# Yasin Pehlivan - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Yasin Pehlivan

Cevap: # Yasin Pehlivan

Rapid Wien Barış'la Sarp'ı ne yapsın :D

Avusturya Hollanda gibi dışarıya öyle çok oyuncu pazarlayan bir ülke değil. 1-2 milyon euro olmaz ama 5 milyon euro'dan da fazla istemezler diye düşünüyorum. Geçen sene yılın oyuncusu seçilmişti Avusturya'da. Topal'ın eksiklğini kapatacak en uygun yerli oyuncu diye düşünüyorum.

Takım arkadaşı Veli de potansiyelli, genç bir oyuncu. Mücadeleci, tam bir joker. Geçen sezon Hertha Berlin ile anlaşmak üzereydi. 1.5 milyon euro deniliyordu. İkisi birlikte 5 milyon euro'ya halledilebilir diye düşünüyorum.

Sarp'ı istemez tabi R.Wien ama Barış'ı alabilir. Yani Almanya U21 oyuncusu ne de olsa. Galatasaray'da 2 sezonda bolca maç oynamış bir isim. Rapid'in orta sahasında rahatlıkla alternatif olur. Çalışkan bir adam en azından, ayrıca şimdilik kullanamadığı bazı yetenekleri de var. R. Wien sonuçta yani, Premier Lig takımı değil ya, neden almasın?

Sarp da oynar R.Wien'de bence rahatlıkla (hele bu sene ligin ilk yarısında oynadığı kadar oynasın çok rahat) ama yaşı itibari piyasası olmadığı için kimse almak istemez. Barış ise öte yandan hem Alman altyapılı, hem Almanya ümit milli takım oyuncusu, hem Galatasaray'da 2 sezon çok sayıda maça çıkmış, hem de genç. O sebeple Barış'la takasa yanaşırlar ama Mustafa'ya dönüp bakmazlar bile.

Barış + 2-3m'a alabiliriz diye umuyorum.

Sarp'ı istemez tabi R.Wien ama Barış'ı alabilir. Yani Almanya U21 oyuncusu ne de olsa. Galatasaray'da 2 sezonda bolca maç oynamış bir isim. Rapid'in orta sahasında rahatlıkla alternatif olur. Çalışkan bir adam en azından, ayrıca şimdilik kullanamadığı bazı yetenekleri de var. R. Wien sonuçta yani, Premier Lig takımı değil ya, neden almasın?

Olabilir tabii ki, haklısın. Barış'ın yine az çok piyasası olduğunu düşünüyorum ben de, özellikle Almanya'da. Ama Sarp takımda kalıp Barış gidecekse en azından dinamizm kazandırabilecek bir oyuncu olarak yedeklerde takımda bulnmasına da itirazım olmaz. Tabii ki bütün orta sahayı değiştirelim diye bir düşünce varsa gönderilebilir ama bu takımdan gitmesi gereken ilk oyuncu Mustafa Sarp'tır ve isminin hiç gidecek isimler arasına karışmaması kafamda gerçekten soru işaretleri yaratıyor.

2010 - 2011 | Yasin Pehlivan

Galatasarayda ortasahaya ve savunmaya genç, yetenekli ve potansiyelli oyuncu takviye çalışmaları devam ediyor. Yeni gözdemiz Avusturya'nın bir diğer genç yeteneği olan Yasin Pehlivan. Rapid Wien takımında forma giyen 21 yaşındaki genç oyuncu için bir kaç teklifimiz bulunuyor, gelecek yıl için oyuncu takıma kazandırılmak isteniliyor. 1 Nisan 2009 tarihinde Avusturya-Romanya karşılaşmasında A Milli Takım forması giyen genç oyuncunun en büyük özelliği hiç kuşkusuz fundamental olarak çok iyi bir durumda olması.. Bir savunma (stoper/önlibero) oyuncusu olarak nerede, nasıl, ne zaman duracağını çok iyi bilen; sezgi, ilk müdahale ve pozisyon algısının yanı sıra hava hakimiyeti olan bir oyuncu Yasin.. Genç oyuncu Avusturya'da 2009 yılının en iyi genç oyuncusu ödülünü kazandı. Oyuncu için hem menajeri hemde takımıyla görüşmeler sürüyor, oyuncu adına 2 milyon euroluk bir bonservis teklifimiz var Rapid Wien ekibine..

*** blog

veli, yasin, pektemek güzel olur bu transferler ama güveniceksin oyunculara sorumluluk vereceksin. ayrıca her ne olursa olsun Ufuk un kaleye geçmesi şart nasıl olsa yine avrupa ligindeyiz. Tecrübelensin biraz

Mehmet Topal gittikten sonra oraya bir Türk bir yabancı oyuncu transferi şart oldu.

Yasin Pehlivan bu tanıma uyuyor.Mental açıdan da iyi bir oyuncu diye biliyorum.Direk 11 bile oynayabilir.

Yasin'e 2-2.5m eurodan fazla verilmemeli. Veli ve Yasin'e toplam 4.5m-5m eurodan fazlaya satamazlar. Bjk fb dısında...

4 milyon euroya kesin verirler.

ümit korkmaz frankfurta gitmeden önce cok iyi performans ortaya koymus, birsürü takim istiyordu.

sonra gitti frankfurta 3 (euro) milyona yakin bir paraya transfer oldu.

Mehmet Topal gittikten sonra oraya bir Türk bir yabancı oyuncu transferi şart oldu.

Yasin Pehlivan bu tanıma uyuyor.Mental açıdan da iyi bir oyuncu diye biliyorum.Direk 11 bile oynayabilir.

Yasin Pehlivan, Yiğit incedemir...

Bence oraya yabancı kontenjanı harcamaya hiç gerek yok, bu iki isim yeterlidir.

Ceyhun Gülselam derdim bir de ama Trabzonspor onu 3 büyüklere hayatta bırakmaz.

Veli Kavlak, Yasin Pehlivan, Mustafa Pektemek ve Murat Ceylan. Bu oyuncuları bir şekilde alabilirsek güzel olur iyi bir iş gerçekleştirmiş oluruz.

Üst Alt