Yabancı Statüsü Düzenlenmelidir! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yabancı Statüsü Düzenlenmelidir!

Scout beceresi yüksek olsa ülke kulüplerinde ve özelikle büyük kulüplerde desteklerim ama genç çöpleri doldururuz büyük ihtimalle takımlara.

Kaliteli gençleri alacak paran yok zaten

kadromuzda kac tane yildiz oyuncu var mesela?
6-7 tane Avrupa çapında yıldız mevcut.

Muslera tartışmam bizde ve milli takımı ile kariyerine bakarsak

Nzonsi... Dünya kupası finalinde oynamış Roma'da top koşturmuş.

Mariano Sevilla Ile Avrupa kupasını kaldırmış.

Nagatomo şampiyonlar ligini kazanmış adam.

Falcao konuşmaya gerek yok herhalde.

Babel nekadar beğenmesekte adamın Liverpool kariyeri olduğu gibi halen Hollanda milli takımın banko oyuncusu.

Belki 7ci olarak emre mor söylene bilinir ama değil diyen ilede tartışmam. Fegholi belki ama tartışılır.

Scout beceresi yüksek olsa ülke kulüplerinde ve özelikle büyük kulüplerde desteklerim ama genç çöpleri doldururuz büyük ihtimalle takımlara.

Kaliteli gençleri alacak paran yok zaten
İnan bana kulüp ekonomileri için çok daha iyi olur. Kulüpler scouting olayına daha ciddi bakmak zorunda kalırlar bir defa; mevcut düzende scout filan hikaye, menajerler kulüpleri kucaklarında hoplatıyorlar, kariyer makyajlı veteranlarla!..Ha, Dünya Alemin gözü önündeki top class adayı gençleri hiçbir zaman alamaz bizim kulüpler, şart da değil; biraz gözden uzak kalmış ne cevherler bulunur-bulunuyor, işi bilene...

İnan bana kulüp ekonomileri için çok daha iyi olur. Kulüpler scouting olayına daha ciddi bakmak zorunda kalırlar bir defa; mevcut düzende scout filan hikaye, menajerler kulüpleri kucaklarında hoplatıyorlar, kariyer makyajlı veteranlarla!..Ha, Dünya Alemin gözü önündeki top class adayı gençleri hiçbir zaman alamaz bizim kulüpler, şart da değil; biraz gözden uzak kalmış ne cevherler bulunur-bulunuyor, işi bilene...
Scouting sistemini becerebilirsek zaten bir dakika düşünmeye gerek yok ama bu işin üstünden gelebileceğini düşünmüyorum açıkçası ülke olarak.

İstisnalar olur ancak. Beni bu düşünceye iten ülkenin genel iş ahlakı ilgili durum. Olurda bu durum gerçekleşip başarılı da olunursa ne güzel yanıldım derim ama pek öyle ışık gözükmüyor ülkemizde ki futbol ortamında.

Scouting sistemini becerebilirsek zaten bir dakika düşünmeye gerek yok ama bu işin üstünden gelebileceğini düşünmüyorum açıkçası ülke olarak.

İstisnalar olur ancak. Beni bu düşünceye iten ülkenin genel iş ahlakı ilgili durum. Olurda bu durum gerçekleşip başarılı da olunursa ne güzel yanıldım derim ama pek öyle ışık gözükmüyor ülkemizde ki futbol ortamında.
Bir yerden başlamak gerekiyor, bunu da kurallar koyarak sağlamak mümkündür. Mevcut (Veteranlara prim tanıyan) düzende BJK ın iki sezon önceki başarısından ötesi imkansız. Bak, o başarıya rağmen yine 'feda' noktasına geldi adamlar; ibret almasını bilemedik maalesef!..

32 yaş ve üzeri yabancı transferi yasaklanmalı.

Milli takım şartı getirilmeli.

En az 1 genç oyuncu ilk 11 de oynatma zorunluluğu gibi şartlar getirilmeli.

14 yabanci hakkin varsa, max 3 oyuncu +30 yasinda olma hakki olsun ve 3x oyuncu U23 olmali yapsinlar.

Emekli ligiyiz resmen. Ligin yas ortalamasi avrupa liglerinin en yüksegi diye hatirliyorum. Böylece belki takimlar genc oyuncu parlatip avrupaya satmayi ögrenir.

Kendimizi dev aynasında görmekten vazgeçtiğimiz zaman her şey düzelecek. X oyuncu bizim kalitemizde degil diye yorumlar görüyorum bizim kalitemiz ne ki diyorum öylece

kac milyon suriyeli araptan bir kac topcu cikarabiliriz belki

zaten vatandaslik falan hazirda bekliyor

sacindan gözünün önünü göremeyen yerlilerden daha beter olmazlar herhalde
Ya dün maca yunus girdikten sonraki halinden sonra ben cidden bu konuda radikal kararlar alınması gerektiğini düşünüyorum.
Fatih terimin genç oyunculara şans vereceğini düşünmüyordum ne olursa olsun 10 dakikalık şans oyuncunun kendini gosterip ben buradayım demesi için yeterli bir şans ve süre.
Ne yapti koca bir hiç, oyuncular oyuna sokmaya çalıştı. Seri 3 kere pas attı kimse kimseye atmaz. Aklım almiyor yahu sahaya girip bom bos dolanan ölü halde olan 19 yaşında bir çocuk.
Motive olamıyorlar önlerindekiler çok güçlü desek kimse aşağıdan üstün itme ile gelmiyor, çalışmayana kendini göstermeyene forma yok bu düzende. Şu yabancı sınırında bile kendini göstermeyeceklerse hiç göstermesinler menajerlerine talimati verip defolup gitsinler.

Üst Alt