2009-2010 sezonu kehanetleriniz? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2009-2010 sezonu kehanetleriniz?

Cevap: 2009-2010 sezonu kehanetleriniz?

bu sene en mutlu olcağım sey avrupada yarı final falan görmek olur. ligde zaten gözü kapalı ilk 2 ye gircez 3 sene önce 83 puanla şampiyon olduğumuz sezon gibi gs ile fb çekişecek gerisi altlarda kalcak gibi gelio.

ayrıca sivas küme düşse tam bomba olur bide göztepe f.t.k da gruplara kalırsa deymeyin keyfime:D:D:D

cristianı kaç kere izledin?

Dos santos bek olmasına rağmen defansif özellikleri neredeyse hiç yok..Dirençli bir oyuncu değil..

M.topalın yanında linderoth oynayacak sırf linderothun kalitesi sizin orta sahaya bedel.Ardada emreyi 3'e katladığına göre?

Bilica ve önderle 0 çektiğiniz efsane defansı görür gibi oluyorum..Edu ve luganonun birinin olmadığı her maç defans evlere şenlikti bu sefer ikiside yok..

R.carlosun kanadı ganimet olmuş eskisi gibi geri dönemiyor..

G.gönülde defansı üst düzey değil..Hücümcu bek..Oftaşta açık oynuyordu hatta.

Ama bizde stoper bile oynayabilecek 2 bek var kademe anlayışları 2 bekinize göre çok daha yüksek..U.uçar ve H.balta..

cristian'i izlemedim, sadece ordan burdan buldugum goruntulerini biliyorum. zaten orta saha kalitesinden bahsederken "yok cristian boyle iyidir, soyle superdir" gibi bir yorumda bulunmadim, seyretmeden de bulunmam. ancak transfer edildikten sonra corinthians taraftarlarinin transferle ilgili yorumlarini okudum forumlardan, ve hepsi cristian'in sao paolo'lu hernanes'ten daha iyi oldugunu, guney amerika'nin su andaki en onemli defansif orta saha oyuncusu oldugunu soyluyorlar. eger ilgilenirsen buraya bakabilirsin. https://forums.soccerfansnetwork.com/showthread.php?t=68666&page=5

sunu da belirteyim, senin sozlerinle fenerbahce'nin tum orta sahasina bedel linderoth'u 3 sene evveline kadar seyrediyordum, senin abarttigin kadar olmasa da begeniyordum, ancak ne var ki son iki senedir sakat oldugu icin onu izleyemedim. dolayisiyla nasil iki sene boyunca agir bir sakatlik gecirmis adami bu kadar onemseyebiliyorsun onu anlayamadim.

sonucta yorum yaparken de biraz makul olmak gerekiyor. arda emreyi uce katliyor demissin, oncelikle, uce katlamak derken tam olarak ne ifade etmek istedigini anlamadim. emre orta sahada oynayan, mucadele eden, az pas hatasi yapan, top surup adam gecebilen, tek top oynama yetenegi olan bir oyuncu. arda kanatta ya da forvetin biraz gerisinde oynayan, cok mucadele etmeyen, ancak son derece etkili bir hucum oyuncusu. bu iki oyuncuyu kiyaslamak tamamiyle absurd. o zaman soyle mi diyelim yani, "alex bilmem kac gol atti bilmem kac asist yapti, mehmet topal'a bes basar"?

ben defanslardan degil, orta sahalardan bahsetmistim, ancak madem oraya da deginmissin, dusuncemi yazayim. bilica ile onder demissin. onder yillardir milli takimda gokhan ve servetin olusturdugu ikili kabus yaratiyor diye israrla koymaya calistigimiz bir oyuncu, ve bu sene ilk 11 oynadigi takdirde de gokhan zan'in yerine fatih terim'in onu ilk 11'e koyacagini dusunuyorum. ote yandan fenerbahce ve galatasaray gibi takimlarda hep lugano tarzi oyuncularin yerine bilica gibi topla oynamayi bilen, ataga cikabilen, panige kapildigi zaman dan dun oynamayan oyunculari tercih ederim. ciddi bir avrupa kupasi macinda sorun yasayacak bir ikili oldugunu biliyorum, ama turkiye liginde fenerbahcenin, ozellikle top yapmayi gecen seneye nazaran daha iyi beceren bir fenerbahce olacagini dusunursek, defansinin turkiye'de cok takim zaten fazla zorlayamayacak. bu durumda topla cikmayi bilen, pas dagitmayi bilen, yerden hemen topu oyuna sokabilecek bir savunma daha onemli bana kalirsa. bir de bilica ve onder demisken, gokhan ve servet ikilisi hakkinda bir yorumda bulunmamissin.

