Ya Feda, Ya Veda! Küçülmek Tek Çözüm! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ya Feda, Ya Veda! Küçülmek Tek Çözüm!

Ibra veya mali genel kurul biraz yanlis algilaniyor kanaatindeyim

secilen yonetimlerin basari performansi secim senelerinde yani secimli kurullarda olculur ve oy isteyen eski yonetimlere cevap menfi ya da musbet sekilde o kurullarda verilir

fakat her sene gecmis senenin muhasebesinin yapilmasi amaciyla bir mali genel kurul konmus ve burada en azindan bizim tuzugumuzde mali ve idari anlamda iki ibra isteniyor

mali ibra herkese yapilir cunku yapilmamasi icin defterlerde acik acik bir takim yolsuzluk vs olmasi lazim, bunun yakalanmis ve tesbit edilmis olmasi lazim ,klubun parasini zimmete gecirmek gibi

idari ibra ise ,tamam harcamalarin kanuna uygun ama senin yonetim seklin genel kurulun sana verdigi emanetin sayginligina degerine uymuyor demek ,idari ibrasizlik da baya serttir ,oncelikle yonetimi dusurur imzalari gecersizlestirebilir ,davalara sebep olabilir

ben kongrede olmayacagim ama olsaydim kararim netti

mali ibra evet , idari ibra hayir

Milli maclara denk geldi ne yapalim , milli aralar kupa finalleri onemli yurt disi maclar gibi durumlarda malesef ne genel secim ne referandum ne kongre tanirim

Herşey kuralına göre olacak diye bişey yok.

1,5 senedir mali yönden neyi kurtardıklarını kafanda hesap edebilirsin.

İlla bişey çalmaları, haksız yemeleri usulsüzlük olmasına gerek yok.

Sen mali yapıyı düzeltmek için geldin, florya ve riva gitti olumlu ne var?

Elde kara geçen bişey var mı bizim görebildiğimiz ona göre yapın değerlendirmenizi.

Mesela mali ibra ile ilgili 3 ornek vereyim

canaydin yonetimi ribery ,aysal yonetimi hayrovic ,dursun yonetimi de grosskreuzt ile aslinda resmen mali anlamda klubu zarara goz gore gore sokmuslardir

eger bu tip sebeplerden mali ibrasizlik olacaksa her yonetimin vardir rahatlikla ornekleri bu tarzda

derneklerde hile hurda ancak hukuken ispatlanabildigi zaman bir hukum ifade eder

mesela polat hic kendisi acisindan fayda zarari olmamasina ragmen mahkemede ibrasizligi kaduk yani yok saydirdi

yonetimler ibrasizligi mahkemeye goturebilirler ,ibra etmedin de niye etmedin ? Diye .. oyle kafana gore iyi yonetemiyorsun ibra etmiyorum diye bir sey yok

onun zamani secim kurullari

zaten bu yuzden mali idari ayri ayri ibra dernekler kanununa aykiri , ibra tektir ve malidir aslinda

tuzukte degismesi gereken ilk madde ,cunku amir kanunla celisiyor

Su sekilde ornek vereyim . Mecliste butce oylamasi olur ,butce onaylanmazsa hukumet duser secime gidilir

bu bir performans degerlendirmesi degildir ,milletin halkin parasini zimmete gecirmedir o butcenin onaylanmamasi

kluplerde de ibra aslinda yapilan maddi islerin hile hurda var mi yok mu degerlendirmesidir ,daha fazlasi degil

bu yuzden ismi mali genel kurul zaten , idari ibra mevzusunun hic bir gecerliligi yok ,tuzukte var diye ve nasilsa evet cikar sorun olmaz diye soruyorlar

bir kere ibra edilmedigi oldu onu da polat gitti mahkemede kaldirtti

Bütün fikirlere saygım var

Ama Galatasaray'ı 1,5 senede bu duruma düşürmüş bir başkanı her yönden ibra eden kim varsa

ŞEREFSİZDİR

Katılmıyorum.Tek sorun 65 milyonun adaletli dağıtılmaması..Yıllık 6 milyon ve 12 milyon bonservis verdiğin adamlardan aldığın verim neredeyse 0. Ahmet-Gary-Sigurson-Cavanda filan saymıyorum bile.

