Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği'nden Yabancı Futbolcu Açıklaması - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği'nden Yabancı Futbolcu Açıklaması

Açıklamalar güzel gibi görünse de dikkatli okursanız yabancı sınırı gelsin anlamı taşıyor genel olarak..

Ben de soruyorum futbolcular birliğine;

- Elin yabancısı oynayacağı takım ararken yerli topçular neden kene gibi üstümüze yapışıyor..Hani paralarını alamıyorlardı peşimizi neden bırakmıyorlar ?

- Senin topçun 28 yaşından sonra götü göbeği neden salıyor ? Kendilerine iyi baksalar tff 2. ligde hatta süper ligde rahat rahat oynarlar. 3.lige düşmezler

-Evlat olayına gelirsek haklı gibi görünseler de evlat kontenjanından yıllarca takımda kalabiliyorlar ama yabancı en ufak kötü durumda şutlanıyor.. Bırakın parası da geç ödensin bir zahmet her iş profesyonel yapılacaksa aydınlar-sabriler türeyemeyecekti memlekette..Sadece bu yaz Sneijderle Selçukun duruşuna bakarsanız anlarsınzı farkı

- Ben amatör kümede 3 sene oynadım daha 22-23 yaşındaydım tamamen hobi amaçlı orada milletin durumunu gördüm ..3.ligin de az çok ne olduğunu bilirim.. Kendine bakmayan papazlar 3.lige kapak atıp gençleri ezecekler para yiyecekler.. Kendi arkadaş grubu ilk 11 başlayacak istemedikleri adam sürüncek yok öyle yağma..

- 31 yaşında futbolu bırakmak zorunda kalan Giray Kaçarın en son Göztepede neler yaptığını GS sözlükten okuyabilirsiniz..bir de Aydın Yılmaz efendi geliyor aklıma yıllarca Galatasaray gibi bir kulüpte kayırıldı neden şimdi alıcısı çıkmıyor..

-Haklı oldukarı 2 konu var.. Milli takımdaki başarısızlığı bu işe alet etmeleri ve de 3. ligdeki topçuların askerliğini tecil etme hakkı..Gerisi fasa füso
Milli takim konusundada hakli degiller, milli takimi bu tür polemiklerin icine cekenler bizzat oyuncularin kendisi.

Milli takim konusundada hakli degiller, milli takimi bu tür polemiklerin icine cekenler bizzat oyuncularin kendisi.
.
başbakanının eşine kadar(gülesim geliyor şunu yazarken koca ülke ne hale geldi) birçok siyasi - futbol yorumcuları-son 15 senesini Ukraynada geçirmiş bir bunak çok daha suçludur ...Oyuncular kendi çıkarları peşinde çok görmüyorum onlara kadar önce bu üst grup hesabını vermelidir..

.
başbakanının eşine kadar(gülesim geliyor şunu yazarken koca ülke ne hale geldi) birçok siyasi - futbol yorumcuları-son 15 senesini Ukraynada geçirmiş bir bunak çok daha suçludur ...Oyuncular kendi çıkarları peşinde çok görmüyorum onlara kadar önce bu üst grup hesabını vermelidir..
evet bu dogru ama oyuncular ile ilgili olan bir dernegin, oyuncularda bu isin icinde olmasina ragmen aciklamada bu noktaya yer vermeleri yine ayri bir komedi.

Iyi aciklama demissiniz de resmen yabancilara gönderme yapiyorlar bir kac yerde.

Yine magduriyet kokan cümleler var. Biktim ya bu ülkede herkesin magduriyet edebiyati yapmasina.

Yabancıların parasının zamanında ödenmesi ve haklarını Fifa'da daha rahat araması konusunda bir ayrımdan bahsetmişler. Çok önemli değil. Orada da kulüplere bir eleştiri var.

Son cümleye odaklanmak lazım: "Türk Futbolu’nun yükselişini de çöküşünü de bu ANLAMSIZ GÜNDEM üzerinden tartışanları, futbolun gerçek sorunlarını görmeye, araştırmaya, tartışmaya ve çözümün bir parçası olmaya davet ediyoruz."

Konuyla alakalı kurulmuş en anlamlı cümle;
"25 Türk oyuncuyla oynamak serbest. Bu kuraldan rahatsız olanlar 25 Türk oyuncuyu kullanabilir."

Ferudun Tankut abimize teşekkürler :)

Üst Alt