#14 Martin Linnes - Sayfa 165 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Martin Linnes, eşi ve arkadaşlarıyla birlikte Alanya'da tatilde.

D-GGQiHXsAArgZ9.jpg

D-GGRLdXsAASHFF.jpg

D-GGSbwW4AE9AR6.jpg

Galatasaray tarihinin en underrated oyuncusu Linnes sanırım. Adamın 2-3 yıldır girdiği her maçta kusursuza yakın oynaması, pas oyununa Mariano kadar katılması, Mariano'dan kesinlikle daha iyi orta açması, Eboue'den daha iyi savunma yapması ve 2-3 bölgede rahatlıkla oynaması 11'in değişilmezi olmasına yetmedi. Mariano gidince 11 olur diyorum hem sağ bek alınıyor, hem Mariano satılamıyor. Taraftarın hala gönlüne tam girememiş, kontratı ite kaka alabilmiş, ilginç bir kariyer. İnsanlığı zaten tartışılmaz da benim Galatasaray'da gördüğüm en istikrarlı oyunculardan bir tanesi. Bu sene bir zahmet 11'e yerleşir diyordum ama yine bir şekilde olmayacak gibi.

Ben de Linnesi seviyorum ve underrated olduğuna katılıyorum ama Mariano dan daha iyi orta açtığını söylemek saçmalık.

sent via GSC

Ben tam tersi Mariano'nun iyi orta açtığı kanısı nereden oluşmuş onu merak ediyorum. Geçen yıldan Mariano'nun hatırladığım en iyi ortası ilk hafta Ankaragücülü oyuncuya kendi kalesine attırdığı gol, bir de son haftalara doğru tam hatırlamıyorum ama sanırım bir asisti vardı. Kale ağzında hiç beğenilmese de izbandut gibi Diagne beklerken Mariano'nun güzel bir ortasını siz hatırlıyorsanız söyleyin, çünkü ben hatırlamıyorum. Mariano geriden muazzam oyun kurucu, hakikaten koşu gösteren oyuncu olunca sağbekten 10 numara gibi adam buluyor ama orta konusunda bu üzerine yüklenen çok iyi algısı nereden oluşturuldu bilemiyorum. İtin bir tarafına yerleştirilen Belhanda'nın sadece Başakşehir şampiyonluk maçında gollük 2-3 ortasını hatırlıyorum, Mariano'dan 1 sezon boyunca o kadarını çıkarmaya zorlandım. İşin savunma tarafını söylemeye gerek yok zaten.

Ben tam tersi Mariano'nun iyi orta açtığı kanısı nereden oluşmuş onu merak ediyorum. Geçen yıldan Mariano'nun hatırladığım en iyi ortası ilk hafta Ankaragücülü oyuncuya kendi kalesine attırdığı gol, bir de son haftalara doğru tam hatırlamıyorum ama sanırım bir asisti vardı. Kale ağzında hiç beğenilmese de izbandut gibi Diagne beklerken Mariano'nun güzel bir ortasını siz hatırlıyorsanız söyleyin, çünkü ben hatırlamıyorum. Mariano geriden muazzam oyun kurucu, hakikaten koşu gösteren oyuncu olunca sağbekten 10 numara gibi adam buluyor ama orta konusunda bu üzerine yüklenen çok iyi algısı nereden oluşturuldu bilemiyorum. İtin bir tarafına yerleştirilen Belhanda'nın sadece Başakşehir şampiyonluk maçında gollük 2-3 ortasını hatırlıyorum, Mariano'dan 1 sezon boyunca o kadarını çıkarmaya zorlandım. İşin savunma tarafını söylemeye gerek yok zaten.

Diagne örneğini vermişsin ama bu yanlış.

Diagne haftalarca kafa toplarına sıçramaya dahi tenezzül etmedi, bu sorun Mariano nun ortalarından kaynaklı değil tamamen kendi vurdumduymazlığının sonucu.

Mariano nun iyi yaptığı şeylerden birini kötülemişsin. Adamın Linnes'e kıyasla gayet iyi ortaları var, ama ne Eren ne de Diagne ile bunları değerlendirebilecek bir oyuncu yoktu ileride.

Linnes'in ortaları kötü. Adam fazla orta açmıyor zaten daha çok ceza sahasına yerden oynayarak topu aktarmaya çalışıyor.

sent via GSC

linnesin malatyayi 5lik yaptigimiz kupa macindaki oyununu hatirlayan bilir. linnesi dogru sekilde kullanirsan bu adam ligde her 7-8 asistin altina düsmez

Ewt oydu.Ayrica Ankara deplasmaninda ve Konya macinda rakibin kendi kalelerine attigi gollerde de orta Mariano'dan gelmis idi.Omer Bayram'a da gol attirmisligi var.

Dede fena değil aslında ama sezonun kritik 2 maçında yaktı bizi(Rize,Başak)

Yatsın kalksın diğer arkadaşlarına dua etsin yoksa Diagne yerine şuan ona takım bulmaya çalışıyorduk.Şampiyon olduğumuz için pek konuşulmuyor ama keşke gitse

Üst Alt