Uzayın Derinliklerinde Radyo Sinyali Tespit Edildi - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Uzayın Derinliklerinde Radyo Sinyali Tespit Edildi

Netflix i vpn ile baska ulkedeymis gibi izleyebiliyor musun ? Yoksa orada hesaplardaki ucret farkliliklarindan hata mi aliyorsun

Amerikan netflix i kesin daha zengindir
Denemedim reis.
Googlden bi cakallik yapim filme oyle giriyim dedim arattim filmi o site uzerinden buldu girdi fakat bu seferde ulkenizde gosterilemiyor falan dedi.
Yakin bi zamanda listemde gordugume eminim.

Meşhur Katil-Maktul hikayesi zamanla ilgili sınırı ortaya koyan en büyük sebep sonuç ilişkisidir. Mevcut 3 boyutlu Uzay'da fiziki kurallar sebebi ile geçmişe gidemiyoruz. Ama geleceğe sıçrama yapabileceğimiz Einstein tarafından ortaya konmuştur. Teori de geçmişe gidebilmenin imkanı yok. Şu andaki Fizik kuralları sadece ileriye dönük sıçrama yapabilmeye izin veriyor ki bu da şu anki teknoloji ile mümkün değildir.

Paradoks derken bunu kast etmistim . Bu aciklaman bir oncekine gore farkli . Gecmis ile ilgili kafa karisikligi var , zaten su an zamanda yolcuyuz ama tek yone dogru , zaman yolculugundan kasit , herkesten daha hizli gitmek degil , zamanin bize gore daha yavas akmasini saglamaktir aslinda

Zamanda yolculuk bazi deneylerle saniyenin milyonda biri nispetinde olcumu yapilabilen bir sey zaten

Ama sadece ileri dogru ... geriye gidisin sadece karadeliklerin olay ufkuna yakin yerlerdeki inanilmaz gravite ile uzayin bukulmesinden faydalanilarak mumkun olabildigine yonelik inanc da var fakat pratigi mumkun gorunmuyor

Benim en cok merak ettigim bir gun molekuler tasimanin mumkun olup olmayacagi

Buna iliskin e kult yapim , sinek isimli filmdir , the fly

Vpn ile mümkün ama netflix tespit ettikçe banlıyor o ip'leri mesela şu an bilindik vpnlerin çoğu işe yaramıyor, tek uzun soluklu çözüm şahsa özel vpn kurmak.

Paradoks derken bunu kast etmistim . Bu aciklaman bir oncekine gore farkli . Gecmis ile ilgili kafa karisikligi var , zaten su an zamanda yolcuyuz ama tek yone dogru , zaman yolculugundan kasit , herkesten daha hizli gitmek degil , zamanin bize gore daha yavas akmasini saglamaktir aslinda

Zamanda yolculuk bazi deneylerle saniyenin milyonda biri nispetinde olcumu yapilabilen bir sey zaten

Ama sadece ileri dogru ... geriye gidisin sadece karadeliklerin olay ufkuna yakin yerlerdeki inanilmaz gravite ile uzayin bukulmesinden faydalanilarak mumkun olabildigine yonelik inanc da var fakat pratigi mumkun gorunmuyor

Benim en cok merak ettigim bir gun molekuler tasimanin mumkun olup olmayacagi

Buna iliskin e kult yapim , sinek isimli filmdir , the fly
Sondan başlayayım. Sinek filmi iğrenç bir filmdi. Kusmuştum. Iyyy diyorum sadece, diğer mevzu moleküler yapıyı yok edip tekrar bir araya getirecek bir teknolojinin bulunabileceğini sanmıyorum. Bu konuda bir sınır olduğu kanaatindeyim. Tabii Dünya'ya göre Uzay'daki biri için zaman daha az akıyor. Bunu da mikro saniyeler ile ancak anlayabiliyoruz. Zaman da yolculuk aslında Zaman'da sıçrama olarak değerlendirilebilir. Geri gidilmeyeceğini düşünüyorum. Sebepte başta dediğim Katil-Maktul olayıdır. Onun haricinde bilim gelişime epeyce açık durumda, 100 yıl önce şunlardan bahsetsek mahkemelerde sürünür deli muamelesi görürdük.

Netflix i vpn ile baska ulkedeymis gibi izleyebiliyor musun ? Yoksa orada hesaplardaki ucret farkliliklarindan hata mi aliyorsun

Amerikan netflix i kesin daha zengindir

bugün yanlışlıkla vpn ile giriş yaptım, friends dizini gördüm sevindim.. sonradan farkettim ki netflix avusturya olarak giriş yapılmış.

ters durum olmasın diye kapattım vpn'i

Termodinamiğin ikinci yasası net olarak zaman yolculuğu konseptini reddetmemize sebep olur. Ve bu yasa eğilip, bükülemez. Başka bir evren modeli ya da boyut sistemiyle işler değişebilir ancak öyle bir durumda her şey değişecektir, istisnasız.

bugün yanlışlıkla vpn ile giriş yaptım, friends dizini gördüm sevindim.. sonradan farkettim ki netflix avusturya olarak giriş yapılmış.

