Yıldırım Demirören ve Göksel Gümüşdağ, İhale Hakkında Bilgiler Verdi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yıldırım Demirören ve Göksel Gümüşdağ, İhale Hakkında Bilgiler Verdi

yildirimdemiroren_gokselgumusdag_050615.jpg

Yayın ihalesinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ, ihale hakkında bilgiler verdi.

Yıldırım Demirören, "Türk futbolu için hayırlı olsun. İnşallah kulüplerimiz için hayırlı olacaktır. Kulüpler Birliği ile ortak hareket ettik. Göksel Gümüşdağ ve ekibine teşekkür ediyorum. Biz bir aileyiz. Bizim ortak amacımız Türk futbolunun iyi yerlere gelmesidir. 5 firma katılmak için başvurdu ama çeşitli sebeplerden dolayı iki firma katıldı. Hayırlı olsun. 2017 Haziran'da itibaren başlayacak ve bir önceki ihaleye göre yüzde 21 artış oldu. Bu ciddi bir artış. Bu parayı ona göre harcamaları gerekiyor kulüplerimizin. Ekonomik açıdan, yayın ihalesi bedeli olarak 6.'yız ama futbol olarak daha gerideyiz. Biz futbol olarak da ilerlemeliyiz" dedi.

Demirören ayrıca, "Bu rakamı veren BeIn Sports'a teşekkür ediyorum. 5 senelik bakarsınız 3 milyarlık bir ihale. Bu imkanları Türk futbolunu daha yukarı çekmek için kullanmalıyız. Kulüplerimizin Finansal Fair Play'e uyması. gerekiyor Türk futboluna hayırlı olsun. Bizim hedefimiz kulüplerimizin kalkınmasını sağlamak. İhaleden aldığımız yüzde 12 olan hakkımızı yüzde 4'e düşüreceğiz. Bu Kulüplerimizin bunu altyapı ve denk bütçe olarak kullanması gertekiyıor.

Göksel Gümüşdağ

Göksel Gümüşdağ ise, "İhale sonuçlandı. Yayıncı kuruluşu tebrik ediyorum. Kulüpler Birliği Vakfı ile TFF birlik beraberlik içerisinde bir komisyon oluşturdu. 600 milyonları yakalamış durumdayız. Bizim işimiz daha yeni başlıyor. Biz de yayıncı kuruluşa destek vermeye devam edeceğiz. Türk futbolunun marka değerini yükseltmek için elimizden gelen desteği vereceğiz. Önümüzdeki yıl Haziran ayında %47.50 civarında bir artış olacak kulüplerin gelirlerinde. Bu tarihi bir olaydır.. Bu tarihi bir artıştır. Kulüplerimiz açısında bu paraları doğru kullanmak, UEFA Finansal Fair Play Kurallarına göre kullanmak önemlidir. Çok önemli artılar kazanacağımızı düşünüyorum" ifadesini kullandı.

Ajansspor

Galatasaray'ın kötü olduğu zamanda ..

görsün mal yönetim sportif başarısızlık ne kadar gelir kaybı yaratıyor.

Tff payının düşmesi iyi olmuş.

Seneye yayın gelirleri aratacak artmasına ama bu paraları yönetecek vizyon sahibi insan yok.

SARI KIRMIZI!

Üst Alt