Yeni Zelanda'da İki Camiye Silahlı Saldırı - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yeni Zelanda'da İki Camiye Silahlı Saldırı

ben tarihte yapılmadı diye bir ibare kullanmadım ki ? benim ilk postumda bahsettiğim herşey 32 yıllık ömrümde şahit olduğum konulardan ibaret..
Yakın tarihte de tek mazlum Müslümanlar değil ki.

Sadece bize yapılıyor, tepki vermeliyiz zihniyeti sağlıklı değil. Bu saldırıyı yapan Hıristiyan da aynı kafada. Yıllarca Osmanlı bizim topraklarımızı işgal etti, Constantinople işgal edildi, müslümanlar bizim topraklarımızda kendi kültürünü yaymak istiyor, kültürümüzü ele geçiriyor, müslüman teröristler bizi katlediyor gibi zırvalarla tek taraflı düşünüp doluyor herif. Sonra buna tepkisini böyle gösteriyor işte. Bu zihniyetin tarafı, dini, ırkı fark etmiyor. Bu zihniyet insanlık tarihinin kanseri.

Senin tavrın da bu zihniyeti besleyen düşüncelerden birisi..

Bizim ülkede adil bir adalet yok belki ama bu medeniyim diyen pek çok ülkede hem suçluları yakalamada hem ceza konusunda en az bizim kadar resiller seri katillere 15 20 yıl veriyor bu tarz ülkeler işin dahada vahim herif canlı yayında tarıyor ama anında yakalayamiyorlar

Öncelikle şunu söyleyeyim Müslümanların hatası elbette var ahlaki- insani yetersizlik .. Ben Müslümanım diye geçinenelerin birçoğunun halini ülkemizde görüyoruz zaten..

Gelelim konumuza Suriye kendi kendine mi iç savaşa girdi Myanmarda Müslüman Müslümanı mı katletti yoksa budist orospu çocukları mı ? Peki endonezyada orada da mı Müslüman Müslümanı katletti..
abd-israil mahsulü terör örgütleri Müslüman falan değil çıkarın şunu aklınızdan gerçek bir Müslüman terör saldırısı yapmaz ..

Sorulsa cogu hristiyan eminim ki Yeni Zellanda saldirisini gerceklestiren adam hristiyan olamaz, gercek hristiyanlik bu degil diyecektir. Fakat gercek hristiyanligin ne oldugunu kim belirliyor? Bence bu soylem sorumlulugu ustlenmekten kacan bir soylem olur. Neticede bu adam hristiyan oldugunu iddia eden bir adam. Dogru olan bu adamin hristiyanlik adi altinda boyle bir seyi yapmaya nasil ikna oldugunun irdelenmesidir. Baska turlu terorden kurtulamayiz.

21. yuzyilda zulum gorenlerin buyuk cogunlugunun musluman oldugu su goturmez bir gercek ama bunu herkes musluman dusmani olmus gibi bir tavira cevirirsek daha cok ISIDler, Boko Haramlar, El Kaideler goruruz.

Son olarak bence bu ulkede asil yuzlesilmeyen teror olayi 6-7 Eylul olaylaridir.

@DaRealSamBB adlı kişinin Tweetine göz at:

Malesef Yeni Zelanda senatörünün açıklamaya bak.

Bunun suç olması gerekir.

Yakın tarihte de tek mazlum Müslümanlar değil ki.

Sadece bize yapılıyor, tepki vermeliyiz zihniyeti sağlıklı değil. Bu saldırıyı yapan Hıristiyan da aynı kafada. Yıllarca Osmanlı bizim topraklarımızı işgal etti, Constantinople işgal edildi, müslümanlar bizim topraklarımızda kendi kültürünü yaymak istiyor, kültürümüzü ele geçiriyor, müslüman teröristler bizi katlediyor gibi zırvalarla tek taraflı düşünüp doluyor herif. Sonra buna tepkisini böyle gösteriyor işte. Bu zihniyetin tarafı, dini, ırkı fark etmiyor. Bu zihniyet insanlık tarihinin kanseri.

Senin tavrın da bu zihniyeti besleyen düşüncelerden birisi..

Zulme uğrayan Müslümanları savunacaksam gurur duyarım bu kanserli zihniyetten.. Dediğim gibi siz tatlı hümanistliğe devam edin böyle geçmişte şu olmuştu bu olmuştu deyip kendinizi tatmin edersiniz..

