Yannick Carrasco: "Geleceğimi garanti altına aldım" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yannick Carrasco: "Geleceğimi garanti altına aldım"

1694113002873.png

Suudi kulübü Al Shabab, İspanya Laliga ekiplerinden Atletico Madrid'in formasını giyen Yannick Carrasco'yu renklerine bağladıktan sonra Carrasco, düzenlediği basın toplantısında bu teklifi neden kabul ettiğini açıkladı.

Carrasco:

"Medyada benim bu seçimimi sorgulayan ve hatta eleştiride bulunan bir kesim var. Son dönemde Suudi Arabistan'a giden oyunculara karşı negatif bir kampanya yürütülüyor. Başkaları dedikodu yapmadan, ben bizzat bu aldığım kararı sizlere açıklayacağım."

"Seneye 31 yaşımda olacağım ve Atletico'da 1 senelik sözleşmem kalacaktı. Bu yaz döneminde bana bir tek Suudi Arabistan'dan ciddi bir teklif geldi. Avrupa'nın büyük kulüplerinden böyle bir teklif yoktu."

"Dolayısıyla bu teklifi kabul etmeden önce 2 defa iyi düşünmem gerekiyordu. Sonuçta futbolda sakatlıklar da olabiliyor. Yarın benim ayağım kırılsa veya ciddi bir sakatlıktan dolayı uzun süre oynamadığımda neler olabileceğini tahmin edebilirsiniz."

"Belirli bir yaştan sonra sahalara dönmek kolay olmuyor. Dönsen bile arzuladığın teklifler gelmeyebilir."

"Yalan konuşmayacağım. Ben geleceğimi garanti altına almak için Suudi Arabistan'a transfer oldum."

"Sonuçta bu bizim ekmek paramız. İsteseydim Avrupa'da futbol oynamaya devam edebilirdim. "

"Axel Witsel ile de bu durumu konuştuk. Kendisi sözleşmesi bir sene kala ciddi bir sakatlık geçirmişti. Sonrasında hep bir tedirginlik ile antrenmanlara çıktı. Bende bunu düşünüp son haftalarda kendimi tuttum sakatlanma korkusundan dolayı."

- İnsan hakları konusunda ne düşünüyorsunuz?

Carrasco:

"İnsan hakları kuruluşları ne diyor pek umrumda değil. Gerçeği söylemek gerekirse onların bu konudaki düşüncelerini de şahsen doğru bulmuyorum. Uzaktan konuşmak kolay. Hiç Suudi Arabistan'a gitmişler mi? Ben burayı baya beğendim. Baya da güzel bir ülke. Ronaldo ve eşi sorunsuz bir şekilde hayatlarını burada sürdürebiliyorsa benim açımdan da bir sorun gözükmemektedir."

Gören de şimdiye dek asgari ücretle oynadı sanır. 30 yaşına kadar kazandığı milyon dolarlar 7 sülalesine yeter ama gözü doymuyor işte bazı topçuların.

En azından doğruyu söylemiş, gayet mantıklı bir bakış açısı da var bence. Sonuçta kimisi için tutku ve meydan okuma kimisi için sadece geçim kaynağı.

oğlum bu kaçıncı garanti altına alışın en iyi döneminde Çin’e gitmiştin zaten 2 kere neyse dediğinde de yanlış bir şey yokta Avrupa ‘da sürdüreydi keşke

Adam haklı sonuçta ama amacı futbol hayatından sonrada lüx yaşamak istemesi yoksa her türlü 1 veya 2. sınıf takımlarda oynuyosan aldığın para yatırımlarla falan sülaleye bile yeter

Ama bu insana göre de değişiyor yani yapacağı yatırımla olabiliyor bakın sinan engin mesela zengin adam futboldan mı kazandı tüm parayı yani

Adam sonuna kadar haklı. İnsanlar 3 kuruş fazla için ailesini bırakıp mecbur iş için oraya buraya gidiyor. Adam dünya umrumda degil kendime ve aileme bakarım demiş gitmiş

ekmek parası gibi laflar bunlarda da var mı yav
Silkelense 20 milyon Eurosu çıkacak adamın sözlerine baksan maden işçiliği yapıyor sanarsın. Ulan dünyanın en şanslı adamlarısınız, bizim üstüne para verip depiştirdiğimiz toptan şan, şöhret, manken, lamborghini, yat, kat takılıyonuz. 31 yaşında sakatlansan aç mı kalacan hırto. Ekmek parasıymış, ekmek kaç para desen cevap veremez.

Silkelense 20 milyon Eurosu çıkacak adamın sözlerine baksan maden işçiliği yapıyor sanarsın. Ulan dünyanın en şanslı adamlarısınız, bizim üstüne para verip depiştirdiğimiz toptan şan, şöhret, manken, lamborghini, yat, kat takılıyonuz. 31 yaşında sakatlansan aç mı kalacan hırto. Ekmek parasıymış, ekmek kaç para desen cevap veremez.

Yalniz bunu okurken Zaha ve icim sut olayi geliverdi aklima :) Dunyalar kazan git icim sut/ayran takil :) Reklam olayi ayri tabi.

Üst Alt