Ülke Puanı Ne Durumda? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ülke Puanı Ne Durumda?

po4p5N.jpg

Suan 2016-2017 sezonuna 23700 puanda girecegimiz görünüyor. (28800-5100)

Tahminim 6000 puan aliriz bu yil, bunu da eklersek toplamda 29700 yapar.

Isvicre ülke olarak ensemizde ve onlara büyük bir fark atmak pek mümkün görünmüyor ama yine de önlerinde oluruz.

Önümüzdeki Hollanda seneye büyük bir darbe yiyecek. Toplamda 30.563 puani var ama bundan 13.600 puan silinecek ve 16963 puana düsecekler. 6000 puan yapsalar bu sene toplamda 22963 yapar. Bu demek oluyor ki Hollanda'nin her türlü üstündeyiz, hatta Isvicre'nin bile gerisinde kalacak Hollanda. Futbolunda bariz bir sekilde gerileme olan Netherlands ekiplerinden patlama beklemiyorum. Daha ilk eleme turunda Go Ahead Eagles elendi üstelik Avrupa Ligi'nden.

Belcika ise 33400 puanda, buradan 10100 puan silinecek ve 23300 puana düsecekler. Bizi gecmeleri icin 6400 ve üstü puan almalari gerekiyor benim hesaplarima göre. Son yillardaki performanslarina bakarsak Anderlecht ve Club Brugge bunu basarabilecek kapasitede, yani onlari gecmemiz pek mümkün görünmüyor. Onlarin baya kötü olmasi, bizim de baya iyi olmamiz gerekiyor.

Kisa vadede hedefimiz Belcika'yi gecmek, uzun vadede ise Ukrayna'yi gecmek olmali. Türkiye'de kaldirilan yabanci siniri ve Ukrayna'daki karisiklik nedeniyle az da olsa bir atak yapmamizi bekliyorum.

Özellikle UEFA Avrupa Ligi tam bir puan cenneti. Orada boy gösterecek olan kulüplerimizden minimum ikisi ceyrek final görmeli.

Son düzenleme:
Bu yılki puanları koyup 10/11'in puanlarını silmişsiniz, o yüzden geçen sezon sonu itibariyle ilk 8'in şampiyonları 1 oluyor yani, bu listede ilk 8 evet bu yıl sonunda Hollandanın 13600'ü silinmeyecek sene sonu buna göre bakılıyor bir daha ki sezon silinecek. 2014/2015 sezonu sonuna kadar olan puanları hesaplayacaksınız yani.

başakşehir elense 4 takım kalıyor beşiktaş ve biz direkt grup aşamasından başlıyoruz. trabzon ile fb uefada gruplara kalsınlar bir zahmet hatta en az çeyrek final görmeleri lazım. zaten son 16ya kadar çöp takımlar takılıyor uefada 3 takımdan 1i yarı final görse yeterli bu sezon için ama devamlılık olmalı tabiki.
galatasarayla ilgili bir yorum yapmak zor kuraya göre ne yapacağımız yada yapamayacağımız belli olur

başakşehir elense 4 takım kalıyor beşiktaş ve biz direkt grup aşamasından başlıyoruz. trabzon ile fb uefada gruplara kalsınlar bir zahmet hatta en az çeyrek final görmeleri lazım. zaten son 16ya kadar çöp takımlar takılıyor uefada 3 takımdan 1i yarı final görse yeterli bu sezon için ama devamlılık olmalı tabiki.
galatasarayla ilgili bir yorum yapmak zor kuraya göre ne yapacağımız yada yapamayacağımız belli olur

Başakşehir elenmez çok zor bi rakip gelmezse

Başakşehir elenmez çok zor bi rakip gelmezse

avrupa takımı g.antepspora akhisara benzemez ama. bursaya nasıl takmışlardı geçen senelerde kesin konuşmak doğru olmaz. belki yabancı sınırlamasından kurtulduğumuz için 2-3 yıl içinde hareketlenme olabilir türk takımlarında. uefaya kalırlarsa iyi olur tabi ülke puanı açısından ama zannetmiyorum

Ilk 8'e girersek Super Lig sampiyonu SL'ye 1. torbadan katilacak galiba.

