UEFA Başmüfettişi Türkiye'de! - Sayfa 13 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA Başmüfettişi Türkiye'de!

Cevap: UEFA Başmüfettişi, Mehmet Berk'ten Bilgi Aldıktan Sonra Adliyeden Ayrıldı

Hayatımda duyduğum en saçma haberleri bugün akşam haberlerinde gördüm yahu savcılık makamı UEFA'nın muhattabımı UEFA TFF ile koordineli çalışır TFF savcılıktan aldığı bilgiyi değerlendirir zaten UEFA'ya rapor verir sürekli görüldüğü gibi UEFA resmen TFF'yi aradan çıkarmış savcılığa bunlar bu işi çözemiyecek mecburen biz devreye girdik diyor hala bizim medya yok öyle yok böyle insanları aptal yerine koymaya devam ediyor.
şafak abininde dediği gibi uefa tffye siz bi çıkın aradan demiş resmen :D

Cevap: UEFA Başmüfettişi, Mehmet Berk'ten Bilgi Aldıktan Sonra Adliyeden Ayrıldı

TFF Türk futbolunu biraz düsünüyorsa eger ülke puanı adına Fener geri adım attıgı an Galatasaray'a Avrupa yolunu acar.

Bir tarafta CL'ye hic takım yollamamak var diger tarafta bir takım yollayabilmek var. Ak ve kara iste o zaman kendini belli edecektir.

Arkadaşlar inanmayın siz bu MAA'ya. Ne dediği doğru çıktı ki bugüne kadar? Koskoca UEFA gezsin dolaşsın diye göndermez herhalde müffettişi. Adam buraya denetime geldi belli ki. Savcıya da teşekkür etmiş. Ya ne diyecekti ya MAA'ya? "FB'yi düşürmeye geldim" mi diyecekti? Hiçbir şey söylememiştir. MAA da böyle yorumlamıştır. Bu işin sonu acı olacak! Tek umuduz UEFA'ydı ve şimdi onlar devreye girdi. Bu adam Berk'teki dosyalardan Platini'ye birkaç dakikalık brifing versin, 10 dk. kalmaz bu şikeciler tüm Avrupa maçlarından men edilir. Üstüne TFF bunları küme düşürmediği için Milli takım ve tüm takımlarımız da ceza ile karşı karşıya kalabilir. Gidişat bu şekilde olacak siz hiç merak etmeyin...

eger bir ceza almazlarsa. rahat rahat herkein gözü önünde şike yapalım. sıkıyorsa ceza versin serefsiz mali.

yakında uefa verir alttan odunu;

"ismi geçen takımlara "avrupa'dan men" ve "tff gerekli cezaları vermezse , uluslararası arenada uefa tffyi tanımayacaktır" ,gibi...

Adam bir kac gün istanbulda kalacakmis, herhalde MAA ne yapiyor diye izleyecek, ona görede UEFA'ya haberleri gönderecek. Hadi Corno MAA den de kurtar bizi.

MAA bu adamı kafa kola almış raporuna ne yazacağını öğrenmeye çalışıyordur. İçmeye götürmüştür. Sabaha fenerliler düştüklerini öğrenirlerse şaşırmam :)

sıcak servis için pierre abiye bu gece hürmette kusur edilmez !!!!

O UEFA başmüfettişinin savcıyla kahve içmek için görüşmediğinden emin olabilirsiniz. UEFA anladı Federasyonun fenerin totosunu kurtarmaya çalıştığını, elin yabancısıda görüyor, bütün adamlar içerde, ama hala karar alınamıyor. UEFA kimseye anasının hayrına 40 milyon dolar vermez, şikeci bir takımı sokmak istemezler o turnuvaya marka değerini prezerve etmek için.

Savcıyla UEFA arasında şöyle bir görüşme olmuştur

Mehmet Berk: Merhaba meslektaşım

UEFA: Merhabalar, ne var ne yok ya, şu belgeler ciddi mi

Mehmet Berk: Bize göre ciddi, ama federasyonun kendi kararı var

UEFA: Anlıyorum davada gizlilik kararı var, ama Federasyona tanıdığınız istisnayı bizede tanıyabilirmisiniz, şu belgeleri bizde çok merak ediyoruz, hiç bir takımın hakkının yenmesini istemeyiz.

Mehmet Berk: Tabi meslektaşım

UEFA:(Belgeleri görünce sırıtır) ve ayrılır

Yakında UEFAdan haber gelir :)

ben gazeteciyim diyen bu adamı bulur röportaj yapar ama nerde bizde öyle gazeteci.

