Yönetimimiz Zehir Zemberek Bir Açıklama Yapacaktır - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yönetimimiz Zehir Zemberek Bir Açıklama Yapacaktır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Yönetimimiz Zehir Zemberek Bir Açıklama Yapacaktır

Ordunun yaptığıda yanlış bence değişmicek kardeşim. Sen bu şekilde değiştirirsin onlar fener sadece teşebbüs yaptı der puan siler. bunun indirimi olmaz neyse o uygulanmalı

Eğer 58.madde değişirse, UEFA ve FİFA'ya Gideceğimizi Söylesinler..

Gitmemize gerek kalmazki UEFA balyozu vurur. Ben açıkcası değişme cürreti gösteremeyeceklerini düşünüyorum, çünkü bu uzun yıllar men demek bunu göze alamazlar, sıkıntı yapmaya gerek yok fener gidecek.

Ordunun yaptığıda yanlış bence değişmicek kardeşim. Sen bu şekilde değiştirirsin onlar fener sadece teşebbüs yaptı der puan siler. bunun indirimi olmaz neyse o uygulanmalı

Etik kurulunun raporunda ve savcı belgelerinde teşebbüs değil "F5 ŞİKE YAPMIŞTIR" deniliyor.

Bacadan noel baba gelse bunlara hediye bankasya kaşkolu getirir..

bencede

ama 4 net mac var

eses

gb

ibb

sivas

macida, bunlara da sadece tesebbüs derlerse yuuhh.

Zaten kulüplerin karar verdigi dandik bir ülkenin futbolunu takip ediyoruz. Bu olaylar bana Türkiye´nin karanlik yüzünü acikca göstermistir. Menfaatlere göre, ikili iliskilere göre verilen yanlis ve adaletsiz kararlar beni cok sevdigim ülkemi ciddiye almamami sagladi.

Yani kimi kandirdiklarini saniyorlar anlamiyorum ki. Sucsuzuz diyenler maddenin degismesi icin yalvariyor baski yapiyor. Bu nasil sucsuzluk, bu resmen yüzsüzlük ve karaktersizliktir. Kulüpler de 3 kurus para icin haksiz ve adaletsiz bir karar almaktan yana. Böyle dandik bir ülke olabilir mi? Aylardir Fenerbahce´yi nasil kurtaririz diye acik acik teoriler üretiliyor, kimse de sucun cezasi ne olacak diye düsünmüyor.

Bu ülkede herkes Fenerbahce´nin sike yaptigini biliyor. Hangi yüzle bu olayin üstünü örteceksiniz? Bu milleti adalete nasil inandiracaksiniz? Nasil devlete, ülkeye güvenmesini saglayacaksiniz? Insanda biraz yüz olur, karakter olur, adalet duygusu olur ya. Yani Sirbistan bile bu kadar dandik degil ya. Ayiptir ayip. Muz Cumhuriyeti olduk ciktik ya. Gerci hep öyleydik ya, en azindan millete duyurulmuyordu. Simdi milletin gözü önünde karanlik isler ceviriyorlar. Bu is böyledir susun diyorlar. Igreniyorum

O yasa değiştiği an değil FB bu olaydan küme düşmeden yırtarsa 5 yıl meni yeriz.

Uefa anladığım kadarıyla.

1- Yönetim ve yönetici bazında şike yapıldıysa 2.Lig + - Puan cezası

2- Menejer,3.Şahışlar şike yaptıysa - Puan +Para cezası

3- Şike teşebbüsü - Puan cezası +Para Cezası

4-Teşvik girişimi - Puan Cezası

şeklinde bir yaptırım belirlemiş.Ama burada düzenlemenin bu şekilde yapılmaya çalışılacak olması;

1- FB'yi yönetim değil 3.şahısların tehditiyle bahiş şikesi yaptı şeklinde gösterip - Puan +Play-Off saçmalığı ile kurtarma

2-BJK,TS,Eskişehir,Sivas,Mersin gibi takımlarında lige düşmesi engelleyerek sadece - Puan ile kurtulmasını sağlamak şeklinde(FB'ye göre daha hafif -6 veya -8 aralığında)

UEFA 2. maddeye karşı bir yaptırım uygulamaz.Ancak İddianame ellerinde olduğundan orada yazılanları okuyarak FB'nin YÖNETİM VEYA YÖNETİCİ BAZINDA ŞİKE YAPTIĞINI SABİT OLARAK DEĞERLENDİRİR BU DURUMDA KÜME DÜŞME CEZASI VERİLMEZSE KAFAMIZI KOPARTIR.

Kısaca TFF ve Kulupler bu sorumluluğun altına girerek çok büyük vebal işlemektedir.

Bakalım nasıl bir duruş izleyeceğiz. Ünal Başkan' a sonsuz güveniyorum. Ama gerekirse sahaya çıkmayacar havuzdan ayrılarak kendi yayın anlaşmamızı imzalayarak tepkimizi gösterebiliriz. Sadece Türkiye' de fenerin seyirci sayısı çok olabilir ama en çok taraftara sahip takımın Galatasaray olduğunu bir şekilde göstermek lazım. Kim ne derse desin Türk futbolunun lokomotifi her zaman Galatasaray olmuştur ve Galatasaray olacaktır. Bugüne kadar fenride beşiktaşıda trabzonuda diğer anadolu klüpleride geçmişten daha fazla paralar kazanıyorsa bunun en büyük sebebi Galatasaray' ın Türkiye' yi tüm dünyaya tanıtmasından kaynaklanmaktadır. Milli takımlar bazında alınan başarılarında baş mimarı Galatasaray Spor Kulübü' dür.

