yılbaşı kutlamasını noël kutlaması sanmak | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

yılbaşı kutlamasını noël kutlaması sanmak

47c3c52a4a38f89e3c7411e3a1442788.jpg

10897989_802514763147199_6535097357632232336_n.jpg

AGD-yilbasi-basin.jpg

10369884_424157681064870_8884990299667096037_n.jpg

CWHs_ZoWUAABanx.jpg

CV-OPOmU8AAgPF3.jpg

Yıllardır yılbaşının 31 aralık gecesi, noel bayramının 24 aralık gecesi olduğunu ve ikisinin arasında hiç bir bağlantı olmadığını anlamadı şu müslümanlar.
noel-ve-y%C4%B1lba%C5%9F%C4%B1-fark%C4%B1.jpg

Envoyé de mon Sony Z3

Son düzenleme:
Hohoho. ... Bu yıl başı Noel havası modasına sokan türk medyası tuhaf bir görmemezlik modelidir. Mehmet Ali erbil veya acun da olabilir bunu milletimize sokmak isteyen. Neyse zararı yok. İsteyen istediğini kutlar banana ne

Noel denilen sey 24-25-26 aralikta kutlanir.
Bu arada süslenen cam agacida noel agacidir,ülkemizde tanitildigi gibi yilbasi agaci degildir!
Noel baba efsanesi ise hediyeleri 24 aralikta getirdigidir,ülkemizde tanitildigi gibi 31 aralikta degil.
Ayrica noel babanin yilbasi kutlamaraliyla alakasi yoktur.

Ülke özentiden yanıp bitti...

Evlerine ağaç koyanlara falan gülüyorum. Müslüman ülkeyiz çoğunluk olarak ama Noel ağacını dikerek son derece hristiyan gibi hareket ediyor bazıları...

Noel ağacı tamamen Hristiyan dini ile alakalıdır. Sadece süs değildir. Noel ağacı Hz.İsa'nın doğumunu sembolize eder. Ağacın en tepesine konulan yıldız ise Hz.İsa'nın kendisini temsil eder.

Hepsi yahudi oyunlarıdır...

Son düzenleme:
Ülke özentiden yanıp bitti...

Evlerine ağaç koyanlara falan gülüyorum. Müslüman ülkeyiz çoğunluk olarak ama Noel ağacını dikerek son derece hristiyan gibi hareket ediyor bazıları...

Noel ağacı tamam Hristiyan dini ile alakalıdır. Sadece süs değildir. Noel ağacı Hz.İsa'nın doğumunu sembolize eder. Ağacın en tepesine konulan yıldız ise Hz.İsa'nın kendisini temsil eder.

Hepsi yahudi oyunlarıdır...

aslında noel ağacının hristiyanlıkla da ilgisi yokmus ben bir ara okumustum paganizmden geliyormus
ağaca tapınma falan

Son düzenleme:
insanların eğlenmesine tahammülü olmayanlardan iğreniyorum. kutlamıyorsanız kutlamayın!

tapatalk

Son düzenleme:
aslında noel ağacının hristiyanlıkla da ilgisi yokmus ben bir ara okumustum paganizmden geliyormus
ağaca tapınma falan

Hocam hristiyan bir ülkede yaşadığım için adım kadar eminim hristiyanlık ile alakalı olduğu hakkında...

Müslümanım diyorsan ağaç falan dikemezsin...

Noel ağacının altında hediyeler okunmadan dua okunur.

İnsanların eğlenmesine tahammülü olmayanlardan iğreniyorum. Kutlamıyorsanız kutlamayın!

tapatalk

Amacım sadece ortada ki bilgi kirliliğini azaltmak. Noel olayı zannedildiği kadar masum değil o kadar... Müslümanım deyip Noel ağacı dalan dikiyorsan , kendi dinini inkar ediyorsun.

Yoksa banane. Kim ne yaparsa yapsın...

Hocam hristiyan bir ülkede yaşadığım için adım kadar eminim hristiyanlık ile alakalı olduğu hakkında...

Müslümanım diyorsan ağaç falan dikemezsin...

Noel ağacının altında hediyeler okunmadan dua okunur.
Ya çocukları mutlu ediyormu senin ailenle huzurlu bir yılbaşı geçirmende yardımcı oluyormu sen ona bak bir ağaçla bir insanın din değiştireceğini düşünmüyorum. Helede avrupada çocuğunun bütün arkadaşlari noel dönemi ağaçlarını süslüyor ben şu hediyeyi aldım ben bunu aldım sohbeti dönerken senin sırf hristiyan bayramı diyip çocuğunu bu sevinçten mahrum koyman doğru değildir.

Envoyé de mon Sony Z3

Ya çocukları mutlu ediyormu senin ailenle huzurlu bir yılbaşı geçirmende yardımcı oluyormu sen ona bak bir ağaçla bir insanın din değiştireceğini düşünmüyorum. Helede avrupada çocuğunun bütün arkadaşlari noel dönemi ağaçlarını süslüyor ben şu hediyeyi aldım ben bunu aldım sohbeti dönerken senin sırf hristiyan bayramı diyip çocuğunu bu sevinçten mahrum koyman doğru değildir.

Envoyé de mon Sony Z3

Leo kardeşim kendimi tekrar ediyorum. Beni kimin ne yaptığı ilgilendirmez. Benim haddim değil insanlara karışmak ama yeter ki neyin ne olduğunu bilinsin diye söyledim. Yapacaksada bilinçli olsun...

Bu devirde de ben bilmiyordum derse adama götüyle gülerler...

Hassas konu olduğu için üstünde durmayacam ama gerçekler bu...

Son düzenleme:
Üst Alt