enteresan bir sekilde - sen de sanirim pek takip etmedigin icin - andre santos'un israrla bek olarak alindigini ve oynatilacagini ima etmissin, direncli olmadigini soylemissin. direncli olmadigini bilebilecek kadar kac macini seyrettin merak ediyorum, cunku bu adam corinthians'da oynarken sol kanatta ileri geri giden, roberto carlos stilinde bir oyuncuydu. ote yandan fenerbahce'de andre santos ugurun yerinde oynayacak, yani bir bakima arda'nin oynadigi bolgede. geldigi takimda bek oynuyordu, ancak daha cok hucumu seven bir oyuncu. ancak uzun zaman savunmada oynadigi icin eminim sol kanatin gerektirdigi savunma ozelliklerine fazlasiyla sahip.

roberto carlos'un kanadi "ganimet" olmus demissin, ganimet derken ne kastettigini anlamadim, cunku ganimet bir savastan ya da muharebeden sonra ele gecirilen mallara verilen genel isimdir. bunun disinda o bolgede fenerbahce defansif olarak sorun yasayacaksa, emin ol o kanadi savunan takim fenerbahce'nin yasadiginin bir kac katini yasayacaktir. bundan evvelki senelerde top ayagina geldigi zaman kavga etmeye baslayan ugur boralla oynadi roberto carlos, eminim ki genclik yillarindaki roberto carlos olmus olsaydi bile futboldan sogurdu. zaten bu yuzden dunku macta dogru duzgun bir kanat adamiyla oynayinca surekli ataga katildi, sik sik ceza sahasina daldi. elbette eskisi gibi tempolu degil, ama hakan balta'ya tercih edilmeyecek kadar da degil.

tabii en garibime giden gokhan gonul yorumun oldu. defansif ozellikleri ve kademeye girisleri iyi degil demissin. bu yorumu neye dayandirarak yaptin merak ediyorum, cunku gokhan gonul'u bu kadar vazgecilmez kilan hucuma verdigi destegin yaninda yaptigi kalburustu savunma ve ozellikle rakibin sag yani fenerin sol kanadindan gelen ataklarda son derece hizli bir sekilde kademeye gormesi. ugur ucar ornegi veriyorsun, adam bir bucuk senedir top oynayamadi, oynadiginda da ahim sahim bir bek degildi. potansiyeli olabilir, ama iki senedir ust duzey oynayan bir adamla kiyaslanmayi hakedecek bir performans henuz ortaya koymadi. bir de ugur ucardan stoper olur gibilerinden bir cumle vardi, onu da aciklarsan iyi olur.

kisacasi genel olarak bastan savma bir kac arguman yapmissin gibi geldi.

Son derece gerçekçi tahminlerde bulunacağım...

Şampiyonluk : 2 aday var. %50 Galatasaray %50 Fenerbahçe

Sürpriz Anadolu Takımları : Bursaspor , Ankaragücü , İstanbul B.B.

Hayal kırıklığı yaratacak takımlar : Beşiktaş , Sivasspor

Gol Kralı : Milan Baros

Asist Kralı : Arda Turan , Andre Dos Santos , Mehmet Topuz , Deivid De Souza 4lüsünden biri olur.

En yararlı transferler : Andre dos Santos , Kader Keita , Darius Vassell

Hayal Kırıklığı yaratacak transferler : Nihat Kahveci , Özer Hurmacı

Şampiyonlar Ligi : Beşiktaş gruplarda 3.olur,Uefa kupasında çeyrek final göremeden elenir.Sivasspor 3.elemeyi geçemez,UEFA'da gruplardan çıkamaz.

