#18 Bafétimbi Gomis - Sayfa 319 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Albayrak'in "Cimbom'un evladi" sacmalamalarindan biri iste. Albayrak iyi bir motivator yonetici bak lafim yok. Onun yeri, Florya'da hoca ile yonetim arasinda baglanti olmak(ti). Adama transfer yetkisi dahil ekstra yetkiler verilince bize maliyeti agir oldu cunku yapamayacagi seylerdi bunlar. Akbaba, Falcao vs.. Buna cok net ornekler.. Yapilamayan forvet transferi, Dubai rezilligi de cabasi. Neyse, Akbaba kotu oyuncu degil bence. Ama kesinlikle bizim seviyemizde olmadigini da dusunuyorum. Bugun kadromuzda diger bircok yerli isim gibi, maalesef. Gunun sonunda, kotu yonetimlerin agir faturasini oduyoruz bugun ve hala odemeye devam ediyoruz.
Ligden alınabilecek iki yerliden birisiydi o dönem ama önceliğimiz değildi. Zaten Belhanda, Onyekuru, Feghouli ve Garry grubu vardı, Gomis giderse forvet yoktu. Benim derdim o biraz.

Adam satarsın para kalır daha makul seviyeye alırsın ama son senesinde 4 m euro vermek de bana makul gelmiyor.

Geçen sezon
30 Maç 24 Gol 4 Asist

Bu sezon
17 Maç 9 Gol

adam her türlü iş yapacak seviyede hala. Zaten Gomis gibi iş ahlakı yüksek ve kendisine bakan bir sporcu, bizim ligde 37-38 yaşlarına kadar rahatlıkla oynar.

Sezonun ikinci yarısında minimum 10 gol atacaktır.

Kaldı ki Gomis'ten 2 yaş büyük olan Atiba bile bu sezon Beşiktaş ile toplam 20 maça çıkmış ve 1095 dakika süre almış. Bu da maç başı 54 dakika eder.

Şöyle bişey var bu ligde sanırım karşısında oynamak isteyeceğim en son adam Gomis olabilir, hani 2017/2018 sezonunda yaptıklarını kırdığı rekoru bir kenara bırakalım adamın öyle bir tipi varki yanına yaklaşmaya korkarsın 😄 birde adam acayip bir bitiriciliği var adamın ayağına pas atıyorsun arkasında stoper yanında orta saha filan umrunda değil dönüp vuruyor gol oluyor haydi hepsini geçtim bu adam Diagne&Halil&Cicaldau&Mohamed&Kerem gibi hücum oyuncularımızın bol bol kaçırdığı o boş pozisyonları 36 değil 40 yaşında da kalenin içine atabilir

Hani ligin ilk başlarında rakip Gomis ile uğraşırken yay civarında Feghouli ve Belhanda, arka direkte Tolga filan o ardı arkasına gelen galibiyetlerde o kadar boş alanlar buluyordu ki Gomis attığı kadar rakip defansı sürükleyip götürmesiyle de bir tehdit oluşturuyordu. Geçen günlerde Twitter da bir adamın oluşturduğu istatistikleri paylaşmıştım %18 mi neydi girdiğimiz pozisyonları gole çevirme oranımız bu oranla ligde 20 takım arasında sonuncuyuz. Gomis de son yıllarda bu işi en dominant yapan forvet olabilirdi bu ligde

kendisini rahmetle anıyorum ama m. cengiz yönetiminin bayağı bir stratejisiydi. göndermek istedikleri topçularla ilgili para istiyor gibi haber sızdırıyorlardı, taraftara yoklama çekiyorlardı. beceriksizlikleri bir yana bu itibarsızlaştırma stratejisinden dolayı o yönetimden tiksinmiştim.

özlemişim gerçek kralı. umarım faydalı olur.

Gomis’in yaşını da düşününce top taşımak önemli. 2017’de geldiğinde takımın hücum kurgusu çok iyidi. Yardıra yardıra top getiren Ndiaye vardı, Garry vardı. Mariano’nun top class seviyesiydi. Soso diriydi. Şimdi özellikle Cicaldau’nun toparlaması şart

Üst Alt