyla idare ediyor

İyi o zaman süs bitkisi gibi dursun eğer daum ibb antalya gibi zayıf bir ekibe karşıyken bile oynatmıyorsa bu özer kendine çok zor gelir bugün oynatma yarın oynatma bi bakarız bir sene geçmiş özer ortada yok daumun adaletli forma dağıttığına inanmıyorum max 15-16 oyuncuyla idare ediyor

15-16 mı :D:D:D 11 kişi+3 yedek o kadar.o 3 kişi de belli zaten hep aynı adamlar.emre oynarken m.topuz,selçuk ve uğur boral o 3 kişi :D:D:D

Daum adaletli forma dagitan, iyi futbol oynatma arzusu olan veya risk almayi seven bir teknik direktor degildir. Ozellikle medyanin aportta bekledigi bir donemde futbolcu kazanmak icin puan kaybetme riskini goze alabilecek bir teknik direktor degildir.

Ancak Daum Antalya macinda Kazim'i kesmeyerek en azindan bu oyuncusunu kaybetmemistir.

Bir mac gec oyuna alinacak olmasi nedeniyle Ozer kendisine gelemeyecekse ve sus bitkisine donusecekse onda ciddi bir problem olmasi gerekir. Muhtemelen bu hafta Kazim cezali oldugu icin Ozer yedekten 70. dakikada Mehmet Topuz'un yerine oyuna girecektir. Onumuzdeki maclarda da daha fazla sure alacaktir. Sonucta kendi gobegi kendisi kesmek durumunda olan Ozer olacaktir ve bu yetenege sahip bir oyuncudur.

Carlos mu :D:D dede carlos yani.Onun oynayacak bi tarafı kalmamış be posası çıkmış artık :D:D daum bu kafayla devam etsin her maç aynı 11 le.Yakında futbolcuların vücutları isyan edince görür hanyayı konyayı alman mucizesi herr daum :D:D:D

Bir mac gec oyuna alinacak olmasi nedeniyle Ozer kendisine gelemeyecekse ve sus bitkisine donusecekse onda ciddi bir problem olmasi gerekir. Muhtemelen bu hafta Kazim cezali oldugu icin Ozer yedekten 70. dakikada Mehmet Topuz'un yerine oyuna girecektir. Onumuzdeki maclarda da daha fazla sure alacaktir. Sonucta kendi gobegi kendisi kesmek durumunda olan Ozer olacaktir ve bu yetenege sahip bir oyuncudur.

Bir mac degil sezon basindan beri yedek :)

Kazim cezali demisken merak ediyorum nedir bu fenerbahcede sinir,agresif haller..

Gokhan Gonul bile cildirmis durumda,ki buna ihtiyaci olan en son futbolcu..Her kes bir itiraz halinde,hepsi sinirli..

Bir mac degil sezon basindan beri yedek :)

Kazim cezali demisken merak ediyorum nedir bu fenerbahcede sinir,agresif haller..

Gokhan Gonul bile cildirmis durumda,ki buna ihtiyaci olan en son futbolcu..Her kes bir itiraz halinde,hepsi sinirli..

Adamlar en küçük bir puan kaybında başlarına gelecekleri biliyorlar.Ne yapsınlar gariplerim deli dana gibi herkese saldırıyolar.Hakem,rakip futbolcu kim gelirse.Korkarım ki bunlar yakında sahada birbirlerine dalacaklar :D:D:D

Renkdas sayilmaz pek.

niyeki hangi takımlı arkadaş

Fenerliymis hayin.

nerden biliyosun?????????

Yok ya Galatasarayli galiba baskasiyla karistirdim

Beyler, burada benden bahsetmişsiniz. Yeni gördüm. Aman diyim, Galatasaraylıyım ben kendim bildim bileli. Emin olmadan, kontrol etmeden böyle şeyler yazmayalım lütfen...

Üst Alt