Türk Takımlarının Genel Kupa Klasmanı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türk Takımlarının Genel Kupa Klasmanı

Cevap: Türk Takımlarının Genel Kupa Klasmanı

Olayı kupaya indirgerseniz çok büyük hata yaparsınız. Komple düşünmek gerekiyor. Büyüklük tanımını belirleyecek bir çok etken vardır bunlar bir araya gelir ve büyüklüğü oluşturur. Galatasaray herşeyiyle Fenerbahçe den büyüktür. İşi kupaya indirgediğin zaman çelişkiler ortaya çıkar. Örneğin 79 ve 80 yıllarından Notthingam Forestin 2 avrupa şampiyon klüpler şampiyonluğu bulunmaktadır. Ama Arsenal in avrupa kupası bulunmamaktadır. Baktığımızdan Arsenal in daha büyük bir klüp olduğunu söyleyebiliriz. Olayı kupaya indirgediğimizde error veriririz bu durumda. Galatasaray yakın ve uzak tarihiyle, başarılarıyla, sosyal faaliyetleriyle, finansal boyutta baktığımızda, ezeli rekabetteki maçlarda (bu maddeleri arttırabiliriz) komple olarak Fenerbahçeden 10 gömlek büyüktür.

Bunu böyle düşünürsek daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

Şu açıdan bakış açınız yanlış. Mesela bi İngiltere, İspanya ligleri için avrupa kupaları mucizevi boyutta anlamlar ifade etmiyor. Tabi ki çok önemli, hepsi almak için kadrolarını ona göre kuruyor gayret gösteriyor ama bizde ifade ettiği anlamın %1'ini bile ifade edemez.

Koskoca türk futbol tarihinde toplam 2 tane avrupa kupası var ve bunların dışında başka kupayı geçiyorum finali bile yok türk takımlarının.

Dolayısıyla Arsenal'in yada bir x avrupa takımının aldığı avrupa kupası gayet tabi 50 yıl sonra unutulabilir ama Türk takımlarının yaptığı bu tip başarılar 100 yıl da geçse unutulmaz, değerini kaybetmez. Özellikle de futbol türkiyede bu çizgide devam ettiği müddetçe.

1146517_583999228325443_449884862_n.jpg

bakalim rakiplerimiz ne zaman soyle fotograflara sahip olacaklar, pek yakin zamanda gozukmuyor bu olasilik

:happy0025:

Olayı kupaya indirgerseniz çok büyük hata yaparsınız. Komple düşünmek gerekiyor. Büyüklük tanımını belirleyecek bir çok etken vardır bunlar bir araya gelir ve büyüklüğü oluşturur. Galatasaray herşeyiyle Fenerbahçe den büyüktür. İşi kupaya indirgediğin zaman çelişkiler ortaya çıkar. Örneğin 79 ve 80 yıllarından Notthingam Forestin 2 avrupa şampiyon klüpler şampiyonluğu bulunmaktadır. Ama Arsenal in avrupa kupası bulunmamaktadır. Baktığımızdan Arsenal in daha büyük bir klüp olduğunu söyleyebiliriz. Olayı kupaya indirgediğimizde error veriririz bu durumda. Galatasaray yakın ve uzak tarihiyle, başarılarıyla, sosyal faaliyetleriyle, finansal boyutta baktığımızda, ezeli rekabetteki maçlarda (bu maddeleri arttırabiliriz) komple olarak Fenerbahçeden 10 gömlek büyüktür.

yahu Galatasarayimiz 600 yila yakin tarihi var. Fener kimlerden kurduldu bide bir arastirsaniz :)

feneri kuranlarin cogu Galatasarayli :DD

bu ciddiden böyle . yazina katiliyorum ama genelinde

Şu açıdan bakış açınız yanlış. Mesela bi İngiltere, İspanya ligleri için avrupa kupaları mucizevi boyutta anlamlar ifade etmiyor. Tabi ki çok önemli, hepsi almak için kadrolarını ona göre kuruyor gayret gösteriyor ama bizde ifade ettiği anlamın %1'ini bile ifade edemez.

