Yabancı Kontenjanı Sorunu - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yabancı Kontenjanı Sorunu

Cevap: Yabancı Kontenjanı Sorunu

Bence Özgür Çek bonservissiz olduğu için denenebilir, sezon sonuna kadar opsiyonl anlaşma yaparız, hem Hakan'a alternatif olur, hem de 4-5 ayda performansını ölçeriz. Kalecimizin yabancı oluşunun dezavantajını bu gibi konularda yaşayacağız, yapacak birşey yok.

Ben Sabri ve Servet'i sormuyorum. Hakan'ı da çok beğenmiyorum ama daha iyi yerli yok diyorum. Olay bundan ibaret. Henüz yok bence. Özgür Çek, Hasan Ali denecek ama değil işte. Keşke olsa.

Sabri ve Servet'i örnek verdim . Onlar için de mevkilerinin en iyi Türkleri diyorduk ama daha iyileri kendi ocağımızda mevcutmuş zaten.

Bundan hareketle diyorum ki , H.Balta'dan da iyisi illa ki vardır be hocam .

Sağ açık konusuna kesinlikle katılmakla beraber , sağ açığa alınacak adamın Reyes olmaması gerektiği görüşündeyim .

Sol bek için yabancı olayına da katılıyorum ama kesinlikle Balta ile devam edilmemesi gerektiğini de düşünüyorum .

Ne yapıp yapıp , bütün ligi , altyapı ve gurbetistanı tarayıp , iyi bir yerli sol bek almalıyız .

Reyes'e bende sıcak bakmıyorum.

Zaten şuanda sol bek için yapılabilecek tek şey,gurbetçi oyuncu bulmak veya altyapıdan solbek çıkarmak.Bende hücum yapmayan bir solbek olması nedeniyle,H.Balta'nın yerine oyuncu alınmasına karşı değilim,ama öncelik şöyle olmalı;

Sağ açık>Forvet>solbek...

önemli olan sayı değil . ilk 11 de 6 tane yerli oynatıp 3 ü vasat olacağına 3 tane kaliteli yerli oynatmak hem takımın için hemde milli takımın için daha iyi . Servet sırf Galatasaray'da oynuyor diye yıllardır milli takıma çağrılıyor mesela . Avrupa'nın dev liglerinde ve dev kulüplerinde benim dediğim gibi olay takımlarda az yerli oyuncu var ama o yerliler en kaliteli yerliler oluyor

Dedigim gibi. Elimizde bana göre yerli olarak üst düzey oyuncu olarak uzun seneler oynayabilecek Semih Kaya ve Selçuk Inan var.

Emre Çolak, Merthan Öztürk, Okan Derici ve Berkin Arslan'dan birisi bunlar'a dahil edilebilir.. bu potansiyel'e sahip'ler..

Transfer yaparak da Olcan Adin, Muhammet Demir/Cenk Tosun/Mevlüt Erdinç bu isimlere dahil edilebilir.

Yani dedigim gibi 8+3 olsa bile ben en az 6-7 yerli ile oynamamiz gerektigini düsünüyorum.. 6-7 tane yerli zaten bulmak çok zor olmasa gerek.. Bügün Riera'nin maliyet'ine Olcan alinabilirdi. Simdik de diyorum Reyes alinmasin Olcan alinsin. Yabanci forvet alinmasin Mevlüt, Muhammet veya Cenk'ten biri alinsin.

Reyes'e bende sıcak bakmıyorum.

Zaten şuanda sol bek için yapılabilecek tek şey,gurbetçi oyuncu bulmak veya altyapıdan solbek çıkarmak.Bende hücum yapmayan bir solbek olması nedeniyle,H.Balta'nın yerine oyuncu alınmasına karşı değilim,ama öncelik şöyle olmalı;

Sağ açık>Forvet>solbek...

442'de bence en önemli ihtiyaç'imiz santrafor.

konuyu açmamın sebebi de bu.

sol beki yerli bulduk tamam.

ama sadece 1 yabancı alabilme imkanımız var . sağ açık ve forvetten birisi yerli olmak zorunda. ama kim bu yerli?

g.töreyi satmazlar.anadolu kulüplerinden de 3liralık oyuncuya 10lira vermeye gerek yok.

Forvet için tercihim Mevlüt.Tipik 4-4-2 oyuncusu.Gerçi beğenmeyeni çok,ama ben çok beğeniyorum.

