UEFA Uluslar Ligi'nde Diğer Maçlar - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA Uluslar Ligi'nde Diğer Maçlar

Uluslar liginde cok kritik dengelere oturdu ozellikle A ve B ligi . A liginde guzel sonuclar var , almanya haric durumlar istedigimiz gibi

Neden boyle diyorum , B liginden (grup liderleri haric) A ligine 1 belki 2 kayma olacak . Ozellikle izlandanin ve belki polonyanin gruplarini sonuncu bitirmesi avantajimiza oldu

B liginde de surpriz yerine eleme gruplarinda da favori olabilecek takimlarin liderligi yine bir baska avantaj

Isvec biraz kotu oldu , ama onu da altimiza alma sansimiz var . Ben 6 puan yaparsak play off siralamasina girecegimizi dusunuyorum

Yalniz bir detay var , insanlar bunu hep atliyor , kaymalarda grup liderlerine dokunmuyorlar .ornekleyelim , onemli burasi

Diyelim A ligindeki 12 takimin 10 tanesi eleme gruplari ile euro 2020 ye gittiler , surpriz olmaz , cunku orada almanya ispanya ingiltere gibi dogal grup favorileri var

Ve A liginde 2 takim kaldi , ornegin sonuncu olmalarina ragmen polonya ve izlanda , bu durumda play off a girecekler (eger eleme gruplarindan direk gidemezler ise) , ama play off u 2 takim oynamayacak , B liginden 2 takimi A ligine kaydiracaklar

Bu kaydirilanlar B liginin grup liderleri OLMAYACAK. Cunku burada grup liderlerine karsi bir cezalandirma yapmamak icin ust ligin takimlariyla play off a sokmuyorlar , istisna getirmisler yani

Bu durumda B liginde lider olup da euro 2020 ye elemelerden gidemeyen takimlar kendi B ligi icerisinde play off oynayacaklar

A ligindeki demin bahsettigim 2 takimlik boslugu ise B liginden lider olamayan ama puan olarak en yuksek alanlar dolduracak

Atiyorum turkiye polonya izlanda galler mesela , A ligi play off ymus gibi oynayacaklar

Burada bir muglak durum var , aciklamasini aradim bulamadim . Diyelim rusya eleme gruplarindan gitti . Rusyanin yerine B ligindeki bizim grubumuzdan biz grup lideri olarak mi sayiliyoruz , yoksa bizden cok puan alan ama baska gruptan bir takim varsa o mu siralamaya aliniyor ve onumuze konuyor bilmiyorum

Ama mantigim sunu diyor , grup lideri eger devreden cikarsa , o grubun bir alt takimi uste kaydirilir ... bilgisi olan ?

Muthis bir hirvatistan ispanya maci izledim

Ispanya ondeyken hirvatlar 3-2 kazandi , iki takim icin de oldukca onemliydi ama muthis bir macti cidden

Maçları veren dogru düzgün kanal yok. Lige de ara veriyorlar. Eskiden sanki bu maçları veren kanallar oluyordu. Şimdi tüm maçlar şifreli kanalda.

Bu mac cok kanli gecti cunku garip bir puantaj vardi grupta , ingilizleri deplasmanda 1-2 yenen , hirvatlara 6 atan ispanya , gidip kendi sahasinda ingilizlere 2-3 yenilince ikili averaji kaybetti

bugun berabere kalip 7 puana ciksaydi da , maclari bittigi icin , ingilizler hirvatlari yenerse 7 puana ulasacak ve ikili averajla geride kalacaklardi

bu yuzden yenmeye oynadilar ,beraberlik ile maglubiyet de ayni hesaba geliyor ispanyollar icin cunku sonuncu olma riskleri yok

simdi ispanya 6 , ingiltere ve hirvatlar 4 puanda , ispanyollarin maclari bitti , ingiltere hirvatistan maci 3 gun sonra ve kazanan grubu lider bitirecek , beraberlikte ise ispanyollar lider kalacak ,kaybeden ligden dusecek , beraberlik durumunda , gollu beraberliklerde ingilizler sonuncu olacak (fakat 0-0 lik beraberlikte hirvatlar sonuncu olup dusecek)

muthis bir grup oldu ve oluyor A ligi 4 uncu grup

A ligi 2 inci grupta da izlanda 4 mac 0 puanla dustu , belcika 9 , isvicre 6 puanda , son macta isvicrede karsilacaklar , isvicre kazanirsa aralarindaki maclara bakilacak , belcika isvicreyi iceride 2-1 yenmisti , 1-0 , 2-1 de ve 2+ galibiyetlerde isvicre lider olacak , fakar 3-2 , 4-3 gibi galibiyetler alirsa isvicre ikili averajdan ikinci bitirecek

izlandanin da facia bir dususu var bu arada

Maçları veren dogru düzgün kanal yok. Lige de ara veriyorlar. Eskiden sanki bu maçları veren kanallar oluyordu. Şimdi tüm maçlar şifreli kanalda.

bildiğim kadarıyla yayın haklarını TRT aldı ama maçları yayınlamıyorlar. Bundan çok değil 10 sene sonra bizim ülkemizde futbol izleyen insan sayısı milyonları bile görmeyecek.

yine çok değil 2000'lerin başlarında bir Milli maç olduğunda ülkede gerçekten sokaklar bomboş olurdu. En iyi diziler bile milli maçın gerisinde kalırdı. Şu anda oynanacak İsveç maçının hangi gün oynanacağını bilen yok.

