#18 Bafétimbi Gomis - Sayfa 318 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
hiç soru işareti olmayan garanti transfer bence. son durumu nasıl bilmiyorum ama kendisi çok profesyonel bir sporcu, sadece son vuruş eksikliğimizi bile çok rahat halledecektir. geride bıraktığımız maçlarda kendisi olsaydı 10-15 gol fazlamız vardı kesinlikle. hayırlı ugurlu olsun...
Geçen Sinan Yılmaz paylaşmıştı son maçından bir görüntüyü;

Gomis’in gidişi bence kulüpte küçük çaplı bir kırılma noktası oldu. Biz yerini bir türlü dolduramazken o gollerini sıralamaya devam etti. Diage, MO, Falcao, Halil… ile yerini doldurmak için belki 50 m euroya para harcadık ama yinede yeri dolmadı. Kalsaydı +2 şampiyonluk ve 1 cl son 16 muhtemeldi.

Araplar ayarttılar herhalde. Bizden aldığının daha fazlasını teklif ettiler. Biz o parayï vermedik. O da gitti. Profesyoneĺite böyle bir şey.

Tam olarak emin degiliim elbette ama benim bildigim/duydugum, transferi surecinde Ozbek yonetimi kendisine ilk sene sonunda zam sozu vermisler. Garip gelen genelde bu is sozlesmede yazilir ama boyle duydum. Cengiz yonetimi bu parayi veremeyecegini soyeldi bir de saygisizlik yaptigini soylemisti rahmetli. Asansor vs.. muhabbeti. Birde zam/yeni maas istegide atla deve degildi aslinda. 1m Euro civari istemis birde bonuslar. Neyse, hatam olabilir, ben duydugumu yaziyorum ama animsiyorum boyle bir hikaye var gidisinin ardinda. Sonuc, bize mal olan kamyon yukuyle forvet masrafi... Falcao, Diagne, MO, Eren + bence cok net kacan CL gelirleri.. Bircok macta Eren'in "olmayisi" ya da beceriksizligi yuzunden gol/goller atamadan kaybettik. Porta maci her iki mac buna ornektir. Lig maclarina deginmiyorum bile. 35m Euro + ucan giden gelirler vs.. 50m Euro diye yuvarlayabiliriz tabi son kisim olasilik dahilinde ona ragmen kazanamayabilirdik.

Tam olarak emin degiliim elbette ama benim bildigim/duydugum, transferi surecinde Ozbek yonetimi kendisine ilk sene sonunda zam sozu vermisler. Garip gelen genelde bu is sozlesmede yazilir ama boyle duydum. Cengiz yonetimi bu parayi veremeyecegini soyeldi bir de saygisizlik yaptigini soylemisti rahmetli. Asansor vs.. muhabbeti. Birde zam/yeni maas istegide atla deve degildi aslinda. 1m Euro civari istemis birde bonuslar. Neyse, hatam olabilir, ben duydugumu yaziyorum ama animsiyorum boyle bir hikaye var gidisinin ardinda. Sonuc, bize mal olan kamyon yukuyle forvet masrafi... Falcao, Diagne, MO, Eren + bence cok net kacan CL gelirleri.. Bircok macta Eren'in "olmayisi" ya da beceriksizligi yuzunden gol/goller atamadan kaybettik. Porta maci her iki mac buna ornektir. Lig maclarina deginmiyorum bile. 35m Euro + ucan giden gelirler vs.. 50m Euro diye yuvarlayabiliriz tabi son kisim olasilik dahilinde ona ragmen kazanamayabilirdik.
Ben iyi hatırlamıyorum. Madem atla deve değil, belkide vermeliydik.

Ben iyi hatırlamıyorum. Madem atla deve değil, belkide vermeliydik.

Diyorum ya, bugun bakinca, cok buyuk bir hata yaptik. Birde haketti adam az cok. Sampiyon yapti, gol krali oldu (yanlis hatirlamiyorum umarim yine usendim bakmaya ama oyle kaldi aklimda) takima/camiaya da uydu adam. Siritmiyor Diagne gibi mesela. Tribunler seviyordu, ozel gol sevinci vardi, rakip savunmalara karsi ustunlugu vardi. Penalti sacmaligi harici bir falsosu yoktu tabi para mevzusuna girmiyorum. Arkada neler oldu, neler bitti bilmiyoruz. Yani istediyse de otur konus ver gerekirse ama performans sarti koy. Bu adam gitti biz CL'ye forvetsiz (Eren'i yok sayiyorum ki beyfendi agrim sizim var diye diye maclara cikmiyordu fener macina da cikmamisti bu sebeple kovuldu zaten) neyse hata yaptik cok buyuk maliyetli bir hata. Donduk, yine ayni adami aldik :) Saka gibi.

