Türkiye, İnternet Hızı Sıralamasında 170 Ülke Arasında 103. Oldu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türkiye, İnternet Hızı Sıralamasında 170 Ülke Arasında 103. Oldu

1615971028548.png

Ülke bazlı sabit geniş bant internet hızları belli oldu. Türkiye 30.51( Mbps) ile 170 ülke arasında 103'üncü sıraya geriledi.​

Genel internet hızı sıralamasında da geçtiğimiz yıl 90. sıradan 101.liğe gerileyen Türkiye, düşüşünü bu yıl da sürdürmeye devam ediyor.

Ajans Press’in, Speedtest verilerinden elde ettiği bilgilere göre, 170 ülkenin sabit geniş bant internet hızları belli oldu. Buna göre Türkiye’nin 30.51( Mbps) ile 103'üncü sıraya yerleştiği görüldü.

En yüksek internet hızı 238.59 (Mbps) ile Singapur’da görülürken, ikinci sıraya 231.70 (Mbps) ile Hong Kong, üçüncü sıraya ise 217.70 (Mbps) ile Tayland yerleştiği kaydedildi.

En düşük internet hızı ile listenin son sırasında yer alan ülke 2.77 (Mbps) ile Türkmenistan olarak saptandı.

DHA

bu konuda almanya da cok geride
avrupanin en boktan, en yavas, ona ragmen en pahali interneti almanyada olabilir
benim kaldigim bölgenin bile full fibere gecmesi daha rahat 20-30 sene sürebilir
hala her taraf bakir kablosu kayniyor malesef :/

75mbit ile toplumun üst sınıflarından olduğumu farketmiş bulunmaktayım.

Tabi 75mbit hızı ne zaman tam randımanlı alabiliyorum???

bu konuda almanya da cok geride
avrupanin en boktan, en yavas, ona ragmen en pahali interneti almanyada olabilir
benim kaldigim bölgenin bile full fibere gecmesi daha rahat 20-30 sene sürebilir
hala her taraf bakir kablosu kayniyor malesef :/
Geri kalmakla ilgili değilde gelişmiş ülkelerin handikapı var adamlar alt yapıyı her yere yaydıkları için üst teknoloji geldikçe masraf geri kalmış ülkelere nazaran daha fazla artıyor. Bu yüzden alt yapısı olmayan adam en üst düzeyi getirip koyduğunda doğrudan hız konusunda öne geçiyor

SM-G900FQ cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Geri kalmakla ilgili değilde gelişmiş ülkelerin handikapı var adamlar alt yapıyı her yere yaydıkları için üst teknoloji geldikçe masraf geri kalmış ülkelere nazaran daha fazla artıyor. Bu yüzden alt yapısı olmayan adam en üst düzeyi getirip koyduğunda doğrudan hız konusunda öne geçiyor

SM-G900FQ cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
zamaninda geri kalmamak icin almanyada meclise sunulmus bu fikir
yani bakir yerine direkt fiber kullanmak ama maliyet yüzünden vazgecilmis
80li veya 90li yillarda olmasi lazim bu yanlis hatirlamiyorsam
altyapiya önem vermemisler pek

simdi de cok daha fazla maliyetli oldugu icin alman telekomu mesela fiber dösemek yerine bakir kablolari güclendirip internet sunuyor

almanyanin genel internet hizini yükseltmek ve yaltyapiyi yenilmek icin böyle projeleri vardi son yillarda
telekom da devletten paralari cukkalayip hileyle hurdayla bakir kablolarina yüksek hizi veriyor
devlet de malesef göz yumuyor buna
istenen rakamlar elde edildigi icin

benim mesela 100mbitlik bir paketim var ama anca 70mbiti geliyor eve
kac kere sikayette bulundum bu yüzden ama minimum gereksinim, yani 55mbit, yerine getirildigi icin bir sey yapmiyorlar

bizim eve gelen internet bi de istatistiklerde almanya geneline göre cok hizli görülüyor
almanyada hedeflenen genel rakam 35mbit ve buna cok rahat bakir kablolar ile ulsabiliyorsun
gerisi umrunlarinda degil

ödenen vergileri bu sekilde cebe indiriyorlar

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

Üst Alt