UEFA, Yılın Futbolcusu Adaylarını Açıkladı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA, Yılın Futbolcusu Adaylarını Açıkladı!

UEFA yılın futbolcusu finalistleri belli oldu

2019 Avrupa'da Yılın Futbolcusu Ödülü için Messi, Ronaldo ve van Dijk yarışacak.

UEFA'dan yapılan açıklamaya göre, 2018-19 sezonunda Avrupa'da Yılın Futbolcusu Ödülü'nün adaylarının sayısı, ikinci tur oylamasının sonunda 10 kişiden 3'e düşürüldü.

UEFA üyesi 55 ülkeden gazeteciler ile geçen sezon Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi gruplarındaki takımları çalıştıran 80 teknik direktörün seçtiği listeye, Barcelona'dan Lionel Messi, Juventus'tan Cristiano Ronaldo ve Liverpool'dan Virgil van Dijk girdi.

Ödülün kazananı, 29 Ağustos'ta Monaco'da gerçekleştirilecek UEFA Şampiyonlar Ligi grup kura çekimi sırasında açıklanacak.

Bu sezon 9. kez verilecek ödülü daha önce 3 kez Cristiano Ronaldo (2014, 2016, 2017), 2 kez Lionel Messi (2011, 2015), birer kez de Andres Iniesta (2012), Franck Ribery (2013) ve Luka Modric (2018) kazanmıştı.

Kaynak:AA

Geçen yıl modric vakasıyla birlikte bu düğüm çözüldü. Ödülü şimdiden van dijk'e versinler.

edit: çoğu üye genelde böyle kritik konularda tercih yaparken geri durur, ben ise çekinmeden fikrimi dile getiririm.
Yıllardan beri süre gelen futbol bilgim, düşüncelerimden asla taviz vermemem gerektiğini bana öğretti.

Son düzenleme:
Van dijk messi ile karsilastiginda yardim cigliklari atiyordu, liverpoolun kupayi almasi van dijkin clde en iyi performansı gosteren oyuncu olduğu anlamina gelmez. Yılin oyuncusu da degil. Ronaldoyu zaten is olsun diye koydular üçlüye.
Lan yine monaco var her yerdeler ya
——————————————————
Yasama, Yürütme, BELHANDA!

Bir takımın savunma seviyesini Van Dijk kadar tek başına yükselten stoper görmedim. Herif yanında Lovren de olsa iyi, Matip de, Gomez de. Duracağı yeri biliyor, hava top vermiyor, oyun kurarken topla buluşan ilk adam, ileri çıkıp attığı goller var. Bu sene almaması saçma bir iş olur. Bence Ronaldo Allegri'nin en kötü Juve'sinin uzak ara en iyi oyuncusuydu. Atletico gibi bireysel performansla elenebilecek belki tek takımı hat-trick'le eledi, Ajax'a karşı 2 maçta atılan 2 golü attı, yazın Uluslar Ligi'ni kazandı. Messi bana göre Guardiola dönemlerinden beri en verimli topunu oynasa da Anfield'daki sinikliği muhtemel turdan etti Barca'yı, Copa Amerika'da da neredeyse Lautora Martinez kadar bile göze batmadı. Ronaldo-Van Dijk arasında bir final olur. ŞL'yi Van Dijk aldı, Uluslar Ligi'ni Ronaldo. Normalde lig şampiyonluğu da etkiler ama Juve artık ceketini atıp şampiyon olduğu için onun bir ehemmiyeti kalmadı. Normalde herkese karşı Ronaldo'nun kazanmasını isterim ama hayatımda izlediğim en iyi 1 sezonluk stoper performansını gösterdiği, tertemiz top oynadığı ve pazubandı takmaya gerek duymadan saha içi liderlik yaptığı için Van Dijk'ın kazanmasını daha makul görüyorum.

benim bildiğim bu ödül sadece ŞL performansı için veriliyor. Bence hak eden Messi. Takımı finale çıkamasa da adeta tek başına yarı finale götürdü. Ama 2.maçta arkadaşları onun emeklerini hiç etti.

Bence net Messi. Ballon Dor ödülünde van Dijk olabilir belki ama burada net Messi.

Burda Van Dijk alır, Ballon Doru Messiye verirler gibi ya da tam tersi olucak. Ayrıca Van Dijk Messinin Ballon Doru hakettiğini söylüyorken yine Messi ne yaptı dercesine komik argümanlar :red:

Üst Alt