UEFA'dan TFF'ye Soğuk Duş - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA'dan TFF'ye Soğuk Duş

Cevap: UEFA'dan TFF'ye Soğuk Duş

şuan uefa karar falan verip kendini tehlikeye atmaz

tff nin kararını bekleyecekler

tff de iddianameyi bekleyecek

dolayısı ile fener cl ye gider beşiktaş uefaya

sonra eğer bu klüpler hakkında şike ile ilişkilidir raporu verilip küme düşürülürse tff ce o zaman uefa devreye girer ve turnuvalardan men eder

şuan herhangi bir karar beyan etmez

Bir sürü güzel cümle kuruyorsun sonra hepsine bir tekme -> doğru çöpe.

Arkadaşım, kimsenin UEFA 'yı suçlayıp eleştireceği, "hain UEFA" diyeceği falan yok. Evet davaya el koymuş olabilir, sırf şüpheden dolayı tedbir uygulayıp FB yi ŞL nden men edebilir. Bunlar beklentiler. Yapabilir mi? Pekala yapabilir.

Ya yapamazsa, kimse adam buraya gelip ana dilinde olmayan 26 klasörden sonuca varamadı diye "tü kaka UEFA" falan demeyecek. Eğer Galatasaray taraftarına bunu yakıştıryorsan seni kınarım.

adam yani uefa henüz 26 klasörü göremiyor zaten çünkü görmesi yasak, sadece savcıyla konuşup federasyonu es geçip konu hakkında en detaylı bilgiyi elde etmeye çalıştı, konunun uefa nın satılık olmasıyla falan alakası yok, burdaki en önemli nokta uefa'nın federasyonu es geçmesi ve siz şu an ceza vermeseniz bile biz delilleri gördüğümüz zaman(muhtemelen bunların yeterli olup olmadığını yada bir şüphe olup olmadığını sormuştur savcıya) ve bunlar bizim için yeterliyse kendi CL gibi organizasyonlarımıza almayız sizi demeye getiriyor.ve bu delilleri gördüğü zaman almayacak da göreceksiniz, eğer maçlar devam ederken bunlar olursa uefa için ve CL prestiji için durum çok vahim görünüyor.Burda uefa nın kendisini düşünüyorsa yapacağı en mantıklı hareket açıkçası men cezasıdır, ben öyle görüyorum ama kendi içinde karşıt görüşler de olabilir, ceza hukuku kendi içinde akıp gider o ayrı bir konu, uefa nın kendi disiplin kuralları gereği men cezası uygulaması ayrı bir konu, ama uefa gerekli yaptırımları yapabilmeli diye düşünüyorum, bunu uefa kendi içinde görüşecektir.

Not: TFF'yi yayıncı kuruluşun ve MAA'nın yönetmesine izin vermeyelim, digitürklerimizi iptal edelim...

Olayı birde şu şekilde düşünün , UEFA en ufak şüphe varsa geregini yapın diyor, polisteki kanıtlar ortadayken bu kanıtlar telefon görüşmeleri ROMAN gibi tefrika şekilde yazılırsa bunu bütün dunya alem görür...

Şimdi FB Ş.L iginde maç yapacak , muhtemelen rakibide bütün bunlarıda ögrenecek ve TFF ınde FB in sporsonu oldugunu da bilecek bir şekilde ,bundan yararlanmazmı dersiniz , uyanık takım ÇIKAR ,FB in Türkiyede MAÇLARDAN önce ,gerek futbolcuya gerekse HAKEMLERİ etkilediginden ,ŞİKE SUÇLAMASIYLA başkanları VE YÖNETİCİLERİ tutuklu olan takımdan BİZE KARŞI AYNI DAVRANIŞ lardan endişe ediyoruz bu konuda UEFAdan yardım BEKLİYORUZ derlerse ,FB ile oynamak İSTEMEZLERSE UEFA ne yapar ACABA ..

Malum Avrupada Türkiyenin en ufak hatasını fazlasıyla DEGERLENDİRİYORLAR..

Risk büyük TFF ininde ÇOK BÜYÜK , savunma alınsa sanki biz yaptıkmı diyecekler, hayır her suç İŞLLİYENLER gibi İNKAR edecekler ,savcıda POLİSİN topladıgı her delili MAHKEMEYE verecek , mahkamede en dogru kararı O DELİLER derecesinde verecek ..