500 bin euro zam sözünü veren Dursun. O zammı versen başkası istemeyecek kalacaktı zaten. Hatta Araplar istemese muhtemelen kalırdı.

Aynen 500K + bonuslar 750K (ben 1m euro diye yuvarladim net hatirlamiyorum cunku) bir para sozu verilmis. Amatorce bir hareket. Gomis'de tamam demis, sonra gelip hakkini istiyor. Hata yapmistir/yapmamistir ayri ama bize maliyeti cok buyuk oldu Gomis'in yerine birini bulamamak ya da ona ~1m Euro vermemek. Gelen yetersiz forvetler, sakatlik problemleri, forvetsiz gidilen CL...

Ayenn 500K + bonuslar 750K (ben 1m euro diye yuvarladim net hatirlamiyorum cunku) bir para sozu verilmis. Amatorce bir hareket. Gomis'de tamam demis, sonra gelip hakkini istiyor. Hata yapmistir/yapmamistir ayri ama bize maliyeti cok buyuk oldu Gomis'in yerine birini bulamamak ya da ona ~1m Euro vermemek. Gelen yetersiz forvetler, sakatlik problemleri, forvetsiz gidilen CL...
Ben hala FFP varken Emre Akbaba'ya verilen bonservisi anlamıyorum o dönemde. Feg için de teklif vardı herhalde ona güveniyorlardı ama nolursa olsun sözleşmesinin son senesinde olan adama o parayı oyuncu satmadan vermek saçmalıktı.

O süreç zaten bir döngü oluşturdu ve bir türlü toparlayamadık.

Ben hala FFP varken Emre Akbaba'ya verilen bonservisi anlamıyorum o dönemde. Feg için de teklif vardı herhalde ona güveniyorlardı ama nolursa olsun sözleşmesinin son senesinde olan adama o parayı oyuncu satmadan vermek saçmalıktı.

O süreç zaten bir döngü oluşturdu ve bir türlü toparlayamadık.

Albayrak'in "Cimbom'un evladi" sacmalamalarindan biri iste. Albayrak iyi bir motivator yonetici bak lafim yok. Onun yeri, Florya'da hoca ile yonetim arasinda baglanti olmak(ti). Adama transfer yetkisi dahil ekstra yetkiler verilince bize maliyeti agir oldu cunku yapamayacagi seylerdi bunlar. Akbaba, Falcao vs.. Buna cok net ornekler.. Yapilamayan forvet transferi, Dubai rezilligi de cabasi. Neyse, Akbaba kotu oyuncu degil bence. Ama kesinlikle bizim seviyemizde olmadigini da dusunuyorum. Bugun kadromuzda diger bircok yerli isim gibi, maalesef. Gunun sonunda, kotu yonetimlerin agir faturasini oduyoruz bugun ve hala odemeye devam ediyoruz.

Diyorum ya, bugun bakinca, cok buyuk bir hata yaptik. Birde haketti adam az cok. Sampiyon yapti, gol krali oldu (yanlis hatirlamiyorum umarim yine usendim bakmaya ama oyle kaldi aklimda) takima/camiaya da uydu adam. Siritmiyor Diagne gibi mesela. Tribunler seviyordu, ozel gol sevinci vardi, rakip savunmalara karsi ustunlugu vardi. Penalti sacmaligi harici bir falsosu yoktu tabi para mevzusuna girmiyorum. Arkada neler oldu, neler bitti bilmiyoruz. Yani istediyse de otur konus ver gerekirse ama performans sarti koy. Bu adam gitti biz CL'ye forvetsiz (Eren'i yok sayiyorum ki beyfendi agrim sizim var diye diye maclara cikmiyordu fener macina da cikmamisti bu sebeple kovuldu zaten) neyse hata yaptik cok buyuk maliyetli bir hata. Donduk, yine ayni adami aldik :) Saka gibi.
Haklısın renktaş, süperdi. Kaçan penaltılar hasta ediyordu ama sahadaki varlığı bile umut veriyordu.

Verilen söz Dursun Özbek’in ya da Mustafa Cengiz’in değildir, Galatasaray başkanına aittir bu sebeple kim gelirse gelsin camiayı bağlar ve yerine getirilmesi gerekirdi. Boşuna adamdan olduk.

Üst Alt