# Valeri Bojinov - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Valeri Bojinov

Cevap: # Valeri Bojinov

Arkadaşlar yapmayın özgürcanla nasıl kıyaslıyorsunuz anlamıyorum. Hadi futbolcuyu normal olarak tanıyan yok. Aramızda hiç mi Football Manager oynayan yok?

yahu bende bu durumu anlamıyorum gerek fm olsun gerek diğer bilimum menejerlik oyunlarından futbolcu önermek ne derece dogru olabilir ki ???

hatta bazıları futbolcuların özelliğini bile oradan kıyaslıyor cok garibime gidiyor !!!

bende oynuyorum ama bazileri harbiden kafayi fm le bozmus...burda bir cok kisi eminim ki hic tanimadi tek fm den bildi kisilere taniyormus gibi yorum yaziyor buda kendini beli ediyor

Zaten anca FM'de eşit olur Bojinov ile Özgürcan'ın özellikleri.

Ama biri İngiltere'ye gitmiş,diğeri ise daha A takımdaki yerini sağlamlaştırma aşamasında.

Tabi canım hiç farkı yok.

beni rahatsız eden piyasada ne kadar ağır sakatlık geçirmiş oyuncu varsa adı bizimle anılıyor. owen-rosicky-bojinov-RvN-cisse ... transfer politikamız bu mu oldu şimdi? iyi ki bir kewell tuttu her zaman tutacak diye birşey mi var?

Bunları bilmiyorumda G.Afrika'nın bir iki oyunucusunu alsak iyi olur.Konfederasyon kupasında gördük ki genç ve yetenekli futbolcuları var.Tam Rijkaard'lık..

aslında gereksiz falan olmaz. kendisi hem forvet hem sağ açık oynayabilen bir oyuncu yani bizim oyuncu aradığımız mevkinin bir oyuncusu. ancak kendisi 2-3 sene önce en çok gelecek vaad eden forvetlerinden biri gösterilirken sakatlıklar falan derken kariyeri düşüşe geçti. uzun süreli bir sakatlık geçirmişti. sakatlıktan sonra eski formuna dönemedi tabii beklentileri karşılayamadı. eğer juventus'taki bojinov olabileceğini bilsem hiç durmadan transfer edilsin derdim.

O beğenmediğiniz Football Manager'in yapımcıları ve futbolcu araştırmacıları dünyanın gelmiş geçmiş en büyük futbolcuları ,futbolu bir bilim gibi inceleyen profesyonel kadrodan oluşuyor.Ronaldinho'ların , Ronaldoların ve daha bir çok ismin daha dünya futbolunda esamesi okunmazken Football Manager araştırma kadrosu bu isimler için "Wonderkid" ibaresini koymuşlardı bile yıllar yıllar önceden.O sebeple alınabilecek potansiyel yıldız oyuncular için Football Manager'den faydalanmak bence kötü bir yol değil.En azından isim bazında oradan öğrenilmiş futbolcuları giderler izlerler yöneticiler bunun neresi kayıp yada yanlış?

Bu arada Morinho ve daha bir çok ünlü teknik adamda Football Manager ile hala vakit geçirdiklerini zaman zaman bundan faydalandıklarını söylemişlerdi.

O beğenmediğiniz Football Manager'in yapımcıları ve futbolcu araştırmacıları dünyanın gelmiş geçmiş en büyük futbolcuları ,futbolu bir bilim gibi inceleyen profesyonel kadrodan oluşuyor.Ronaldinho'ların , Ronaldoların ve daha bir çok ismin daha dünya futbolunda esamesi okunmazken Football Manager araştırma kadrosu bu isimler için "Wonderkid" ibaresini koymuşlardı bile yıllar yıllar önceden.O sebeple alınabilecek potansiyel yıldız oyuncular için Football Manager'den faydalanmak bence kötü bir yol değil.En azından isim bazında oradan öğrenilmiş futbolcuları giderler izlerler yöneticiler bunun neresi kayıp yada yanlış?

Bu arada Morinho ve daha bir çok ünlü teknik adamda Football Manager ile hala vakit geçirdiklerini zaman zaman bundan faydalandıklarını söylemişlerdi.

everton'un hatta resmi bir anlaşması var sanırım. :)

ben begenmedigimi söylemedim yalnızca burada ismi cıkan bir oyuncunun şöyle özellikleri var, böyle özellikleri var, 2 senedir oynatıyorum dehşetdengiz oldu gibi bir takım yorumlarını yanlıs buluyorum

Ayrıca bahsettiğin ama oyunu oynamadıgım için bilmediğim gelmiş geçmiş dünyaca ünlü yapımcı oyuncular kimlerdir bunları merak ettim acıkcası ?

Bir de Ronaldo'nun dünya futbolunda esamesi okunmadan demişssin merak ettim bu menejerlik oyunları ne zamandır var ?

Dediğine göre 1993'den önce bu oyunlar piyasada olmalı değil mi ?

ben begenmedigimi söylemedim yalnızca burada ismi cıkan bir oyuncunun şöyle özellikleri var, böyle özellikleri var, 2 senedir oynatıyorum dehşetdengiz oldu gibi bir takım yorumlarını yanlıs buluyorum

Ayrıca bahsettiğin ama oyunu oynamadıgım için bilmediğim gelmiş geçmiş dünyaca ünlü yapımcı oyuncular kimlerdir bunları merak ettim acıkcası ?

Bir de Ronaldo'nun dünya futbolunda esamesi okunmadan demişssin merak ettim bu menejerlik oyunları ne zamandır var ?

Dediği Ronaldo C.Ronaldo olması lazım.

Bojinov'a gelirsek haber yalan gibi duruyor ama gelirsse çok sevinirim hem daha 23-24 yaşlarında, yetenekli öyle uçuk bir paraya da gelmezse Beşiktaşlı Holosko'dan daha iyi biri olduğu kesin Holosko'nun 7 m €+ bir iki oyuncuya alındığını da unutmamak lazım.

menejerlik oyunları adı FM olmasa da uzun yıllardır var. saviola, tevez, robinho gibi bir çok isim daha büyük kulüplerin dikkatini çekmeden bu oyunları oynayan oyuncular tarafından biliniyordu. ayrıca bu oyuncuların potansiyel ve özelliklerinin rastgele kafadan sallanmadığı her ülkede bu oyun için ayrı profesyınel scout ekipleri bulunduğu ve bu ekiplerin raporalrı doğrultusunda oyuncu veri tabanının oluşturulduğu bir gerçek. bu yüzden bazı menejerlerin bu veri tabanına başvurması da yadırganamamalı. tabii arada istisnalar, yanılmalar ve sadece fm/cm-efsanesi olarak kalanlar olabiliyor ama bu veri tabanının gerçek hayatta bu oyuncuları izleyen ekipler tarafından oluşturulduğu da unutulmamalı. tabii ki sadece oyundan bilinen daha önce hiç izlenmemiş oyuncuların 4-5 yıldır takip ediyormuşcasına burada anlatmak çok doğru olmaz ama bu oyunun gerçekçiliği de yadırganamaz.

Menejerlik oyunları dediniz de aklıma Anatoli Todorov geldi.Yıllarca bekledim ha çıktı ha çıkacak diye ama bir türlü çıkmadı piyasaya.Sanırım FM-CM serilerinin en büyük hayal kırıklığı yaratan oyuncusudur.:)

Üst Alt