UEFA Avrupa Ligi : Galatasaray,Çeyrek Final yapar. Fenerbahçe,Çeyrek Final belki yarı final yapabilir. Trabzonspor,gruplardan çıkar,orada kalır.

Şampiyonlar Ligi şampiyonu : Barcelona

Küme düşecek takımlar : Kasımpaşa , Denizlispor , Diyarbakırspor...

Milli takım : Dünya kupasına katılamayız..Fatih terim ve ekibi yollanır.

Dünya Kupası Şampiyonu : Arjantin veya Almanya

Kadıköy.. : Malesef galibiyet alamayız..Beraberlik olabilir..

baris ile ayhan standart oyuncular, arda ise zaten 4-3-3'un solunda oynuyor, ya da bu sene gecen sene lincoln'un oynadigi yerde oynayacak. elbette arda muthis bir ofansif guc, ancak orta saha derken su oyunculari kiyasliyorum: baris, mehmet, ayhan, mustafa sarp - emre, mehmet topuz, cristian, deniz, selcuk. ve evet, bana kalirsa fenerbahcenin orta sahasi daha kuvvetli. mehmet topal'i cok begeniyorum, geri kalanlari vasat.

Arda'yı orta sahadan saymıyorsunda neden Dos Santos'u orta sahadan sayıyorsun o zaman ? Ben Arda'yı orta sahada 10 numara görevinde olduğu için yazdım

Dos Santos sol kanat oyuncusu

İstersen bende bizdeki kanat oyuncularını yazıyım ama onlar fenerdeki kanat oyuncularıyla yan yana yazılmayacak kadar kaliteli ;)

sonucta yorum yaparken de biraz makul olmak gerekiyor. arda emreyi uce katliyor demissin, oncelikle, uce katlamak derken tam olarak ne ifade etmek istedigini anlamadim. emre orta sahada oynayan, mucadele eden, az pas hatasi yapan, top surup adam gecebilen, tek top oynama yetenegi olan bir oyuncu. arda kanatta ya da forvetin biraz gerisinde oynayan, cok mucadele etmeyen, ancak son derece etkili bir hucum oyuncusu. bu iki oyuncuyu kiyaslamak tamamiyle absurd. o zaman soyle mi diyelim yani, "alex bilmem kac gol atti bilmem kac asist yapti, mehmet topal'a bes basar"?

provakasyon amaçlı değil sorum kesinlikle ama burda cok mücadele etmeyen demekle ne kastdettiğini biraz açabilir misin?

cristian'i izlemedim, sadece ordan burdan buldugum goruntulerini biliyorum. zaten orta saha kalitesinden bahsederken "yok cristian boyle iyidir, soyle superdir" gibi bir yorumda bulunmadim, seyretmeden de bulunmam. ancak transfer edildikten sonra corinthians taraftarlarinin transferle ilgili yorumlarini okudum forumlardan, ve hepsi cristian'in sao paolo'lu hernanes'ten daha iyi oldugunu, guney amerika'nin su andaki en onemli defansif orta saha oyuncusu oldugunu soyluyorlar. eger ilgilenirsen buraya bakabilirsin. https://forums.soccerfansnetwork.com/showthread.php?t=68666&page=5

O konuya fenerbahçelilerde yazabilir..Herşeyden önce arada lig farkı var brezilyadaki oyuncuların fizik gücü var türkiyedekilerin fizik gücü var..Brezilya gibi teknik bi ligde fizik olarak üst düzey olmayan bir ön libero oynayabilir tabiki..

Ayrıca maldonado gelmeden öncede futbol otoritelerin yorumunu biliyoruz..Hatta 'futbol profesorunuz' Alex en iyi ön liber demişti Maldonado için..

sunu da belirteyim, senin sozlerinle fenerbahce'nin tum orta sahasina bedel linderoth'u 3 sene evveline kadar seyrediyordum, senin abarttigin kadar olmasa da begeniyordum, ancak ne var ki son iki senedir sakat oldugu icin onu izleyemedim. dolayisiyla nasil iki sene boyunca agir bir sakatlik gecirmis adami bu kadar onemseyebiliyorsun onu anlayamadim.

