Ujfalusi: "Reyes İle Büyük İhtimal Galatasaray'da Buluşacağız" - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ujfalusi: "Reyes İle Büyük İhtimal Galatasaray'da Buluşacağız"

Cevap: Ujfalusi: "Reyes İle Büyük İhtimal Galatasaray'da Buluşacağız"

Reyes bence özel futbolcu. Kücümsememek gerek bence.

Bir cok kisi simdi beni yanlis anlayabilir ama bence Podolski vasat bir futbolcu.Gelen giden topa rastgele vuruyor. Evet hic begenmiyorum ve burda Almanya'da kalan alman kardesler bile bana Podolski'de özel olan nedir soruyor.

Ben begenmiyorum.

Ama bosuna Podolski yi tartismayalim. Yakinda benim bekledigim 4 yillik imza gelecek!

Bir cok kisi simdi beni yanlis anlayabilir ama bence Podolski vasat bir futbolcu.Gelen giden topa rastgele vuruyor. Evet hic begenmiyorum ve burda Almanya'da kalan alman kardesler bile bana Podolski'de özel olan nedir soruyor.

Ben begenmiyorum.

Ama bosuna Podolski yi tartismayalim. Yakinda benim bekledigim 4 yillik imza gelecek!

Tamamen katılıyorum. Podolsky iyi bir oyuncu gelirse gelme demem ama ben her zaman Reyes'i tercih ederim Alman disiplinine karşı İspanyol tembelliğine rağmen üstelik de...Her zaman kuzeyli oyuncuların iş ahlakının ve disiplininin çok yüksek olduğunu düşünürüm ama yine de Reyes'in oyun stilini çok beğendiğim için tam verimli bir Reyes'in yapacağı katkı daha fazla olur gibi geliyor.

Ben begenmiyorum.

Olay hangisi daha yetenekliden ziyade hangisinin bize ve ülke futboluna uygun olması.Podolski öyle süper yetenek falan değil ama Reyes'e kıyasla bizim çok çok daha fazla işimize yarayabilecek bir oyuncu.Tam bizim lig için yaratılmış bir adam desem hatta Podolski için abartmış sayılmam herhalde.

Reyes gelirse Ujfalusi'nin taktığı kapağın aynısından bekliyorum.

Bir de şöyle birşey var Riera ile benzerlik kuranlar oluyor alakası yok Riera zaten düz oyuncuydu pek ekstra işler yapmayan biriydi, ama Reyes öyle değil. Kendini fark ettiriyor bir şekilde. Şut, frikik, pas bir şekilde ön planda oluyor. Yani kalite kokuyor adam.

Tam kapasite oynarsa kral olur.

Gelecek gibi duruyor.Reyes,Hamit,Gökdeniz gibi isimler ön plana çıkmaya başladı iyice.Ama bence mutlaka yerli bir forvet oyuncusu kadroya katılmalı.Mevlüt Erdinç çok gol atan bir adam değil ama Terim ile Elmander ile çift forvet oynarsa çok iş yapabilir diyorum.

Elmander,Mevlüt,Baros,Sercan(eğer aklanırsa) ile çok dengeli bir forvet rotasyonu olabilir.

Elmander-Pivot

Baros-Deep Lying Forvet

Mevlüt-Fizikli,asister forvet

Sercan-kanat forvet,seri

Belki çok bitirici bir hat değil ama her birinden senede 8-10 gol arası verim alabilsek Şampiyonluğa oynamak için yeterli forvet katkısını almış oluruz.Kimse neden yedek kaldım diye şikayet edemez.

Orta sahaya da Hamit'in alınabilmesi hem onun hem bizim için çok faydalı olabilir.Milli takımın 2 banko ismi bizde olacak(Selçuk,Hamit) Melo gibi bir yırtıcı oyuncu var,Selçuk'un yükünü hafifletebilir.Ve kontenjan sorunu çıkarmaz.

Reyes de büyük ihtimal oldu gibi duruyor ki 4 Milyon Euro'ya çok mantıklı şu şartlarda.

Devre arası bana göre şu şartlarda

1-Jose Antonio Reyes(A.Madrid) :4 Milyon Euro (doğruysa)

2-Hamit Altıntop(R.Madrid) : 3 Milyon Euro (bence kendi gelmek isterse bu fiyata bırakır Madrid)

3-Mevlüt Erdinç(PSG) : 5-5.5 Milyon Euro

Sene sonu da eğer olabilirse Alper Potuk kadroya katılabilir ve çok dengeli bir takım yaratılabilir diye düşünüyorum.

-------------------------------Muslera------------------------------------

---Eboue-----------Ujfalusi--------------Semih----------Hakan-------------

-----------------------------Melo------------------------------------------

---------------Hamit--------------------Selçuk--------Engin(Emre Ç.)-------

--Reyes--------------------------------------------------------------------

----------------Elmander-----------Mevlüt----------------------------------

Yedekler

1-Ufuk Ceylan

2-Sabri Sarıoğlu

3-Gökhan Zan/Servet

4-Kazım

5-Engin/Emre

6-Ceyhun/Sercan(aklanırsa)

7-Baros

Belki CL için çok yeterli değil ama CL de de mücadele gücü ile bir yerlere gelebilir bu kadro.Mevlüt ve Elmander sürekli önde basar,Hamit pas yüzdesini yükseltir,Selçuk geriden oyun kurar ve oyun içi dengesini sağlar,Melo pres yapar,Eboue akar,Balta bakar,Reyes de ince çalışır işte tekniği ile 1 kişi hariç herkes mücadele eder bu kadroda.

reyes gelmeyecek bence emreden sonra terim fikir değiştirmiştir bence taiwo tipi bir oyuncu bekliyorum

bunun yerine iyi bir yabancı kanat oyuncusu bir de iyi yerli kanat oyuncusu lazım.yabancılar fazlalaşınca defanstan bir yabancı çıkarmak zorunda kalırız..

Ekstra Reyes gelirse Hamit'e gerek yok. Hamit orta saha icin duz bir oyuncu kanatlar icin de duz bir oyuncu. Yani Reyes ve Emre ( ki olursa da Emre ) kanatlari olabilir. Ekstra Reyes'i aliyorlarsa yabanci kontejanina cøzum bulmalilar. Muslera-Ujfa-Melo-Elmander-Reyes-Eboue .

Sol bek isteyenler de Taiwo falan yaziyorlar da o gelince kontejan ne olacak orasi da sorun. Turk golcu bulmalari gerekiyor su durumda Reyes de gelirse ve 4-4-2 oynatacaksa. Ya tek forvete dønecek ya da Turk bir golcu bulacaklar Elmander'in yanina.

Üst Alt