Koskoca türk futbol tarihinde toplam 2 tane avrupa kupası var ve bunların dışında başka kupayı geçiyorum finali bile yok türk takımlarının.

Dolayısıyla Arsenal'in yada bir x avrupa takımının aldığı avrupa kupası gayet tabi 50 yıl sonra unutulabilir ama Türk takımlarının yaptığı bu tip başarılar 100 yıl da geçse unutulmaz, değerini kaybetmez. Özellikle de futbol türkiyede bu çizgide devam ettiği müddetçe.

o kupa da öyle herhangi bir kupa degildi aslinda dediklerinden ziyade etk olarak.

2000 yilin uefa kupasini kazanmis bu takim. 2000 yil..bu bin yilda bir kere olur yahu :) büyügünü zaten ismini yakisir real madrid almisdi.

kupa büyüklükteki en büyük etkendir. Nottingham o devirde ingilterenin en büyük kulüplerinden biri olmuş fakat istikrar sağlayamamıştır. Bizde de Göztepe örneğini verebiliriz. Büyüklükteki en büyük etmen kupa ve sürekli istikrardır. Arsenalin büyük sayılma nedeni sadece istikrarıdır. Manchester United ise istikrarlı ve sürekli kupa kaldıran bi takımdır. Kupa ve istikrarın arasındaki fark Arsenal ile Manu arasındaki fark kadardır

Bütün kupalar bizde ama kendilerini hala bizden üstün görüyorlar, hayata bakis acilari cok garip bu ezik bireylerin.

Yikiyor da bunlar da kendilerini bu kadar kolay manipule ettiriyorlar ya salaklar :D Kendisi Galatasaray tarihindeki en basarili baskandir. :)

adam elini futboldan çekse fb5 şahlanacak.adamın döneminde gs başarılı oldu ama derbilerde son 10 yıldır üstünler.bu da çok garip. bjk ve biz buna çare bulamadık. onun için de 8taş ve gs başkanları da tartışılmalı.bana görede o en çok şampiyon luk görmüş olayı da çok saçma .herkes kendi döneminden sorumludur.Yine de rekabette öndeler bjk ve bize karşı. aziz yıldıvımı da kurtaran budur. adam gs başarılı oldu ama teke tek malarda üstünüz deyip gsli başkanlara tşk ederiz derse şaşmayın. basın nasıl kadıköy galibiyetlerini abartıyorsa başkanların sportif yönünü değiştiriyor.

Fenerli bir arkadaşımla iddaya girdik futbolda en cok kupası olan kim diye kelime oyunu yapıyor bana yayla kupasını falanda sayıyor ama hala resmi bişey bulamadım çünkü bizim sitede en cok kupa bizde onların sitede en cok kupa bizde yazıyor..

Resmi olarak en cok bizde onu buldum ama kelime oyunu yaptığı için onu o sekildede ezmek istiyorum nasıl bulabilirim?

malın oglu bana vikipediyayı gösteriyordu şampiyonluk sayımızı 45 yaptım sonra inandı:D

hangi takımın amacı kupa kazanmak değil ki zaten :?

tabiki kupa önemli ama aziz döneminde başarılar yaşadık.lig avrupa kupaları ve t.kupası kazandık bir sürü ama o da buna karşılık son 10 yıldı f5i spor kulübü yaptım ve 98den beri futbol basket ve volaybolda toplam 29 kupa aldım diyebilir.çok da haksız değil.onun için o çok şampiyonluk görmüş,diğer başkan 100.yıl şampiyonluğu görmemiş muhabbetti hikayesi bana saçma geliyor.

Olay sadece kupa ile sınırlı değil, vizyon farkımız çok büyük.Mesela Biz Avrupada kupa alana kadar buna hep inandık ve sonunda başardık.Ancak hiçbir türk takımının böyle bir vizyonu yoktu.Şimdi onlarda GS sayesinde böyle hedefler koyabiliyorlar.Ayrıca bi istatistik söyleyeyim: Bizim Avrupada en çok maç yaptığımız takım 8 kez ile Barcelona iken Fb'nin ise Avrupada en çok maç yaptığı takım 9 kez ile Nürnbergdir.Bu bile birçok şeyi özetliyor.

Üst Alt