GALATASARAY TÜRKİYE' dir.

Zaten kulüplerin karar verdigi dandik bir ülkenin futbolunu takip ediyoruz. Bu olaylar bana Türkiye´nin karanlik yüzünü acikca göstermistir. Menfaatlere göre, ikili iliskilere göre verilen yanlis ve adaletsiz kararlar beni cok sevdigim ülkemi ciddiye almamami sagladi.

Yani kimi kandirdiklarini saniyorlar anlamiyorum ki. Sucsuzuz diyenler maddenin degismesi icin yalvariyor baski yapiyor. Bu nasil sucsuzluk, bu resmen yüzsüzlük ve karaktersizliktir. Kulüpler de 3 kurus para icin haksiz ve adaletsiz bir karar almaktan yana. Böyle dandik bir ülke olabilir mi? Aylardir Fenerbahce´yi nasil kurtaririz diye acik acik teoriler üretiliyor, kimse de sucun cezasi ne olacak diye düsünmüyor.

Bu ülkede herkes Fenerbahce´nin sike yaptigini biliyor. Hangi yüzle bu olayin üstünü örteceksiniz? Bu milleti adalete nasil inandiracaksiniz? Nasil devlete, ülkeye güvenmesini saglayacaksiniz? Insanda biraz yüz olur, karakter olur, adalet duygusu olur ya. Yani Sirbistan bile bu kadar dandik degil ya. Ayiptir ayip. Muz Cumhuriyeti olduk ciktik ya. Gerci hep öyleydik ya, en azindan millete duyurulmuyordu. Simdi milletin gözü önünde karanlik isler ceviriyorlar. Bu is böyledir susun diyorlar. Igreniyorum

türkiyede maalesef bu isler böyle oluyor.

teşebbüs diye bişey olurmu şikede ya mesala biriyle beraber olucaksınız kadın son anda vazgeçiyor vermekten

budur teşebbüs yani ama şimdi burda alan memnun veren memnun ulan neresi teşebbüs derler adama

O yasa değiştiği an değil FB bu olaydan küme düşmeden yırtarsa 5 yıl meni yeriz.

Uefa anladığım kadarıyla.

1- Yönetim ve yönetici bazında şike yapıldıysa 2.Lig + - Puan cezası

2- Menejer,3.Şahışlar şike yaptıysa - Puan +Para cezası

3- Şike teşebbüsü - Puan cezası +Para Cezası

4-Teşvik girişimi - Puan Cezası

şeklinde bir yaptırım belirlemiş.Ama burada düzenlemenin bu şekilde yapılmaya çalışılacak olması;

1- FB'yi yönetim değil 3.şahısların tehditiyle bahiş şikesi yaptı şeklinde gösterip - Puan +Play-Off saçmalığı ile kurtarma

2-BJK,TS,Eskişehir,Sivas,Mersin gibi takımlarında lige düşmesi engelleyerek sadece - Puan ile kurtulmasını sağlamak şeklinde(FB'ye göre daha hafif -6 veya -8 aralığında)

UEFA 2. maddeye karşı bir yaptırım uygulamaz.Ancak İddianame ellerinde olduğundan orada yazılanları okuyarak FB'nin YÖNETİM VEYA YÖNETİCİ BAZINDA ŞİKE YAPTIĞINI SABİT OLARAK DEĞERLENDİRİR BU DURUMDA KÜME DÜŞME CEZASI VERİLMEZSE KAFAMIZI KOPARTIR.

Kısaca TFF ve Kulupler bu sorumluluğun altına girerek çok büyük vebal işlemektedir.

Yazını okuyunca aklıma Hakan Bilal Kutlualp geldi.3.şahıslar Aziz Yıldırım'ı kandırdı diyor o berbat Türkçesi ile.Hani kamouyunu bu yönde hazırlayacak ve buna inandıracak.Pes dedim bu kadar afedersin yavşak olunmaz.Yahu iddianameyi hepimiz okuduk nasıl inandırabilirler buna.Alenen şike teşvik primi illegal ne varsa yapılmış.

Bizim baskan tatilde degilmi? Nasil toplanir ve aciklama yaparlar :) Asparagas olmasin :)

teşebbüs diye bişey olurmu şikede ya mesala biriyle beraber olucaksınız kadın son anda vazgeçiyor vermekten

budur teşebbüs yani ama şimdi burda alan memnun veren memnun ulan neresi teşebbüs derler adama

f5 mantigi on:

sike teklif ettik rakip takim kabul etmedi. bize olan sempatilerinden dolayi bize maci vermisler. biz ne yapalim?

f5 mantigi off

Mehmet Cansun: Yayıncı kuruluş reaksiyon gösterirmiş, kulüplerin parası düşermiş, ligin değeri düşermiş...Hepsi olabilir; ama sonuç olarak bunun yaptırımı olacak. Her takım da bunu görecek ve bir daha yapmayacak.Şike tespit edilen kulüp varsa düşmesin diyemezsiniz. İtalya’da yaşananlardan sonra lig ne kadar irtifa kaybetti, herkes gördü Bir antreman maçında başka formayla oyuncu oynatıldı diye basketbol takımımız küme düşmekten beter edildi. Futboldaki şike iddiaları ispatlanırsa gereği yapılmalı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt