Yeni İşyerimden Kareler - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yeni İşyerimden Kareler

2004'te gitmiştim Alaska'ya work&travel kapsamında.Balık ve havyar fabrikasında çalıştık , gezik eğlendik.Genç arkadaşlara tavsiye ederim ama grup halinde gidilmeli.
Hocam yanlış anlama ama work&travel için bula bula o soğuk yeri mi buldun? :D
Bizim burada genelde Avustralya ya gidiyorlar Lise bittikten sonra üniversite öncesi 1 seneliğine falan work&travel için.

Yeni Zelanda ve Avustralya bu konuda favori ülkeler Almanya da. Amerika ya falan gidenler de oluyor tabi ki.

Ben bir aralar Postanede çalışıyordum 11,50€ veriyorlardı akşam saat 8 den sonra 14€ ya çıkıyordu pazar günü gece gittin mi 21€ alıyordun. Öğrenci için çok iyi paraydı hem çok rahat işti mektupları küçük paketleri falan düzenliyorduk gideceği yere göre kutulara koyuyorduk :D çoğu zaman da boş boş ayakta duruyorduk kutular bitti mi falan

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk

Full time mı yoksa part time mı?

Full time ise 12,50€ saat başı ücret Türkiye için çok iyi bir meblağ değil mi?

Tekrar dan hayırlı olsun, umarım belalardan uzak kalırsın renktaş :D

Turkiyede bu maaslari veren herhangi 1 yer hizmeti yok ,Muzaffer reyiz yurtdisinda yasiyor bildigim kadar ile

Bakın 20 yılımı Havalimanları operasyonlarına harcamış biriyim. Şu anda THY Atatürk Havalimanı CİP şefliğinde görev yapıyorum. Aldığım maaşım net olarak 4400 Türk lirası tabii 3 ayda bir aldığım primlerim hariç net olarak budur. Atatürk Hava alanında en iyi bagaj maaşı TGS'de veriliyor. Oda mesailerle beraber toplam 2200 belki 2500 olur. Eğer bavul yükleme boşaltma işcisi ise aldığı para budur.

Öncelik ile tekrar hepinize tesekkür ederim Arkadaslar, Düsseldorf Accionada calisiyorum. Maaslar fena degil, ama vergi cok biniyor arkadaslar.

TL O bence..€ değil.
Euro o, TL degil Almanyada calistigim icin.

ben seni doktor biliyodum yav:confused:

@Muzaffer Sutcuoglu
hayırlı uğurlu olsun bol kazançlar reis

Sagol kardesim :D
Full time mı yoksa part time mı?

Full time ise 12,50€ saat başı ücret Türkiye için çok iyi bir meblağ değil mi?

Tekrar dan hayırlı olsun, umarım belalardan uzak kalırsın renktaş :D

Full Time calisiyorum :D

hangi havaalaninda calisiyorsun?

Düsseldorf Almanya

Hayırlı olsun. Havaş'ta yükleme personeli olarak göreve başlamışsın.
Sagolasin reis

tesekkür ederim musap bey

Son düzenleme:
Hocam yanlış anlama ama work&travel için bula bula o soğuk yeri mi buldun? :D
Bizim burada genelde Avustralya ya gidiyorlar Lise bittikten sonra üniversite öncesi 1 seneliğine falan work&travel için.

Yeni Zelanda ve Avustralya bu konuda favori ülkeler Almanya da. Amerika ya falan gidenler de oluyor tabi ki.

Ben bir aralar Postanede çalışıyordum 11,50€ veriyorlardı akşam saat 8 den sonra 14€ ya çıkıyordu pazar günü gece gittin mi 21€ alıyordun. Öğrenci için çok iyi paraydı hem çok rahat işti mektupları küçük paketleri falan düzenliyorduk gideceği yere göre kutulara koyuyorduk :D çoğu zaman da boş boş ayakta duruyorduk kutular bitti mi falan

Valla bizim lise tayfası girdi kanımıza şöyle güzel böyle güzel. Bir gittik anchorage a he öyle kolay da değil utahtan 14 kişilik tek motor uçakla buzulların üzerinden allaha emanet uçarak gittik.

Neyse vardık anchorage a ben orda kaldığım sürede sadece 3 tane ağaç gördüm .deniz 500 metre gelgit yapıyordu güneş sürekli yukardaydi .15 saat çalışıp 5-6 saat uyuyorduk.

Balık işi zor iş , çok değişik adamlar vardı orda .bildiğin amerikanın en ıssız sap adamları geliyordu.

Sen mektupları zarflarken biz donmus balık paletlerini raydan havaya kaldırıp demir kazıklar üzerinde kiriyorduk her biri 35-40 kg.

Sonra sitkaya gittik , muhteşem bir yer .volkanik yerleşim yeri ve patlama ihtimali olan bir volkan barındırıyor. Turistik bir bölge ve iklimi yazın muhteşem, fix 24 derece.

Sonra Seattle new York gezdik.LA gidecektim beverly hills e falan, üniversiteyi aradım ben 1 hafta geç gelicem diye, anında sittiri çektiler .gelmezsen bırakırız dediler ki o dönem geçmek çok zor 70 ortalama altı direk finale ve bute kalıyor, kol gibi giriyor tabii.bu da bir yaramdir cebimde parayla döndüm ama West cost yapamadım. .

sent by note 7 #fireinthehole

World Travel için bende ABD'de Alaska'da çalışmıştım. Ta o zamanlar 19 dolar saatlik balık ayıklama yapmıştık. İngilizceye katkı dışında anamız ağlamıştı.

Üst Alt