2006 Şampiyonluğu İle İlgili Hatırladıklarınız - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2006 Şampiyonluğu İle İlgili Hatırladıklarınız

Cevap: 2006 Şampiyonluğu İle İlgili Hatırladıklarınız

Mekanın cennet olsun Özhan Başkan

[video=youtube;N6WI7sY5cEk]https://www.youtube.com/watch?v=N6WI7sY5cEk[/video]

Denizli-Şikebahçe maçındaki 16 dakikayı gördüğümde sinirden ağladığımı hatırlıyorum.

Allah bidaha yaşatmasın o 16 dakikayı ömrümden ömür gitmişti.

Bir kere maça gitmediğimi hatırlıyorum. Umudumu kesmiştim,izlemiyordum bile. Daha sonra takip ettim tv'lerden "noluyoruz lan?"lara geldim.16 dakika uzatma durumunu öğrenince bayağı küfür ettiğimi hatırlıyorum. Sonrası tam şenlik zaten. Sokaklardan meydanlarda buluşan GS'liler ve "bir baba hindi" tezahüratı eşliğinde naralar...Hatta önceden asılan Fenerbahçe bayraklarını indirme ve yakma girişimleri ;) Üniversitede devamsızlık durumu olmasına rağmen gitmedim,sabahladık...Fakat sonradan öğrendiğim kadarıyla üniv.'de de şenlik varmış.

Nitekim özel bir gündü...

Akşam saat 6 da otobüsle işe giderken birinin evinin balkonuna bayrağımızı astığını gördüm, adama bak şampiyonluğa hala inanıyor diye hayıflanmıştım 2006 deyince hep bu anı aklıma gelir.

Gerets'in maç sonunda , tribünde Fener maçını izlerken ki hali aklıma gelir hep. :ayatollah:

Askerdeydim ozaman avusturya sinir karakolunda avrupa birligine ilegal girmeye calisanlari yakaliyorduk.

Sampiyonluk macinda ormanda kuytu bir kösede klübede nöbet tutuyordum, nöbete gitmeden üstümüz arandigi icin ceptelefonu götüremiyorduk. Söför arkadasa biraz para verip cep telefonumu sizdirmasini istemistim oda sagolsun arabadan inince cep telefonunu bana vermisti.

Babami aradim bana gol olunca haber etsin diye. Neyse mac basladi gol olunca babam haber ediyordu sonra kazandigimizin haberini aldim sevinmistim ama tedirgindim tabii fener maci önemliydi.

16 dakikadanda haberim yokdu, mac bitmisti kimse aramiyor babami ariyorum acmiyor arkadaslarimi ariyorum kimse acmiyor telefonu sinir oluyordum, kafayi yiyordum. Fenerin sampiyon oldugunu kabullenmistim tabii üzüntüden kimsenin telefonu acmadigini varsaymistim.

Sonra Annem beni aradi hayirdir diye icten ice korktum hani mac icin annem beni aramaz acaba Babama birseymi oldugu diye düsününce, annem sampiyon oldugumuzu söyledi. Sevincden ne yapacagimi bilmiyordum gözlerim dolu kosmaya basladim ormanin icinde slovakya sinirinda ormanin icinde bagiriyordum sampiyonuz Allahim sampiyonuz diye. Tabii baska klübedeki askerler beni fark edince telsizle bildiri yapiyorlar ormanda bir kacak kosuyor diye. Komutan benim oldugumu ögrenince nöbetten alinip bina ici göreve alindim tabii birde para cezasi :eek:

Üst Alt