Ibra veya mali genel kurul biraz yanlis algilaniyor kanaatindeyim

secilen yonetimlerin basari performansi secim senelerinde yani secimli kurullarda olculur ve oy isteyen eski yonetimlere cevap menfi ya da musbet sekilde o kurullarda verilir

fakat her sene gecmis senenin muhasebesinin yapilmasi amaciyla bir mali genel kurul konmus ve burada en azindan bizim tuzugumuzde mali ve idari anlamda iki ibra isteniyor

mali ibra herkese yapilir cunku yapilmamasi icin defterlerde acik acik bir takim yolsuzluk vs olmasi lazim, bunun yakalanmis ve tesbit edilmis olmasi lazim ,klubun parasini zimmete gecirmek gibi

idari ibra ise ,tamam harcamalarin kanuna uygun ama senin yonetim seklin genel kurulun sana verdigi emanetin sayginligina degerine uymuyor demek ,idari ibrasizlik da baya serttir ,oncelikle yonetimi dusurur imzalari gecersizlestirebilir ,davalara sebep olabilir

ben kongrede olmayacagim ama olsaydim kararim netti

mali ibra evet , idari ibra hayir

Adnan Polat yönetimi, bildiğim kadarıyla ispatlanmış yolsuzluk vs bir durumu olmadığı halde ibra edilmemişti. Mahkeme kendisini haklı bulduğu halde niye iade- i itibar yapılmıyor?...İnan Kıraç gibi adamların yönlendirebildiği bir zümreden kalkan-kalkmayan ellerin sayısı hukukun önüne geçememeli diye düşünüyorum. Konu hakkında ne diyorsun?...

Bunu secimli kurulda aday oldugunda tekrar oy verenler icin soyleyebilirsin

ama cok para harcamak ,verimsiz transferler yapmak , kotu performans sergilemek bir ibrasizlik sebebi degildir

1% bile ibra olmama olasiligi yok fakat var olsaydi bile de saniyesinde mahkemede kaldirtirlardi

cunku genel kuruldakilerin orada el kaldirmasi ile keyfe keder ibrasizlik olmaz ..

Iyide mali ibrayi aciklayip ben mali ederim demek garip degil mi bu adam ne dedi 2017 butcesi denk gelecek dedi. Gecmis donemlere b.k attik uefayla anlasmislar ama aciga bak diye kendi 6 aylik donemi 160milyon lira zarar. Neymis 3 senedir agizda bi kur farkida kur farki kardesim o kur farki 1 sene once dr oldugunda akiri kikiri yapip tolgalara, serdarlara 4er 3er sacinca olmuyor ama aciklamaya geldi mi en kolay cakallik nasil olsa o.

Mali yonetimden yeni gelecek para yok deniliyoe bu mesela gelirlere girdiginde de sayilmamasi lazim dursun erinde herhangi biri olsa bile ayni oransa ayni paralari kulube sokardi bu ekstra bir avantaj degil.
Avantaj ne olur sen ekstra gelir olarak bir sponsor bulursan, atiuoym uzak doguya acildik ve para basiyoruz bu gibi konularda kimse agzini acamazdi. Herseyi gectim goreve geldi otel yapacagiz dedi 2017de yilda 5 milyon euro basmaya baslayacak gerekirse ben kiralayacagim dedi. Senede ekstra 5 milyon euro olsa yine eyvallah dersin, ada sorunu cozulup gelire sokulaydi oyle.
Sen hicbirsey yapma verdigin sozlerin hic biri gerceklesmesin. Forvetini satip parayi daha kotusune gom. Orta shani adeta kovup mal versiyonuna yone gom hee sonra ibra.

Ne mali ne idari hicbir vaddine uymadigi icin ibra edilmemeli, biz aristokratiz ibra ederis diyorsa biri alninin catidinda uvsak yaziuorsdur

Tespit edilen usulsuzluk demissin. Bundan daha aleni olabilir mi.
Dursun ozbek kankisinin baskan oldugu kayserinin orta saha oyuncusunu sozlesmw bitimine 3 ay kala aliyor. Yetmiyor 6 ay sonsa yone kankisinin forvetini 4 milyon eueo fibi bie diyarla aliyor

Son düzenleme:
bu sami yeni bırakıp seyrantepeye atılmak
şimdide florya ve rivayı bırakmak
ulan aklım almıyo nası böyle bişey olabilir
genel kurul üyeleri nasıl ses çıkarmaz,hayır yapamazsın demez
adam rahat rahat floryayıda rivayıda siyasete peşkeş çekti
hadi peşkeş çekiyosunda bari karşılığında bişeyler al
o bişeylerde stadın üst kullanım hakkı gibi kıytırık şeyler olmasın
ne biliyim bari borçları sıfırlayıp iyi bir miktar kasada bırakabilseydi rivayla
floryayıda illa vereceksek başka bir araziyi elde etseydik daha büyük falan
win-win durumu siyaset ve dursun özbek için oldu
kaybeden yine galatasaray oldu
futbol takımının zaten anası bellenmiş
geri kalan şubelerde kan ağlıyo
uefadan cezada yemişiz
son 3 teknik direktör hamza-denizli-riekerink gibi balıkesirspor düzeyi tdler
yönetimde 50 tane istifa yaşanmış,türlü türlü rezillikler olmuş
nazifoğlu ibnesi daha birkaç hafta önce beyaz tvde 1 hafta sonra bu mali problemlerin hepsi çözülüyor,gs artık düzlüğe çıkacak dedi
bu söyleminden nerdeyse 1 ay sonra futbolcuların 4 aydır parası ödenmiyo gibi bi laf söyledi
mehmet özbek denen haysiyetsiz şahsiyet futbol aklımız olmuş
serhat özbek denen it ise dembele transferine engel olmuş
adamın getirdiği futbol aklı cüneyt tanman,mehmet özbek,levent nazifoğlu
bjknin keko fikreti aysal zamanı bizden stad dilenirken şimdi gs parayı bulursa onlarada oyuncu satarız şovunu yapabilmiş
otel inşaatı demiş ilerlememiş,salon demiş yapılmamış,şampiyonluk demiş olunmamış
ben gidip gözyaşlarımı siliyim en iyisi sözlerimi burda bitirirken..

Adnan Polat yönetimi, bildiğim kadarıyla ispatlanmış yolsuzluk vs bir durumu olmadığı halde ibra edilmemişti. Mahkeme kendisini haklı bulduğu halde niye iade- i itibar yapılmıyor?...İnan Kıraç gibi adamların yönlendirebildiği bir zümreden kalkan-kalkmayan ellerin sayısı hukukun önüne geçememeli diye düşünüyorum. Konu hakkında ne diyorsun?...

Itibar eger saygi acisindansa cevabim yok

yok eger ibrasizligi ortadan kaldirma tarzi diyorsan bu mumkun degil cunku polat su an hukuken ibra edilmemis durumda degil zaten ,dedigin gibi mahkemece kaldirildi cikan karar

Itibar eger saygi acisindansa cevabim yok

yok eger ibrasizligi ortadan kaldirma tarzi diyorsan bu mumkun degil cunku polat su an hukuken ibra edilmemis durumda degil zaten ,dedigin gibi mahkemece kaldirildi cikan karar

Tamam o zaman. Kulüp nezdinde hala ibra edilmemiş sayılıyor diye biliyordum. Durup durup birilerinin ''İade-i itibar'' diye, Polat adına ortalara düşmesinden öyle kalmış aklımda demek ki...

