17/18 H:2 | Osmanlıspor 1-3 Galatasaray | MS | 19 Ağustos - Sayfa 112 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

17/18 H:2 | Osmanlıspor 1-3 Galatasaray | MS | 19 Ağustos

İyiydik ama daha iyi olacağımıza inanıyorum

Özellikle 60 dakika resmen rakibi dövdük diyebilirim

Maçın skoru kimseyi aldatmasın en az 5-6 olabilirdi

Bir takım sıkıntılarımız var

Mesela klasik duran toptan gol yeme alışkanlığımız devam ediyor

Bence duran toplarda sorun konsantrasyon dağınıklığı

Yine 60'dan sonra oyundan düştük

ama eminim ki zamanla bu tempo ayarlama işini yapacaktır takım

Belhanda biraz laubali oynadı son dakikalarda ona da tatlı sert bir uyarı gelecektir zannımca

Daha bu takıma Feg ve Asamoah monte olacak inşaAllah

Bu sıkıntıları da çözersek önümüz çok ama çok açık

Maşallah demeyi unutmayalım
masaallah

Fena değildik. Bu haftaki galibiyetle Sivas maçı Arenada güzel bir sinerji oluşur. Ben o maçta Feghoulinin son 15 dakika gireceğini düşünüyorum. Milli maç arası iyi olacak kondisyon açısından.

Ayrıca çok net belli oluyor ki takıma sol ayaklı oyuncu lazım

özeti izledim....
İlk dikkatimi çeken, rakip 18 e yaklaştığımızda rakip defans kimi tutacağını bilemiyor, her tarafta adam arıyolar.

Türkçesi, rakip defanslarda korku dağları sarmış, her an panikden hertürlü hataya müsait hale geliyolar.
Burada bize düşen tek şey sakin olup rakip 18 e yaklaştığımızda ahatalı pas yapmamak, gerisini rakip defans hata yaparak halledecektir..

İlerde oynayanların kazanma azmi yerinde gibi, ama; geridekilerin kaybetmeme azminde eksikler var gibi.

Umalımda defanslar, biz yesek bile forvetimiz yediğimizden fazlasını nasılsa atarlar gibi bir rehavet havasına girmesinler...

giphy.gif

Allahımm Brezilya mı???

YouTube

2 maçtır şu dikkatimi çekti. Hücum opsiyonlarımız kısıtlı hala. Paslarla ya da Garry'nin asistleriyle skor bulduk ve girdiğimiz pozisyonları neredeyse gol yaptık. Hücum oyuncusu sıkıntısı var, yalnız Feghouli bunu çözer mi bilemiyorum.

bu arada serdarın hatası dısındaki pozisyonda da top belhandadan sekmiş,o ara pası belki geçmeyecekti.ama serdar ofsayt diye bekleyerek hata yaptı.

2 maçtır şu dikkatimi çekti. Hücum opsiyonlarımız kısıtlı hala. Paslarla ya da Garry'nin asistleriyle skor bulduk ve girdiğimiz pozisyonları neredeyse gol yaptık. Hücum oyuncusu sıkıntısı var, yalnız Feghouli bunu çözer mi bilemiyorum.

bu maç net 6-7 pozisyonumuz var.gomis ve tolganın kaleciye nişanladıgı,tolganın vuramadıgı,belhandanın vuramadıgı...daha ne diyeyim ama haklısın.feghouli dısında biri daha lazım ki daha rahat gelsin goller.

Bu arada hep kötü olduklarında gündem olmasınlar tam da dün özellikle şikayet ettiğim durumdan çok uzak profilde bir hakem vardı. Maçın kaderini değiştirecek bir hatası olmadığı gibi oyunun akmasını sağladı sürekli, gerçekten teşekkürler hakem kardeş umarım hep böyle devam edersin ve senin gibiler hakem olur.

bu maç net 6-7 pozisyonumuz var.gomis ve tolganın kaleciye nişanladıgı,tolganın vuramadıgı,belhandanın vuramadıgı...daha ne diyeyim ama haklısın.feghouli dısında biri daha lazım ki daha rahat gelsin goller.

Onlar ah nasıl kaçar bu gol şeklinde pozisyonlar değil ki. Demek istediğim ürettiğimiz pozisyonlar tamamen kurulan sistem sonucu çıkıyor. Baskıdan, tempodan, paslar sonucu. Daha sonra yorulduğumuzda topu önde tutan tehlike yaratan bir iki oyuncu olması lazım. Baskı yediğimizde 20 dk saçma sapan hareketler yaptık mesela. O baskıdan çıkartacak bir transfer daha olsa daha güven verici olur takım.

Tamam anladik 2. yari yer yer düştük ama yine 3 tane pozisyon bulduk 2 si net sayilacak 3 tane transfer gelecek asamoah gelecek stoper sol acik gelcek feghouli gelcek cok daha iyi olacagiz ilk yaridaki oyunu 2.yariyada tasiyacagiz eminim

Son düzenleme:
Üst Alt