Sorulsa cogu hristiyan eminim ki Yeni Zellanda saldirisini gerceklestiren adam hristiyan olamaz, gercek hristiyanlik bu degil diyecektir. Fakat gercek hristiyanligin ne oldugunu kim belirliyor? Bence bu soylem sorumlulugu ustlenmekten kacan bir soylem olur. Neticede bu adam hristiyan oldugunu iddia eden bir adam. Dogru olan bu adamin hristiyanlik adi altinda boyle bir seyi yapmaya nasil ikna oldugunun irdelenmesidir. Baska turlu terorden kurtulamayiz.

21. yuzyilda zulum gorenlerin buyuk cogunlugunun musluman oldugu su goturmez bir gercek ama bunu herkes musluman dusmani olmus gibi bir tavira cevirirsek daha cok ISIDler, Boko Haramlar, El Kaideler goruruz.

Son olarak bence bu ulkede asil yuzlesilmeyen teror olayi 6-7 Eylul olaylaridir.

İyi de adamlar bireysel olarak değil devlet bazında yapıyor bunları sana.. İkisi çok farklı şeyler şu an bir israilin bir abdnin bir ingilterenin Müslüman dünyasında yaptıklarıyla bunlar kıyaslanamaz ki
Benim tepkim sadece yeni zelandadaki terör eylemine değil Müslümanlara karşı alınan genel tavra..

Bir kaç yabancı siteydi. İçerikte terör var elbette ama maalesef başlık "Gunman" olarak gözüküyor. Dur bir bakayım son duruma nedir.

Zulme uğrayan Müslümanları savunacaksam gurur duyarım bu kanserli zihniyetten.. Dediğim gibi siz tatlı hümanistliğe devam edin böyle geçmişte şu olmuştu bu olmuştu deyip kendinizi tatmin edersiniz..
Ben taraf belirtmeden zulme uğrayan herkesi savunalım, zulmeden zihniyet Musluman da olsa Hıristiyan da olsa Yahudi de olsa karşı çıkalım diyorum bunda rahatsız olduğun nedir anlamadım.

Ayrıca hümanizm "insan sevgisi" değildir. Sık düşülen bir yanlış uyarayım dedim.

Katliamın sebebi müslümanların burada olması.

Bugün mağdur olsalar da müslümanlar terör faili genelde ve dinleri terör ideolojisi mealinde şeyler.

Not: Avustralyalı imiş senatör

Daha önce müslümanlar için Final solution önermiş

Şeref yoksunu haysiyetsiz.
Ulan orda ölen insanların dini ırkı ne fark eder karakter fukarası. Burda bir insan dramı - katliamı var. Böyle ırkçı faşist köpekler yüzünden insanoğlu hiç bir zaman huzura eremiyor. Dışarıda dini ırkı farklı kalpleri tertemiz, birbirlerini saygıyla karşılayan nice milyarlarca insan var. İnsanı insan olduğu için seven, birlikte yıllarca mutlu huzurlu yaşayabilecek güzel tertemiz insanlar var. Bu şerefsiz köpekler yüzünden savaşlar huzursuzluklar oluyo bu dünyada.

Videoyu izledim maalesef. Keşke izlemez olaydım. Kanım dondu yav. :(
Aklım almiyor abi. 7-8 dakika boyunca ateş açılıyor aralıksız. Bu nasıl bi güvenlik teşkilatıdır? Yaklaşık 5 milyonluk bir ülkeler tamam da bu ülkenin hiç mi polis gücü filan yok?

Kanım dondu, moralim bozuldu, günüm zehir oldu.
Her kim olursa olsun, hiçbir insan böyle bir zulme maruz kalmamalı.
O insanların çektiği zulmü gördüğümden beri içim kan ağlıyor.
Terörü destekleyen, bu görüntüleri görünce içi acımayana insan denemez...

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

İyi de adamlar bireysel olarak değil devlet bazında yapıyor bunları sana.. İkisi çok farklı şeyler şu an bir israilin bir abdnin bir ingilterenin Müslüman dünyasında yaptıklarıyla bunlar kıyaslanamaz ki
Benim tepkim sadece yeni zelandadaki terör eylemine değil Müslümanlara karşı alınan genel tavra..

Haklisin ama bence adini net sekilde yanlis koyuyorsun, burada zulumun gercek hedefi Muslumanlar mi yoksa zayif ulkeler mi dogru degerlendirmek gerek.

Mesela radikal Islamci teror orgutlerini organize etmekle sucluyorsun batililari ama ortada bu sekilde organize olmaya hazir olmayan bir guruh olmasa organize edilebilirler mi? Ayrica bu orgutlerin mensuplari birebir bu yuzden hakli bir davalari oldugunu dusunuyor, farkinda misin?

Üst Alt