Vücudunuzda Dövme Var mı? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Vücudunuzda Dövme Var mı?

Vücudunuzda dövme var mı?

• Kullanılan toplam oy
    4
Cevap: Vücudunuzda Dövme Var mı?

Askerde sıkıntı olmasa yaptırırım, baya baya, korkuyorum şahsen

Vücudunu dövme kaplatma yapmayacaksan korkma dostum. Bende senin gibi düşünüyordum "normal" dövmelere kimse bişey demiyor. Bizim alay komutanının habercinin bileğinde dövme vardı ki inan bana (Allah düşürmesin) Kıbrıs'ın en sorunlu adamıdır kendisi.

Askere giderken bi arkadaşımda baya kafaya takmıştı bileğine doğru yazı vardı kolunda, askerde anlamını sormuşlar onun içinde anlamı olan bişeydi o yazı (ailevi bişeydi sanırım) öyle olunca sorun çıkarmamışlar kimse de tek bi laf etmemiş sonrasında

Emir bir hadisin ravisi eğer Buhari ve Muslim ise o hadis kesinlikle ama kesinlikle doğrudur .Bu hadisi bilmiyorum ben ama eğer Kütüb-ü Sitte'de yer alıyorsa doğru bir hadistir.Din vicdan işidir .İşine gelenleri kabul edip gelmeyenleri etmemek olmaz.Mantıkla hiçbirşeyi çözemezsin .Eğer din dövme yaptırmak günah diyorsa günahtır.Bende dövmenin dinen yasak olduğunu biliyordum .Ama bu hadisi bilmiyordum.

Bu cok dogru. Malesef zaman zaman hepimiz yapiyoruz bunu.

yalandır bu hadis.

igreti sac nedemek onu bilmiyorum da, takma sac heralde. peruk takmak niye gunah olsun ? herifin sacı yoksa saclı gozukmek istemesi niye gunah olsun ? birine zararmı veriyosun, birine acı mı cektiriyosun ? yhüoooo.. ozaman mantık nerde burda ? ozaman hicbisey yapma hayat boyu dokunma vucuduna 50 metre sakalla gez yıkanma hicbisey yapma yani. deve cisi ic yada. peygamber dedigin kisiler en iyi insanlardır, niye boyle sacma salak seyler icin "Allah ona lanet etsin!" desin ?

boyle mantıksız alıntılara koru korune inanmayın.

boldladığım kısma katılıyorum, allah ona lanet etsin gibi bir ifade kullanılmış olması imkansız.

Emir bir hadisin ravisi eğer Buhari ve Muslim ise o hadis kesinlikle ama kesinlikle doğrudur .Bu hadisi bilmiyorum ben ama eğer Kütüb-ü Sitte'de yer alıyorsa doğru bir hadistir.Din vicdan işidir .İşine gelenleri kabul edip gelmeyenleri etmemek olmaz.Mantıkla hiçbirşeyi çözemezsin .Eğer din dövme yaptırmak günah diyorsa günahtır.Bende dövmenin dinen yasak olduğunu biliyordum .Ama bu hadisi bilmiyordum.

Bu kısım katiyen yanlış :)

Gün içerisinde, çeşitli başlıklarda hadis meselesi gündeme geldi.

Esasen bu konuyu, bu tarz başlıklar yerine daha genişce tartışılacak bir başlıkta konuşmak gerek :)

Bu kısım katiyen yanlış :)

Gün içerisinde, çeşitli başlıklarda hadis meselesi gündeme geldi.

Esasen bu konuyu, bu tarz başlıklar yerine daha genişce tartışılacak bir başlıkta konuşmak gerek :)

Güvenirlik bakımından en üstünü Kütüb-i Sitte'dir...

Oradakilerin Ravisi sağlamdır Ortağım...

Şu Deve mevzusu Kütüb-i Sitte'de geçmiyor araştırdım...

Din mi söylemiş bunu? Dinin yani müslümanlığın kitabı,özü Kuran-ı Kerim de bu laflar geçiyor mu geçmiyor mu ben ona bakarım.Kuran-ı Kerimde yazanlar işime geliyor,hadis diye verilen saçmalıklar işime gelmiyor.Kaynağı istediği kadar sağlam olsun,benim kaynağım kuran-ı kerimdir.

Dövme yaptıran cehenneme gitmiyor ki...:)

Günah onun kararını Cenab-ı Hakk verir bizler değil...:)

Bide sağlıklı değil Ortağım...:)

Yoksa bizde sakızdan çıkanları az yapıştırmadık kolumuza...

yaptırdığın yerin temizliğine kalitesine , hijenik olup olmamasına göre değişir, sokakta seyyar dövmecilere yaptırırsan sakat ama :D

11-12 senedir ölmedim hayattayım , dövmeden dolayı herhangi bir sağlık poroblemim de olmadı , gel senle gidelim kadıköye negatif dövme studyosu var sana yaptıralım karizma bir şey , bakarsın bende bir tane daha yaptırırım :D

yok yaptırmam dersen nargile içer muhabbet eder döneriz :D

31 cekmeyi biliyonuz, dovmeye gelince mi gunah akliniza geliyo :eek:

gecin lan, 5. yuzyilda dovme mi vardi

olmaz.

kesinlikle dogru falan demem ben bir hadise, alıntı/soylenti sonucta, duyduklarını/ogrendiklerini tartıcak zekan ve vicdanın var, bunları kullanmıyıcaksan niye var onlar ?

ayriyetten bir peygamber genelleme yapıp tanımadıgı kimseye "Allah ona lanet etsin!" falan demez/diyemez. bastan curuk dolayısıyla.

yaptırdığın yerin temizliğine kalitesine , hijenik olup olmamasına göre değişir, sokakta seyyar dövmecilere yaptırırsan sakat ama :D

11-12 senedir ölmedim hayattayım , dövmeden dolayı herhangi bir sağlık poroblemim de olmadı , gel senle gidelim kadıköye negatif dövme studyosu var sana yaptıralım karizma bir şey , bakarsın bende bir tane daha yaptırırım :D

yok yaptırmam dersen nargile içer muhabbet eder döneriz :D

Yalnız Alemdar'a şöyle güzel bir tuğra yakışır :D Karizmatik olur :D

Üst Alt