Ilk 7 siradaki ulkelerin sampiyonlari direk katiliyor diye biliyorum ben. Bunun ustune de son yil sampiyonlar ligini kazanan takim birinci torbaya girecek diye okumustum. Yanlissam duzeltin.

Edit: direk katiliyor diyerek yanlis yazmisim. Tam anlami olmamis. 1. torbaya giriyor ilk 7 ulkenin sampiyonu diyecektim.

Son düzenleme:
Şampiyonlar Ligi Şampiyonu aynı zamanda ilk 7'deki liglerden birinin de şampiyonuysa Avrupa Ligi Şampiyonu 1. Torbadan katılıyor.

Sanirim yanlis biliyormusuz. Ilk 7 ulkenin sampiyonlarindan biri sampiyonlar ligini kazanirsa 8. siradaki ulkenin sampiyonu katiliyormus 1. torbadan. Yani ulke siralamasinda 8. olan Hollanda'nin sampiyonu PSV 1. torbada bu sezon. :D Bence TR icin gercekci hedef ulke siralamasinda 8.'lige tirmanmaktir. Boylece ara sira 1. torbadan katilma sansimiz olur. :D

po4p5N.jpg

Suan 2016-2017 sezonuna 23700 puanda girecegimiz görünüyor. (28800-5100)

Tahminim 6000 puan aliriz bu yil, bunu da eklersek toplamda 29700 yapar.

Isvicre ülke olarak ensemizde ve onlara büyük bir fark atmak pek mümkün görünmüyor ama yine de önlerinde oluruz.

Önümüzdeki Hollanda seneye büyük bir darbe yiyecek. Toplamda 30.563 puani var ama bundan 13.600 puan silinecek ve 16963 puana düsecekler. 6000 puan yapsalar bu sene toplamda 22963 yapar. Bu demek oluyor ki Hollanda'nin her türlü üstündeyiz, hatta Isvicre'nin bile gerisinde kalacak Hollanda. Futbolunda bariz bir sekilde gerileme olan Netherlands ekiplerinden patlama beklemiyorum. Daha ilk eleme turunda Go Ahead Eagles elendi üstelik Avrupa Ligi'nden.

Belcika ise 33400 puanda, buradan 10100 puan silinecek ve 23300 puana düsecekler. Bizi gecmeleri icin 6400 ve üstü puan almalari gerekiyor benim hesaplarima göre. Son yillardaki performanslarina bakarsak Anderlecht ve Club Brugge bunu basarabilecek kapasitede, yani onlari gecmemiz pek mümkün görünmüyor. Onlarin baya kötü olmasi, bizim de baya iyi olmamiz gerekiyor.

Kisa vadede hedefimiz Belcika'yi gecmek, uzun vadede ise Ukrayna'yi gecmek olmali. Türkiye'de kaldirilan yabanci siniri ve Ukrayna'daki karisiklik nedeniyle az da olsa bir atak yapmamizi bekliyorum.

Özellikle UEFA Avrupa Ligi tam bir puan cenneti. Orada boy gösterecek olan kulüplerimizden minimum ikisi ceyrek final görmeli.

Yanlis yazmissin renktas. 2016-2017'e 23 kusur ile girmeyecegiz. Bu sene su ana kadar 0.800 puan toplamisiz. Mesela 10 puanla bitirirsek bu seneyi, 38.000 puan olarak sayilip onumuzdeki senenin ulke siralamasina bu puanla girecegiz. Hatta simdi baktim 29.000 olmus puanimiz :D

Bak bu seneki sampiyonlar ligine ulkelerden katilan takim sayisi vs bu asagidaki 2014-2015 sezon sonu ulke puanlariyla belirlenmis.

1 Spain 97.713
2 England 84.748
3 Germany 81.641
4 Italy 66.938
5 Portugal 62.299
6 France 56.500
7 Russia 46.998
8 Netherlands 44.312
9 Ukraine 40.966
10 Belgium 36.300
11 Turkey 34.200
12 Greece 33.600