Hukuki olarak bir sey yapamazlar , hesabi kapatabilirler baskasini acarsin , ya da ip yasaklar ama bizde dinamik ip var degisiyor boyuna

Belli bir ust ip havuzunu da engelleyemezler , baska uyeler vardir , kisaca guvenli duruyor bir sey kacirmiyorsam

Sıkıntı olmaz ben vpn ile kullandım geçen hafta, 1 gün önce girememeye başladım o vpn ile. Maksimum girişini engeller, vpn'i kapatınca normal girersin. Yani en azından bende öyle oldu.

Bazilari bir fikrin bir kuram ya ta hipotezin matematikle olabilirligine evet cevabi verildigi zaman tatmin olur , bazilari icinse fizik tamamen deneydir , deneyle kanitlanamayan hic bir seviye kanit kabul edilmez

Din mevzularinda da boyledir mesela , hz isa bilimsel manada bakilinda fictional person kategorisindedir

Aslinda en guzel ornek gunes ornegi . Isik gunesten yaklasik 8 dakikada ulasiyor dunyaya , gunesten dunyaya "bir an" icinde geldiginizi varsayip , insanlara 8 dakika sonra o gunesin orada olmayacagini soylediginizde sizin sadece bir tahmin kumari oynadiginizi soylerler , fakat siz tahmin degil olani gormussunuzdur

Ve 8 dakika sonra gunes isinlari yoldan gelmesi bitince herkes icin gunes yok olmus olur .. en basit ornek

Bazı olaylar ve kavramlar hacim, kütle, uzaklık ya da zaman olarak o kadar geniş bir aralıkta gerçekleşir ki bırakın deney gözlem yapabilmeyi, algılamamız bile çok zordur hatta imkansızdır. Kendi yarattığımız matematik evreni içinde bulduğumuz cevapları esas alıyoruz o sebeple. Yanlışlanabilir olması kaydıyla tabii.

Bazilari bir fikrin bir kuram ya ta hipotezin matematikle olabilirligine evet cevabi verildigi zaman tatmin olur , bazilari icinse fizik tamamen deneydir , deneyle kanitlanamayan hic bir seviye kanit kabul edilmez

Din mevzularinda da boyledir mesela , hz isa bilimsel manada bakilinda fictional person kategorisindedir

Aslinda en guzel ornek gunes ornegi . Isik gunesten yaklasik 8 dakikada ulasiyor dunyaya , gunesten dunyaya "bir an" icinde geldiginizi varsayip , insanlara 8 dakika sonra o gunesin orada olmayacagini soylediginizde sizin sadece bir tahmin kumari oynadiginizi soylerler , fakat siz tahmin degil olani gormussunuzdur

Ve 8 dakika sonra gunes isinlari yoldan gelmesi bitince herkes icin gunes yok olmus olur .. en basit ornek
baris-ozcan_1779296.jpg

Ruhi Çenet ve Barış Özcan videoları izleyip bilimsel konuşmuyorsunuzdur umarım. :D Yıkılırım vallahi bak. :(
Tamam senin gibi okullu değiliz, mesajının hedefinin şahsım olmadığını da biliyorum (umarım değilimdir kalbimi kırarsın) ama biz de popüler bilim dergileri olsun, çeşitli popüler bilim kitapları olsun, belgeseller olsun takılıyoruz yani işte ne olmuş ?

Not: Biz dediğim de benim ha yanlış anlama, çok mütevazi olduğum için kendimden çoğul bahsediyorum :ROFLMAO:

Tamam senin gibi okullu değiliz, mesajının hedefinin şahsım olmadığını da biliyorum (umarım değilimdir kalbimi kırarsın) ama biz de popüler bilim dergileri olsun, çeşitli popüler bilim kitapları olsun, belgeseller olsun takılıyoruz yani işte ne olmuş ?

Not: Biz dediğim de benim ha yanlış anlama, çok mütevazi olduğum için kendimden çoğul bahsediyorum :ROFLMAO:
Ayıp ettin şimdi bak gücendim. :) Bilim güzeldir. Bilimi konuşması da güzeldir. Babam televizyonu karıştırırken Uzay belgeseli denk gelse direk izler Dünya umurunda olmaz. :) Kötü bir şey demedim ya :)

Üst Alt