"Tudor'un Galatasaray'ı" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

"Tudor'un Galatasaray'ı"

Güzel bir analiz olmus ama katilmadigim noktalar var

Tudor'la ilgili Fernando'nun özeliklerini gördükten sonra oynadigimiz sisteme gecis yaptigini yani aklinda aslinda farkli bir sistem oldugunu yazmis ama bu dogru degil bence

Daha transfer döneminin basinda 6 numara disinda bir pozisyonda oynayamayan Vainqueur ilgilendigimiz yazildi,en basindan bu yana bir 6 ve 8 numara ariyorduk zaten

Tudor'u karabük döneminde takip edenler hatirlar,karabukspor'un evinde besiktas'i 2-1 Maglup ettigi karsilasmada bizde oynattigi sistemle cikmisti maca

Solda merkez orta saha özelligi olan ve 8 numara gibi oynayan tanase,sagda yatabare gezgin forvet rolunde,gaman ise Fernando gibi stoperlerin arasina giren ön libero

Yani tudor'un yabanci oldugu bir sistem degil,daha önce defalarca oynatti ama elinde kaliteli oyuncular oldugu icin sistem daha iyi bir sekilde uygulaniyor bizde

326.jpg

Apar topar plajdan toplanan oyuncularıyla danimarka avrupa şampiyonu olduğundan beri futbolla ilgili aşırı planlamalara taktiklere gülüp geçiyorum. altı üstü bir topu koca kaleye sokma işi evet altı üstü

SM-C5010 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Futbol teknik açıdan biraz abartılıyor olabilir ama senin örneğini de en az bir o kadar abartılı buluyorum. Sonuçta -her toplu spor dalında olduğu gibi- içerisinde psikoloji, takım olma, birlikte ahenk içerisinde hareket etme ve sana karşı bu şekilde hareket eden rakip takımı ise ekarte etme gibi önemli unsurları barındırıyor. Bu da doğal olarak teknik bilgiyi ve yetenekleri doğuruyor. Karşı takımı nasıl yeneceğine dair plan yapmak, onun için çalışmak ve daha yetenekli olmak azımsanacak bir şey değil. Bununla ilgili gayet analiz yapılabilir ve forumlarda tartışılabilir. -abartıya kaçmadan- Zira bir spor dalına ne güçlü matematiksel hesaplarla yeni bir quark grubu bulunmuş muamelesi yapalım ne de senin verdiğin örnek gibi "basit bir topu deliğe sokma" oyunu diyelim.

Günümüz futbolda bir maca planli ve plansiz cikan iki takimin karsilasmasindan galip cikan dogal olarak sahada bir plani olan takim olur

Sacmalamaya gerek yok

Tudor cok iyi bir takim planlamacisi ve secici oldugunu ispat etmistir.

Artik sira teknik direktorlugunu gelistirmeye gelmistir.

Gelistirmeye diyorum cunku o konuda zaaflari cok net. Ama genc ve cok hirsli biri.

Tudor a sabretmek onemli . Hata yapacaktir. Taraftarin ve bu sitenin %95 i gomecektir. Ancak teknik direktor degisikligi gundeme geldiginde Fatih Terim ve Lucescu harici 15 yildir baska bir alternatif uretilememesi buyuk takim ve buyuk camia icin kabul edilebilir bisey degil.

Bize de Mourinho, Pep, Klopp, Tuchel, Simeone , Spaletti gibi isimler gelmeyecegine gore hatalara sabredip bizi ileri tasiyabilecek baska bir teknik adam uretmemiz gerekiyor.

Bu belki Tudor olacak. Ama bunun icin hatalarina sabir gostermemiz sart.

Ben acikcasi Teknik direktorluk ve iletisim zaaflarina ragmen kendisine hata yapmasina ragmen sabir gosterilmesi gerektigine inaniyorum.

Cunku dursunu ve yonetimi biliyoruz. Hic biri boyle bir kadro kurma bilgi ve gorgusune asla sahip degil. Bu kadro planlamasini yapan Tudora , teknik direktorluk ve iletisim zaaflarina ve bazi ergen tavirlarina ragmen , sabir gosterirsek kendini hatalarindan ders alarak gelistirip bizi arzu ettigimiz seviyeye tasiyacagina inaniyorum.

Biraz sabir sart. Cunku bu takim bir yerlerde tekleyecek, takilacak. Ama sonu iyi olacak, inaniyorum.

Tudor cok iyi bir takim planlamacisi ve secici oldugunu ispat etmistir.

Artik sira teknik direktorlugunu gelistirmeye gelmistir.

Gelistirmeye diyorum cunku o konuda zaaflari cok net. Ama genc ve cok hirsli biri.

Tudor a sabretmek onemli . Hata yapacaktir. Taraftarin ve bu sitenin %95 i gomecektir. Ancak teknik direktor degisikligi gundeme geldiginde Fatih Terim ve Lucescu harici 15 yildir baska bir alternatif uretilememesi buyuk takim ve buyuk camia icin kabul edilebilir bisey degil.

Bize de Mourinho, Pep, Klopp, Tuchel, Simeone , Spaletti gibi isimler gelmeyecegine gore hatalara sabredip bizi ileri tasiyabilecek baska bir teknik adam uretmemiz gerekiyor.

Bu belki Tudor olacak. Ama bunun icin hatalarina sabir gostermemiz sart.

Ben acikcasi Teknik direktorluk ve iletisim zaaflarina ragmen kendisine hata yapmasina ragmen sabir gosterilmesi gerektigine inaniyorum.

Cunku dursunu ve yonetimi biliyoruz. Hic biri boyle bir kadro kurma bilgi ve gorgusune asla sahip degil. Bu kadro planlamasini yapan Tudora , teknik direktorluk ve iletisim zaaflarina ve bazi ergen tavirlarina ragmen , sabir gosterirsek kendini hatalarindan ders alarak gelistirip bizi arzu ettigimiz seviyeye tasiyacagina inaniyorum.

Biraz sabir sart. Cunku bu takim bir yerlerde tekleyecek, takilacak. Ama sonu iyi olacak, inaniyorum.

Şu yorumu sabitlemek lazım 1 2 maç kötü gidince hocaya sallamamak çok önemli arkasında durmalıyız böyle 1 kadroyu kuran hocaya bence en az 2 yıl şans vermemiz gerekiyor lucede bitti gömdük nede olsa terim dışında gelicek hocada yok sabredelim mayıslar yine bizim olacak inş

Üst Alt