Linderoth son maçta sanki hiç sakatlık geçirmemiş gibi oynadı şuan elinizde bulunan tüm ön liberolardan tartışılmaz daha kaliteli..İsveç milli takının 2.kaptanı adı sanı duyulmamış bir brezilyalı değil..

İstatistiklerle konuşmayı sevmem ama verdiği katkılara bakarsak evet 3'e katladı..Emre ayhandan çok farklı oynamadı milli takımdada yerini nuriye kaptırmak üzere hatta arda ortada oynarsa kaptırdı bile..Ayrıca Arda için mücadele etmeyen demeni talihsizlik olarak algılıyorum..Hatta Arda hakkında takımda en çok top çalan haberi çıkmıştı..

ben defanslardan degil, orta sahalardan bahsetmistim, ancak madem oraya da deginmissin, dusuncemi yazayim. bilica ile onder demissin. onder yillardir milli takimda gokhan ve servetin olusturdugu ikili kabus yaratiyor diye israrla koymaya calistigimiz bir oyuncu, ve bu sene ilk 11 oynadigi takdirde de gokhan zan'in yerine fatih terim'in onu ilk 11'e koyacagini dusunuyorum. ote yandan fenerbahce ve galatasaray gibi takimlarda hep lugano tarzi oyuncularin yerine bilica gibi topla oynamayi bilen, ataga cikabilen, panige kapildigi zaman dan dun oynamayan oyunculari tercih ederim. ciddi bir avrupa kupasi macinda sorun yasayacak bir ikili oldugunu biliyorum, ama turkiye liginde fenerbahcenin, ozellikle top yapmayi gecen seneye nazaran daha iyi beceren bir fenerbahce olacagini dusunursek, defansinin turkiye'de cok takim zaten fazla zorlayamayacak. bu durumda topla cikmayi bilen, pas dagitmayi bilen, yerden hemen topu oyuna sokabilecek bir savunma daha onemli bana kalirsa. bir de bilica ve onder demisken, gokhan ve servet ikilisi hakkinda bir yorumda bulunmamissin.

Sivas 2.yarının sonlarına doğru defansı öne çıkardığında deyim yerindeyse takke düştü kel gözükmüştü..Gerek sivasın yediği bol gol sayısı gerekse bilicanın oldukça ağır kalması..Bizim nonda dahi iki kere geçti.. :ka23:

Ayrıca ne demek defansı fazla zorlayamazlar?Futbol kağıt üzerinde değil portekiz milli takımı stoperi milli takımın sol beki ön liberosu ve servet bizdeyken ligde en az gol yememiz gerekirdi geçen sene ama durum ortada..

G.zan milli takımda daha iyi performans gösteriyor sonuçta servet g.zan ikilisiyle yarı finale çıktık..Beşiktaşın komple defans sorunu var 8 yediği maçta g.zan yoktu.. :D.Kaldıki G.zanın yeri garanti değil emre güngör iyi dönerse formayı kapar..

enteresan bir sekilde - sen de sanirim pek takip etmedigin icin - andre santos'un israrla bek olarak alindigini ve oynatilacagini ima etmissin, direncli olmadigini soylemissin. direncli olmadigini bilebilecek kadar kac macini seyrettin merak ediyorum, cunku bu adam corinthians'da oynarken sol kanatta ileri geri giden, roberto carlos stilinde bir oyuncuydu. ote yandan fenerbahce'de andre santos ugurun yerinde oynayacak, yani bir bakima arda'nin oynadigi bolgede. geldigi takimda bek oynuyordu, ancak daha cok hucumu seven bir oyuncu. ancak uzun zaman savunmada oynadigi icin eminim sol kanatin gerektirdigi savunma ozelliklerine fazlasiyla sahip.

