Yeni Yasa: Futbolcular TL mi Alacak? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yeni Yasa: Futbolcular TL mi Alacak?

Bunlar hep boş işler, hesaplara euro yaymayacakta tl yatacak. Kur sabitleme, anlasmanin tl cinsinden olup ona gore odeme yapilması, max maaş sınırı vs. konusunda yasalar çıkmadan o işler yaş.

Finansör garanti ücrey olunca parayı her türlü verir

Yap işlet devret kadar beleş ve birilerini zengin etmek amaçlı başka bir yapı yok.

benim de söylediğim bu zaten, bu tarz garantiler ile finansörler alacaklarını garanti altına almış alıyorlar. BOT modelde bundan 25 yıl önce garantiler göremezdiniz ama günümüzde bir mecburiyet haline geldi. Burada eleştirilecek nokta garantinin miktar ve fiyat olarak yüksekliği olabilir ancak. Ha dersiniz ki garanti edilen yolcu sayısı ve kişi başı ücret düşük olabilirdi, bunu diyebilmek için havalimanı işletmesinden anlamak lazım ki ben anlamıyorum.

Götürü bedelle yapılan işler de firmaları batırıyor :) örneğin Kıbrıs'a su götürme projesinde konsorsiyum ortağı Malezyalı Sigur Ros (müzik grubu olan değil) Tl ile yapılan sözleşme yüzünden battı ve proje 2 yıl gecikti. Çünkü adamların geliri TL, tüm giderler Dolar. Sözleşme yapıldığında 1 dolar=1.8 TL idi, Adamlar 2013te battığında 1 dolar 2.4 TL. Bu sebeple projenin tamamlanması 2 yıl gecikti ki tamamlanırken devlet zarar etti. Ha ayrıca projenin Türk ortağı Kalyon İnşaat da zarar ettiğini söylüyor ama alttan alttan bişiler yapılmıştır onlara :)

Ali Koç: "30 gün içinde dövizle yapılan anlaşmaların TL'ye dönmesi emrediliyor. Bunun futbolcuları da kapsadığını düşünüyorum. İlgili mevzuatta uzman arkadaşlar incelediğinde açıklama yapmak doğru olur ama ilk baktığımızda sadece Türk oyuncuları kapsıyor, yabancıları kapsamıyor."

Üst Alt