Ben zamanında Jandarma Onbaşsı olarak askerlik yaptım ,orada bir cinayet işlendi ,Cinayeti işliyen adam hep İNKAR ETTİ KARAKOLDA SAVUNMASI alındıgndada ,ama bizim elimizdeki deliller ONU YALANLADIGINDAN ,görgü şahidi,tabancanın bulunması vs, bir şeklide SUÇU KABUL etti , neticede mahkemeye çıktı sonrada İTİRAF, etti bu SAVUNMA alınmadı denmesi HİKAYEdir , zaten o savunmada hep İNKAR edecekler ,ASIL OLAN DELİLLERİN ÇOK SAGLAM OLMASI , o yapacakları SAVUNMAYIDA çökertir..

UEFAda onların yapacagı savunmayı degil , POLİSİN elde ettigi saglam delillerle ragmen TFF in hiç birşey yapmaması üzerine , devreye girer..

Söyleyin ALLAH aşkına POLİSİN o telefon konuşmaları ,delil degilmi bir TFF in seçilmesi bile SKANDALdır , yani Türkiyede sadece A.Y mı var onun her istedigi olacak ,ve bugünkü TFF ın başkanın FB ın SPORSONU oldugu sürece bu ligde ŞÜPHELİ OLUR ( unutmayın bu ligde 16 takım GS ya karşı ) çünkü C........ GS yı K.Birliginde ATALIM deme cüretini göstermiştir FB yalakası ,YAGDANLIK...

Bu playfofda yakında MAHKEMELİK OLURSA ŞAŞMAYIN,

Adalet agır aksak gider ama ,yerinede ULAŞIR ,

İLAHİ ADALET te ne zaman gelir, ne şekilde gelir, nasıl TECELLİ eder orasınıda ALLAH bilir ,( tabi İNANIYORLARSA ,inamıyanlarada İLAHİ TOKAT saglam gelir),,,

Kİmse merak etmesin ,haksız yere başkasının emegini çalanlar, milleti KERİZ yerine koyanlar,kendilerini FİRAVUN SANIP her HALTI yiyenler ,birgün o Fİravuna karşı bir MUSA ÇIKAR....

Medyayada şaşırıyorum ALLAHtan korkmuyanlar , bakıyorum A.Y dan daha çok korkuyorlar ,buda dikkati çeken durum ama er veya geç onlarda bu davranışlarının bedelini öderler o zaman A.Y bile onları kurtaramazlar..(yani o şaşmaz İLAHİ ADALET ) onları mutlaka bulur..

SAYGILAR..

- Ayrıca savunma hakkı kutsaldır. Gizlilik kalkana kadar taraflardan savunma alınamayacağına göre olumlu ya da olumsuz hiç bir kurum herhangi bir karar alamaz. Aksi despotluğa girer.

Trabzonspor Başkanına savunması bile alınmadan 30 gün hak mahrumiyeti cezası verilebiliyorsa,

Galatasaray UEFA'ya bir şikayeti olmadığı halde ispiyoncu olarak damgalanmaya çalışılıyorsa,

Doğruları söyleyenleri klupler birliğinden atılması isteniyorsa,

Bursa, Ankaragücü; zamanında mahkeme kararını beklemeden cezalandırılabiliyorsa...

Asıl var olan delillerle karar verilmemesi despotluktur. Fenerliler bile artık şikeyi kabul ediyor, Kararın geciktirilmesi savunma hakkını sağlamak için değil; nereden yırtarız çözümünü yaratmak için zaman kazanmaktır.

UEFA'yı kimse eleştirmez verdiği kararlar için.Çünkü böylesine büyük bir kuruluş hiçbir zaman riskli işlere girmez,giremez.Sadece göz önünde olanı,açık bir şekilde karar verebileceği kararları verir.Verilen kararlar bizim beğeneceğimiz gibi de olabilir,beğenmeyedebiliriz.Söylenen şeyler doğru bu konuda.UEFA ligden düşürme yetkisine sahip değil sadece kendi yetkisi dahilinde olan şeyleri yapar mesela Uluslararası kupalardan men etmek gibi.Ama önemli bir nokta var ki bu karar verildiğinde takımlar hala da düşürülmüyorsa işte o zaman büyük bir sorun vardır ve aynı şekilde büyük bir baskı olacaktır federasyon üzerinde.Ben sadece tüm klüplerin ceza almasından korkuyorum bu kararsızlık ortamında.Umarım herkes hakettiğini ve haketmediğini bulur...

