Türk Teknik Direktör İsteyen Fenerlidir! - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türk Teknik Direktör İsteyen Fenerlidir!

kaliteli hoca lazım.ismi cismi belirsiz yada ununu elemiş eleğini asmış hocayı ne yapalım? tabi iş hocayla bitmiyor kaliteli kadroda lazım.

Tuşlara aklımızla basıyoruz ve ilk aklıma gelen şu oluyor 4 senedir ujfa dışında sakatlık görmeyen takım hamza ile başladığı sezonda alayının sakatlanmasını aklıyla yazan küçük hamzalar açıklasalar bari

Hamzacilar üzgün Hamzacilar öksüz kaldi..

Takimin anasini belledi o hiyar, ne tesadüftür hemen hemen bütün sakatliklar adelelerden oluyor.

Yerli veya yabancı farketmez mantıklı kadro, mantıklı yönetim, mantıklı değişiklikler yapsın kısacası Düzgün Teknik Direktörlük yapsın yeter. Yoksa yerlisi, yabancısı farketmiyor. Prandelli'de yabancıydı ama çok farklı değildi. Saçma sapan tercihlerini siz unutmuş olabilirsiniz de ben unutmadım.

Bunun yerli yabancısı ile alakası yok. Stancu gibi yabancılarla da, Sercan gibi yerlilerle de başarılı olamazsın. Bunun kalite ile alakası var. Kaliteli yabancı getirirsen başarılı olursun. Prandelli gibi gerizekalı birini getirirsen olmazsın. Bu kadar basit. Evet genele bakarsan yerli antrönürler daha başarılı gözükecektir de neye göre? Fatih Terim, Şenol Güneş, Ersun Yanal. Hadi Aykut ve Ertuğgrul'u da sayalım. Başka çıkarabildiğimiz kaliteli Türk TD? Aynı isimler senelerdir döngü içinde. Yeni birisi yok. Yabancı hocalar daha başarısız gözüküyor çünkü kaliteli yabancı hoca gelmiyor.

Türk hocaların evlatcılık felsefesi, futbol eğitimlerinin olmayışı vs gibi onlarca etkenden dolayı millet artık yerli hoca istemiyor.

Tek tek saymak istemiyorum, ama emin ol ki, Türkiye´de avrupada iyi bir kariyer sahibi olmayan bir TD getirilmez. En alti bizde Skibbe bile, Almanya Teknik Direktör´lük koltuguna yillarca aday gösterilen bir isimdi, capsiz denilen Prandelli, Italya Milli takimi hocasiydi. Fiorentina´da saygi duyulan isler imza atip, ofansif devrimi beklenen bir isimdi italyada...

Her TD heryerde calisamaz, basari endeksli teknik adam secmenenin kriterleri cok farkli.

Son düzenleme:
Galatasaray'da teknik direktörlük yarı başkanlık demek. Bu işin Floryası var medyası var, bununla uğraşacak tek yerli Terim onunla da durumlar malum. Hele arkada yönetici falan yoksa net ezerler. En basit örneği Hamzaoğlu zaten yöneticilik yapmaya çalıştı kendi gitti.

Mevcut durumda belirleyici kriter ''Kısıtlı imkanları en verimli şekilde değerlendirebilme, pratik çözümler ve kısa-orta vade planlamaları ile takımı ligde zirve yarışına ortak edebilme yeteneğini daha önce ispatlamış bir TD'' olmasıdır...

1. Lucescu 2. Ersun Yanal demem bu yüzden...

Lucescu hem bizde, hem BJK da bunu mükemmel yapmıştı, iyi imkanlarla Shaktar' da nirvanaya ulaştı...

Ersun Hoca GB-Denizli-Trabzon da iyi işler çıkarmıştı; ilk döneminde Trabzonun durumu bizim şimdiki durumumuzdan bile berbattı, sıfırdan iyi bir takım kurmuştu. FB dönemini pek katmıyorum, Caner' e filan katkısı oldu ama Aykut' un takımıyla devam etti sonuçta, kendi takımını oluşturma fırsatı bulamadan gönderildi...

Dönüp dolaşıp aynı isimlere yönelmeyi ben de doğru bulmuyorum ancak mesela çok kişinin istediği Favre belki ülkemizdeki futbol ortamına uyabilecek yapıda biri değil. Kadro bu kadar kötü ve ciddi bir bütçe ayrılamayacağı belli iken, belki de çok başarılı olabilecek yetenekte bu tür adamlar bir nevi kumar gibi olur...Daha yüksek kariyerli, otoriter bir yabancı TD de ciddi bir bütçe sunulmadan gelmez zaten...

