Turgay Kıran: "Galatasaray, 2 sene bir ağabeyin öncülüğünde yönetilmeli" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
1203861_620x410.jpg

Galatasaray'ın eski ikinci başkanı Turgay Kıran, Mayıs'taki olası seçim öncesi bir çatı aday için çalıştığını söyledi; düşündüğü ismi açıkladı.

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Kıran, "Olayı sadece Mali Genel Kurul'la bağlamamak gerekir. Rövanşist bir anlayış oldu. Bu Galatasaray'a hiç yakışmıyor. Biz sevgi ve saygıyı yönetebilen bir toplumduk. Ne yazık ki bu görüntüden uzaklaştık. Maalesef İnan Kıraç ve arkadaşları adam atıyor ve Galatasaray sürekli seçimlere gitmek zorunda kalıyor. Artık bu yapı kırılmalı. İstikrarlı yönetimler olmalı. Şu andan itibaren Galatasaray'ın örf ve adetlerini bilen arkadaşlarımız toparlanmalı; biraraya gelmeli. Başlarına bir ağabey seçerek çalışmalı. Galatasaray ancak eski günlerine bu şekilde gelebilir. İdari konularda çok ciddi bir başarısızlık var. Galatasaray genel kurulunun iradesine karşı mücadele edilmez. Verdikleri karara saygı duyup, o koltuktan ineceksiniz. Yeni bir sayfanın açılmasını sağlayacaksın. Verilmiş bir karar var. Yeni gelecek yönetim hızlı bir tüzük tadil kongresi yapıp, bundan böyle bu tür sorunların yaşanmamasını sağlamalılar.

Yapılacak seçimde kimlerin aday olacağı konusuna gelince Dursun Özbek yanına Ahmet Ocaklı'yı da alıp bir çalışma yapıyor sanırım. İnan Kıraç, divan kurulu başkanı Eşref Hamamcıoğlu'nu gösteriyor. Ozan Korkut pırlanta gibi bir çocuk; ama genel kurul pek benimseyemedi. Bir çok alternatif var; ama bunlar başarılı olamaz. Dolayısıyla geçmişte başarılı olmuş insanların bir araya gelip, bir ağabey etrafında toplanarak, Galatasaray'ı iki dönem yönetmesi gerekir. Faruk Süren olabilir. Görev sizi getirebilir. Hem liseli değil hem de liselilerin sevdiği bir isim. Geçmişte başarılı olmuş bir insan. Neden olmasın. Alp Yalman sıcak bakmayabilir; ama ben onun da olması gerektiğine inanıyorum. Ben arkadaşlarımı toparlıyorum ve bu çatı aday etrafında birleşilmesi için çalışıyorum. Şu anda Galatasaray'ı biraraya getirmek gerekiyor. Ben de Galatasaray Liseliyim; bundan gurur duyarım; ama hiçbir zaman bu özelliğimle ön plana çıkmadım. Galatasaray'ın alaylı bir genel kurul yapısı vardır. Buna saygılı olmamız gerekir. Faruk Süren alaylı; ama liselilere saygılıdır" dedi.

Ajansspor

Aynen oyle, nezaman Galatasaray arayi acsa icerdem darbe aliyoruz. Maksat Galatasaray degil, fener ve bjk ile arayi acmayalim diye. Nezaman ust uste sampiyon olsak yada Avrupada basarili olsak hemen liseliler devreye giriyor. En son unal aysal terim doneminde Avrupada ceyrek final oynadik ve sonra ortalik karisti ve o gunden sonra toparlayamadik.

Icimizde hain cok, bunlar ya istedigi gibi at kosturacaklar yada artik taraftar ayaga kalkip buna dur diyecek!

GALATASARAYin kaderi 200 kisilik bie grubun elinde olmamali!!

Kendisiyle çelişen bir liseci daha. Diyor ki "Genel kurulun iradesine saygı gösterip Cengiz çekilecek, yeni gelecek başkan da bir daha böyle bir soruna yol açmaması için tüzüğü hemen değiştirecek."

Yahu siz nasıl insanlarsınız çocuk mu kandırıyorsunuz? Madem bu saçmalığın bir sorun olduğunu kabul ediyorsun Cengiz'in hakkını teslim edip niçin onu desteklemiyorsun? Böylece görevde kalıp o saçma tüzüğü daha erkenden değiştirirdi.

Adam diyemiyor ki biz Cengize bu kumpası kurduk onu defedip liseci birini getireceği ve onun başına aynı şey gelmemesi için bu tüzüğü değiştireceğiz. Ama biz anlıyoruz yalan dolanlarınızdan.

Artık yolun sonuna geldiniz, ne mal olduğunuzu alemi cihan gördü ve size karşı tüm camia birleşti. Bu kulüp üzerinden rantınız kesilecek ey liseciler, daha fazla sizin hainliklerinizi izlemeyeceğiz. Son son konuşun, çabalayın bakalım keyifle izliyoruz.

Son düzenleme:
Beyler iyi de biz avrupada başarılı falan değiliz ara açtığımız da yok rakiplerle bu sezon dahil son 4 sezonda 1 kez şampiyon olabilmişiz tamam cengiz yönetiminin böyle kahpece devrilmesinden bende rahatsizim ama sizo fenerliler gibi olaylara değişik anlamlar yüklemeye gerek yok

Şu adam bıkmadı mı her seçimde ortaya çıkmaktan kim konuşturuyor bunu

Az kaldı renkdaşlar Cengiz şu davayı açıp görevde kalsın, tüzüğü de bir değiştirsin bundan sonra bu adamların esamesi okunmayacak. Artık bunlar evde torunlarını karşısına oturtur onlara demeç verirler olması gerektiği gibi.

Üst Alt