# Tunay Torun - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Tunay Torun

Cevap: # Taner Yalçın & #Tunay Torun

Artı çok hızlı bir oyuncu. Neredeyse Keita kadar.Herşeyden çok isterim bu transferleri.

[video=youtube;VPWTYxX3hsU]https://www.youtube.com/watch?v=VPWTYxX3hsU[/video]

Taner Yalcin suanda kulübünde mutsuz. Suanda alabilecegimiz en kaliteli ve en saglam orta saha oyuncusu olur. Cok güzel paslari var.

[video=youtube;VPWTYxX3hsU]https://www.youtube.com/watch?v=VPWTYxX3hsU[/video]

Taner Yalcin suanda kulübünde mutsuz. Suanda alabilecegimiz en kaliteli ve en saglam orta saha oyuncusu olur. Cok güzel paslari var.

o yes beybi, he nov dis geym..

bir mac izlerken beni en cok ne calim atan topcu heycanlandirir, nede hizli, yada güclü olan biri. En cok etkili paslar atan topcu heycanlandiriyor beni. Lincoln'ü mesela en cok attigi paslar yüzünden seviyordum. Tanerin paslari da gercekten kalite kokuyor. Daha 20 yasinda, nede olmasin. Ama simdi bakiyorum transfermarkta, boyu 1,87 yahu, sevmem ben uzun boylu orta saha topculari

Cevap: # Taner Yalçın & # Tunay Torun

Tunay'ın en etkili olduğu yerler sağ açık ve forvet.İzlediğim kadarı ile gerçekten büyük ışık var.Alalım geleceğimizi kurtarırız. Taner de öyle.

Cimbom, Taner Yalçın'ın peşinde

Alman basınında çıkan haberlere göre ara transfer döneminde Köln'den ayrılması beklenen Taner Yalçın ile Galatasaray ilgileniyor.

Bundesliga ekiplerinden Köln’de ara transfer döneminin hareketli geçmesi bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde 39 yaşındaki kaleci Faryd Mondragon’un sözleşmesinin feshedildiği kulüpte, önemli isimlerle yolların ayrılması beklenirken, ismi geçen futbolcular arasında Türk futbolcu Taner Yalçın da bulunuyor.

Spox.com’un haberine göre teknik direktör Frank Schäfer’in performanslarından memnun olmadığı Andrezinho, Giannoulis, Brosinski, Chihi ve Ishiaku’nun takımdan ayrılmaları söz konusu. Ayrıca bu isimlerin dışında Taner Yalçın da ara transferde takımdan ayrılmak istediğini belirtti. 20 yaşındaki oyuncu, konuyla ilgili olarak “Şu an takımdaki konumundan memnun değilim. Kiralık olarak başka bir takıma gitmem söz konusu olabilir” ifadelerini kullandı. Taner Yalçın’ı isteyen kulüpler arasında Galatasaray’ın da adı geçiyor.

Eurosport

Taner Yalçın, Tunay Torun, İlkay Gündoğan, Mehmet Ekici...

İlkay'ı gerçekten büyük kulüpler takip ediyor, aldık mı aldık ama geleceğini hiç mi hiç sanmıyorum. Ayrıca öyle 2-3 milyon euroya da bitecek transfer değil bana göre.

Mehmet Ekici'nin de aynı şekilde Almanya'da oynama fırsatı varken Türkiye'ye dönmek isteyeceğini sanmıyorum.

Taner sanırım hazırlık maçında Fenerbahçe'ye 2 tane tıkan oyuncu. Daha önceleri de Türkiyeye getirilmeye çalışıldığını biliyorum, o zamanlar gelmek istememiş ama şimdi takımıyla köprüleri atmak üzere olduğuna göre olabilir.

Tunay Torun'un ise şu andaki durumunu pek bilmiyorum açıkcası. Gelecek vaad ede bir oyuncu, Hamburg'da neden bu kadar az forma şansı bulduğuna şaşırdım açıkcası. Aksi takdirde yine tercih etmeyebilir derdim ama şimdi neden olmasın diyorum.

Özetle bunlar bizi bu durumdan çekip çıkaracak oyuncular değiller henüz belki ama bana göre kesinlikle alınması gereken oyuncular. 1-2 tane tecrübeli oyuncunun yanında bu 4 oyuncudan en az 2'si alınabilinirse gerçekten takdir ederim. Hamit, Nuri, İnler, Eren gibi oyuncuları alabileceğimiz dönem kapandı. Bunlar şu sıralar Almanya'da en çok göze batan gurbetçiler durumundaki oyuncular. Garantisi yok bu işin tabii ki ama bu oyuncuları da şimdi alamazsak ileride alamayacağımız yerlere ulaşabilecek potansiyeldeler, özellikle İlkay.

Ayrıca, Almanya bilmem kaçıncı liginden gelen Barış hala bu takımda oyunuyorsa bu oyuncular takımın yerli kalitesini hayli hayli yükseltir. Sadece aldıkları temel futbol eğitimleri bile çoğu gurbetçimizin ligimizdeki yerlilere oranla 1 adım öne çıkmasını sağlıyor. Durum bu maalesef, Almanya, Hollanda hatta Avusturya pazarındaki gurbetçilerimize yönelmek gerek, Serdar Kesimal'leri, Barış bağdaş'ları, Aykut Demir'leri kendimizin keşfetmesi gerek. ;)

ben gurbetçi futbolcuları seviyorum, avrupa kültürü ve en önemlisi avrupa eğitimi almış oluyorlar ama hala türkler, heyecanlılar, agresifler...

Kayseri her sene Almanya'dan oyuncu getiriyor..

Bu sene Selim Teberi getirdiler. Adam bizde kesin ilk 11 oynardi. Maaliyetide düsük sayilabilir bir miktarda.

Gecen sene defansa Serdar Kesimal ve gelecegi parlak gözüken Volkan Dikmen'i aldilar. Forvet icin Ömer Sismanoglu geldi. Son haftalardaki performansi göz dolduruyor.

Bu oyuncularin maaliyetleri gercekten cok düsük. Taktisel anlamda genc olmalarina ragemen Mustafa Sarp'tan daha cok taktik bilgileri var. Almanya'da yetisen bir futbolcu ilk önce taktik ve disiplin ögrenir.

Kurdugumuz Scout ekibi sadece Güney Amerika, Afrika, Asya'da kalmamali. Gercek gelecek vaadeden ve Türk statüsünde oyuncu istiyorsak Almanya'ya agirlik vermemiz lazim. Hollanda ve Avusturya'da Türk agirligi olan bir ülke.

Üst Alt