O UEFA başmüfettişinin savcıyla kahve içmek için görüşmediğinden emin olabilirsiniz. UEFA anladı Federasyonun fenerin totosunu kurtarmaya çalıştığını, elin yabancısıda görüyor, bütün adamlar içerde, ama hala karar alınamıyor. UEFA kimseye anasının hayrına 40 milyon dolar vermez, şikeci bir takımı sokmak istemezler o turnuvaya marka değerini prezerve etmek için.

Savcıyla UEFA arasında şöyle bir görüşme olmuştur

Mehmet Berk: Merhaba meslektaşım

UEFA: Merhabalar, ne var ne yok ya, şu belgeler ciddi mi

Mehmet Berk: Bize göre ciddi, ama federasyonun kendi kararı var

UEFA: Anlıyorum davada gizlilik kararı var, ama Federasyona tanıdığınız istisnayı bizede tanıyabilirmisiniz, şu belgeleri bizde çok merak ediyoruz, hiç bir takımın hakkının yenmesini istemeyiz.

Mehmet Berk: Tabi meslektaşım

UEFA:(Belgeleri görünce sırıtır) ve ayrılır

Yakında UEFAdan haber gelir :)

Benim şöyle bir şüphem var. Savcının zaten gizlilik dolayısıyla belge paylaşımında bulunabileceğini sanmıyorum. Birkaç saatlik görüşmede belge incelediklerini de düşünmüyorum. Muhtemelen soruşturmayla ilgili hangi takımların zan altında olduğu falan bir sohbet geçmiştir. Savcının da uefaya f5i fazla kötüleyeceğini tahmin etmiyorum. İnşallah yanılırım...

Benim şöyle bir şüphem var. Savcının zaten gizlilik dolayısıyla belge paylaşımında bulunabileceğini sanmıyorum. Birkaç saatlik görüşmede belge incelediklerini de düşünmüyorum. Muhtemelen soruşturmayla ilgili hangi takımların zan altında olduğu falan bir sohbet geçmiştir. Savcının da uefaya f5i fazla kötüleyeceğini tahmin etmiyorum. İnşallah yanılırım...

belge alışverişi tamam mantıksız buna katılıyorum ama adam MAA'dan ögrenebilicegi şeyleri neden savcıya sorsun ki?

göstermelik bir olaydı bu bence

uefa tamamen tff yi bekliyor ve destekliyor şuan

onlarda yaş tahtaya basmak istemez

tff kararı verir eğer klüpler şike yapmışsa uefa klüplerden tazminat talep eder

aksi halde tazminat vermemek için kendisi erken bir karar vermez

Onların yerine düşünelim.

Savcı M.Berk olsanız; UEFA yetkilisi size sorunca;

- 19 maçta şike yada teşvik primi girişimi tespit edildiğini,

- Bunların bazıları yasa öncesi olduğu için işlem yapamadık,

- Sonrası olanlar için soruşturma ve sorgulamalarımızı yapıp, tutuklu yargılanmak üzere mahkemeye sevk ettik,

- Mahkeme delillerimizin yeterliliğine kanaat getirip X kişiyi tutukladı, içlerinden Y kişiyi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı,

Söyleyebileceği en az şeyler bunlar olur.

UEFA Etik kurulu raporu ve bu bilgiler ışığında FB 'yi kupalardan kesinlikle men eder. Lig ne olur bilemem.

UEFA Etik kurulu raporu ve bu bilgiler ışığında FB 'yi kupalardan kesinlikle men eder. Lig ne olur bilemem.

Lisans iptaline kadar gidebilir is. Cunku UEFA'nin onceligi kendi bunyesindeki liglerin prestiji korumaktir. Malum herkese bir yerden bir suru bilginin ulastigi durumda prestiji lokal olarak korumanin cok zor oldugu kararina varip Turkiye Ligi'nin lisansini askiya alabilirler.

Sirf Fenerbahce, Besiktas vs. degil tum Turk takimlari yanacak sonunda.

Pek güvenmeyelim.Delilleri inceleyen grup zaten bir kanıt bulamadık dedi.Onları iletirler adama, iş kapanır gider gibi.

Ama inşallah birşey çıkar tabi..

Pek güvenmeyelim.Delilleri inceleyen grup zaten bir kanıt bulamadık dedi.Onları iletirler adama, iş kapanır gider gibi.

Ama inşallah birşey çıkar tabi..

kanıt yok demediler adil yargılanma hakkının geregi olan savunma hakkını yapamadıkları için vs vs dediler.

Üst Alt