Tudor'dan Belhanda'ya Övgüler: "Şimdi anladınız mı?" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tudor'dan Belhanda'ya Övgüler: "Şimdi anladınız mı?"

muhatap kim ki,acaba kendi kendine mi konuşuyor,kendi kendine konuşuyorsa odasına dinleme cihazı mı koydular.

normal bir gün yok mu bu ülke de

Ikisini de tekrar seyret o zaman. Zira ikisinde de takimi hizli ataga cikardigi yok. Belki Antalya'ya attigimiz gol icin bunu soyleyebiliriz biraz zorlasak. Ancak takimi ataga hizla cikarmak apayri bi kavram.

SM-N920I cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Mesela osmanlı maçı tekte oynadı tolgaya karşı karşıya bıraktı çok cılız vurdu tolga
Soldan garry kaçırdı gomis sol ayağı ile çok kötü bir vuruş yaptı
Bursa maçına hiç girmiyim istersen

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hizli cikarma falan degil de (birkac golde guzel pas atti gerci) ilerde top kapabilmesi iyi. fb macinda da 2 yerde basip aldi birinde kosede faul yaptilar digerinde de gomis vasat shut cekti diye hatirliyorum

Mesela osmanlı maçı tekte oynadı tolgaya karşı karşıya bıraktı çok cılız vurdu tolga
Soldan garry kaçırdı gomis sol ayağı ile çok kötü bir vuruş yaptı
Bursa maçına hiç girmiyim istersen

Doğrudur renkdaş. :ka21: Zaman zaman çıkarmışlığı vardır ama bu istikrarlı bir şekilde yaptığı bişey değil. Hatta bir önceki mesajımda dediğim gibi bence tam aksine, atakları sıkla yavaşlatıyor topu tutarak veya geriye dönerek. Benim bu konularda hafızam çok iyi olmadığı için "şu maçın şu pozisyonunda" diye örnek veremeyeceğim ancak pek çok maçta "atağı öldürdü" diye homurdandığımı net hatırlıyorum.

Doğrudur renkdaş. :ka21: Zaman zaman çıkarmışlığı vardır ama bu istikrarlı bir şekilde yaptığı bişey değil. Hatta bir önceki mesajımda dediğim gibi bence tam aksine, atakları sıkla yavaşlatıyor topu tutarak veya geriye dönerek. Benim bu konularda hafızam çok iyi olmadığı için "şu maçın şu pozisyonunda" diye örnek veremeyeceğim ancak pek çok maçta "atağı öldürdü" diye homurdandığımı net hatırlıyorum.

Üst üste 3-4 maç böyle oynamadı aynen ama cidden bu anlamda iyi olduğu maçlar var.

Atak öldürdüğü olmuştur illaki
Çok free biraz daha konsantrasyonu artırsa maçta daha farklı birini izleriz
Futbol bu iki takımdan birileri hata yapacak ki sonuç alinsin

hizli cikarma falan degil de (birkac golde guzel pas atti gerci) ilerde top kapabilmesi iyi. fb macinda da 2 yerde basip aldi birinde kosede faul yaptilar digerinde de gomis vasat shut cekti diye hatirliyorum
İlerde top kapması iyi olay hakkaten de. Biz bi 2-3 sezon kadar önce (yanılmıyorsam, daha önce de olabilir) atağa çıkarken kaybettiğimiz toplardan gol yiyorduk sık sık. Zaten bana kalırsa defansın en dengesiz olduğu zamanlar atağa çıkmaya hazırlanırken kaptırılan toplar. Bu durumları iyi şekilde değerlendirmek lazım.

Yeri gelmişken... Biz bunu da etkili yapamıyoruz bence. Baskı yapmak, topu kapmak tamam, güzel ama sonrası yok. Bence antrenmanlarda pek çalışılmıyor hızlı hücumlar + atak yaparken oyuncuların aldıkları pozisyonlar. BJK müthiş hızlı atak yapıyor mesela 30+ adamlarla. Muhtemelen çoğu çalışılmıştır.

Atak öldürdüğü olmuştur illaki
Çok free biraz daha konsantrasyonu artırsa maçta daha farklı birini izleriz
Futbol bu iki takımdan birileri hata yapacak ki sonuç alinsin

Yaw herif zaten yetenekli, bu çok belli. Öyle Melo falan gibi istekli, hırslı olmasına da gerek yok. Senin de dediğin gibi biraz konsantre olsa çok daha iyi işler yapacak. Belki şu kırmızı kart olayından sonra hem kendini affettirmek, hem de kendisine potansiyelini tekrar hatırlatmak için hırslanmıştır da bu akşam başka bir Belhanda seyrederiz. :yenieek:

Yaw herif zaten yetenekli, bu çok belli. Öyle Melo falan gibi istekli, hırslı olmasına da gerek yok. Senin de dediğin gibi biraz konsantre olsa çok daha iyi işler yapacak. Belki şu kırmızı kart olayından sonra hem kendini affettirmek, hem de kendisine potansiyelini tekrar hatırlatmak için hırslanmıştır da bu akşam başka bir Belhanda seyrederiz. :yenieek:
Insallah, hala ümitliyim.

Belhanda oyunu ofansa taşımamızı sağlaysn en önemli oyuncumuz. Ama o yok diye ortasahaya dört tane önlibero koyarsan tabi rakip kaleye gidemezsin. Yani şu açıklamalar buadamda zeka sorunuda var dedirtiyor insana. Belhanda yoksa gerçek iki ofansif kanat koyar yine atak yaparsın. Kaldiki fb maçında belhanda vardı da ne oldu. Yine takımı defansa çektin. Yani asıl sorun senin kafada

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Belhanda hücumdaki görevini doğru bir şekilde yapmadıkça, savunma anlamında yaptığı işlerin bir değeri kalmıyor.

Belhandanın görevleri :
- Oyunu yönlendirmek
- Devamlı maçın içinde olmak
- Organize ataklarda baş rol oyuncusu olmak (Belhanda bu konuda sınıfta kaldığı için fazla organize atak yapamıyoruz )
- Doğru yerde ve doğru zamanda oyunu yavaşlatmak/hızlandırmak

Bunları yapsın, Kralhanda lakabını haketsin.

Şu gerçekte unutulmamalı herkesin tersinden söylediği pozisyon değişikliği
Fegholui 10 numaraya belhandayi sola kaydırdığı pozisyon da performansı nı etkiledi
Bu adamın performans olarak uctugu en verimli olduğu taktik serbest adam rolünde oynadığı maçlar

Bu maç değil, esas olarak Başşak maçında iyi performans bekliyor olacağız, bu maçı yenemiyorsak şampiyon olmayalım zaten. Bu maçta iyi oynayan herhangi bir futbolcuyu da göklere çıkarmam açıkçası.

Bu maç değil, esas olarak Başşak maçında iyi performans bekliyor olacağız, bu maçı yenemiyorsak şampiyon olmayalım zaten. Bu maçta iyi oynayan herhangi bir futbolcuyu da göklere çıkarmam açıkçası.
Yenilmememiz lazım artık düzen eski düzen değil
Büyük takım favori olurdu eskiden
Şimdi öyle değil

Üst Alt