Bunu ne yazık ki dert eden yok. Biz ülkede futbola meraklı son nesiliz.

skorlara bakilirsa , eger isvec i yenebilirsek ve eleme gruplarindan cikamaz isek ,play off a katilim hakki kazanacagiz gibi duruyor , cunku A liginde izlanda haric , (belki bir de polonya) herkes eleme gruplarindan cikacaktir

Bu durumda B liginden A ya kaydirilacak 2 ya da 3 takim olacak .. Eger rusya , ukrayna gibi takimlar da direk giden 20 de yer alirsa , sira alttakilere gececek , 6 puanin yetecegini dusunuyorum ama tabi son maclari beklemek lazim

avusturyanin son macini kazanmamasi iyi olur , cekler de kazanamazsa iyidir, danimarka galler grubundaki 2 inci buyuk ihtimalle bizi gececek ama toplayip geldigimizde bana 6 puan yeter gibi geliyor

Bosna Hersek A Ligine yükselmiş. Yugoslavların bu başarısı gerçekten inceleme konusu. Toplamda hepsi 23-24 Milyon nüfus ediyor. 6-7 ülkeye bölündüler ama her sporda başarıları var.

Adamların nasıl bir spor geni var hayret verici. Demek ki bu işler tesisle,stadla falan olmuyormuş..

skorlara bakilirsa , eger isvec i yenebilirsek ve eleme gruplarindan cikamaz isek ,play off a katilim hakki kazanacagiz gibi duruyor , cunku A liginde izlanda haric , (belki bir de polonya) herkes eleme gruplarindan cikacaktir

Bu durumda B liginden A ya kaydirilacak 2 ya da 3 takim olacak .. Eger rusya , ukrayna gibi takimlar da direk giden 20 de yer alirsa , sira alttakilere gececek , 6 puanin yetecegini dusunuyorum ama tabi son maclari beklemek lazim

avusturyanin son macini kazanmamasi iyi olur , cekler de kazanamazsa iyidir, danimarka galler grubundaki 2 inci buyuk ihtimalle bizi gececek ama toplayip geldigimizde bana 6 puan yeter gibi geliyor

Ben C ligine gitmemizi istiyorum. Hem gerçek seviyemize uygun rakipler var hem de hazırlık maçı sayısı tamamen sıfırlanacak. Burası bize ağır geliyor.

C ligine gidince hazirlik maclari bitmiyor , ayrica C ligindeki 4 gruptan 3 tanesinde 4 takim var , yani 2 tane fazla mac yapiliyor orada , ayrica dostluk maclari tamamen eksik mac haftalarina otomatikman ataniyor , o yuzden esit sayida mac yapiyor herkes (kitalar arasi mac alanlar 1 fazla 1 eksik yapiyor olabilir zaman zaman)

Kisaca mac sayisindan , lig arasi donemlerinden hic bir sekilde siyirma sansin yok , bunlari global olarak fifa ve uefa belirliyor , mac almasan veya sana mac atanmasa da bos geciriyorsun ama ligine devam edemiyorsun cunku ligindeki oyuncular kendi milli takimlarina gidiyor , esitsizlik olmamasi icin yerel futbol durduruluyor uefa tarafindan

C ligine gitmek , 2024 e giderken daha dusuk SIKLet takimlarla play off mucadelesi vermek acisindan avantajli gorunebilir ama oraya duserken kaybettigin puanlar sebebiyle bu kez de eleme gruplarinda cok guclu takimli gruba dusersin

bildiğim kadarıyla yayın haklarını TRT aldı ama maçları yayınlamıyorlar. Bundan çok değil 10 sene sonra bizim ülkemizde futbol izleyen insan sayısı milyonları bile görmeyecek.

yine çok değil 2000'lerin başlarında bir Milli maç olduğunda ülkede gerçekten sokaklar bomboş olurdu. En iyi diziler bile milli maçın gerisinde kalırdı. Şu anda oynanacak İsveç maçının hangi gün oynanacağını bilen yok.

Bunu ne yazık ki dert eden yok. Biz ülkede futbola meraklı son nesiliz.

Trt sadece bizim maçları almıştı yanlış hatırlamıyorsam.

Ama dediğine katılıyorum futboldan , spordan soğutmak da üstümüze yok , yeni nesli alıştırmadılar ne adam gibi sporcu çıkıyor ne izleyici.

Hollanda kazandi ve fransanin 1 puan altina geldi , son maci iddiasiz almanya ile fakat almanyada

Kazanirsa puan , berabere kalirsa da ikili averajla grubu lider bitirecekler , almanya B ligine dustu bu skorla kesin olarak

Diger gruplar halen acik A liginde

Üst Alt