1 Milyon Forma Kampanyası! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

1 Milyon Forma Kampanyası!

Cevap: 1 Milyon Forma Kampanyası!

-----

Pardon ama 1 Milyon forma biraz uçuk bir rakam olmamış mı ?

Man.Utd. ve R.Madrid gibi dünya çapında taraftarlara sahip klüpler 750.000 leri görmek için ne taklalar atarken...

Heleki 120 TL olacağı söyleniyor...

Bu arada not : Bir forma klübe max: % 25-30 bırakır...Yani iyi pazarlık ucuz mal dediniz hadi olsun % 40...(imkansıza yakın bir rakamdır %40 bu arada)

Bu rakam sadece Nike pazarlığı...Bu rakam dan klüp maliyetinide düşün...vergisi şusu busu...GS store masrafları vs...

1 milyon forma max: 40-50 milyon TL bırakır... Köüt bir rakam değil... Ama dünya devleri buradan iyi para kazanıyor ama yan gelirleri var.

Örneğin bu klüpler uzakdoğu turneleri, ABD turneleri düzenliyor. Asıl onlardan para kaldırıyorlar...

Bizimde bu tür organizasyonlara yönelmemiz şart. Forma o zaman kıymete biniyor...

Tekrar söylüyorum bu dev klüpler dünya çapında 750 binleri zor görüyorken bizim yurtiçinde 1 milyon hedeflememiz ???

Böyle bir sloganla yola çıkmak güzel. Satışları arttırır.

Ama formaya 120 lira fiyat biçersen 50 bin tane bile satamazsın.Rezil olup çıkarsın.

1 milyon forma ile yola çıkıp 250-300 bin formada kalmak bile başarı olur.

Aslında 1 Milyon forma kampanyası yerine hersene belli bir standart ı yakalamak daha önemli,

Bunu başarmak içinde fiyat ve forma dışındaki ürünlerin kaliteli ve günlük giyime uygun olmasıdır.

100 lira para vermem formaya, vermem değil veremem. Siyah forma gibi olsun 1 milyondan geri sayalım.

Alıcam forma bu sene ama fiyatları çok pahalı. Biraz daha ucuz olsa daha çok satar forma. Ülkenin genel durumundan ötürü çoğu kişi alamıyor malesef.

-------

İşin özü şu;

Formalar bizim malımız değildir...

Klüpler sadece logo lisans payı alıyor..

Çünki şu kalite olsun, şu kumaştan olsun diye tercih hakkı yok klüplerin. Ha var ama o zamanda kalitesiz olur...

Kaliteli olursa pahalı olur...

Adidas bize ne yazıkki 2.sınıf muamele yapıyordu. Veya AP bunu istiyordu... Sebebi ise bıraktığı kar yükselsin...

Şimdi siz kumaş kaliteli olsun, man.utd. barça standartları uygulansın derseniz o zaman maliyet fiyatı artar.

Beşiktaş'ın şu an Adidas ile yaşadığı sorunda bu...

Beşiktaş Adidas'a hem şöför arkası olsun hem cam kenarı deyince ortalık karıştı...

Yani hem kaliteli olsun hem payım yüksek olsun hemde kota olmasın deyince çıngar koptu...

Kota olayı vardır... Belirli bir rakamı taahhüt etmelisiniz firmaya...

örneğin 3 ayda 50 bin satarım demekle 6 ayda 50 bin satarım arasında her anlamda fark vardır...

Bakın Nike ile Adidas arasında çok fark vardır... Adidas yerli fason yaptırır...

Bizim formalar ne yazıkki yarısı fasondu... Türkiyede merdiven altı atölyelerden çıkıyordu yetişmediğinde...( merdiven altı tabiri caizse dir)

Dikkat edin Adidas formalarımızda Made in Turkiye yazar...

Ama nike tüm formalarını uzakdoğuda yaptırır... Çok az bir miktarı avrupada yapılır...

Ve büyük bir miktar yapılır üretimi tamamlanır sonra Türkiyeye yollanır... Ve piyasaya çıkar...

Hani aylar öncesinden bazı klüplerin Leaked olayı vardırya işte uzakdoğudaki sızıntılardır onlar...

Neyse önemli olan 1 kez 1 milyondan ziyade her yıl 300 bin-350 bin olmalıdır.

Bunu yaptığımız anda işler daha kolay olur...

80 tl veren 120 de verir.Geç o işi.30 milyon taraftar diye ötmesini biliyoruz.80 TL de olsa 1 milyon zar zor satılır.

Bizim taraftarda forma alma ya da kulüpten alışveriş yapma kültürü yok.Mesele bu

80 veren 120 veremez abicim işte 40TL söylemesi kolay ama bazı insanlar 10'larca gün 40TL'yle yaşıyor.

Forma fiyatları 80 olduğunda satış rakamı ayrı olur, 120TL olduğunda ayrı olur.

Tıpkı Ferrari'nin az ve öz satması, Fiat'ın bol bol satması gibi.

Günde 2 paket sigara içen adamlar var asgari ücretle çalışan. İsteyen her türlü verir forma parasını. Nelere para vermiyor ki millet?

80 veren 120 veremez abicim işte 40TL söylemesi kolay ama bazı insanlar 10'larca gün 40TL'yle yaşıyor.

Forma fiyatları 80 olduğunda satış rakamı ayrı olur, 120TL olduğunda ayrı olur.

Tıpkı Ferrari'nin az ve öz satması, Fiat'ın bol bol satması gibi.