sinan bu derin gs mevzusuna nasıl bakıyosun ve gerçek ne sahiden varmı bu yapı

inan kıraçın etkisi ne oluyo seçimlerde

senin yakın olduğun bi grup varmı camianın içinde aysal,polat,öztürk vs

camianın büyükleriyle hiç fikir teatisi yapıyomusun onlar nası bakıyo bu dursun yönetimine

bu hayri kozak konuşmaktan başka napar mesela,hiç icraat gördünmü

süren,aysal,ulusoy,öztürk,dürüst 5lisi seçime girse sıralama nasıl olur sence

biraz derin gsyi anlatsana bize

Mahkeme ibra "etmeme" kararinin hukuken kanuna aykiri keyfiyetle alindigi ve hukumsuz oldugu kararini verdigi icin ortada ibra edilmeyen bir yonetim de yok su an

sinan bu derin gs mevzusuna nasıl bakıyosun ve gerçek ne sahiden varmı bu yapı

inan kıraçın etkisi ne oluyo seçimlerde

senin yakın olduğun bi grup varmı camianın içinde aysal,polat,öztürk vs

camianın büyükleriyle hiç fikir teatisi yapıyomusun onlar nası bakıyo bu dursun yönetimine

bu hayri kozak konuşmaktan başka napar mesela,hiç icraat gördünmü

süren,aysal,ulusoy,öztürk,dürüst 5lisi seçime girse sıralama nasıl olur sence

biraz derin gsyi anlatsana bize

Derin merin yok ,fasa fiso ,dedigin gibi grupca bu islerle daha icli disli olanlarin digerlerini etkilemesi veya secilecek kurullarla ilgili vaadlerde bulunmasiyla olusan bir algi sadece

inan kirac kim ki sinan bilginin sandiga atacagi oyu etkilesin ..

kandirilmasi veya etkilenmesi gorece kolay yasi ilerlemis kisilerin yuzdesel olarak o yonde karar almasina derin ismi konuyor ,baska bir sey degil

bazi adamlar elestirmendir ,gorev almak istemezler kendi tercihleridir ,niyesini bilemem

benim yakin oldugum bir topluluk grup vs Gs de olmadigi gibi baska sekilde de yok sosyal siyasi vs ,elli kere soyledim ben keyif adamiyim ,ilgimi ceker gider dinlerim bilgilerinirim ederim ama o kadar..

Saydigin isimlerde ali durust ipi gogusler ,o da fenerlilerin ali kocu gibi en cok istenen kisi

sa

1lwi7a.gif
Buna denk geldim tvde bakınırken üstüne bir gülme hareketi var o daha rezildi.

~~~burada yazılanlar tamamen hayal ürünüdür~~~

Klasik Dursun zihniyeti.

Türkiye'de plan ve sistem diye bir şey yoktur.

Anlık ve hızlı başarı vardır.

Aysal zamanında da bunu gördük.

Türkiye'de sistem ve plana bağlı durumlar sürekli değişir, her sektöre siyasi olaylar damga vurur ve kurallar sürekli değişir.

Kısaca yanlış bir analiz.

Galatasarayın kücülmeye falan ıhtıyacı yok butcesınden fazlasını harcamasın yeter hepsı bu. butcen kadar harcamak kuculmek degıldır normal olandır. fakat bızde gelecek senelerın paralarını harcayarak yıldız transferı yapmak vızyon sayılıyor bunu o kıtleye anlatamazsın.

40 mılyon euro cıvarı senelık faız oduyorduk rıvadan gelen parayla bu rakamda azalma olmustur, yıne daha sonra gelecek parayla banka borcumuzun tamamını kapatabılecegız bır kac sene ıcersınde.

ayagımızı yorganımıza gore uzatmamız yeter.

ayrıca 2014-2015 ve 2015-2016 senelerınde futbol bransında en yuksek gelır elde eden kulup Galatasaraydır, bu sene muhtemelen fenerbahce olmustur.

dursun ozbek eger tuzuge "butceyı asan yonetım butce asım farkını cebınden oder" seklınde madde ekleyebılırse gelecegımız kurtulur.

Son düzenleme:
Üst Alt