Ben bek olarak alındı diye bişey söylemedim.. :) Sen dirençli orta saha deyince bende santosu orta alanda varsayarak dirençsiz olduğunu söyledim.Kaldıki santosu sende bende konfederasyon kupasından izledik.Tabi senin brezilya ligini full izleme gibi bi durumun varsa bilemem.. :)

Brezilyada sol bek sorunu olduğu için özellikle bu tip turnuvalarda kleber santos gibi oyuncular forma bulabiliyor yoksa santos 26 yaşında futbolunda evrim gerçekleşmedi..V kewell kıyaslarsak daha kötü olduğunu sanırım sen bile kabul edersin.. :)

roberto carlos'un kanadi "ganimet" olmus demissin, ganimet derken ne kastettigini anlamadim, cunku ganimet bir savastan ya da muharebeden sonra ele gecirilen mallara verilen genel isimdir. bunun disinda o bolgede fenerbahce defansif olarak sorun yasayacaksa, emin ol o kanadi savunan takim fenerbahce'nin yasadiginin bir kac katini yasayacaktir. bundan evvelki senelerde top ayagina geldigi zaman kavga etmeye baslayan ugur boralla oynadi roberto carlos, eminim ki genclik yillarindaki roberto carlos olmus olsaydi bile futboldan sogurdu. zaten bu yuzden dunku macta dogru duzgun bir kanat adamiyla oynayinca surekli ataga katildi, sik sik ceza sahasina daldi. elbette eskisi gibi tempolu degil, ama hakan balta'ya tercih edilmeyecek kadar da degil.

R.carlos hiçbir zaman savunma yönüyle ön planda olan bir bek oyuncusu olmadı zaten..Bu durum yaşlanınca iyice belli oldu..Ayrıca uğur boral en azından kazımdan daha iyi mücadele ediyor bunu bahane olarak görüyorum..

tabii en garibime giden gokhan gonul yorumun oldu. defansif ozellikleri ve kademeye girisleri iyi degil demissin. bu yorumu neye dayandirarak yaptin merak ediyorum, cunku gokhan gonul'u bu kadar vazgecilmez kilan hucuma verdigi destegin yaninda yaptigi kalburustu savunma ve ozellikle rakibin sag yani fenerin sol kanadindan gelen ataklarda son derece hizli bir sekilde kademeye gormesi. ugur ucar ornegi veriyorsun, adam bir bucuk senedir top oynayamadi, oynadiginda da ahim sahim bir bek degildi. potansiyeli olabilir, ama iki senedir ust duzey oynayan bir adamla kiyaslanmayi hakedecek bir performans henuz ortaya koymadi. bir de ugur ucardan stoper olur gibilerinden bir cumle vardi, onu da aciklarsan iyi olur.

kisacasi genel olarak bastan savma bir kac arguman yapmissin gibi geldi.

G.gönül hızıya ve çalışkanlığıyla bir bazı defansif özelliklerini göstermeye çalışıyor özellikle topsuz alanda ve tempo yavaşladığında nerde duracağını nerde pozisyon alacağını çok bilen bir bek değil..Nitekim her trabzon fener maçında g.gönülle carlosun madara oluşunu görmüyor değiliz.. :)(son iki sezonda trabzonba karşı yediğiniz golleri bi incele..) U.uçar gelince alt yapıda stoper eğitimi görmüştür sonrada bek oldu iki pozisyondada oynayabilir..Markaj özelliği çok kuvetlidir..Arda turana karşı kayseride oynarken adım attımamıştır..Hatta ardanın bi lafı var bire birde herkesi geçebilirim ama uğur uçar beni zorlar..U.uçar g.gönül kadar teknik olmasada hücüm gücü gökhandan daha faydalı ve ortaları isabetlidir oynadığı dönemlerdeki asist sayılarını kıyaslayabilirsin.Ayrıca 1.5 senedir u.uçar top oynamıyosa emre 3 senedir top oynamıyordu bunu unutma..Kaldıki uğur hazırlık kampının en iyi isimlerindendi riijaard yinede tam hazır olmadan oynatmadı onu..

fener şampiyon olur

biz 2. oluruz

Baros yine gol kralı olur

Keita mükemmel bi sezon geçirir

AVRUPA LİGİNDE YARI FİNAL OYNARIZ

beşiktaş şampiyonlar liginde rezil olur 2 ya da 3 puan toplar

beşiktaş ligde de kötü bi sezon geçirir

fener avrupa liginde gruptan çıkar ama sonra elenir

ligde yine bi anadolu takımı ligin en az ilk yarısına kadar zirve yarışında olur

defansif anlamda fazla katkida bulunmuyor demek istemistim. yoksa elbette mucadele ediyor.