He 40 tl lik fark ferrari ve fiata tekabül ediyor evet.60 tl ye de forma vardı bu sezon.Kaç tane satıldı ki

Mesele 120 veya 80 tl meselesi değil.Anlatamadım bir türlü

Bazıları bu fiyat çok değil diyorda,

Bu taraftar 120 tl verip forma alsın, 60 ile 200 tl arası bilet parası versin stada gitsin, o olmadı yayıncı kuruluşa para versin evde izlesin olmadı store den alışveriş yapsın

Sonra yönetim 3ün 5in hesabını yapıp iyi oyuncuları kaçırsın, sonrada o paralara son dakika da saçma sapan oyuncular alsınlar.

Bir forma iiçin 120 tl çok arakadaş kim ne derse desin...

bir kez deha soyluyorum su an icin gsstorenin bu politkasi ile olacak is degil

internet sitesini daha islevsel yapilmalidir.

Yurtdisi kargo bolumune el atilmalidir.

Duisunun bu yilki 120 Tl olan forma+ilave 100TL kargo parasina benim eve gelecek.

bir forma 220 TL ye oturacak ustume.nerdeyse ikinci forma fiyatina gonderi gelecek.

Benim sahsen Istanbula yolum duser o yuzen bu secenege yonelmem geldigimde alirim.

Amma Azerbaycanda ve baska ulekerde yasayibta forma almak isteyen taraftarlar mutalaka vardir .

Egersatis hacmini artirmagi dusunuyorsan her bir detaya dikkat etmek lazim.

Ahmet abinin dedigi gibi buyuk klubler turneler duzenliyor, mesala Bakude bziim takimlarinn biriyle bir mac yapilsa orayada Store kursalar ben bakude bir hayli forma satilacagini dusunuyorum.

-------

Şahin aynen harfiyen katılıyorum yazdıklarına...

GS Store rafına formayı asıp satılmasını beklemekle forma satılmaz...

Pazarda don satan amcam bile şeyini yırtıyor satmak için...

Pazarlama stratejisi diye bir olay ne yazıkki bizim Türk Klüplerinin uzağından geçti hep...

Ama çok forma satmayı hedefliyorsan PAZARLAMA STRATEJİSİ sahibi olacaksın...

Dediğin gibi yurtdışı turneler bunun için güzel bir yöntem...

Hem formanı satarsın hem kendini tanıtıp önce sempatizan sonra taraftar toplarsın...

Bir gün gelir o sempatizanların en koyu taraftarın olur.

Hele birde araya kupalar başarılar sıkıştırırsan ohh değmeyin keyfime olur...

Parayı harcayacak yer ararsın.

bir kez deha soyluyorum su an icin gsstorenin bu politkasi ile olacak is degil

internet sitesini daha islevsel yapilmalidir.

Yurtdisi kargo bolumune el atilmalidir.

Duisunun bu yilki 120 Tl olan forma+ilave 100TL kargo parasina benim eve gelecek.

bir forma 220 TL ye oturacak ustume.nerdeyse ikinci forma fiyatina gonderi gelecek.

Benim sahsen Istanbula yolum duser o yuzen bu secenege yonelmem geldigimde alirim.

Amma Azerbaycanda ve baska ulekerde yasayibta forma almak isteyen taraftarlar mutalaka vardir .

Egersatis hacmini artirmagi dusunuyorsan her bir detaya dikkat etmek lazim.

Ahmet abinin dedigi gibi buyuk klubler turneler duzenliyor, mesala Bakude bziim takimlarinn biriyle bir mac yapilsa orayada Store kursalar ben bakude bir hayli forma satilacagini dusunuyorum.

-------

Şahin aynen harfiyen katılıyorum yazdıklarına...

GS Store rafına formayı asıp satılmasını beklemekle forma satılmaz...

Pazarda don satan amcam bile şeyini yırtıyor satmak için...

Pazarlama stratejisi diye bir olay ne yazıkki bizim Türk Klüplerinin uzağından geçti hep...

Ama çok forma satmayı hedefliyorsan PAZARLAMA STRATEJİSİ sahibi olacaksın...

Dediğin gibi yurtdışı turneler bunun için güzel bir yöntem...

Hem formanı satarsın hem kendini tanıtıp önce sempatizan sonra taraftar toplarsın...

Bir gün gelir o sempatizanların en koyu taraftarın olur.

Hele birde araya kupalar başarılar sıkıştırırsan ohh değmeyin keyfime olur...

Parayı harcayacak yer ararsın.

Abi turneyi bir kenara bırak Türkiye'de bile doğru düzgün Store bulamıyorsun ki,

Dediklerin çok doğru ama İnternetten alışveriş yapıyorsun y.içine o bile kaç günde geliyor insanlar almaktan çekiniyor.

Ürün yelpazesi çok az ve günlük giyime uygun çok ürün yok.

Burada senin ve Ali Uras diye bir arkadaşın tasarımlarını takip ediyorum inan onların kalitesinde hiç bir ürün yok storede,

İlk önce ürün yelpazesini genişletmeli.

Ahmet abi, burada yazdiklarimi aynen twitterden Nurettin beyede iletdim.

Bana Turkiyedeki digersitelerin yurtdisi kargo secenekleri hakkinda ornekler toplamama istedi sietelerden ekran goruntuleri)

Sirf bu yuzden feneriumda bir hesap acdim ordaki durumuda oyreneyim diye.

Feneriu DHL kargoyla calisyor mesala bir tsirtun Azerbaycana gelme fiyati 25 tl iken bizde bu Yurtici Kargho ile 100 tl oluyor.

Ben Kadikoy hatirssi tsirtunu 25 tl +25 tl getiririm amma 100tl kargo parasi istenince iste veremiyorsun geldigimde alirsin diyorsun.

]Bunlarin hepsini Nurettin beye iletdim ilgileneceklerini soylediler.Bakalim beklemedeyiz.

Bundasadecekendim icin istemiyorum benim gibi baska sehirlerde de almak isteyen taraftarlar oldugunu dusunuyorum.

Üst Alt