#16 Mustafa Sarp - Sayfa 256 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

#16 Mustafa Sarp

Cevap: #16 Mustafa Sarp

dün bunun yerine emre c. oynasaydi o pozisyonda size garanti verebilirim en az bir tane gollük pas vermisti...!!!

adamin kendine güveni de kalmamis zaten, neden hala israr ediyorlar oynatmaya anlamis degilim.

Mustafa Sarp; Yaser Yıldız, Serkan Kurtuluş, Semih Kaya gibi isimlerden bile daha fazla forma şansı bulur. Bu şansta ona Milli Takım'ın kapılarını ardına kadar açabilir. Sarp için Milli Takım yolu Galatasaray'dan geçecek.

Biz ufak tefek olsa da, Haldun döneminde genel olarak kapasitesiz oyuncu falan seçmedik. Hele hele defansif orta saha gibi yüksek kabiliyet isteyen bir bölgeye bu denli tecrübeli bir oyuncu alınmışsa asla ve asla boş bir transfer olması düşünülemez bile. Arada epeyce bir yaş farkı olabilir, ancak Mustafa Sarp'ı Barcelona'nın Sergio Busquets'i gibi düşünebilirsiniz. Kimbilir, belki de Frank Rijkaard, yardımcılığına gelmesine kesin gözüyle bakılan bir Johan Neeskens bile yaratabilir Mehmet Topal-Mustafa Sarp ikilisinden. Total Futbol devrimi Galatasaray'da yeniden doğabilir. Yeni Neeskens'ler Sarp-Topal Dolayısıyla sezonu açarken en yerinde yerli futbolcu transferidir.

Bu sezon Bursaspor'da sergilediği performansla göz doldurmasıyla beraber, Timsahların ligi 6. sırada ve UEFA Avrupa Ligi için savaşır halde bitirmesini sağladı.

Taktiksel açıdan Defansız yönü cidde anlamda çok iyi bazı maçlarda Ayhan yerine rahatlıklaa kullanılır. Bu senede gördük ki Ayhan bir ara tek oynayınca çok yıprandı ve acayip düşüş yaşadı. İşte orada M. Sarp devreye girer hatta formayı vermezse şaşmayın derim inanılmaz hırslı ve güçlü + ayağa oynayabiliyor.

Mustafa Sarp için Galatasaray oyuncusu olamaz, çok yetersiz gibi cümlelere katılmıyorum. Mustafa Sarp şu an Galatasaray kadrosu içerisinde yer alan bazı futbolculardan çok daha iyi bir futbolcu. Öncelikle son dönemlerde futbolunu inanılmaz geliştirdi. Ayrıca futbolunun en olgun çağına geldi ve en olgun çağını Galatasaray'da geçirecek. Mustafa Sarp'i beğenmeyen kişiler var ama neden beğenmiyorlar bilmiyorum.

Mustafa Sarp enerjik, dinamik, hırslı bir futbolcu. Barış Özbek'ten daha iyi paslaştığı bir gerçek. Onun gibi zırt pırt düşmeyeceği, kendini yerlere atmayacağı ve artislik yapmayacağı kesin. Mehmet Topal'dan çok daha fazla dinamik, hareketli ve enerjik olduğu da bir gerçek. Çok koşan adamlar deyince hemen Barış ve Ayhan diyoruz. Mustafa Sarp denen adam onlar kadar koşmakla kalmaz, onlardan da fazla koşar.

Nuri Şahin şu anki fizik düzeyiyle Rijkaard sisteminin orta göbeğinde yer alamaz. İleriye yönelik olarak belki değerlendirilebilir ama Nuri Şahin gibi oyuncuların devamlılıkları yok. Ama Mustafa Sarp gibi oyuncuların süreklilikleri var. Totalde daha yararlı olacaktır Sarp

:tiphat:

biz bu adama sallayip duruyoruz ama rijkaard sarp i 42 mac oynatti gecen sezon.

elano ve mehmet topal gibi isimleri yedek biraktigi bile oldu:D.

ya biz yanlis biliyoruz yada rijkaard.

biz bu adama sallayip duruyoruz ama rijkaard sarp i 42 mac oynatti gecen sezon.

elano ve mehmet topal gibi isimleri yedek biraktigi bile oldu:D.

ya biz yanlis biliyoruz yada rijkaard.

Rıjkaard oynattı Bulent under oynatıyo Hagı oynatıyor ya bız futbolu anlamıyoruz ya bu adamlar bılıyor anlayamadım gormuyolar mı bu adamın ne yaptıklarını yazmaktan ben bıktım oynamaktan bıkmadı kart da gormuyor sakatlanmıyorda..

Rıjkaard oynattı Bulent under oynatıyo Hagı oynatıyor ya bız futbolu anlamıyoruz ya bu adamlar bılıyor anlayamadım gormuyolar mı bu adamın ne yaptıklarını yazmaktan ben bıktım oynamktan bıkmadı kart da gormuyor sakatlanmıyorda..

Cevabı vermişsiniz... Kart da görmüyor, sakatlanmıyorda. Hocaları cezbediyor sanırım :D

Rıjkaard oynattı Bulent under oynatıyo Hagı oynatıyor ya bız futbolu anlamıyoruz ya bu adamlar bılıyor anlayamadım gormuyolar mı bu adamın ne yaptıklarını yazmaktan ben bıktım oynamaktan bıkmadı kart da gormuyor sakatlanmıyorda..

rijkaard in oynatma sebebi defansin arasina kosu yapabilen tek futbolcu oldugu icindi bana göre,dun bjk macinda da yapti aynisini fakat panik oldugu icin icine etti yine pozisyonun.

daha once deplasmandaki atletico madrid macinda yine defansin araya iyi bir kosu yapti ama yine panikledi kafayla topu disari atti bilmem hatirlarmisin.

tek artisi defansin araya supriz kosular yapmak,ama onun da sonunu getiremiyor.

ya arkadaş şöyle dümdüz bir futbolcunun GS ın 11 inde ne işi var. yedigimiz 2. gole bakın simaonun canını acıtmamak icin topa yavas dokunuyoki simao iyi bir pozisyon yakalasın. adnan polat senin yüzünden öbür tarafa gidecem ama ordada 2 elim yakanda..

Hagi elinden geldiğince oynatmadı ;) 20 maçta 3 kez anca ilk 11 oynatmıştır.

Üst Alt