Türkiye'den Soğudum ! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Türkiye'den Soğudum !

Cevap: Türkiye'den Soğudum !

Hakli olup ama tek basina savasan gibiyiz...

Adi gecmeyen tek Kulübüz (yani türkiyenin en serefli kulübü, trabzonda masum olabilir ama en azindan 1 milisaniye olsun adlari gecti... suclu demiyorum ama gecti iste ister istemez)

buna ragmen en cok karsi cikan ve diklenende biziz (buda büyüklügümüzü gösteriyor bence...)

malesef sesimizi duyuramiyoruzki :D 500 gazetenin herbiride febelii :D

not : Forumda türkceye özen gösterildigini biliyorum ama kusura bakmayin herzaman belirttigim gibi dogma büyüme gurbette oldugum icin elimden gelen en iyi sekilde yazmaya calisiyorum

bugüne kadar herşey mükkemmel di de soğumadın bi bu olaydan dolayı mı soğudun.sebei ne olursa olsun ülkeden soğudum demek sığ lıktır aymazlıktır en hafif tabiri ile.

Hakli olup ama tek basina savasan gibiyiz...

Adi gecmeyen tek Kulübüz (yani türkiyenin en serefli kulübü, trabzonda masum olabilir ama en azindan 1 milisaniye olsun adlari gecti... suclu demiyorum ama gecti iste ister istemez)

buna ragmen en cok karsi cikan ve diklenende biziz (buda büyüklügümüzü gösteriyor bence...)

malesef sesimizi duyuramiyoruzki :D 500 gazetenin herbiride febelii :D

not : Forumda türkceye özen gösterildigini biliyorum ama kusura bakmayin herzaman belirttigim gibi dogma büyüme gurbette oldugum icin elimden gelen en iyi sekilde yazmaya calisiyorum

ne milisaniyesi kardeşim baya baya geçti trabzonun ismide yani bizim adımız tek sefer olsun şu soruşturma dahilinde geçmedi :)

şu internet denen icat tam bir devrim oldu insanlar için

artık nasıl bir bataklıkta olduğumuzu biliyoruz en azından

belki mücadele edebiliriz

internet olmasaydı herşeyi sadece gazetelerden ve televizyondan takip etseydik ne kadar yanlış yönlendirilecektik

zaten masonların falan da planını bozdu internet ya da bozacak

jay rockefeler: "Internet hiç varolmamalıydı."

Boyle bir ulkeyiz maalesef. Azicik gucu olanin gonlunce at kosturdugu bir yerdeyiz.

Alistigimiz gibi yine baskalarinin direktifleriyle isler yapacagiz. Tek umudum -ne kadar nefret etsem de- UEFA ve basindaki karaktersizdir.

Burada tüm samimiyetiyle duygularını ifade eden herkese kendi adıma teşekkür ederim.Gerçekten de yaşadığım hayal kırıklığında yalnız olmadığımı bilmek rahatlatıyor.Çok güzel tespitler yapmışsınız.İşin ekonomik ve siyasi boyutu bir yana, hayat mücadelesinin stresinden kendimizi soyutlayabildiğimiz tek mecra olan futbolun bizim çocukken mahalle aralarında oynadığımız futbol olmadığını anlamak belki de bu hayal kırıklığını yaratıyor.

Futbol herkesin ilgi ve bilgisi olduğundan bu yana artık masum değil.Aslında futbol endüstrileştiğinden bu yana değil bu kirlenme.İşin ekonomisi herkesi yanıltıyor.Futbol din gibi.Milyonları, milyarları futbol sayesinde ,kontrol etmek, yönetmek , yönlendirmek çok kolay günümüzde.Dünyayı yönetenler bunu keşfettiği günden bu yana futbol asla temiz olmadı.Bizim ülke olarak farkımız, yönetenlerin kişisel ihtirasları, kalitesizliği ve beceriksizliği yüzünden bu işi ellerine yüzlerine bulaştırmaları...Bunun sonucunda yalan üzerine kurulmuş futbol endüstrimizin inanılırlığını en cahil kesim bile sorgular hale geldi.

Bazı arkadaşlar layık olduğumuz kişilerce yönetildiğimiz gerçeğine vurgu yapmış, tamamen onlarla hemfikirim.İnsan kalitemizi artıramadığımız sürece bu gibi olayları yaşamaya devam edeceğiz.

Ahiret-Allah korkusu olmadan ahlaklı olamamak nasılsa, Uefa-Fifa korkusu olmadan dürüst futbolu uygulayamamak aynı.Sorunlarımızın kaynağını ne yazık ki bu oluşturuyor.

sogumustum artik tamamen koptum ... gercekten su oylamayi yapmak bile igrenc ötesi, serefini, namusunu, onurunu yerlerde süründürmek artik pek de önemli degil bu ülkede ....

YAZIK!!!!

Siyasetini de, ekonomisini de, futbolunu da, pkksını da, soykırım yasasını da, absini de, abdsini de... Bir rahat vermediler kendi ülkemizde huzur içinde yaşayalım.

Ne kadar çok olursa olsun...

VATAN'dan geçilmez...

Türkiye kadar güzel bir ülkeye, 4 mevsimide gercekten yasayan, 3 tarafida deniz le kapli, tarih desen tarih cenneti, her bir yani ayri güzel bir ülkenin icindeki varliklardan sogudum (nefret eder hale geldim) !! ve bu sadece $ike yle alakali da degil ama $ike olayinda bile ne b.k oldugumuzu ortaya cikardik...

kendi degerlerimizi yani disaridan bakinca iste BU TÜRK dedirten degerlerimizi artik utanc olaylarinda iste BU TÜRK dedirtik hale getirdik....

anliyacagin ÖZÜMÜZÜ kayip ettik ve inan bana disaridan bakinca cok daha net gözüküyor ne demek istedigim...

avrupadaki apaci dönercilerden tut, türkiyedeki ückagitci paragöz lere, degerlerimizi ne yazikki yavas yavas kayip ediyoruz

bizi biz yapan faktörleri gurur la övündügümüz degerleri birbir ayaklar altina aliyoruz iste beni sogutan bu !!!

Türkiye kadar güzel bir ülkeye, 4 mevsimide gercekten yasayan, 3 tarafida deniz le kapli, tarih desen tarih cenneti, her bir yani ayri güzel bir ülkenin icindeki varliklardan sogudum (nefret eder hale geldim) !! ve bu sadece $ike yle alakali da degil ama $ike olayinda bile ne b.k oldugumuzu ortaya cikardik...

kendi degerlerimizi yani disaridan bakinca iste BU TÜRK dedirten degerlerimizi artik utanc olaylarinda iste BU TÜRK dedirtik hale getirdik....

anliyacagin ÖZÜMÜZÜ kayip ettik ve inan bana disaridan bakinca cok daha net gözüküyor ne demek istedigim...

avrupadaki apaci dönercilerden tut, türkiyedeki ückagitci paragöz lere, degerlerimizi ne yazikki yavas yavas kayip ediyoruz

bizi biz yapan faktörleri gurur la övündügümüz degerleri birbir ayaklar altina aliyoruz iste beni sogutan bu !!!

Eskidendi, artık onlarda yok.

Üst Alt