Arda ilk sırada

Son maçlarda eleştirilere hedef olan Arda istatistiklerde arkadaşlarını geride bıraktı.

Asistleriyle kral

İlk yarıda performansıyla alkışlanan ancak son maçlarda formanın ağırlığını kaldıramadığı için tartışılan G.Saray'ın genç futbolcusu Arda, birçok takım arkadaşını geride bıraktı. Teknik direktör Gerets'in gözdelerinden olan Arda; asistleri, top çalmaları ve topla buluşmaları ile hocasını

haklı çıkardı. Genç oyuncu, 5 kez ile en fazla asist yapan G.Saraylı olarak istatistiklerin zirvesinde yer aldı.

17 maçta oynadı

İlk yarıda Süper Lig'in en skorer ikilisi İliç ve Ümit Karan, 8'er kez rakip fileleri havalandırırken; Arda, tecrübeli kaptan Hakan Şükür ile birlikte 3'er golle onları takip etti. Mondragon ile 17 maçın tamamında forma giyen Arda, 43 kez top çalarak, ikili mücadelede rakiplerinden en fazla top çalan G.Saraylı futbolcu oldu. Arda, bin 50 kere ile de en fazla topla buluşan sarı-kırmızılı isim oldu.

Bu senede bi haberi vardı bulamadım onu..Ayrıca ardanın yerden topu kayarak faulsüz alması çoğu stoper ve ön liberoda bile yok..

Şampiyon oluruz(adam gibi transfer yaparsak tabi)

Trabzon uefada ç.finalin kapısına kadar gelir.

Uefada ters köşe oluruz.

Milli takım bi halt edemez ve terim yine imparator benim diye geçinir durur.

Türkiye kupasını ya biz yada bi anadolu takımı alır.

manisa,kasımpaşa,denizli küme düşer.

sivas savrulup gider artık hiç bir anadolu kulübü onlara yatmaz.

Fener Bolu gibi seneye Sampiyonlar Ligi'nde oyniyacak bir takima 5 atti ya artik bu sene kesin sampiyon olur ;) Fener sampiyon olurmus :) FB en iyi CL'ne gider.

fener 2 senendir şampiyon olamıyo aziz ne yapıp edip sampiyon yapıcak feneri ayrıca

gayet iyi transferler de yaptılar...

kalede: hakemler

savunmada: medya

orta sahada: spor yazarları

forvette: MHK ve TFF

şeklinde bi kadro bekliyorum fenerden...

fb şampiyon olur diyenlerin %95'i kuşta ordan kaynaklanıyor.Adminlerimiz normal karşılıyor olabilirler ama ben fblilerin forumda gezmesinden hoşlanmıyorum.şahsen...

Şampiyon biz oluruz bence ilk 1 ay zorluk çekeriz.Bol beraberlikler görebiliriz.Sistemin sorunu o zatan kapalı savunmaları açmak(çanakkale geçilmez yaparlarsa ;) )zor heleki kasap defanslara karşı.Takım oturdukça bizde şov isteriz.M.Denizli fbye süprüz yapıp 3.lüğe itebilir.Beşiktaşı küçümsemeyin Denizli yönetiyor sonuçta.sivas bence düşüş yaşar sebebide artık sivasla anadoludan maç yapanlar bi nevi büyük muammelesi gösterecekler;) Trabzondan süpriz bekliyorum ilk 3ü onlarda zorlayabilirler.Hazırlık maçlarında baya iyiler.Baroşun soldan Kewell sağdan Keitayla 25 golü aşacağını düşünüyorum.Arda da beyin görevine ısındıktan sonra asistleriyle coşar diye düşünüyorum.

Şampiyon:Galatasaray

Küme düşenler:Ankaragücü,Sivasspor ve Diyarbakır.

Kadıköy:3 - 0 kazanırız.Bazı fb'liler kalp krizi geçirir.

Gol Kralı:Baros

Asist Kralı:Arda Turan.

Üst Alt