Bu MAA da kıvırmak için başka sebep bulsun yok savunmaları alınmadan düşürülmezmiş.Ortada delil varsa düşür artık neyin savunması?

Hayır yapmadık derse düşürmeyecen mi? :eek:

UEFA'nin birsey yaptigi yok. Daha dogrusu yapamiyor. MAA adamlara ii ii ii i iii iii diyerek kimbilir ne palavralar ucurdu. UEFA hesabi sonunda Türkiyeye kesecek. Ama olsun bizim PlayOFFlu süper ligimizi var ya, ne yapacagiz Avrupayi.

Trabzonspor Başkanına savunması bile alınmadan 30 gün hak mahrumiyeti cezası verilebiliyorsa,

Galatasaray UEFA'ya bir şikayeti olmadığı halde ispiyoncu olarak damgalanmaya çalışılıyorsa,

Bursa, Ankaragücü; zamanında mahkeme kararını beklemeden cezalandırılabiliyorsa...

Asıl var olan delillerle karar verilmemesi despotluktur. Fenerliler bile artık şikeyi kabul ediyor, Kararın geciktirilmesi savunma hakkını sağlamak için değil; nereden yırtarız çözümünü yaratmak için zaman kazanmaktır.

Burada en ilginç nokta Galatasaray'ın "Bu ateş üfleyerek sönmez" çıkışından itibaren sürekli fırsatçılıkla suçlanması...Önce Kulüpler Birliği ve Federasyon , dün de son olarak Aykut Kocaman satır aralarında bazı imalarda bulundu, bu olaylara karşı tek başına dik duran biz olduğumuz için bizi kastettiğini düşünüyorum. Sanırım doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar sözü bizim için tam da cuk oturuyor.

Bana kalırsa bu yıl takımlarını bizi hedef göstererek motive etmeye çalışacaklar,parmaklarıyla hep bizi işaret ediyorlar,çünkü kirli düzenlerinin devamının önündeki tek engel bizi görüyorlar. Dikkat edin son günlerde Fenerbahçeli teknik heyet ve futbolcularda hep mağdur edilmiş, haksızlığa uğramış insan psikolojisiyle maçlara hazırlanma gayreti var.Söylemleri hep bunun üzerine kurulu.

Umarım bizim yönetim , teknik heyet ve futbolcular ve hatta taraftarlarımız da geçen 3,5 sezondur gerek maçlarda , gerekse masa başında sürekli aleyhimize çıkan kararlarla asıl magdur edilenin, hakları gasp edilenin, emeği çalınanın Galatasaray olduğunu akıllarından çıkarmazlar.Malum biz biraz balık hafızalı bir toplumuz!

Bu yılın psikolojik savaşı bu olacak belli oldu.Yavuz hırsızlara karşı hepimiz çok uyanık olmalıyız.

haberin 1. kısmına bakın birde MAA ların acıklamasına bakın!!! bilgi almışlar güya!!! adamlar resmen adam olun lan Adam gibi karar verin diyor resmen Aydınlara

Bir sürü güzel cümle kuruyorsun sonra hepsine bir tekme -> doğru çöpe.

....sırf şüpheden dolayı tedbir uygulayıp FB yi ŞL nden men edebilir. Bunlar beklentiler. Yapabilir mi? Pekala yapabilir....

Hayır yapamaz! En azından şüphe var diye yapamaz. Siz de "%1 bile şüphe varsa düşürün!" saçmalığına inananlardansınız galiba. Ancak kanıt varsa tabii ki yapabilir. Yani tedbiren Fenerbahçe'yi CL den geçici olarak men edebilir. Ancak dediğim gibi bunun için delil gerekir. Ayrıca geçici diyorum çünkü kalıcı olursa bunun adı tedbir almak değil ceza vermek olur. Savunması alınmadan da kimseye ceza verilemez.

Bu müfettişin gelmesi en azından bir şey açıklığa kavuşturacak. Gerçekten sağlam deliller var mı yok mu? Eğer deliller sağlam ise UEFA tedbiren Fenerbahçe'yi geçici olarak CL den men edecektir. Yok medyada çıkan telefon kayıtları, görüntüler vs. uydurma veya Aziz Yıldırım'ın iddia ettiği gibi oynanmış, bazı yerleri kesilmiş kayıtlar ise UEFA Fenerbahçe aleyhine karar vermeyecektir.