Bu sene için Stopere Kemal Tokakı Sol Beke Özgür Çeki alıp Çağlar,Gökhan,Servet gönderilmesi yeterli olacaktır.

Sağ açık alıp Riera gönderilebilinir.Reyes alındığı taktirde Solda Emre Sağda Reyes ortada Baros-Elmander 2lisi şampiyonluk için fazlasıyla yeterli olacaktır.

Sene başında Sercan yerinen Mustafa Pektemeği alsaydın daha da farklı olabilirdi tabi.

Fatih Hoca bir çok maçta 6 yabanci'dan bile direk 11'de yararlanmadi..

Simdi de diyor zaten Türkiye'den yetenekli yerliler almak istiyoruz diye..

Yabanci siniri 8'e çikartsalar bile (ki 5'e indirmek istiyorlar) Fatih Hoca en az 5-6 yerli 11'de baslatir.

Semih Kaya ve Selçuk Inan su an'da uzun yillar bu takim'da oynayabilecek düzeyde yerliler gibi gözüküyor..

Bu sayi'yi arttirmak lazim.

Hakan Balta, Emre Çolak ve Kazim Kazim uzun vadede iyi rotasyon oyuncusu'lardir.. Çolak belki kendisini iyi gelistirse ilk 11'in degisilmez oyuncusu da olabilir, ama çok çalismasi lazim, aksi takdirde en kötü ihtimal kadro'da iyi bir alternatif olur.

Mertan veya Berkin A2'nin en yetenekli kanatlari.. bunlar'dan birini kazanabilsek müthis olur 11'de.

Nerden çıktı bu 5'e indirmek istiyorlar. İlkkez duydum ? Kaynak var mıdır ?

Forvet için tercihim Mevlüt.Tipik 4-4-2 oyuncusu.Gerçi beğenmeyeni çok,ama ben çok beğeniyorum.

Ben o bir yabancının Poldi olması için dua edeceğim .

Sağ kanat için en muhtemel adayım R.Madrid'in gözden çıkardığı Hamit.

Forvete de Mevlüt veya Umut olursa tam 4x4 oluruz.

--------------Muslera--------------

Eboue-Semih-Ujfalusi-Özgür Çek

Hamit-Melo-Selçuk-Podolski

--------Elmander-Mevlüt---------

Muslera

Eboue

Ujfalusi

Melo

Elmander

Baros

^bu adamlardan hic birisini kesemem. Eboue afrika kupasına giderse zaten 1 yer acılacak fazladan.

2 iyi yabancı aldıgımızı varsaysak donusumlu, maca gore kadrolar duzenlenir. Gokhan Tore'yi alabiliriz mesela, iyi olur, ama Altıntop demeyin, gereksiz bir transfer olur. Onun dısında buyuk transferlere ise yazın bakılır. :ka21:

Muslera

Eboue

Ujfalusi

Melo

Elmander

Baros

^bu adamlardan hic birisini kesemem. Eboue afrika kupasına giderse zaten 1 yer acılacak fazladan.

2 iyi yabancı aldıgımızı varsaysak donusumlu, maca gore kadrolar duzenlenir. Gokhan Tore'yi alabiliriz mesela, iyi olur, ama Altıntop demeyin, gereksiz bir transfer olur. Onun dısında buyuk transferlere ise yazın bakılır. :ka21:

Riera'yı yollayıp yerine sağlam bir yedek almalıyız.

--------------Muslera------------

Eboue---Semih---Ujfalusi---Hakan

Yerli Kanat---Melo--Selçuk--Reyes

-------Elmander--Yerli Forvet-----

Yerli Kanat bizim mevcutlardan birisi olur kazim,engin,emre colak, yekta , hatta riera falan alternatif cok. yerli forvet oynamali reyes zaten bitti sayiyoruz en iyisi budur.

Yabancı kontenjanını sol beke harcamamak gerekiyor. Hakan gayet iyi durumda yerli olarak bir alternatif alınabilir sadece.

Kesin ve net: Hakan'ın şu performansından daha iyi yerli sol bek yok.
Demek gerçek adın Metin Yücekaya

pPM3aL.png

Muslera

Eboue

Ujfalusi

Melo

Elmander

Baros

:hat: :005:

m8

Üst Alt