Van der Wiel: "Fenerbahçe'de oynamak istemiyorum" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Van der Wiel: "Fenerbahçe'de oynamak istemiyorum"

Fenerbahçe'ye geldiğinden bu yana performansıyla eleştiri konusu olan Hollandalı futbolcu Van der Wiel'in kadro dışı kalma nedeni belli oldu.

Ligde ve Avrupa’da istenen noktadan uzak olan Fenerbahçe’de Gregory Van der Wiel sıkıntısı yaşanıyor. Sarı-lacivertlilerde Atiker Konyaspor maçı öncesinde de Hollandalı futbolcuyla alakalı sıcak gelişmeler meydana geldi.

PSG’den büyük umutlarla transfer edilen Wiel’in bir türlü beklentileri karşılayamaması, çalışma temposu olarak beğenilmemesi ve olumsuz sonuçlardan sonra bile rahat tavırları; Fenerbahçe Yönetimi’ni harekete geçirdi.

27 yaşındaki sağ bek ile kulüp binasında bir görüşme yapan yönetimin, tam gün mesaili bir program önerdiği belirtildi. Buna göre Van der Wiel’den 09.00-17.00 saatleri arasında Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde kalıp çalışması talep edildi. Ancak tecrübeli yıldızın bu karara tepki gösterdiği ve istemediği ifade edildi.

Ayrıca sosyal medya konusunda da Hollandalı’ya uyarılar yapıldı. Özellikle kız arkadaşı Rose Bertram ile paylaşımlarda bulunan Wiel’e kritik dönemlerden geçilirken dikkatli olması gerektiği aktarıldı. Sonuçların iyi olmamasından dolayı taraftarların tepkili oldukları ve bu nedenle paylaşımların farklı tepkilere yol açabileceği vurgulandı. Hollandalı futbolcu da, 10 gündür sosyal medyadan paylaşım yapmadı. Yaşanan gelişmelerin ardından Hollandalı yıldızın, dünkü çalışmada yer almaması, Manchester maçından sonra Konya’ya da götürülmemesi de dikkat çekti.

Şok sözler: "Fenerbahçe'de oynamak istemiyorum"

Fenerbahçe'de Gökhan Gönül’ün yerine büyük umutlarla transfer edilen Hollandalı yıldız bir türlü istenileni veremedi. İlk etapta Vitor Pereira ile kavga eden Wiel için yeni teknik direktör Dick Advocaat da ilaç olmadı.

Bunun sonucunda da tecrübeli oyuncu hedef adam haline geldi. Son olarak Kadıköy’deki Aytemiz Alanyaspor maçında da dökülen Wiel’i teknik direktör Dick Advocaat kötü futbolu nedeniyle sert bir şekilde uyardı.

Bunun üzerine de yıldız futbolcu hocasına, “Ben Fenerbahçe’de oynamak istemiyorum” diyerek ipleri kopardı. Oyuncusunun performansından zaten memnun olmayan Advocaat da bu isteği onayladı.

Dick Advocaat, bu rest sonrasında Manchester United ile oynanan maçın kadrosuna Wiel’i almazken durumu da başkan Aziz Yıldırım’a iletti.

Başkan Yıldırım da Advocaat’ın gitmesini onayladığı Wiel’in bu isteğini kabul edince ipler tam anlamıyla kopmuş oldu.

PSG’den bonservis bedeli ödenmeden alınan Wiel, Fenerbahçe’den yıllık 2 milyon 250 bin euro alıyordu.

via acunn

Son düzenleme:
Wiel paylaşım yapmasın ama rose ye laf etmeyelim sayın fb yönetimi lütfen.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence fenerde oynayamaz çünkü adam yiyen bir kulüp bize gelse samba yapar hollandalı haliyle.. ama cavanda gibi bob marley kılıklıya kaldık

Kimse feneri verdigi parayi vermiyecegine göre ya elde kalacak yada bonservisiz gönderilecek

Gesendet von meinem SM-G935F mit Tapatalk

Üst Alt