Şahsi fikrim; Bu kadar kıyamet boşa kopmuş olamaz. Mutlaka sağlam deliller var ve UEFA gerekeni yapacaktır.

1- Sadri ŞENER'in savunması alınmadığını nereden biliyorsun? Alınmadı ise bile Futbol disiplin yönetmeliği gayet açık! " Madde 72-A : Savunma alınmadan ceza verilemez." Madem savunma vermedi. İtiraz etsin Sadri ŞENER.

2- "Savunma alınmadan ceza verilemez!" ile ilgisini kuramadım.

3- "Savunma alınmadan ceza verilemez!" ile ilgisini kuramadım.

4- Bu mümkün. Zira TFF mahkeme kararını beklemek zorunda değildir. Zaten TFF'nin alacağı karar adli bir karar da değildir. Ancak TFF eğer bir ceza verdiyse ki verdi mutlaka savunma almıştır. Yoksa ceza veremez. Yok sen ille de "Ben bizzat biliyorum savunma almadığını." diyorsan o klüplere söyle aptal olmasınlar. Tahkim Kurulu veya CAS a gitsinler. %100 kazanırlar!

Gizlilik kararı olduğu için savunma almadan ceza verebilir. Sadri Şener'in savunması da şöyle alındı. Sportmenliğe aykırı açıklama yaptın savunma gönder dendi. Pekala fenere de şike yaptın savunma gönder denebilir, kanıt gösterme ihtiyacı olmadan. Söz konusu Sadri Şener olunca savunma önemsiz, fener olunca kutsal mı oluyor...

Gizlilik kararı olduğu için savunma almadan ceza verebilir.

Hayır o halde bile veremez. En çok tedbir alınabilir. Ceza namına hiç bir şey verilemez.

Sadri Şener'in savunması da şöyle alındı. Sportmenliğe aykırı açıklama yaptın savunma gönder dendi. Pekala fenere de şike yaptın savunma gönder denebilir, kanıt gösterme ihtiyacı olmadan. Söz konusu Sadri Şener olunca savunma önemsiz, fener olunca kutsal mı oluyor...

Futbol disiplin yönetmeliği der ki; "Eğer savunma usulüne uygun alınmadı ise de ceza verilemez.". Yani Sadri ŞENER'in savunmasının alınmasında bir usulsüzlük var ise itiraz kapısı yine açıktır kendisine. İtirazın kabul edilme ihtimali de %100 dür böyle bir durumda.

Hayır o halde bile veremez. En çok tedbir alınabilir. Ceza namına hiç bir şey verilemez.

Futbol disiplin yönetmeliği der ki; "Eğer savunma usulüne uygun alınmadı ise de ceza verilemez.". Yani Sadri ŞENER'in savunmasının alınmasında bir usulsüzlük var ise itiraz kapısı yine açıktır kendisine. İtirazın kabul edilme ihtimali de %100 dür böyle bir durumda.

Bahsettiğin tedbir neden konulmuyor asıl soru bu. Maa bile bası toplantısında şike ibaresine rastlandı ama ceza vermeyecez, savunma alamadığımız için dedi. Nerde bi tedbir? Yazık değil mi diğer klüplerin emeğine?

Bahsettiğin tedbir neden konulmuyor asıl soru bu. Maa bile bası toplantısında şike ibaresine rastlandı ama ceza vermeyecez, savunma alamadığımız için dedi. Nerde bi tedbir? Yazık değil mi diğer klüplerin emeğine?

TFF sütten çıkma ak kaşık değil. Gerçekten sağlam deliller varsa -ki kendileri "Bazı maçlarda şike yapıldığına dair kanaat oluşturacak kadar delil var." açıklamasını yaptılar- kesinlikle tedbiren Fenerbahçe'nin şampiyonlar ligine gitmesi engellenmeliydi. Hatta geçici olarak şampiyonluğun tescili iptal edilmeliydi vs. Ancak bunların hiç birini yapmadı federasyon. Bunun iki açıklaması olabilir;

1- TFF Fenerbahçe'yi kolluyor!

2- Açıklamada şike olduğuna kanaat getirecek yeterli kanıtların olduğu maçlar Fenerbahçe'nin maçları değil.

Nerde bi tedbir? Yazık değil mi diğer klüplerin emeğine?

Kesinlikle yazık...

Üst Alt