Ersun derken aslında matığımın sesini dile getiriyorum, olmayacağının farkındayım...Gelse ve iki maç Sabri-Selçuk ilk 11 çıksa ''Irkçı-evlatçı'' diye ortalık yıkılır; ancak sözgelimi Bielsa gelse ve aynısını yapsa, ''Bir bildiği vardır'' yahut ''Birkaç maç sonra keser canım'' denir. Belki Ersun' un da bir bildiği var ya da birkaç maç sonra kesecek; nereden biliyorsunuz?...

Yönetimin bırakmak niyeti yok gibi, camiadan adamakıllı muhalif bir ses ve aday da çıkmıyor, keşke kulüp yönetmeyi bilen bir yönetici kadrosu ve başkan işbaşına gelebilseydi...

Devam edeceklerse, bu yönetimin yapacağı en iyi iş camianın kabulleneceği tam profesyonel bir sportif direktörü bütçe vs şartlarını da ortaya koyarak göreve getirip, ipleri onun eline bırakmak olur...

Yerli olarak Fatih Terim, Şenol Güneş, Mustafa Denizli ve Ersun Yanal'ı farklı bir yere koymak gerekiyor. Ama Mustafa Denizli büyük hayal kırıklığı oldu. Ondan beklenenler çok daha fazlasıydı. Bu saydığım isimler gelmeyeceğine göre tek bir yerli isim bile gündeme gelmemeli.

Rudi Garcia, Marcelo Bielsa ve Lucien Favre.

Bu isimlere yoğunlaşmak gerekiyor. Ve birisinin gelmesi için tüm fedakarlıklar yapılmalı. Bu üç hocada Galatasaray'a uygun isimler. Yeniden yapılanma, yeni bir sistem ve takım kurma anlamında kaliteli hocalar. Tabii ki ikna edilmesi zor isimler. Mevcut yönetimin vizyonunu ve çapını düşündüğümüzde gelmeleri zor. Önce yönetim gidecek!

Yabancı sınırı kalkmış iken illaki yabancı transferi yapacağız. Kaliteli, seviyeyi artırabilecek oyuncular sırf o yabancı hoca için gelebilir. Bilmem anlatabildimmi?
Not: Türk hoca için hiçbir yabancı gelmez.

Favre gelmez bize, gelmesin de zaten. Güzelim adamin kariyerini bitiririz biz.

Daha bu hafta Schalke ile görüstü. Schalke teknik direktörü cok ince bir cizgi üzerinde su an. Son 2 maci almasalardi kovacaklardi adami.

Son macta Schalke gol atinca oyuncular antrenöre falan kostu "destek" amacli. Avrupa biletini alamazsa 100% kovarlar onu.

Favre heyecan veriyor.
Yerli gelmesin kim gelirse gelsin durumuna dusurenler bizi abv sizin.

XT1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Favre gelmez bize, gelmesin de zaten. Güzelim adamin kariyerini bitiririz biz.

Daha bu hafta Schalke ile görüstü. Schalke teknik direktörü cok ince bir cizgi üzerinde su an. Son 2 maci almasalardi kovacaklardi adami.

Son macta Schalke gol atinca oyuncular antrenöre falan kostu "destek" amacli. Avrupa biletini alamazsa 100% kovarlar onu.

Biterse bitsin yahu,Galatasaray'dan değerli değil.Takımımızı düşünelim biraz kişileri değil.Neymiş Sneijder'e Muslera'ya yazık gitsinmiş kendini kurtarsınmış.Adamlar milyon Eurolar kazanıyor,bir yere kadar düşünüyordur,maç bitip evine geldi mi umurlarında değildir.Takım önemli kişiler değil.

Biterse bitsin yahu,Galatasaray'dan değerli değil.Takımımızı düşünelim biraz kişileri değil.Neymiş Sneijder'e Muslera'ya yazık gitsinmiş kendini kurtarsınmış.Adamlar milyon Eurolar kazanıyor,bir yere kadar düşünüyordur,maç bitip evine geldi mi umurlarında değildir.Takım önemli kişiler değil.

Bu adamin basarili olabilmesi icin bizde ortam yok, onu demeye calisiyorum.

Dursun'un oldugu sürece gelse ne olacak gelmese ne olacak.

Üst Alt